Nieopowiedziana prawda Oscara Mayera

Znasz dżingle, napełniłeś pudełka śniadaniowe i kanapki ich bolonią, zjadłeś niezliczoną ilość hot-dogów z tych żółtych paczek. Niektórzy z was — przynajmniej według LA Times — nawet nazwali swoje dzieci imieniem tej małej kędzierzawej ślicznotki z reklam. Ale ile tak naprawdę wiesz o Oscar Mayer, firmie, która od kilku pokoleń zaopatruje Amerykę w przetwory mięsne?


jak złe są frytki mcdonalda

Był prawdziwą osobą

Lubić Duncan Hines , Oscar Mayer był prawdziwą osobą. Urodził się w Bawarii w 1859 roku i wyemigrował do USA kiedy miał 14 lat. Po odbyciu praktyki u rzeźnika i spędzeniu kolejnych sześciu lat pracy w zakładzie pakowania mięsa, zaoszczędził wystarczająco dużo pieniędzy, aby wydzierżawić Kolling Meat Market w Chicago. Mniej więcej w tym czasie dołączył do niego jego pierwszy brat — Gottfried — i został producentem kiełbasek w firmie. Inny brat, Max, dołączył do nich kilka lat później i wskoczył do biznesu jako księgowy.Odnieśli ogromny sukces, po części dlatego, że sprowadzili do Ameryki tradycyjne europejskie techniki, a ponieważ Chicago miało rosnącą populację rodzin niemiecko-amerykańskich, ich kiełbaski miały trochę smaku domowego. Na początku XX wieku zatrudniali 43 pracowników, osiem wagonów dostawczych i zaopatrywali prawie 300 sklepów w Illinois i Wisconsin. W 1909 roku do firmy dołączył także inny członek rodziny — syn Oscara, Oscar G. Mayer.
To żółte tło nawiązuje do oryginalnego opakowania

Obrazy Getty

Sukces Oscara Mayera robi jeszcze większe wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę kulinarny klimat dnia. Publikacja Uptona Sinclaira Dżungla w 1906 r. potępiające zajrzenie za kulisy przemysłu pakowania mięsa. Napisał o horrorach, które wywróciłyby żołądek najbardziej oddanym mięsożercom (jesz ludzi, ludzi!) i było zrozumiałe, że publiczność zaczęła przyglądać się całej branży z dość powątpiewaniem. To poszło podwójnie w przypadku takich rzeczy jak kiełbaski – w końcu były to mięsa, które ukrywały swoją prawdziwą zawartość.

Oscar Mayer zaczął reklamować jakość swoich kiełbasek z charakterystyczną żółtą opaską, a niektóre ze starych reklam można zobaczyć w kolekcjach cyfrowych bibliotek Duke University Libraries. To zadziałało i stało się tak integralną częścią brandingu, że pozostało częścią ich wyglądu przez dziesięciolecia. Kiedy Oscar Mayer otrzymał aktualizację XXI wieku , zaangażowana agencja kreatywna, Bulletproof, powiedziała, że ​​żółta opaska była tak ważną częścią tożsamości Oscara Mayera, że ​​musiała pozostać.Wienermobile był kiedyś dużo mniejszy

Obrazy Getty

Wienermobile był pomysłem Siostrzeniec Oscara Mayera , i istnieje od 1936 roku. Zawsze wyglądał jak gigantyczny hot dog, ale część oryginalnej koncepcji spadła na pobocze.

Wienermobile był pierwotnie obsługiwany przez małą osobę zatrudnioną do przebierania się za szefa kuchni „Mały Oscar” i promowania produktów Oscara Mayera podczas wycieczek po drogach. Joe White grał Małego Oscara przez 20 lat i powiedział: LA Times „Moim zadaniem była sprzedaż parówek. To była moja praca, a to i Wienermobile były świetną jazdą!Rozpoznałbyś też kilku innych mężczyzn, którzy przez lata przybierali postać Małego Oscara. Meinhardt Raabe i Jerry Maren obaj osiągnęli sławę jako Munchkins z klasycznego filmu Czarnoksiężnik z krainy Oz i poznałbyś też George'a Molchana. Spędził 20 lat pracując w Wienermobile, a kolejne 16 grając Małego Oscara w restauracji Oscara Mayera Disney World. Był najdłużej panującym Małym Oscarem, według according LA Times , a zmarł w 2005 roku.

Bolonia nie wymyślili, ale spopularyzowali ją

Oscar Mayer ma mnóstwo produktów, ale pierwszą rzeczą, o której prawdopodobnie myślisz, są ich hot dogi i bolonia. Według Zjadacz 's Historia Bolonii, to dziwnie teksturowane mięso istniało na długo przed Oscarem Mayerem.

