Nieopowiedziana prawda o Save-A-Lot

zapisz-dużo Facebook

Nawet jeśli nie robisz zakupów w Save-A-Lot, prawdopodobnie przynajmniej prowadziłeś kilka z tych małych sklepów spożywczych, które są rozsiane po całym krajobrazie Stanów Zjednoczonych. Nie są znane z posiadania delikatesów i aptek z pełną obsługą, tak jak większe sklepy, takie jak Albertsons i Kroger. W rzeczywistości cały ich model był dość nagi przez ostatnie cztery dekady i dokładnie tak to lubią.


Ten model mniejszych sklepów z ograniczonym wyborem marek i artykułów dobrze służył Save-A-Lot. Są znane jako opłacalne miejsce do robienia zakupów i często można je znaleźć w społecznościach niezasłużonych dla większych sieci spożywczych. Nie wszystko jest jednak dobrze dla Save-A-Lot, a w ostatnich latach zmagali się z rosnącą konkurencją i korporacyjne wstrząsy . Ale z siedzibą w Missouri sieć sklepów spożywczych nie upadnie bez walki. Przyjrzyjmy się nieopisanej prawdzie tego sklepu spożywczego, który polega na zapewnieniu ludziom podstaw w niskich cenach.Byli pionierami w strategii małych sklepów spożywczych

zapisz dużo lokalizacji Świergot

Małe sklepy spożywcze są coraz bardziej powszechne na dzisiejszym rynku spożywczym z sieciami takimi jak Aldi i Dollar General rozszerzanie do większej liczby regionów w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o to, kto jako pierwszy rozpoczął ten trend, większość tego kredytu powinna być skierowana na Save-A-Lot – przynajmniej jeśli chodzi o Stany Zjednoczone.
Wszystko zaczęło się w 1977 roku, kiedy Bill Moran , były dyrektor ds. marketingu w branży spożywczej, otworzył alternatywę dla dużych sieci spożywczych w Cahokia w stanie Illinois. Oczywiście małe sklepy spożywcze typu mom-and-pop istnieją od dziesięcioleci, ale Moran chciał wprowadzić koncepcję sieci mały sklep spożywczy , co było popularne w Europie, do Stanów Zjednoczonych. W porównaniu z większymi sklepami, takimi jak Kroger i Publix, nowe sklepy Morana byłyby mniejsze pod każdym względem. Rozmiary budynków wynosiły około 15 000 stóp kwadratowych lub „mniej więcej wielkości dwóch sklepów z pączkami Krispy Kreme” jako jeden kawałek profilu ujął to i miał też mniej przedmiotów. Podczas gdy większy sklep spożywczy, taki jak Harris-Teeter, może mieć 35 000 produktów, sklepy Save-A-Lot mają około 1250.

Priorytetowo stawiają własną markę nad markami krajowymi

zapisz dużo marek Świergot

Jeśli dopiero zaczynasz robić zakupy w Save-A-Lot, nie zajdziesz zbyt daleko w pierwszym przejściu, zanim zauważysz coś nieco innego: nie rozpoznasz większości marek. Jasne, możesz zobaczyć kilka znanych marek, takich jak Hershey's Kisses lub mrożone kolacje bankietowe, ale co powiesz na to Najlepsza śmietanka między kremami Lecour ? Czy kiedykolwiek słyszałeś o Kiggins Hoot'n Honey płatki śniadaniowe?oliwa z oliwek vs olej z awokado

Część tajemnicy utrzymywania ich ceny tak niskie sprzedaje tylko najczęściej kupowane przedmioty i sprzedaje własne marki. „Mamy jeden rozmiar i jedną odmianę każdego przedmiotu”, kierownik ds. komunikacji Save-A-Lot, Dan Kiack powiedziany . „Jeśli jest to puszka kukurydzy pełnoziarnistej, będzie to jeden rozmiar i jedna odmiana, i będzie to najpopularniejszy rozmiar i odmiana”.

Nie popełnij tego błędu — limitowane marki nie oznaczają limitowanych przedmiotów. W rzeczywistości jest ich więcej niż 100 marek w sklepie, który sieć może liczyć jako własną. Tak więc, chociaż Save-A-Lot może nie mieć do wyboru 15 krajowych odmian płatków owsianych, ich ograniczona różnorodność zapewnia niższy rachunek przy kasie.Ich nazwy marek mają szczególne znaczenie

zaoszczędź dużo żetonów Instagram

Skoro jesteśmy przy temacie marek Save-A-Lot, pomówmy przez chwilę o tych nazwach. Co się dzieje z niektórymi z tych w sklepie? marki jak Grissom's Mill i Tipton Grove?

