Nieopowiedziana prawda o ryżowych krispies

Chłopiec z pudełkami Ryżowych Krispies Facebook

Ryżowe Krispies, które kiedyś były reklamowane jako „Rozmawiające płatki zbożowe”, pomagają obudzić się pokoleniom zaspanych Amerykanów od ponad 90 lat. Chociaż tym płatkom może brakować jasnych kolorów i słodkiej słodyczy wielu konkurentów, Rice Krispies wciąż jest jednym z najlepiej sprzedających się płatków śniadaniowych rok po roku — Kiplinger wymienił go jako wiszący na 13 miejscu na liście 20 najlepiej sprzedających się zbóż w 2018 roku.


Nawet jeśli nie jesz zbyt wiele śniadań, prawdopodobnie w pewnym momencie swojego życia zaoferowano ci przysmak z ryżowymi chrupkami — najprawdopodobniej w czasach szkoły podstawowej, kiedy czyjaś mama była pewna, że ​​przyniesie porcję na każdą klasę. przyjęcie. Te cukierki pianek są dostępne od 1939 roku, po raz pierwszy stworzone jako zbiórka pieniędzy dla Campfire Girls, aby mogły nadążyć za swoimi odpowiedniki handlu ciasteczkami, Girl Scouts . w odróżnieniu Thin Mints, Samoas, et al. , chociaż, Liść TV zapisy, które traktuje Rice Krispies, nie pozostaną tajemnicą własności. Zamiast tego ich przepis został wkrótce opublikowany na każdym pudełku Rice Krispies, a wkrótce potem stał się podstawą w pudełku na lunch każdego dziecka.Nie wiedziałeś tego o Rice Krispies? To płatki pełne niespodzianek. Oto kilka zabawnych faktów na temat śniadania, które pęka, trzeszczy i pęka.
Nauka stojąca za trzaskaniem, trzaskaniem i trzaskaniem

Płatki ryżowe Kriispies Instagram

Jeśli kiedykolwiek siedziałeś tam, zgarbiony żałośnie nad stołem śniadaniowym, zastanawiając się, dlaczego twoja miska płatków śniadaniowych jest tak cholernie głośna, nauka ma na to odpowiedź. (Nauka ma odpowiedź na wszystko. W rzeczywistości nauka, jak Rice Krispies, rzadko się zamyka.) Płatki zbożowe powstają przez gotowanie ryżu na parze w sposób, który powoduje, że każde pojedyncze ziarno puchnie i tworzy cienkie, solidne ścianki z maleńkimi kieszeniami powietrznymi wewnątrz. Kiedy zimne mleko uderza w Krispies, Dzisiaj się dowiedziałam mówi, że zmiana temperatury może spowodować kurczenie się kieszeni powietrznych, co z kolei powoduje pękanie ścian.

Możliwe jest również, że cząsteczki skrobi w tych ściankach ustąpią z powodu stresu wywołanego nagłą zmianą temperatury. Ta ostatnia zmiana jest porównywalna do tego, co dzieje się, gdy wylewasz gorącą wodę na zmrożoną przednią szybę, ponieważ wtedy również pęknie, jeśli niekoniecznie pęknie lub pęknie. Tak czy inaczej, kiedy pękają ściany ryżu, robią to w dość głośny sposób, co powoduje, że płatki zaczynają „mówić” – bardziej jak narzekanie. Więc daj swoim płatkom przerwę! To też ciężki poranek.Pstryk!, Trzask! i Pop! miał kiedyś brata z innej planety

Reklama Rice Krispies z Pow! Facebook

W złotym wieku śniadaniowych bomb cukrowych wygląda na to, że każde płatki zbożowe były sprzedawane z jakąś zwariowaną, podobno przyjazną dzieciom maskotką z kreskówek. Podczas Kanadyjski biznes wskazuje, że wiele z tych maskotek pochodzi z lat 50., 60. lub 70., te wiecznie wesołe elfy Rice Krispies wbijały je w reklamy płatków zbożowych od lat 30. XX wieku. Kłapnięcie! był w rzeczywistości najstarszym z trzech braci, urodzonym w 1933 roku, ale jego bracia Crackle! i Pop! dołączył do niego w 1939 roku. Od tego czasu jest ich cała trójka — z wyjątkiem jednego krótkiego, dziwnego epizodu podczas… Flash Gordon szalone lata 50.

Smithsonian Magazine odkryła dawno zapomnianą grafikę scenorysową i zagłębiła się w historię stojącą za tym, dowiadując się, że w 1955 roku pojawiły się dwie reklamy telewizyjne z czwartym elfem o imieniu Pow! Ten czwarty elfi brat nie odezwał się, ale zamiast tego latał w zwinnym małym poduszkowcu w kosmicznym hełmie i wrzucał „moc z pełnoziarnistego ryżu... w każdą lekką łyżkę Ryżowych Kruszynek Kellogga!”. Nikt nie wie, co się stało z Pow! po jego dwukomercyjnej pracy — być może nie udało mu się przedłużyć międzygwiezdnej wizy.czy owies cięty stalą jest zdrowszy?

The Rolling Stones kiedyś płacili za Rice Krispies

Rolling Stones w 1969 Keystone/Getty Images

Kolejny, prawie przeoczony moment z historii reklamy Rice Krispies dotyczy zespołu, którego członkowie są prawie tak starzy jak bracia Snap!, Crackle! i Pop! (i trochę starszy niż biedny stary Pow!). Chociaż sami prawdopodobnie dawno zapomnieli o tworzeniu reklamy i woleliby, aby reszta świata też o tym zapomniała, youtube jest tutaj, aby upewnić się, że nikt nigdy niczego nie zapomni. Przedstawiamy wam dżingiel Rice Krispies z 1963 (a może 1964), śpiewany przez nikogo innego, jak Toczące się kamienie .

Codzienna poczta spekuluje, że ta piosenka została najprawdopodobniej napisana przez członka zespołu Briana Jonesa, który z pewnością musiał być dumny z tworzenia tak ekspresyjnych tekstów, jak „obudź się rano, masz trzask na twarzy”. Niestety Jones zmarł w 1969 roku, zanim zdążył otrzymać należne mu uznanie jako jednego z wielkich geniuszy reklamy XX wieku. Mówi się, że on zmarł w podejrzanych okolicznościach ... hmm, zastanawiam się, czy Don Draper ma alibi?