Ma korzenie w starych Włoszech, gdzie od dawna jest ulubieńcem pod inną nazwą — mortadela. W 1661 r. przepisy ograniczyły tylko to, co można było nazwać mortadelą, więc kiełbasy, które były bliskie, ale nie dość dobre, zostały nazwane zamiast tego miasta i stały się bolonią. Nie jest jasne, kiedy odbył podróż przez Atlantyk, ale wiemy, że był popularny w trudnych czasach, takich jak kryzys i II wojna światowa. Łatwo byłoby, gdyby coś związanego z trudnościami odeszło na bok, gdyby sytuacja się poprawiła, ale Oscar Mayer utrzymywał Bolonię na celowniku wszystkich dzięki wynalazkowi, którego nadal używasz – ich charakterystycznemu, uszczelnionemu próżniowo opakowaniu. Dzięki temu bolonia stała się praktyczna i popularna, bo nikt nie lubi marnotrawstwa.

Zrobili drona do przewozu hot dogów

Wienermobile mógł być tym, co przyniosło hot dogi niezliczonym dwudziestowiecznym dzieciom, ale teraz pomysł został zaktualizowany na następne stulecie. W 2017 roku Gizmodo poinformował o nowym systemie dostarczania hot dogów Oscara Mayera — WienerDrone. Dron ma czas lotu tylko około 15 minut i może przewozić tylko jednego hot doga, więc nie jest to zbyt praktyczne, powiedzmy, że dostarczanie hot dogów Oscar Mayer z grilla prosto do twoich drzwi wejściowych. Ale chłód jest ważniejszy niż praktyczność, jeśli chodzi o reklamę, i prawdopodobnie dlatego WienerDrone pojawia się dwa lata po kolejnej bardzo niepraktycznej adaptacji Wienermobile. Gizmodo objęła także premierę WienerRovera w 2015 roku, a zdalnie sterowany pojazd terenowy zyskał taki rozgłos, że wprowadzili wersja na rynek masowy niedługo po tym.

Ich pokrojony bekon był pierwszy?

Och, bekon. To jedna z najstarszych metod przygotowywania mięsa, jakie mieliśmy, i według Instytut Mięsa , ludzie cieszą się solonym boczkiem wieprzowym od około 1500 roku p.n.e. To dużo czasu, aby pozostać bez zmian i dopiero po pojawieniu się Oscara Mayera konsumenci mogli kupić bekon w wygodnie zapakowanej, wstępnie pokrojonej formie, którą znamy i kochamy dzisiaj. Wstępne krojenie bekonu może się teraz wydawać oczywiste, ale wynalazek był tak wielki, że dostali na niego patent w USA.

Skoro jesteśmy przy smacznym boczku, porozmawiajmy o tym dziwnym opakowaniu. Żadne inne mięso nie jest pakowane w ten sam sposób i Bloomberg mówi, że dzieje się tak dlatego, że amerykański Departament Rolnictwa orzekł, że opakowania bekonu muszą być przezroczyste z obu stron, aby konsumenci mogli zobaczyć, jak tłuste są wszystkie plastry. Chociaż to Swanson opatentował format opakowania w stylu gontowym, to Oscar Mayer opatentował wersję z przednią i tylną szybą, którą dziś widzimy w sklepach.

Ten dżingiel został napisany w godzinę

We wrześniu 1962 roku autor tekstów Richard Trentlage usłyszał o konkursie, który organizował Oscar Mayer. Zainspirowany komentarzem jego syna — powiedział, że chce być „hot dogiem na rowerach brudnych” — Trentlage usiadł i napisał słynną już dżingla w około godzinę. Pochodzący z Chicago napisał tekst i przesłał je, ale nie była to sensacja z dnia na dzień. W rzeczywistości, Cyfrowe wiadomości muzyczne Digital mówi, że prawie w ogóle nie został wybrany. Oscar Mayer spędził cały rok na konsultacjach z grupami fokusowymi i debatach na temat tego, które zgłoszenie do konkursu będzie wielkim zwycięzcą, zanim zdecydował się na chwytliwą melodię Trentlage.

jak zrobić burrito z chipotle

Stał się jednym z najdłużej działających dżingli w historii i został wycofany dopiero w 2010 roku. To nie jest złe, jak na utwór reklamowy nagrany po raz pierwszy w domowym studiu autora piosenek, śpiewany przez jego 11-letniego syna i 9-letniego… stara córka. Trentlage zmarł w 2016 roku, ale nie ma wątpliwości, że jego piosenka będzie żyć wiecznie.

Ta reklama bolońska była fuksem z ostatniej chwili

Znasz też reklamę bolońską, w której mały chłopiec z kręconymi włosami siedzi na molo i łowi ryby, jedząc kanapkę i śpiewając o Oscarze Mayerze. Ten mały chłopiec to Andy Lambros, który został projektantem stron internetowych, grafikiem i konsultantem ds. marketingu. Jednak prawie nie miał czasu na małym ekranie, ponieważ to wcale nie miała być reklama.

