Nieopowiedziana prawda o Pauli Deen

Paula Deen Obrazy Getty

Kiedyś najbardziej znana jako królowa kuchni południowej, Paula Deen była taka radosna domowy szef kuchni z wiecznie szerokimi błękitnymi oczami i białymi, bufiastymi włosami, które sprawiły, że poczułeś się dobrze, robiąc dla swojej rodziny zapiekankę, która zawierała dwie masło i kostkę twarogu. Mnóstwo książek kucharskich, programów telewizyjnych, linii produktów i oferty poparcia dla wszystkiego, od mebli po farmaceutyki, wydawało się, że nie da się powstrzymać divy przeciąganiem przejęcia nie tylko na Południu, ale i na całym świecie.


Skandal w Deen z 2013 roku spowodował, że szybki wzrost sławy zniknął szybciej niż upadający sernik. I chociaż możesz znać zarzuty i przyznania się, że imperium Deen rozpadło się, możesz nie wiedzieć wszystkiego o tym, co było potrzebne do zbudowania tego imperium, kogo zniszczyło w tym procesie i dokładnie ile okruchów pozostało.Wczesne lata Pauli Deen

Paula Deen z tatą Instagram

Urodzona Paula Ann Wczoraj, Paula Deen Oficjalnie została Deen dopiero w 1965 roku, kiedy w wieku 18 lat poślubiła swoją ukochaną z liceum Albany w stanie Georgia. Małżeństwo z Jimmym Deenem (nie, nie z facetem od kiełbasek) nie było jednak piknikiem. Szalejący alkoholizm Jimmy'ego podważył fundamenty małżeństwa, podczas gdy Paula była zajęta wychowywaniem dwóch małych synów, Bobby'ego i Jamiego. Radar donosi, że oficjalny prawny rozłam pary miał miejsce w 1992 roku. We fragmencie z jej książki Paula Deen: Nie chodzi tylko o gotowanie Paula mówi: „Wypił i wypił zdecydowanie za dużo, żeby mi odpowiadało”.
panera zupa z makaronem drobiowym

Ciężkie czasy Pauli zostały dodatkowo wyjaśnione przez śmierć obojga jej rodziców – jej ojciec zmarł, gdy miała 19 lat, a matka, gdy miała 23. Paula pogrążyła się w stanie depresja i głęboki niepokój i cierpiał z powodu agorafobia — zaburzenie lękowe, które powoduje, że chorzy unikają stresujących sytuacji, często całkowicie unikając wychodzenia z domu. Na Następny rozdział Oprah w 2012 roku Paula wyjaśniła Oprah i Gayle, jak jej agorafobia wynikała z jej głębokich przekonań religijnych i jej poczucia, że ​​śmierć jej własnego ojca oznacza, że ​​jej przeznaczeniem jest również niedługo umrzeć. „W wieku 19 lat budziłam się codziennie czekając na śmierć” – wyjaśniła. – To ciężkie. Według Deena stan ten trwał 20 lat.

Gotowanie było zbawieniem Pauli Deen

Paula Deen z synami Instagram

Deen powiedział Dobre gospodarowanie w 2008 roku nie spędzała zbyt wiele czasu w kuchni jako młodość. To jej babka ze strony matki, Irene Paul, miała największy wpływ na jej edukację kuchenną, a także pomogła jej wyjść z utrzymującej się depresji i paraliżującego lęku. dwa spędzone czasy czyniąc klasykę z Południa smażony kurczak i zieleniny, dopóki Deen nie zebrała się na odwagę i wolną gotówkę, by uciec od męża alkoholika i wycofać się z chłopcami i młodszym bratem Bubbą do Savannah w stanie Georgia. Deen robiła wszystko, co mogła, aby związać koniec z końcem w Savannah, podejmując się takich prac, jak sprzedaż ubezpieczeń i wieszanie tapet.Jej eureka nadeszła w 1989 roku, kiedy zdecydowała się sprzedać „lunch-i-miłość-w-torbie” dla zapracowanych pracowników Savannah. Ta pierwsza firma, The Bag Lady, nakarmiła lokalną społeczność południową przysmakami, takimi jak kanapki z sałatką z szynką i pudding bananowy, i utorowała drogę do rozwoju imperium rodziny Deen.

