Nieopowiedziana prawda o podnoszeniu paluszków z kurczaka trzcinowego

Podnoszenie laski Asfaza/Wikipedia

Niezależnie od tego, czy byłeś w Raising Cane's Chicken Fingers, prawdopodobnie słyszałeś o szybko rosnącej sieci, ich smacznym kurczaku i ich ukochanym sosie. Ale bez względu na to, ile razy ucztowałeś na ich ofertach, prawdopodobnie nie znasz historii łańcucha szybkiej obsługi. Okazuje się, że historia Raising Cane's Chicken Fingers jest prawie tak długa, jak kolejka na podjeździe w dowolnym podmiejskim miejscu.


Zaczyna się dość pokornie. Założyciel Todd Graves i pierwotny partner biznesowy Craig Silvey, złożył biznesplan dla restauracji z kurczakiem z paluszkami podczas studiów na Louisiana State University. Instruktor powiedział, że to nigdy nie zadziała, pchanie jednego produktu i dał projektowi najgorszą ocenę w klasie.Większość studentów zniechęciłaby się do tak złej oceny. Wielu z nich nie zakłada następnie słynnej sieci restauracji oferujących dania z kurczaka, co skutkuje ogromną liczbą fanów, lokalizacjami na całym świecie, nagrodami żywnościowymi i szansami uczestniczenia w społeczności.
Taka jest opowieść o Palcach z kurczaka w Raising Cane.

Pierwotna nazwa Raising Cane miała brzmieć Sockeye's Chicken Fingers

Podnoszenie laski Facebook

Raising Cane's Chicken Fingers to dość nietypowa nazwa dla międzynarodowej sieci fast foodów specjalizującej się w przetargach. Ale na samym początku firma zmierzała w kierunku jeszcze bardziej niezwykłego pseudonimu — Sockeye's Chicken Fingers. Rozumowanie stojące za tym jest dość szlachetne. Aby zebrać kapitał na pierwszą lokalizację Raising Cane, założyciel Todd Graves wykonał szereg praktycznych prac robotniczych.Wywiad z 2013 r. z New Orleans Living Magazine (obejmuje kulturę miasta, w którym Graves rzeczywiście się urodził) mówi Graves spędzał długie godziny w rafinerii ropy naftowej i na łodzi rybackiej z Alaski.

Potwierdza to strona internetowa Raising Cane. Według własnych relacji Gravesa (podobno) pracował przez 90 godzin tygodniowo jako kotlarz w rafinerii, po czym przeniósł się tymczasowo na Alaskę, gdzie spędzał 20 godzin dziennie łowiąc komercyjnie łososia sockeye. Po zarobieniu wystarczającej ilości pieniędzy w Last Frontier, Graves wrócił do Luizjany i otrzymał pożyczkę SBA na założenie restauracji.Knajpka miała nosić nazwę Sockeye's Chicken Fingers ze względu na rodzaj ryby, z którą ostatnio spędzał tyle czasu. To jest dopóki przyjaciel się nie odezwie, przekonując go do nazwania jadłodajni imieniem jego psa , Podnoszenie Laski.

najlepsza rzecz do jedzenia u Wendy

Pierwszy w historii Raising Cane's nazywa się The Mothership i przyciąga odwiedzających

Podnoszenie laski Facebook

W połowie lat 90. Todd Graves, założyciel Raising Cane's Chicken Fingers, i mała ekipa zatrudniona do pracy budowa pierwszej lokalizacji . Na Highland Road w Baton Rouge był idealny budynek, dawna piekarnia przy wejściu do Louisiana State University.

Podczas odbudowy załoga znalazła ukryty mural z logo piekarni, który następnie zainspirował logo Raising Cane . To także powód, dla którego we wnętrzu każdej lokalizacji widnieje gdzieś logo restauracji, jakby dopiero co odkryto za ceglaną ścianą.

Pierwsza lokalizacja została otwarta 28 sierpnia 1996 roku w wyniku natychmiastowych fanfar, co spowodowało, że załoga trzymaj się do 3:30 rano! . Co jest zabawne, ponieważ godzina zamknięcia dla tej lokalizacji to nadal 3:30 od czwartku do soboty (o 2:00 w pozostałe dni).

Obecnie z ponad 500 lokalizacjami na całym świecie, strona ta jest określana jako The Mothership, co oznacza, że ​​lokalizacja Highland Road jest „okrętem założycielskim floty Raising Cane's” — tak to określają. Teraz The Mothership jest czymś w rodzaju atrakcji turystycznej stolicy Luizjany, nawet wymienionej jako atrakcja na stronie Visit Baton Rouge .