Zapytaj dowolnego specjalistę ds. marketingu pierwszego roku, a powie Ci, że większość firm wydaje dużo czasu decydując, jak nazwać ich różne produkty, a Save-A-Lot nie jest inny. Ich ekskluzywne marki stanowią większość tego, co jest na półce i okazuje się, że wiele z nich nosi nazwiska pracowników sklepu i firmy.

Na przykład produkty kawowe McDaniel's oddają hołd pracownikowi o imieniu David McDaniel, a linia mrożonych produktów z kurczaka Shaner's w sklepie bierze swoją nazwę od ówczesnego CEO Billa Shanera. Firma szczyci się nie tylko nazewnictwem własnych produktów, ale także projektowaniem własnych opakowań. „Dzięki projektowi opakowania będziemy nadal komunikować jakość naszych produktów w fantastycznej cenie” – powiedział Shaner Sklep Marki . „Każdy produkt jest jak dzieło sztuki”.

Powołanie Kiggins Kapitan Wstrząsy zboże dzieło sztuki może być naciągane, ale jeśli utrzymuje niskie ceny, rób swoje, Oszczędzaj dużo.

Służą społecznościom, które ignorują większe sieci

zakupy w Save-a-lot Facebook

Gdyby Całej żywności jest sam marketing klientom o wyższych dochodach, którzy mają obsesję na punkcie organiczny produkować, Save-A-Lot jest na drugim końcu tego spektrum. Szczególną grupą demograficzną, za którą podąża Save-A-Lot, są klienci, których wiele sieci spożywczych przeocza – ludzie o stałym dochodzie, którzy nie chcą przeczesywać 20 alejek w Walmart w poszukiwaniu artykułów spożywczych.

„Jestem niepełnosprawna i naprawdę muszę uważać na to, jak wydaję pieniądze” – powiedziała klientka Betty Duffey Tampa Bay Times . „W Publix wydawałem 200 dolarów miesięcznie na artykuły spożywcze. W Winn-Dixie wydałbym prawdopodobnie około 150 dolarów. Ale w Save-A-Lot wydam 80 dolarów na taką samą ilość jedzenia.

Sklepy Save-A-Lot często znajdują się w dzielnicach o niższych dochodach, gdzie wielu kupujących ma dochody poniżej 35 000 $ i polegaj na posiadaniu sklepu spożywczego, który nie wymaga 10-minutowej jazdy. „Naszym celem jest bycie pobliskim sklepem spożywczym, co oznacza, że ​​obsługujemy ludzi, którzy mieszkają w promieniu dwóch do trzech mil od sklepu” – powiedział rzecznik firmy Chon Tomlin.

A kiedy sklep jest zamknięty, może to być szczególnie trudne dla mieszkańców okolicy, którzy są od niego uzależnieni. „To rozczarowujące, że stracić sklep spożywczy, który obsługuje duże sąsiedztwo” – powiedziała menedżerka ds. rozwoju gospodarczego Dianna Cantler po zamknięciu w 2018 r. Save-A-Lot w Johnson City w stanie Tennessee. „Po raz kolejny społeczność North Side będzie pustynią żywnościową, w której nie ma niczego w zasięgu spaceru”.

Jeden z ich kierowników został oskarżony o kradzież tajemnic

zapisz-dużo Facebook

Nie potrzebujesz dyplomu MBA, aby wiedzieć, że wykradanie tajemnic firmy ze swojej starej pracy i wnoszenie ich do nowej pracy to biznes nie do przyjęcia. Były pracownik Save-A-Lot Thomas Altadonna mógł jednak przegapić tę notatkę, ponieważ we wrześniu 2018 roku został oskarżony o to właśnie.

DO pozew został złożony przez Save-A-Lot, twierdząc, że podczas pracy jako dyrektor ds. rozwoju rynku w sieci spożywczej, Altadonna przesłał e-mailem 2000 stron poufnych informacji firmowych na swoje osobiste konto e-mail w ciągu trzech dni. Zaledwie kilka dni później, po 24 latach pracy, odszedł z pracy, by podjąć pracę u konkurenta Associated Wholesale Grocer.

Altadonna nie tylko został dotknięty pozwem o naruszenie kontraktu w wysokości 11,00 USD za „przywłaszczenie poufnych tajemnic handlowych”, ale pozew twierdził również, że naruszył podpisaną umowę, aby nie pracować dla konkurenta obszarowego przez co najmniej rok po opuszczając Save-A-Lot. Sklep zwrócił się również do sądu o przyznanie odszkodowania według własnego uznania. Stały nakaz sądowy został wydany w dniu walizka , ale od marca 2019 nie wiadomo, jaka była ostateczna rozliczenie.

pokrywka słoika mason rdza

Niech to będzie lekcja, dzieciaki: istnieje właściwy sposób na odejście z pracy i bardzo zły sposób na wyjście z pracy.