Według wywiad z Jerrym Ringlienem, wiceprezesem ds. marketingu Oscara Mayera, pierwotnie planowano zrekrutować dziesiątki dzieciaków, z których każde miałoby zaśpiewać kawałek piosenki. Pomysł polegał na tym, że pokaże jak wszyscy kochali Oscara Mayera w Bolonii i to jest reklama, którą nakręcili. Ekipa filmowa miała jednak kilka minut światła dziennego i zapytała, czy jest tam ktoś, kto mógłby zaśpiewać piosenkę od początku do końca. Lambros mógł — i zrobił — i dlatego pyta: „Jak to?”. na końcu. Kiedy przeglądali materiał filmowy, wiedzieli, że jest to reklama, której potrzebują.

Zobowiązują się do odpowiedzialnej hodowli wieprzowiny

Jedna rzecz, co do której wszyscy mogą się zgodzić, to znaczenie odpowiedzialnej hodowli zwierząt. W 2012, Towarzystwo Humanitarne Stanów Zjednoczonych okrzyknęli Oscara Mayera (i firmę macierzystą Kraft Foods) za obietnicę zakończenia stosowania klatek ciążowych w ich łańcuchu pokarmowym. Kojce ciążowe są bardzo kontrowersyjne i zasadniczo są skrzynkami niewiele większymi od lochy. Świnie są zmuszone do życia i rodzenia w klatkach tak maleńkich, że nie mogą się nawet obrócić, a zgodnie z oświadczeniem Oscara Mayera do 2022 r. żaden z ich produktów wieprzowych nie będzie dostarczany przez hodowców, którzy ich używają.

Pomogli uczyć o dobrostanie zwierząt

Przemysł mięsny pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych części naszego nowoczesnego zaopatrzenia w żywność, a w 2014 roku zespół ds. dobrostanu zwierząt Oscara Mayera ogłosił, że będzie współpracować z Uniwersytet Wisconsin za program mający na celu nauczanie uczniów o kwestiach dobrostanu zwierząt. To wszystko, od oceny praktyk hodowli zwierząt po znalezienie zrównoważonych, ale bezpiecznych sposobów na ulepszenie branży.

recenzja steków i serów w metrze

Partnerstwo ostatecznie skupiło się na stworzeniu kilku nowych kursów na uniwersytecie, wraz z zasobami publicznymi dotyczącymi kwestii dobrostanu zwierząt. Adiunkt nauk o zwierzętach dr Kurta Vogela. został mianowany stypendystą Wydziału Oscara Mayera i prowadzi zajęcia od fizjologii zwierząt po systemy produkcji mięsa.

Trwa debata na temat usuwania azotynów z hot dogów

Obrazy Getty

Istnieje ciągłe zaniepokojenie tym, co dokładnie zawiera nasza masowo produkowana żywność kupowana w sklepie, a przetworzone mięso jest jednym z największych znaków zapytania ze wszystkich. W maju 2017 r. Oscar Mayer ogłosił, że eliminuje ze swoich hot-dogów „dodane azotyny, azotany, sztuczne konserwanty i wypełniacze” Trybuna Chicago .

Na pierwszy rzut oka brzmi to świetnie, ale trwa debata na temat tego, jak dużą różnicę przyniesie ten ruch. Bez azotynów te smakowicie wyglądające hot dogi byłyby nieapetycznie szare, więc to nie jest opcja. Zamiast tego wybierają azotyny ekstrahowane z selera. Nadal brzmi dobrze, prawda?

Ale azotyny to azotyny, a seler ma ich duży procent. Pomimo tego, co mogłeś słyszeć, rząd federalny nie uważa azotynów za niebezpieczne, i to dobrze – tak naprawdę nie znikną one w najbliższym czasie.

Lunchables są dla ciebie otępiające, a oni zawsze o tym wiedzieli

Obrazy Getty

Kto nie lubi dnia na lunch? Są o wiele lepsze niż nudny stary PB&J, prawda? Już w 1999 r. dietetycy potwierdzili to, co już podejrzewali rodzice — Lunchables są dla ciebie otępiająco złe. Na półki trafiły w 1988 roku, a do 1999 roku Oscar Mayer sprzedał 1,6 miliarda. Washington Post mówi, że był ogromnym hitem z kilku powodów: było to wygodne dla rodziców i wygodne dla macierzystej firmy Kraft, która mogła włożyć niektóre ze swoich innych produktów – takich jak Capri Sun – do tego jasnożółtego pudełka.

Ale są duże problemy. Mają niską zawartość błonnika, zawierają niewiele witamin i minerałów, a niektóre rodzaje zawierają około 50% dziennego spożycia tłuszczu przez dziecko. W 2009 r. Lunchables znalazło się na czele listy Projektu Nowotworowego Komitetu Lekarzy ds. Odpowiedzialnej Medycyny, jeśli chodzi o najgorsze pakowane posiłki na lunch. Przyjrzymy się tylko zwycięzcy — Lunchables Maxed Out Cracker Stackers: Cracker Combo Szynka i Cheddar. Z 660 kaloriami, 9 gramami tłuszczów nasyconych i 1600 miligramami sodu (czyli o wiele więcej niż dzienne zalecane spożycie dla dzieci) jest to jeden lunch, który nie przyniesie dzieciom żadnej przysługi.