Są na trzeciej [podnoszącej] lasce

Podnoszenie laski Raising Cane's Media i PR/Wikipedia

Pomimo oryginalnego (prawie) uchwytu ogromnego łańcucha kurczaków, łososia sockeye, restauracja została na szczęście nazwana na cześć labradora retrievera założyciela Todda Gravesa, który kopał po placu budowy w pierwotnej lokalizacji.

Oryginalna maskotka podnosząca trzcinę była przyjazne, żółte laboratorium - i jest teraz określany jako Raising Cane I. Po tym, jak szczenię w końcu zmarło, żona Gravesa, Gwen, zrobiła ostateczną niespodziankę bożonarodzeniowego poranka - żółty szczeniak laboratoryjny. Nazwali ją Podnoszenie laski II i została certyfikowanym psem petoterapeutycznym. Spędzała czas w szpitalach dziecięcych z mamą (tj. Gwen) i prawdopodobnie bratem i siostrą (dwoje ludzkich dzieci Todda i Gwen). Miała nawet jej własne konto na Instagramie .

Raising Cane II zmarła w 2016 roku, ale wkrótce po jej spuściźnie pojawiła się Cane III. Nowa maskotka Raising Cane zadebiutowała podczas Washington Mardi Gras w Luizjanie w Baton Rouge w 2018 roku — gdzie lokalna stacja informacyjna powiedziała , „Graves naprawdę podtrzymał małego faceta” Król Lew moda.'

Palce w Raising Cane's faktycznie zdobyły nagrody, podobnie jak ich fani

Podnoszenie laski Jami430/Wikipedia

Od samego początku Raising Cane's Chicken Fingers specjalizuje się w jednej rzeczy — polędwicy z kurczaka. Dla niektórych była to trudna do przełknięcia koncepcja, zwłaszcza w krainie kuchni Cajun i na terenie Kuchnia Louisiana Popeyes . Nawet założyciel Todd Graves nigdy nie myślał o nikim zjadłbym to, z wyjątkiem dzieciaków ze studiów? .

Ale dla innych koncepcja była dosłownie bardzo łatwa do przełknięcia. Ci ludzie nazywają się Kaniacy .

Więc po co tyle huku nad kurczakiem? Taka fala pasjonatów drobiu pojawiła się najprawdopodobniej za sprawą samego produktu. Jak twierdzą billboardy, marynowane polędwiczki z piersi kurczaka są ręcznie panierowane przez personel (lub „Specjaliści od ptaków” ) — następnie smażone na oleju rzepakowym.

Założyciel, franczyza i jedzenie zdobyli niezliczoną ilość nagród , włącznie z „Najlepsze przetargi z kurczaka” od The Fasties — rozdanie nagród fast food rozpoczęte w tym roku przez Thriller . Ale nawet Caniakowie mają pretensje do jakiejś (niefizycznej) nagrody. Raising Cane's uznano za posiadające „Najbardziej lojalni goście” w segmencie fast-casual w konkursie Technomic 2018 Consumers' Choice Awards.

Ale te nagradzane palce nie robią tego same. Uzupełniają je frytki marszczone, sałatka coleslaw, tosty teksańskie i kolejna perełka menu — sos z trzciny cukrowej.

Sos z trzciny cukrowej jest bardzo łatwy do zrobienia w domu

Podnoszenie laski PrawaKrowaLewaWybrzeże/Wikipedia

Raising Cane's zdobył kolejną nagrodę w Najmocniejszy inauguracyjne wydarzenie rankingowe fast foodów. Kremowy, koralowy Sos trzcinowy zabrał do domu brąz z kategorii „Najlepszy sos do maczania”.

Cane's Sauce jest ostrożny, podążając za starą grupą fast-foodów — kadzie z nim są wytwarzane według tajnej receptury. W rzeczywistości przepis znają tylko zaprzysiężeni do tajemnicy dyrektorzy generalni.

najlepsza marka hot dogów

Ale mało się boisz. Dla tych, którzy znajdują się na skrzyżowaniu Caniacs i domowych kucharzy, sos z trzciny wydaje się dość łatwy do zrobienia we własnej kuchni. Naśladujące przepisy na specjalny sos w plastikowych miseczkach można znaleźć w całym Internecie. Własna strona internetowa Raising Cane opisuje sos jako pikantny z odrobiną ciepła. Lub właśnie o to mogą strzelać kucharze domowi, przygotowując partię domowej kuchni.

