Nieopowiedziana prawda o Panda Express

Panda express Instagram

Jest stary chińskie powiedzenie który mówi: „Żywność jest pierwszą potrzebą ludzi”. Każdy, kto jest wyczerpany po długim dniu przeciągania toreb przez centrum handlowe lub biegania przez lotnisko, aby złapać samolot, wie, że to prawda, a kiedy przejdą obok Panda Express, z radością zatrzymają się na sajgonki lub brokuły wołowina. Dzięki różnorodnym stylom gotowania, smakom i składnikom chińskie jedzenie jest jednym z najbardziej popularny kuchnie w Ameryce. Jak bardzo jest popularny? Według ankiety przeprowadzonej przez Zjadacz , chińskie jedzenie jest drugim najpopularniejszym artykułem dostawczym żywności w Stanach Zjednoczonych. Tam są więcej chińskich restauracji w Ameryce niż wszystkie McDonald's , Pizza Hut , Wendy , Taco Bells i KFC łączny . Jeden z najpopularniejszych i taki, który pomógł przynieść Chińskie jedzenie dla mas , to Panda Express.


Oprócz tego, że wiesz, jak pyszny jest pomarańczowy kurczak w sieci, prawdopodobnie nie poświęciłeś zbyt wiele uwagi tej chińskiej restauracji typu fast food, gdy posmarowałeś swój talerz pełen chow mein w food court. Od skromnych początków po oszałamiającą liczbę ciasteczek z wróżbą, które rozdają każdego roku, jest to nieopisana prawda o Panda Express.Panda Express to firma rodzinna

Rodzina pandy ekspresowej Cherng Instagram

Dawno, dawno temu w Kansas, spotkało się dwóch studentów Baker University i zakochali się w sobie szaleńczo, a z tej miłości narodził się jeden z najsmaczniejszych chińskie jedzenie jedzenie, jakie kiedykolwiek zjesz, i wszyscy żyliśmy długo i szczęśliwie, nadziewając twarze brokułami wołowymi i pomarańczowym kurczakiem.
Panda express co-CEOs Andrew i Peggy Cherng przybyli do Ameryki jako Chińscy imigranci w połowie lat sześćdziesiątych. Niedługo po ukończeniu studiów przeprowadzili się do Los Angeles, aby Andrew mógł pomóc swojej kuzynowi w restauracji, ale nieporozumienia dotyczące biznesu doprowadziły w końcu do tego, że Andrew wyszedł na własną rękę. W 1973 wraz z ojcem otworzył i prowadził Panda Inn w Pasadenie, gdzie pracowała cała rodzina. Przewiń do przodu o ponad cztery dekady, a rodzina Cherng ma ponad 2000 restauracji Panda Express w Stanach Zjednoczonych (stan na 2018 r.). Istnieją również lokalizacje w Kanadzie, Meksyku, Japonii, Korei Południowej, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Gwatemali i Arubie. I to, że Panda Express to mega sukces, nie oznacza, że ​​Cherngowie zapomnieli o swoich korzeniach. Ich córka Andrea jest dyrektorem ds. marketingu firmy, a oni są właścicielami i prowadzą każdą restaurację — nie udzielają jej franczyzy innym, z wyjątkiem kilku wybranych lokalizacji. W Panda Express to naprawdę firma rodzinna.

Pierwsze restauracje były fantazyjne?

Panda Inn Panda Instagram

Andrew Cherng i jego tata, mistrz kuchni Ming-Tsai Cherng otworzyli pierwszą Panda Inn Panda w Pasadenie w Kalifornii w 1973 roku starszy Cherng wcześniej był szefem kuchni w Szanghaju, Taipei na Tajwanie i Jokohamie w Japonii. Z dala od znanych dzisiaj restauracji typu fast food z czerwonymi i białymi pandami, Panda Inn powstała w zrujnowanej kawiarni z zwiastun filmu z tyłu, gdzie szef kuchni Ming-Tsai przygotowywał jedzenie. W końcu jednak ta zamknięta kawiarnia przekształciła się w ekskluzywny restauracja siedząca, która szybko stała się popularna.słodka cebula kurczak teriyaki metro

Andrew powiedział Los Angeles Times „Mieliśmy tylne drzwi do restauracji i szedłem na parking i mówiłem: „Dziękuję za przybycie. Przykro mi, że jest tłoczno, ale jeśli poczekasz, postawię ci drinka. I mogą wrócić do restauracji, mówiąc: „Wow, to wszystko dla naszej firmy?”

