Nieopowiedziana prawda o skali Scoville'a

Pikantna czerwona papryka w ogniu

Skala Scoville'a została nazwana na cześć naukowca Wilbura Scoville'a, który był pionierem tej skali w 1912 roku, według Chili pieprzowe szaleństwoli . Scoville chciał bardziej naukowej metody pomiaru ciepło papryki i chili , więc wymyślił sposób obliczania jednostek ciepła Scoville'a lub SCH dla pikantnych potraw. Technicznie rzecz biorąc, test nazywa się testem organoleptycznym Scoville'a i mierzy liczbę rozcieńczeń wymaganych przez papryczkę chili, zanim testerzy nie będą mogli już poczuć smaku.


Aby uzyskać dokładną liczbę, Scoville zmielił papryki i wymieszał je z wodą z cukrem. Zespół testerów smaku następnie pobrał próbki wody z cukrem i pieprzem, oceniając poziomy ciepła w miarę rozcieńczania jej przez Soville. Stopniowo Scoville dodawał wodę do mikstury, aż była tak rozcieńczona, że ​​testerzy nie mogli już w ogóle wykryć ciepła. Stopień rozcieńczenia podzielono następnie na wielokrotności 100, a otrzymana liczba byłaby wtedy przypisaną do papryki jednostką cieplną Scoville'a.Obecnie jednostki grzewcze Scoville są mierzone za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej

Wilbur Scoville Henrietta Benedictis Biblioteka Nauk o Zdrowiu/Wikipedia

Koncepcja testu pozostała prawie taka sama od ponad wieku, chociaż obecnie naukowcy nie polegają już na ludzkich testerach, aby ocenić ostrość papryki. „Łatwo dostać coś, co nazywamy zmęczeniem degustatora. Wkrótce twoje receptory są zużyte lub nadużywane i nie możesz już smakować. Tak więc przez lata opracowaliśmy system, w którym używaliśmy tak zwanej wysokosprawnej chromatografii cieczowej” – powiedział profesor ogrodnictwa z New Mexico State University, dr Paul Bosland. Smithsonian .
Zamiast tego naukowcy mogą teraz zmierzyć części na milion alkaloidów powodujących ciepło w pieprzu. Ten pomiar, podzielony przez 16, daje im oficjalną jednostkę ciepła Scoville dla papryki.

Skala Scoville'a zaczyna się od rodzaju łagodnej papryki, którą większość ludzi spożywa na co dzień, na przykład papryki słodkiej, która ma tylko około 5 jednostek ciepła Scoville'a i papryka , który według opinii nie zawiera w ogóle kapsaicyny Żywność . Na samej górze znajdują się brutalnie ostra, praktycznie niejadalna papryka jak Trinidad Moruga Scorpion, który mierzy 1,4 miliona jednostek ciepła i Carolina Reaper, który ma aż 1,5 miliona SHU i jest w tej samej klasie co gaz pieprzowy klasy organów ścigania , który zwykle ma od 2 mln do 5,3 mln SHU.Resiniferatoksyna jest najgorętszą substancją chemiczną w skali Scoville

Euphorbia resinifera Valérie & Agnès / Wikipedia

Jednak Carolina Reaper nie jest nawet na szczycie skali. Nowa substancja chemiczna, Resiniferatoksyna, panuje nawet powyżej czystej kapsaicyny, z szokującym 16 miliardami SHU, 10 000 razy gorętszymi niż żniwiarka z Karoliny i ponad 900 razy gorętszymi niż sama kapsaicyna.

Według Przewodowy , Resiniferatoksyna to substancja chemiczna występująca w roślinie o nazwie Euphorbia resinifera lub wilczomlecz żywiczny. Pochodząca z Maroka ta podobna do kaktusa roślina jest tak ostro pikantna, że ​​zjedzenie jej może spowodować oparzenia chemiczne, a nawet śmierć, ponieważ jest tak gorąca, że ​​zabija zakończenia nerwowe organizmu.Chociaż jedzenie może mieć samobójstwo, może w inny sposób pomóc ratować życie. Wstrzyknięcie toksyny do bolących części ciała zabije neurony czuciowe, które powodują ból, co oznacza, że ​​roślina ta może całkowicie zrewolucjonizować przemysł przeciwbólowy, a w przyszłości może nawet sprawić, że opioidy staną się przestarzałe.

Skala Scoville'a nie polega więc wyłącznie na znajdowaniu najostrzejszych papryczek, dzięki czemu możesz zaimponować znajomym bólem, jaki możesz znieść. Może nawet pomóc naukowcom w opracowaniu nowych sposobów eliminowania bólu.
Kategorie Nazwy Telewizja Jak