Narodziny imperium Pauli Deen

Paula Deen Instagram

Szybki sukces z The Bag Lady zobaczyła, jak firma wyprowadza się z domu Deenów do małej restauracji Savannah Best Western. W końcu w centrum Savannah otwarto większą przestrzeń o nazwie Lady and Sons. Książka kucharska wydana w 1998 roku, Deen pojawił się w QVC i USA dziś przyznał restauracji prestiżowy tytuł „Międzynarodowy Posiłek Roku” w 1999 roku.Deena talenty i domowy folklor przykuły uwagę słynnego prezentera telewizyjnego i producenta, Gordon Elliott , która wraz z agentem władzy Barrym Weinerem prowadziła kampanię na rzecz jej dołączenia do kadry szefów kuchni i kucharzy domowych Food Network. Deen była gościem w kilku programach Elliotta dla sieci, zanim nakręciła swojego pierwszego pilota, Popołudniowa herbata. Uniosła kciuki za swoją pierwszą serię, 2002 Domowa kuchnia Pauli g, po którym następuje Impreza Pauli w 2006 r. pokaz własny Bobby'ego i Jamiego, Droga Smakowała , a następnie w tym samym roku. Kolejne lata nie przyniosły końca osiągnięciom. Deen uruchomił magazyn o własnym tytule, opublikował więcej książek kucharskich i pamiętnik, wydał wiele linii produktów, zdobył nagrodę Emmy w 2007 roku za Domowa kuchnia Pauli , i zaczęła kręcić swoją trzecią Sieć spożywcza seria, Najlepsze dania Pauli w 2008 roku. Co może się nie udać, wszyscy?

Pierwszy skandal Pauli Deen

Paula Deen produkt Obrazy Getty

Paula Deen i spółka po raz pierwszy poznali, jak może smakować reakcja, gdy Deen ją ogłosił Diagnoza cukrzycy typu 2 na początku 2012 roku. Chociaż wielu fanów doceniło jej szczerość i obietnicę, że skupi się na zdrowszych metodach gotowania, wielu innych szybko zwróciło uwagę, że prawdopodobnie wiedziała o tej diagnozie od jakiegoś czasu, ale nadal ją zastrzeliła programy wypełnione przepisami na tłuszcz i cukier. Najbardziej niepokojący dla niektórych był zbieg okoliczności, w którym Deen ogłosiła swoją diagnozę w tym samym czasie, gdy wraz z dwoma synami zaczęła popierać bardzo drogi duński lek przeciwcukrzycowy Victoza.

Chociaż Food Network właśnie zaczął emitować program kulinarny Bobby'ego Deena o zdrowiu, Nie posiłki mojej mamy , sieć twierdziła, że ​​nie miała wcześniej wiedzy na temat diagnozy cukrzycy Deena. Deen kontynuowała swoją transformację, aby promować zdrowszy styl życia, ale nastroje społeczne wydawały się obracać dla wielu, którzy krytykowali jej wiele umów poparcia na wszystko, od materacy po kawę po kontrowersyjne Smithfield Żywność.

zły cydr sadu zawartość alkoholu

9/11 pomógł w karierze Pauli Deen

Paula Deen Obrazy Getty

Kiedy Paula Deen po raz pierwszy spotkała swojego byłego agenta, Barry'ego Weinera, powiedziała mu, że chce być „Marthą Stewart z Południa”. Weiner powiedział jej, że będzie jeszcze większa. I zgodnie z księgą Od podstaw: wewnątrz sieci spożywczej Weiner przypisuje 11 września temu, że pomógł mu rozpocząć wspinaczkę.

Wiener miał dla niego pracę. Food Network początkowo nie skorzystał z okazji, by zaprezentować kobietę w średnim wieku, z nadwagą, z południowym akcentem, zwłaszcza że ich program skłania się bardziej do przybrzeżnych, wysokiej klasy dań. I wtedy 9/11 stało się. Weiner zwrócił uwagę sieci, że naród szukał pociechy w czasie, gdy „jedną rzeczą, której wszyscy się nauczyliśmy po 11 września, jest to, że wszyscy umrzemy… niezależnie od tego, czy będziemy jeść smażony kurczak albo nie jemy smażonego kurczaka… Szefowa Food Network, Judy Girard, podziękowała później Weinerowi za udowodnienie, że sieć ma „widzów poza rzeką Hudson”.