To właśnie ten poziom obsługi klienta i popularność restauracji sprawiły, że Glendale Galleria poprosiła Cherngów o otwarcie punktu fast food w ich centrum handlowym, tak narodziła się Panda Express. Wciąż jest pięć lokalizacji Panda Inn, a co najważniejsze? Twój posiłek kończy się czekoladowe ciasteczka z wróżbą .Panda Express był pionierem we wprowadzaniu technologii do restauracji

Peggy i andrew Cherng panda express Instagram

Współzałożyciel Panda Express Peggy Cherng ma licencjat w matematyce stosowanej, M.S. w informatyce oraz doktorat. w elektrotechnice, więc kiedy restauracje otwierały się po raz pierwszy, odegrała kluczową rolę we wdrażaniu komputery przenośne do realizacji zamówień w każdej lokalizacji. Oczywiście większość restauracji, które dzisiaj odwiedzasz, ma skomputeryzowane systemy przyjmowania zamówień i zarządzania danymi, ale Panda Express była jedną z pierwszych restauracji, które to zrobiły, a wszystko to dzięki Cherngowi. Według Insider biznesowy „Peggy Cherng wykorzystała swoją wiedzę inżynierską do usprawnienia operacji i logistyki firmy. Była pionierem wykorzystania technologii do zadań takich jak śledzenie zapasów i ponowne zamawianie składników, praktyka stosowana przez innych Amerykanów Restauracje chińskie jeszcze nie został przyjęty.

Foodbeast cytuje Chernga mówiącego: „Kuchnia jest słaba technologicznie, ale system zarządzania może być zaawansowany technologicznie — jak przechwytywać dane, jak analizować dane, aby zobaczyć, co najlepiej sprzedać, co się nie sprzedaje i określić, co zaoferować i co nie oferować. Dziś Peggy Cherng jest jedną z najbogatszy, samowystarczalny , kobiety urodzone za granicą w Ameryce.

Panda Express rzeczywiście jest autentyczna

panda ekspresowe chińskie jedzenie? Facebook

Jedną z krytyki, którą zobaczysz, gdy będziesz lobbować przeciwko Panda Express, jest kwestia jej autentyczność. Czy to chińskie jedzenie? Czy to amerykańskie jedzenie? Technicznie to jedno i drugie. Została założona przez chińskich imigrantów, którzy dostosowali chińskie jedzenie dla amerykańskiego podniebienia, a dla wielu Amerykanów było to ich pierwsze wprowadzenie do kuchni chińskiej. Dyrektor marketingu Andrea Cherng powiedział Złoty wątek „Na początku wszystko tłumaczył mistrz kuchni Ming-Tsai Cherng. A sposób, w jaki gotował, zawsze miał chińskie dziedzictwo.

pisklę wypełnić przepis na panierkę

Dyrektor kulinarny Jimmy Wang powiedział Przejazd do restauracji , „Amerykańska kuchnia chińska jest bardzo autentyczna dla Panda Express. Nasz nieustannie ewoluujący styl jedzenia zrodził się z dostosowania tradycyjnych chińskich przepisów, smaków i technik gotowania do amerykańskich składników i smaków. W miarę ewolucji podniebienia amerykańskiego będziemy nadal czerpać inspirację z lokalnych profili smakowych zarówno chińskich prowincji, jak i regionów Ameryki”.

Rzadko można zobaczyć, jak ludzie pytają, czy Pizza Hut to autentyczne włoskie jedzenie, czy Chipotle to autentyczne meksykańskie jedzenie, ponieważ dość powszechnie wiadomo, że obie te szybkie, casualowe restauracje są „inspirowane meksykańską” lub „włoską”. Andrea Cherng powiedział Insider biznesowy że Panda Express to „historia chińskich kucharzy i imigrantów, którzy przyjeżdżają do USA, aby mieć lepsze życie. To opowieść o tym, jak wziąć przepisy i repertuar ich własnych umiejętności kulinarnych i sprawić, by przemawiały do ​​[amerykańskiego] podniebienia narodowego”. Zrobili to i wymyślili autentyczny amerykański chiński.

