Nieopowiedziana prawda P.F. Chang

Obrazy Getty

Kocham to lub nienawidzę, P.F. Chang's ma silną pozycję w świecie kulinarnym. Chińsko-amerykańska restauracja ma otworzył setki lokalizacji na całym świecie od momentu powstania w 1993 roku. To jednak znacznie więcej niż miejsce na dobry posiłek. Odegrała również wpływową rolę w kształtowaniu nowoczesnej kuchni. Mimo to prawdopodobnie wiele nie wiesz o tej przełomowej restauracji.


Mają głębokie korzenie kulinarne

Obrazy Getty

Bez wysiłków Cecilii Chiang, P.F. Chang może dziś nie istnieć. Chińsko-amerykański szef kuchni otworzył drzwi Restauracji Mandarin w 1961 roku. Jej sukces w branży restauracyjnej ostatecznie zainspirował jej syna, Philipa Chianga, do tego, by sam został restauratorem. Po pewnym czasie prowadzenia firmy matki, Chiang otworzył własną restauracja , Mandarette, gdzie poznał kolegę restauratora Paula Fleminga. Oboje ostatecznie nawiązali współpracę i założyli P.F. Changa.Nazwa restauracji pochodzi od dwóch współzałożycieli. Inicjały Paula Fleminga stały się pierwszą częścią imienia, a nazwisko Chianga zostało zmodyfikowane, aby stworzyć drugą połowę.
Zaczęli od uproszczonego menu

W Mandarette Philip Chiang serwował uproszczone dania kuchni chińskiej. Ten styl gotowania, który kładzie nacisk na stosowanie prostych, czystych składników, stał się podstawą inspirowanego kuchnią azjatycką menu P.F Chang. Pomimo modyfikacji potraw, Chiang powiedział, że jedzenie jest autentycznie chińskie, choć czasami nieco bardziej słodkie. W rozmowie z Honolulu , restaurator powiedział, że szefowie kuchni „dostosowują się do lokalnych gustów”, co może oznaczać dodanie większej lub mniejszej ilości cukru, aby zrównoważyć sos sojowy.

„Ludzie na Hawajach lubią słodycze” – powiedział. — Tak samo jest w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.Większość ich smaków jest dość amerykańska

Obrazy Getty

Pomimo nalegań Chianga, aby dania serwowane w P.F. Chiang's są autentycznie chińskie, to jedzenie ma wielu krytyków, którzy uznają, że jedzenie jest bardzo zamerykanizowane. Dyrektor generalny Michael Osanloo powiedział Insider biznesowy że podczas gdy niektóre dania inspirowane są kuchnią azjatycką, inne wymyśla P.F. Szefowie kuchni Changa. „Jeśli chcesz doświadczyć klasycznego japońskiego sushi, nie przyjdziesz do nas” – powiedział. „Ale jeśli masz ochotę na niesamowite bułeczki — które są dość tradycyjne, pyszne — możemy się tym zachwycić”.

najlepsza rzecz w taco bell

Możemy im podziękować za powstanie tego pikantnego sosu

Obrazy Getty

Sos Srirchacha jest dziś wszędzie, dzięki P.F. Chang, który przechodzi przez 100 000 butelek rocznie . Sieć restauracji zaczęła używać tej przyprawy w 2000 roku , a wkrótce w ich ślady poszły inne popularne sieci, takie jak Applebee's. Insider biznesowy poinformował, że do 2016 r. sprzedaż ostrych sosów wzrosła o 165 procent. Jest tak popularny, że 40 stanów woli tę przyprawę od ketchupu.Pomogli też spopularyzować jedno danie niskowęglowodanowe

Możemy podziękować (lub obwiniać) P.F. Chang to coś więcej niż tylko podpalenie naszych kubków smakowych. Restauracja pomogła również spopularyzować wrapy z sałatą w Stanach Zjednoczonych, ponieważ jest uznawana za jedną z pierwszych restauracji, które ją serwują. To danie o niskiej zawartości węglowodanów zastępuje tortille sałatą, tworząc smaczną alternatywę dla tych, którzy chcą zjeść wrapa bez węglowodanów.

Wszyscy są o wok

P.F. Kuchnia Chang jest skupiona wokół tradycyjne gotowanie na woku . Każde danie gotowane jest w woku, po przygotowaniu na świeżo. Restauracja szczyci się „gotowaniem od podstaw”, co oznacza, że ​​wszystko, co jesz w P.F. Chang był świeży tego samego dnia. Dim sum jest codziennie pakowany ręcznie, a nawet mięso i warzywa są ręcznie krojone w plastry i siekane ręcznie.

Wielokrotnie byli oskarżani o nękanie

Instagram

W 2012 roku dwie kobiety podjęły kroki prawne przeciwko P.F. Chang, twierdząc, że byli molestowani seksualnie w pracy. San Diego Union-Tribune napisała, że ​​kobiety „mówiły, że były przedmiotem obraźliwych komentarzy i zachowań ze strony męskiego personelu kuchennego w restauracjach, w tym żartów na temat seksu, uwag o ciałach pracownic oraz odgłosów pocałunków i gwizdów wymierzonych w przechodzące pracownice”.

P.F. Chang wypłacił tym kobietom łącznie prawie milion dolarów w 2014 roku, tylko po to, by spotkać się z kolejnymi roszczeniami o molestowanie kilka miesięcy później . Podczas gdy firma niechętnie komentowała, P.F. Chang upierał się, że są „zobowiązani do zapewnienia miejsca pracy wolnego od wszelkiego rodzaju bezprawnego nękania lub dyskryminacji”.

Ich międzynarodowy branding niesie ze sobą kilka niespodzianek

Instagram

P.F. Chang ma wiele międzynarodowych lokalizacji, ale do tej pory rozszerzyło się tylko na jeden kraj azjatycki. Franczyza ma kilka restauracji w Korei Południowej, a także dziesiątki w Europie, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej.

najlepsze mięso na steki

Jednym z powodów P.F. Chang's nie można znaleźć w całej Azji, ponieważ po prostu nie ma popytu na zamerykanizowane chińskie jedzenie. Podczas gdy dyrektor generalny Michael Osanloo powiedział Insider biznesowy że brak autentyczności ich żywności nie stanowi problemu, firma ogłosiła plany wprowadzenia P.F. Chang jest amerykańskim bistro podczas ekspansji do Chin.

Obsługują specjalne diety diet

Kolejna rzecz, która pomogła P.F. Chang stało się tak popularne, że ich zróżnicowane menu, które przemawia do osób o specjalnych potrzebach żywieniowych. Służą mnóstwo wegańskich produktów dla tych, którzy nie jedzą mięsa. Restauracja była również jedną z pierwszych, która zaspokoiła tych, którzy jedzą dieta bezglutenowa — ich menu bezglutenowe zadebiutowało w 2003 roku. Wszyscy P.F. Bezglutenowe potrawy Chang są przygotowywane w oddzielnej kuchni, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.
Kategorie drink Ekskluzywny fakty