Większość przepisów wymaga te same pięć składników : majonez, ketchup, sos Worcestershire, czarny pieprz i sól czosnkowa — choć łatwo znaleźć debaty internetowe na temat sproszkowanego czosnku. Jeden przepis poleca mocne posypanie przyprawą kreolską Tony'ego Chachere — tylko po to, by nadać mu ten luzatyczny dotyk.

W końcu Twój sos z trzciny cukrowej DIY powinien wyglądać na różowo i pieprznie, tak jakbyś właśnie zdobył filiżankę z drive-thru.

Naprawdę istnieje miejsce zwane Raising Cane's River Center

Podnoszenie laski Facebook

Po przeczytaniu wszystkiego o skromne początki Raising Cane's Chicken Fingers — przemysłowe łodzie rybackie i remont starej piekarni — trudno wyobrazić sobie coś na 10 000 miejsc Podnoszenie centrum rzeki Cane . Cóż, to i to jest śmieszne imię, nawet jeśli jesteśmy fanami palców. Ale ty wiesz, to nie KFC Mniam! Centrum lub hala kolejki sypialnej .

Kompleks, wraz z halą wystawową Raising Cane's River Center, znajduje się w centrum Baton Rouge — gdzie indziej? Dawniej Baton Rouge River Center i Riverside Centroplex, kompleks został nazwany franczyzą fast-food w 2016 roku i zgodnie z Adwokat „Raising Cane's zapłaci miastu-parafii ponad 3,87 miliona dolarów za sponsoring w ciągu następnej dekady”.

Oznacza to, że przez pełne 10 lat odcinki biletów na pokazy samochodów, wycieczki komediowe, imprezy sportowe, koncerty i nie tylko będą oznaczone logo Raising Cane's River Center. I możemy tylko założyć, że możesz zdobyć kilka ofert kurczaka na koncesjach.

Lokalizacje Texas Raising Cane próbowały wpłynąć na NBA

Podnoszenie laski Facebook

Pozostając przy sportach, latem 2013 r. Był czas, kiedy lokalizacje Texas Raising Cane, a konkretnie w obszarze metra Dallas-Fort Worth, zabiegały o Dwighta Howarda, aby podpisać kontrakt z drużyną koszykówki Dallas Mavericks. (Dla nieznanych, Howard jest centrum z NBA który obecnie gra dla Los Angeles Lakers.)

W Raising Cane's pojawiło się sześć elektronicznych billboardów , zaadresowany bezpośrednio do Howarda, stwierdzający takie rzeczy jak „Bring Dwight the Big D”. Nie ulegało również wątpliwości, że jeśli podpisze kontrakt z Mavami, dożywotnio dostanie darmowe kurczaki. Taki był pomysł Adama Reeda, nadal Regionalnego Dyrektora Marketingu w Raising Cane's, który powiedział: „[Howard] będzie mile widziany w każdej z naszych (20) lokalnych restauracji, aby w każdej chwili skosztować naprawdę pysznych paluszków z kurczaka, na nas przez resztę życia.

Howard nie został jednak sprowadzony do Big D — zamiast tego zahaczył o około 250 mil na południowy wschód, aby grać dla Houston Rockets. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, jak zauważył jeden z dziennikarzy na Obserwator z Dallas „W końcu płacenie za fast food nie jest głównym problemem dla kogoś, kto zarabiałby 22 miliony dolarów rocznie”.

Koks zero źle dla ciebie bad

Raising Cane's cieszy się ogromną popularnością na Bliskim Wschodzie — oto dlaczego

Kuwejt Facebook

Pierwsza międzynarodowa lokalizacja Raising Cane Chicken Fingers otwarty w 2015 roku w Kuwejcie . Przed otwarciem w stolicy Kuwejtu założyciel Todd Graves i jego zespół spędzili dużo czasu na pozyskiwaniu produktów i upewnianiu się, że wszystko w menu jest zgodne z zasadami halal. Oznacza to, że żywność, jak również jej obsługa, przygotowywanie i przechowywanie są zgodne z prawem islamskim.

Po sukcesie lokalizacji w Kuwejcie, Raising Cane's zaczął kiełkować w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W wywiad 2018 Profesor Dubb Lane z University of New Orleans Economics skomentował popularność Raising Cane na Bliskim Wschodzie. Ponieważ wieprzowina nie wchodzi w rachubę w muzułmańskiej diecie, kurczak jest bardziej dostępny, mówi. „Myślę, że w tej części świata atrakcyjniejszy jest zwłaszcza kurczak” – powiedział Lane.