Kuchnia Innowacji Panda Express brzmi niesamowicie

panda ekspresowa pomarańczowa okład z kurczaka Instagram

Jest tylko jeden Kuchnia Innowacji Panda Express znajduje się w Pasadenie w Kalifornii, ale gdy tylko usłyszysz o tym menu oferty, które chciałbyś mieć w swoim mieście. Jest tam okład z krewetek miodowo-orzechowych z zieloną sałatką z papai, chrupiącymi wontonami i świeżymi sałatami, a także innymi sałatkami i wrapami. Najbardziej atrakcyjne jest jednak to, że możesz dostosować cały posiłek dokładnie tak, jak chcesz.

Zjadacz wyjaśnia koncepcję Innovation Kitchen, mówiąc: „nowe menu wymaga od gości wyboru bazy (makaron chow mein, naleśnik z cebulką, który zamienia danie w wrap), białka (krewetki z miodem orzechowym, pierś z kurczaka), sosu i dodatków. następnie smażymy danie na zamówienie. Oddzielna lada, w pobliżu sekcji pluszowych krzeseł i kącików do rozmów, mieści bar „mieszanki herbat”, który serwuje „rzemieślnicze napary z herbaty”, herbaty boba i ciastka.

kucharz boyardee ravioli zdrowe

Jeśli nie masz szczęścia mieszkać w pobliżu Pasadeny, Dave Wallinga, wiceprezes ds. Marketingu gości w Panda Restaurant Group, powiedział Trybuna Doliny San Gabriel San że jest jeszcze nadzieja: „W Innovation Kitchen zachęcamy do zgłaszania opinii gości, aby Panda mogła udoskonalać swoje produkty. Następnie, po upewnieniu się, że będzie w stanie je konsekwentnie odtwarzać, zaoferuje najlepsze dania we wszystkich lokalizacjach Panda Express”. Potrzebujemy pomarańczowego wrapa z kurczakiem, który wkrótce pojawi się w naszym lokalnym Panda Express, ponieważ brzmi pysznie.

Panda Express sprzedaje tonę pomarańczowego kurczaka

panda ekspresowy pomarańczowy kurczak Instagram

Każdy fanatyk Panda Express wie, jak dobry jest pomarańczowy kurczak w sieci i powinien być — jest w menu od 1987 roku. Kiedy po raz pierwszy został wprowadzony przez byłego szefa kuchni Andy Kao , jednak był podawany z kością, a nie klasycznym daniem bez kości, które można dziś znaleźć w dowolnym Panda Express. A znajdziesz tego dużo, bo sieć sprzedaje się prawie 70 milionów funtów każdego roku. Jest tak popularny, że ponad 50 procent jadłodajni Panda Express wybiera pomarańczowego kurczaka jako część swojego posiłku.

Pomarańczowy kurczak Panda Express to wszystko, co pyszne w jednym smacznym posiłku — smażony kurczak bez kości w sosie, który jest tylko trochę pikantny dzięki suszonej chili, ale słodkiej dzięki skórce pomarańczowej, miodowi i imbirowi. Aby nie pominąć wegetarian, sieć produkuje nawet wegetariańskiego pomarańczowego kurczaka z paneer dla swojej lokalizacji w Bombaju w Indiach. Przepis na pomarańczowego kurczaka pozostał dość spójny przez lata, z wyjątkiem poprawki, która została wprowadzona przez dodanie bekonu, która pozostawiła wiele fani dość zdenerwowani . Zaproponowali również pomarańczowy kurczak i gofry na ich food trucku, aby uczcić słynne danie. To brzmi jak danie ze snu o pomarańczowym kurczaku.