W swoim pamiętniku z 2007 roku Deen zaliczył Weinera z byciem „najbliższą rzeczą, jaką miałem do ojca, odkąd umarł mój prawdziwy ojciec”. Ale w 2013 roku, w środku jej skandalu, drogi się rozeszły.

Siostra duszy Pauli Deen

Paula Deen Obrazy Getty

Dora Karol pracowała dla Pauli Deen przez 22 lata, przychodząc do niej jako kucharka, gdy Deen nadal pracował w Savannah Best Western. Charles szybko stał się integralną częścią kuchni Deen, pomagając otworzyć The Lady and Sons, gdzie szkoliła personel i opracowywała przepisy. New York Times donosi, że Deen tak bardzo wierzył w umiejętności kulinarne Charlesa z Południa, że ​​Deen powiedział kiedyś: „Lepiej nie gasić tego, dopóki nie przejdzie języka tej kobiety”. Deen mówiła o Charlesie jako o swojej „siostrze duszy”.

Według Charlesa Deen powiedział jej kiedyś: „Trzymaj się mnie, Doro, a obiecuję ci, że pewnego dnia, jeśli się wzbogacę, ty też się wzbogacisz”. Ale Charles nadal zarabiał 10 dolarów na godzinę, długo po tym, jak Deen i jego rodzina pojawili się w widocznym miejscu w Food Network. Chociaż Charles cieszył się przywilejami, takimi jak praca dla przyjaciół i rodziny, okresy w rejsach z gwiazdami (gdzie pracowała bez wynagrodzenia, ale z pokryciem kosztów) oraz okazjonalne łupy i gadżety, dopiero po wydaniu ważnego procesu Charles otrzymał pensję i premia. Z mieszanymi uczuciami Charles mówił o rasizmie i maltretowaniu, którego była świadkiem w firmie.

Do 2015 r. , Charles odszedł z pracy Deens i wydał własną książkę kucharską, Prawdziwa południowa kucharka: w swojej kuchni w sawannie. W podziękowaniach pisze: „Bez Pauli ta książka by nie istniała”.

Drugie małżeństwo Pauli Deen

Paula Deen i mąż Obrazy Getty

Każdy, kto lubił programy Pauli Deen, bez wątpienia zna jej uroczego, pluszowego misia, męża kapitana holownika, Michaela Groovera. Obaj związali węzeł w 2004 roku, a ich przyjęcie weselne w The Lady and Sons został nakręcony dla Sieć spożywcza , w komplecie z klasycznymi daniami z południa, takimi jak krewetki z kaszą i marynowanymi kanapkami z okry. Groover był widoczny w programach Deena, a nawet, napisał własny pamiętnik co świadczyło o więzi „bratniej duszy” pary.

Plotki o rozwodzie pojawiły się w 2013 roku, kiedy tabloid Pytający , opublikował artykuł twierdzący, że Groover miał od dawna romans. Wkrótce po tym, jak ta historia się ukazała, Deen złożył papiery, aby przekazać Grooverowi akt własności domu pary o wartości 1,3 miliona dolarów w prezencie — ruch, który spowodował wiele spekulacji że „prezent” był w rzeczywistości cichą ugodą rozwodową. Ale w 2015 roku Deen ogłosił, że przeniesienie aktu było nieporozumienie i złożył wniosek o przywrócenie domu obu imion. W Post na blogu 2016 na stronie internetowej Deen, Deen świętuje 12 rocznicę małżeństwa, wspominając dzień ślubu, mówiąc, że ona i jej bratnia dusza wciąż są w „fazie miesiąca miodowego” ich małżeństwa.

Paula Deen sprawia, że ​​jej przepisy są zdrowsze

Paula Deen Larry Busacca/Getty Images

W 2012 roku Insider biznesowy poinformowała, że ​​Paula Deen odczuwa poważną nienawiść za kontynuowanie promowania swojego stylu gotowania obfitującego w tłuszcz i masło (i zarabianie około 10 milionów dolarów rocznie), jednocześnie ukrywając fakt, że zdiagnozowano u niej cukrzycę typu 2. Kilka lat do przodu okazało się, że wzięła sobie tę krytykę do serca.