Jednak, nie oczekuj, że zobaczysz kultową maskotkę sieci fast food — Raising Cane — w wielu z tych międzynarodowych lokalizacji. Dlatego lepiej uprawiaj własny sprzęt dla psa.

Sprzęt Raising Cane jest naprawdę przyzwoity

zakupy online dla Raising Cane Facebook

Jeśli chodzi o fast foody skoncentrowane na paluszkach z kurczaka, Raising Cane's ma kilka przyzwoitych akcesoriów. Na stronie internetowej , koszulka Space Cane to gorący przedmiot. Przód z nadrukiem sitowym przedstawia żółte laboratorium z poważnymi twarzami, wraz z chustką Raising Cane i międzygalaktycznym tłem. A za 10 dolarów za sztukę lub 12 dolarów za długi rękaw, musimy przyznać, że jest w rozsądnej cenie.

Obecnie do zgarnięcia jest kolejna koszulka w nostalgicznym stylu retro, a także zwykła czapka i do wyboru czerwone lub czarne koozie. Ładna stylizacja.

Rozszerzenie naszych poszukiwań, eBay jest pełen pluszowych zabawek z trzciny cukrowej. I chociaż na Etsy nie ma zbyt wielu fanartów, jest kilka interesujących pozycji do odsprzedaży Poshmark . Oczywiście w Internecie można znaleźć bootleg Raising Cane's – w tym koszulkę z kombinacją zbliżeń.

Lemoniada jest bardzo ważna dla Raising Cane's

Dzień lemoniady z podnoszeniem pędów Facebook

Latem 2019 roku Raising Cane's Chicken Fingers zorganizowało bardzo specyficzne wydarzenie — Lemoniada z policjantem w miejscu niespodzianki w Arizonie . Impreza z udziałem Departamentu Policji Niespodzianek przez dwie godziny wieczorem 9 lipca obejmowała muzykę na żywo, nagrody Cane'a, oczywiście paluszki z kurczaka i darmową lemoniadę. Aha, i szansa na pogawędkę z policjantem i spotkanie z psami ratowniczymi.

„Zaangażowanie społeczności jest niezwykle ważne dla wszystkich w Raising Cane's i Lemonade with a Cop to doskonała okazja do zjednoczenia społeczności” – powiedział lider regionalny restauracji Laz Amanatidis w komunikacie prasowym.

To nie jedyne przyjazne dzieciom rzeczy, które Raising Cane popycha, które obejmują lemoniadę. Program Dnia Lemoniady uczy dzieci, jak założyć, posiadać i prowadzić własny biznes — który okazuje się być uroczym stoiskiem z lemoniadą. Rodziny mogą zarejestrować swoich małych przedsiębiorców na stronie internetowej Raising Cane, gdzie rodzice mogą nawet uzyskać dostęp do cyfrowej platformy edukacyjnej Lemonopolis.

Raising Cane's odwdzięcza się podczas pandemii

maski na twarz Facebook

Podczas pandemii COVID-19 Raising Cane's utrzymywało wszystkie oprócz kilkudziesięciu z 500 restauracji otwartych – co oznacza, że ​​tylko 33 lokalizacje bez drive-thru zostały tymczasowo zamknięte. To dlatego, że założyciel Todd Graves odrzucił pomysł zwolnienia któregokolwiek z 23 000 pracowników Raising Cane .

W rzeczywistości komunikat prasowy z 11 maja ogłosił, że sieć fast foodów zaczyna zatrudniać 5000 nowych członków załogi i rozdzielać 2 miliony dolarów obecnym pracownikom, aby zrekompensować zmniejszoną liczbę godzin podczas kryzysu zdrowotnego.

Ponadto Graves oraz Co-CEO i COO AJ Kumaran nie pobierali pensji, gdy sprzedaż spadła, nawet odwołanie wyjazdu firmowego do Cancún w Meksyku .

Jedna z nielicznych, wspomnianych już zamkniętych lokalizacji Cane'a, znajdowała się w centrum Baton Rouge — gdzie pracownicy zgłosili się na ochotnika do robienia maseczek zamiast paluszków z kurczaka . Członkowie załogi mieli stanowiska do szycia ustawione od 6 do 10 stóp od siebie, co dawało około 100 masek dziennie. Około 1000 masek zostało przekazanych szpitalowi dziecięcemu Our Lady of the Lake, a kolejne 1000 pracownikom służby zdrowia w Nowym Orleanie.
Kategorie drink Zabawa Opinie