Panda Express co roku rozdaje mnóstwo ciasteczek z wróżbą

panda ekspresowe ciasteczko z wróżbą Instagram

Panda Express rozdaje 282 miliony ciasteczek z wróżbą co roku, ale nie zawsze są tylko Twoim standardem Ciasteczka z wróżbą . Na potrzeby kampanii w 2016 roku restauracja zmieniła nazwę na klasyczną ucztę Szczęśliwe ciasteczka i zawierał FortuNotes w środku, białe kartki, które wyrażały wdzięczność i życzliwość, a nie typowe przysłowie lub proroctwo. Andrea Cherng powiedział Fox News „Celem jest, aby [klienci] zatrzymali się, zatrzymali i docenili ludzi w swoim życiu, dla których czują się najbardziej szczęśliwi”. O nowym opakowaniu i oznakowaniu wyjaśniła: „Chcieliśmy, aby goście wiedzieli, że jest to coś innego i że ma na celu przekazanie podróży uznania dla ludzi, którzy liczą się w naszym życiu”. Cherng podsumował: „Nawyk zatrzymywania się i mówienia komuś, że jest dla ciebie ważny — to bogactwo, to jest fortuna życia”.

Niektóre z fortun czytają: Pomożesz komuś w potrzebie w tym tygodniu , '' Twoja życzliwa postawa utrzyma innych na powierzchni ,' i ' Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być . Te słodkie wiadomości prawdopodobnie sprawiły, że ciasteczka smakowały jeszcze słodsze dla gości w restauracji.

zdjęcia giada de laurentiis brat dino

Naciski ze strony PETA skłoniły do ​​zmiany menu Panda Express

panda ekspresowa wegetariańska Instagram

Po raz pierwszy w historii sieci dodał Panda Express produkty wegańskie do swojego menu w 2019 roku. Nowe produkty roślinne obejmują sajgonki, tofu z bakłażana, chow mein i mieszane warzywa Super Greens (zawierające kapustę, brokuły i jarmuż). Do czasu zmiany tego menu Panda Express doprawiała swoje potrawy its bulion z kurczaka i inne przyprawy do produktów zwierzęcych.

Według PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) ta zmiana jest zasługą ich zwolenników. „Kiedy Panda Express powiedział PETA, że jej dania na bazie warzyw są nadal przygotowywane z dodatkiem mięsnego aromatu, wezwaliśmy firmę do podążania za duchem czasu i oferty wegański w 2000 sklepów na całym świecie. Kiedy nadal dostarczał nam wymówek, wysłaliśmy ostrzeżenie, a nasi zwolennicy napisali do firmy ponad 234 000 razy, żądając zmian”, wyjaśnia PETA.

Ale jednym z problemów, które mogą mieć surowi weganie z tymi nowymi potrawami, jest to, że chociaż nie zawierają mięso lub produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego , Panda Express zauważa, że ​​nadal są przygotowywane w tej samej kuchni, co wędliny, przy użyciu tej samej przestrzeni i sprzętu do gotowania. Niektórzy wegetarianie omawiają problem zanieczyszczenia krzyżowego na Reddit mają problem z pomysłem, że ich jedzenie jest gotowane na tych samych patelniach, w których przygotowywano mięso, podczas gdy inni nie. Niemniej jednak firma była w tej kwestii przejrzysta, aby klienci mogli zdecydować się na własne preferencje żywieniowe i wszelkie alergie, które mogą mieć.

Panda Express bardzo interesuje się swoimi pracownikami

panda express pracowników Instagram

Założyciel Panda Express, Andrew Cherng powiedział Magazyn Los Angeles że jego praca polega na rozwijaniu ludzi. „Kiedy masz dobrą grupę ludzi, którzy znajdują się w dobrym miejscu wewnątrz i na zewnątrz — pod względem utrzymania i tego, kim są — wtedy są szanse, że lepiej zajmą się klientem” — powiedział.

sernik z kostką oreo

Pracownicy Panda Express otrzymać opieka zdrowotna, płatne dni wolne, 401(k)s i dotowane przez firmę kształcenie ustawiczne. Otrzymują również między innymi zniżki w parkach rozrywki i karnety na siłownię. Cherngowie kupili nawet Rzeźba Roberta Indiany Love który znajduje się poza siedzibą ich firmy. Powiedziała Peggy Cherng New York Times „Budujemy kulturę zaufania, a celem zaufania jest miłość. Miłość to czasownik, który podkreślamy w naszej rodzinie Panda. Musimy szanować się i troszczyć o siebie nawzajem. Musimy się nawzajem popychać i rozciągać. To taki rodzaj oświadczenia korporacyjnego, który sprawia, że ​​wydaje się, że jest częścią Rodzina Pand sprawia, że ​​jest to bardzo miłe miejsce do pracy.