Kiedy Deen wydała nową książkę kucharską w 2015 roku, rozmawiała z Poczta Huffington o tym. Paula Deen tnie tłuszcz: 250 ulubionych przepisów na lekkość zawierał nie tylko całą masę nowych przepisów, ale 50 starych ulubionych zremasterowanych, by zawierały zdrowsze składniki. Powiedziała, że ​​jej upodobania uległy zmianie: „...przyzwyczajenia kształtują się bardzo szybko, a kiedy zaczniesz modyfikować sposób jedzenia, w końcu tworzysz nowy, zdrowszy nawyk”.

I wyglądało na to, że posłuchała własnej rady. W tym samym roku zrzuciła imponujące 40 funtów i powiedziała doktorowi Ozowi (przez: Dobre gospodarowanie ), że chociaż na początku nie zaakceptowała swojej diagnozy, w końcu wrzuciła ją na wyższy bieg. „...Wróciłem do domu, do kuchni i wyrzuciłem wszystko, co było białe. Biały chleb, biały ryż, białe ziemniaki i biały makaron . Zaledwie kilka miesięcy później waga zniknęła, a teraz głosi coś innego. „To, na czym staram się naprawdę skupić, to umiar, umiar, umiar”.

Wizerunek Pauli Deen został powiązany z podszyciem rasizmu

Paula Deen Frederic J. Brown/Getty Images

Kiedy wizerunek Pauli Deen na zawsze kojarzył się z rasizmem, ludzie byli zszokowani, że ta pozornie słodka południowa dama wciąż może trzymać się dróg, które najlepiej pozostawić w przeszłości. Ale według dziennikarza Daniela Luzera (via Standard Pacyfiku ), każdy powinien był to przewidzieć, ponieważ nawet mili ludzie mogą być rasistami i nie wszystkie południowe tradycje są dobre.

Paula Deen to szczególny typ, mówi Luzer: GSL. Pomyśl o dobrej damie z południa, o południowej gościnności i domowej kuchni, która zapewnia komfort. Ale większość jedzenia, które Deen gotuje, pochodzi z czasów i miejsc, w których nie wszyscy mieli środki – lub status społeczny – by cieszyć się przyzwoitym posiłkiem, jak jej uduszona przepiórka. To danie, które kiedyś zajęłoby całą grupę niewolników — od myśliwych, przez kucharzy, po kelnerów — aby postawić na stole plantacji. Inne przepisy Deen — takie jak łopatka wieprzowa — to danie, które było pierwotnie popularne wśród niewolników, którzy wymyślili, jak wziąć tani kawałek mięsa i sprawić, by dobrze smakowało. To epokę, którą Deen czule wspomina, a Luzer nazywa ją „fetyszem nostalgii”.

Czy Paula Deen powstaje z popiołów?

Paula Deen tańczy Instagram

Podczas gdy Paula Deen straciła ogromne wsparcie po skandalu w 2013 roku, wciąż była silna fala wypróbowanych i prawdziwych fanów, którzy stali za osaczoną gwiazdą. Pośród znikających ofert promocyjnych, „Paula Deen Cruise” na pokładzie „Mariner of the Seas” podobno dodał drugi rejs w 2014 roku, aby pomieścić rzeszę fanów chętnych do wzięcia udziału. Pod koniec 2014 roku Deen miał nowy inwestor , który pomógł jej uruchomić The Paula Deen Network, która zawiera nie tylko nowe programy, ale także „vintage” programy jej firma kupiła od Food Network.

jak wyczyścić przypaloną patelnię

Czytać Aktualna strona internetowa Deena , prawie nie wiedziałbyś, że kiedykolwiek doszło do skandalu, ponieważ wszystkie wzmianki o jej sukcesie w Food Network zostały starannie usunięte. Deen i firma zwiedzili prezentujący kraj Paula Deen na żywo!, i wydała aplikację do gier mobilnych, wraz z podcastem i audycją radiową. Deen ma teraz własną linię karmy dla psów, wydaną a NY Times bestsellerowej książki kucharskiej i rywalizował w 21. sezonie Taniec z gwiazdami. Deen otworzył również cztery nowe restauracje w Karolinie Południowej, Tennessee i Georgii. Jej osiemnasta książka kucharska jest w drodze.