Walczyli na Zachodnim Wybrzeżu

Oszczędzaj dużo zamknięte Świergot

Save-A-Lot nie marnował czasu na ustanowienie przyczółka sklepu spożywczego w Stanach Zjednoczonych i zgromadził ponad 50 lokalizacji w pierwszych trzech latach działalności. Jednak większość z tych lokalizacji znajdowała się w środkowo-zachodniej i wschodniej części kraju. Firma ma rozszerzony na północy i tak daleko na zachód, jak Kolorado, ale uczynienie z niej podstawy zakupów na Zachodnim Wybrzeżu w dużej mierze nie powiodło się. (Kalifornianie prawdopodobnie nie porzucą swojej ukochanej Handlowiec Joe'a w najbliższym czasie.)

Save-A-Lot chciał dać Zachodnie podstawki próba zdobycia ich tanich płatków zbożowych i innych produktów o dziwacznych nazwach, ale po prostu się nie udało. Inicjatywa rozpoczęła się w 2015 roku, a na początku 2017 roku firma ogłoszona że zlikwiduje wszystkie swoje lokalizacje w Kalifornii i Nevadzie, mówiąc, że „lepiej przysłuży się inwestowanie w obszarach, w których kapitał marki jest już ugruntowany”. To uprzejma rozmowa, ponieważ „nie chcesz nas; zapomnij o tobie!

To chyba bezpieczne założenie, że otwarcie Aldi 45 sklepów w Kalifornii mniej więcej w tym samym czasie nie było dokładnie przygotowanej maty powitalnej dla Save-A-Lot. „Nie mówię, że nigdy tam nie pojedziemy, ale na wszystko jest czas i miejsce, a to nie był odpowiedni czas” – powiedział ówczesny dyrektor generalny Eric Claus.

Walczyli, by konkurować z Aldi

znak Aldidi Obrazy Getty

Mówiąc o Aldi , sieć z siedzibą w Niemczech wydaje się być gwiazdą rozgrywającą małych sklepów spożywczych, podczas gdy Save-A-Lot wydaje się wiecznie tkwić w drugiej linii. Od 2019 roku Aldi prowadziło ponad 1600 sklepy w USA, z Save-A-Lot nie daleko w tyle, ponad at 1300 sklepy. Według Aktualności z supermarketów jednak duża różnica sprowadza się do tego, ile produktu wypycha każdy łańcuch. Aldi w 2015 roku był daleko do przodu, a jego szacowana sprzedaż wyniosła 10,1 miliarda dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż Save-A-Lot odnotował 4,6 miliarda dolarów sprzedaży w tym samym roku.

Save-A-Lot próbowałem czego Aktualności z supermarketów nazwane „sztuczkami podobnymi do Aldiego” poprzez stworzenie bardziej uproszczonej i rozpoznawalnej marki America's Choice, ale ta strategia prawdopodobnie nie przyniesie wzrostu sprzedaży o wartości miliardów dolarów.

Jeden z ekspertów z branży powiedział, że jednym z powodów opóźnienia Save-A-Lot są warunki jego sklepów. „Znalezienie podupadłego sklepu Save-A-Lot jest zbyt łatwe, a trudno znaleźć podupadły sklep Aldi” – powiedział analityk Chuck Cerankosky. — W Save-A-Lot trzeba trochę nadrobić zaległości.

Próbowali sklepów pod wspólną marką z Rite Aid

znak pomocy rytualnej Obrazy Getty

Częścią strategii Save-A-Lot mającej na celu utrzymywanie niskich cen i przyciąganie klientów do klientów polega na rezygnacji z opcji dostępnych w sklepach, takich jak delikatesy z pełną obsługą lub apteka. Firma podjęła próbę eksperymentu z dodaniem apteki — tak jakby — w 2010 roku, kiedy podpisała umowę z mega-siecią aptek Rite Aid na rozpocznij co-branding niektórych lokalizacjach.

Zamiast zapraszać Rite Aid do zamieszkania gdzieś w istniejącym Save-A-Lot, działało to odwrotnie, gdy sieć spożywcza przeniosła się na front sklepów Rite Aid, a istniejące apteki Rite Aid trzymały swoje miejsca z tyłu. Lokalizacje znajdowały się głównie w Południowej Karolinie i oferowały mniejszy wybór towarów niż typowy Save-A-Lot.