Panda Express pokonała konkurencję, stając się konkurencją

Hibachi san Instagram

Jeśli restauracja obawia się konkurencji w strefie gastronomicznej centrum handlowego, zawsze może zrobić to, co zrobili Cherngowie: założyć własną konkurencyjną restaurację. Według Fortuna , Andrew Cherng powiedział: „Założyliśmy Hibachi-San w centrach handlowych w 1992 roku jako strategię defensywną, mającą na celu powstrzymanie japońskich restauracji przed sprzedażą przeciwko naszej chińskiej żywności w Panda Express”.

Hibachi-San to japońska restauracja typu fast casual, która oferuje takie produkty jak tepanyaki talerze i Sushi . Biorąc to pod uwagę, zgodnie z Zjadacz , „japońska kulinarna obecność w Ameryce jest coraz bardziej widoczna”, ma sens, że możesz kupić poke bowls obok Chik-fil-A lub Cinnabon. Cherngowie wiedzieli, że założenie własnej japońskiej sieci oznaczałoby, że niezależnie od tego, czy klient wybierał Panda Express czy Hibachi-San, zawsze wygrają. Hibachi-San ma 18 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych (stan na czerwiec 2019 r.).

Panda Express można znaleźć prawie wszędzie

panda express w centrum handlowym ala moana Instagram

najbardziej dochodowy Panda Express znajduje się na Centrum Ala Vaiana food court w Honolulu na Hawajach i przynosi około 4 miliony dolarów rocznie, więcej niż jakakolwiek inna restauracja Panda Express. To całe mnóstwo pomarańczowego kurczaka! I to nie tylko centra handlowe, w których można znaleźć Panda Express — znajdują się one również jako samodzielne restauracje, w lotniska , w uniwersytety , parki tematyczne , kasyna , i bazy militarne . Wraz z otwieraniem nowych restauracji na całym świecie, można śmiało powiedzieć, że Cherngowie przebyli długą drogę od czasu, gdy Andrew Cherng otworzył swoją pierwszą restaurację. Magazyn Los Angeles mówi, że Andrew powiedział kiedyś matce, że „planował kiedyś otworzyć jeszcze 99 restauracji”. Jego matka powiedziała, że ​​pamiętała, że ​​była oszołomiona. – Jesz tylko trzy posiłki dziennie. Po co ci 100 restauracji? powiedziała, zanim kontynuowała: „Był dobrym dzieckiem, które zwykle słuchało, ale w tym przypadku nie”. Dzięki Bogu spełnił swoje marzenia, aby wszyscy mogli cieszyć się pomarańczowym kurczakiem i brokułami na całym świecie.

Zabójcy próbowali dostać darmowego pomarańczowego kurczaka na całe życie

Zabójcy Rich Fury/Getty Images

Myślisz, że masz obsesję na punkcie pomarańczowego kurczaka Panda Express? Jeden zespół próbował wydobyć z łańcucha zapas na całe życie.

Album The Killers z 2004 roku zatytułowany Gorące zamieszanie ma na sobie piosenkę „Smile Like You Mean It”, którą zespół znalazł na kartce w jednym z ciasteczek z wróżbą po zjedzeniu posiłku z Panda Express w 2017 roku. Jak zespół na to zareagował? Żartobliwie stawiając Panda Express na wybuchu przez tweetowanie , „Myślę o pomarańczowym kurczaku na całe życie, a my uwolnimy cię od używania naszych rzeczy”. Twierdzenie zespołu o wymyśleniu tego wyrażenia wydaje się nieco wątpliwe, biorąc pod uwagę, że każda trzecioklasistka pozująca do szkolnego dnia zdjęciowego prawdopodobnie słyszała te same słowa wypowiedziane przez fotografa, ale nie można winić The Killers, że chcą pływać w tym pysznym, lepkim pomarańczowym kurczaku . Ta wołowina (eee, kurczak?) w końcu się sprawdziła, ponieważ Panda Express skończyła na darowizna finansowa na cele charytatywne wybranego przez zespół.