W tamtym czasie eksperci branżowi byli optymistycznie nastawieni do mashupu korporacyjnego. Analityk sklepu spożywczego, Gary Giblen, zastanawiał się: „Jeśli sklep wielobranżowy może działać poprzez dodawanie produktów niespożywczych do supermarketu, dlaczego mniejsza kombinacja nie miałaby polegać na dodawaniu supermarketu do sklepu niespożywczego?”.

Eksperyment nie był jednak przeznaczony do wielkości i Pomoc rytualna w następnych latach zmagała się z restrukturyzacją i problemami finansowymi. Z początkowe 10 Wygląda na to, że sklepy combo Save-A-Lot/Rite Aid A większość z im są teraz poza biznes .

Mają linię sklepów skierowanych bezpośrednio do klientów latynoskich

hiszpański sklep spożywczy Obrazy Getty

Rok 2010 był zdecydowanie rokiem eksperymentalnym dla Save-A-Lot. W tym samym roku, w którym była pod wspólną marką Pomoc rytualna w Karolinie Południowej sieć sklepów spożywczych zajęła się rynkiem latynoskim w Houston i części południowego Teksasu.

człowiek kontra jedzenie adam richmond

Przeprowadzka nastąpiła, gdy firma spożywcza nawiązała współpracę z wieloletnim hiszpańskim operatorem spożywczym Rafaelem Ortegą z El Ahorro Supermarkets. W rezultacie powstała nowa linia sklepów opatrzonych marką — co jeszcze? — El Ahorro Save-A-Lot. Według ówczesnego CEO Billa Shanera, Współpraca miała pomóc Save-A-Lot przedstawić się dużej społeczności latynoskiej w Teksasie.

Według Strona internetowa El Ahorro , skupiają się na dostarczaniu swoim klientom zarówno „nostalgii, jak i tradycji” dzięki „obszernemu wyborowi sosów, papryczek jalapeño, ciastek, meksykańskich napojów gazowanych i wszelkiego rodzaju importowanych produktów w puszkach”. Do tej pory sprzężenie ze sklepami spożywczymi okazało się bardziej owocne niż mashup Rite Aid, a El Ahorro Save-A-Lot nadal jest w biznesie od 2019 r.

To bardzo zmieniło przywództwo w ostatnich latach

zapisz-dużo Facebook

Od najwcześniejszych początków Save-A-Lot do połowy 2000 roku, założyciel Bill Moran był szefem. Zmieniło się to jednak, gdy Moran odszedł z firmy w 2006 roku. Od tego czasu firma miała problemy z utrzymaniem prezesa przez dłuższy czas.

Zastępca Morana, Bill Shaner, kierował firmą przez zaledwie pięć lat, zanim został zastąpiony przez Walmart wykonawczy Santiago Roces. Ogłoszenie z 2011 roku mówiło, że Roces pomoże przyspieszyć plany Save-A-Lot dotyczące ponad dwukrotnego zwiększenia liczby lokalizacji, co zaowocowało powstaniem ponad 2400 sklepów do końca 2015 roku. Ale do stycznia 2013 roku Roces już dawno zniknął, a firma nadal miała około 1300 lokalizacji — około 1100 mniej od jego wzniosłego celu.

Trwały roces dwa lata z Save-A-Lot, zanim został zastąpiony przez Ritchiego Casteela w 2013 roku. Na szczęście Casteel trzymał się firmy i poprowadził ją na nowe horyzonty — tylko żartuję! On był na zewnątrz na początku 2016 roku, kiedy były dyrektor generalny Red Apple Eric Mikołaj przyszedł.

Dlaczego więc biuro prezesa Save-A-Lot przez ostatnią dekadę było obrotowymi drzwiami? Konsultant ds. supermarketów, David Livingston, powiedział: St. Louis Post-Dispatch w 2013 roku podejrzewał, że mają nadzieję, że specjalista od napraw zdoła naprawić statek. „Ale mają ogromne długi” – powiedział Livingston. „I mają pewne koncepcje sprzedaży detalicznej, które nie wydają się przemawiać do konsumentów. Więc samo posiadanie tam kilku nowych ludzi nie zmieni tego faktu.

Czy były szef Lidla może ożywić sieć?

Sklep Lidla Obrazy Getty

Jak powiedzieliśmy, Save-A-Lot nie był dokładnie w stanie dużo zaoszczędzić dyrektorów generalnych ze skoków ze statku w ciągu ostatniej dekady. Ale ostatni dyrektor generalny sklepu może mieć najlepszą szansę na podniesienie pozycji sieci spożywczej na rynku. Save-A-Lo było sprzedany przez Supervalu pod koniec 2016 roku do Onex Corporation za 1,4 miliarda dolarów, a niedługo potem przywieźli tajną broń — wroga Aldi.

Dokładniej, byłby to Kenneth McGrath, były dyrektor generalny Lidla, Aldi's główny przeciwnik na rynku europejskim. McGrath odegrał kluczową rolę w sprowadzeniu Lidla do Stanów Zjednoczonych i zastąpiony Ostatni dyrektor generalny Save-A-Lot, Eric Claus w kwietniu 2017 r. Ale co jest lepszego niż jeden dyrektor Lidla? Oczywiście dwa. Także w Kwiecień 2017 , Save-A-Lot sprowadził Kevina Proctora, byłego wiceprezesa ds. nieruchomości w Lidlu. Od marca 2019 r. Proctor służy jako dyrektor ds. inwestycji Save-A-Lot.

Firma nie określiła wyraźnie, jaka będzie strategia McGratha, ale prawdopodobnie wykorzysta to, co już zrobili Aldi i Lidl. „Myślę, że zobaczysz, jak Save-A-Lot wraca do bardziej tradycyjnych korzeni dyskontowych” – powiedział Neil Stern z firmy strategii handlu detalicznego McMillan Doolittle. „Myślę, że oczywiście modelem dla nich jest i nadal jest próba zbliżenia się do replikacji Aldi lub Lidla…”

Biorąc pod uwagę, że sklepy Save-A-Lot są rysowanie wizualnych porównań dla Aldi to wydaje się być strategią.

dlaczego Anthony Bourdain popełnił samobójstwo?

Mają niskie ceny do poziomu nauki

zapisz-dużo Instagram

Decydując się na noszenie przedmiotów takich jak własna marka Capri Sun o nazwie Przelewać! , Save-A-Lot jest w stanie zaoferować klientom niemal identyczne produkty za ułamek ceny, jaką zapłaciliby za markę krajową. Ale nie tylko sprzedaż własnych marek utrzymuje ceny na niskim poziomie. W przepisie Save-A-Lot na oszczędności klientów z pewnością odgrywają rolę inne czynniki.

Po pierwsze, te mniejsze sklepy oznaczają, że każda lokalizacja potrzebuje mniej pracowników do prowadzenia działalności. Na około 20 pracowników są potrzebne w każdym sklepie, w przeciwieństwie do Publix, gdzie sklepy mogą mieć setki pracowników. To model „szczupłej wydajności”, który, jak powiedział rzecznik Save-A-Lot, Chon Tomlin, pomaga w utrzymaniu niskich cen.

Save-A-Lot kładzie również duży nacisk na upewnienie się, że niepotrzebne opakowanie nie spowoduje wzrostu ceny produktu. Ponieważ firma jest właścicielem wielu z nich Centra dystrybucyjne , są w stanie wykonać wiele opakowań bez konieczności polegania na folii termokurczliwej. Produkty trafiają bezpośrednio od producenta do centrów dystrybucyjnych Save-A-Lot w kartonowym pudełku. Ten uproszczony system przekłada się na niższe koszty dla kupujących.

Powinieneś chwytać przedmioty T'n'T, póki możesz

zaoszczędź dużo napojów gazowanych Świergot

— Chwileczkę, Save-A-Lot nie jadło w zeszłym tygodniu rodzynek w czekoladzie Sun-Maid. Co się dzieje? Wstaw dowolny produkt marki narodowej, który Ci się podoba, ale prawie każdy stały klient Save-A-Lot prawdopodobnie zastanawiał się, co się dzieje z krajowymi markami, które od czasu do czasu trafiają na półki sklepu. W jednym tygodniu tam będą, a następnego znikną, wrócą kilka miesięcy później, a może — *wzdycha* — nigdy.

Jeśli zdarzy ci się zauważyć narodową markę na półce w Save-A-Lot, lepiej chwyć ją, gdy tam jest. Te przedmioty nazywają się T'n'T – „Tymczasowe 'n' Wspaniały” – i prawie zawsze są dostępne tylko przez ograniczony czas. „Prawdopodobnie 95 procent naszych artykułów T'n'T to marki krajowe”, kierownik działu Mike Kelch powiedziany . „Kiedy wyprzedamy te przedmioty, znikają. Możemy nie odzyskać ich przez kilka miesięcy.

Coś, o czym należy pamiętać następnym razem, gdy będziesz w Save-A-Lot.
Kategorie jeść fakty Inne