Nieopowiedziana prawda o Shipley Do-Nuts

Właśnie zrobione glazurowane pączki Shipley youtube

W popularnej, starej reklamie telewizyjnej Dunkin', piekarz Fred ustawia budzik na 3:30 nad ranem, aby obudzić się do pracy o godz. Pączki Dunkin (jak wówczas nazywano łańcuch). „Czas zrobić pączki”, mruczy, przerzucając poranną rutynę (poprzez youtube ). Reklama miała pokazać, jak bardzo Dunkin' był zaangażowany w dostarczanie klientom świeżych pączków każdego ranka.


Okazuje się, że Fred miał to całkiem łatwe. Co jeśli pracowałeś dla for łańcuszek do pączków czyja misja polegała na serwowaniu gorących pączków, bez względu na porę dnia i nocy, kiedy pojawiali się klienci? Wtedy pracowałbyś dla Shipley Do-Nuts. Cytat Witryna Shipley atrybuty założyciela Lawrence'a Shipley'a Sr. nadal obowiązują: „Kiedy wgryzą się w tego gorącego pączka, za każdym razem przyniesie im to z powrotem”.Kiedy Shipley założył swoją firmę w Houston w 1936 roku, sprzedał tuzin glazurowanych pączków za pięciocentówkę. Dziś Shipley Do-Nuts ma ponad 300 lokalizacji w dziewięciu stanach, a jeszcze więcej w przyszłości (poprzez Restauracja Biznes ). Aha, a te tuziny Shipley Classic Glazed kosztują teraz 9,19 USD na stronie internetowej firmy.
Shipley jest źródłem dumy dla mieszkańców Houston, a firma pomaga społeczności poprzez swoje organizacje charytatywne. Ale było też pod chmurą skandalu. Kilku pracowników Shipley złożyło pozwy, oskarżając swoich szefów o przemoc, molestowanie seksualne i rasizm (poprzez Kronika Houston ). Twierdzenia te jednak niewiele zrobiły, by osłabić popularność Shipleya. Oto nieopowiedziana prawda o Shipley Do-Nuts.

Menu Shipley Do-Nuts oferuje różnorodność i lokalny pikantny smakołyk: kolache

1936 zdjęcie w Shipley Do-Nuts Shipley Do-Nuts

Podawanie świeżych i gorących pączków, w niektórych miejscach 24 godziny na dobę (przez Witryna Shipley ), brzmi jak zwycięski model biznesowy sam w sobie. Mimo to menu Shipleya zawiera inne rzeczy. Po pierwsze, Shipley oferuje różnorodność z ponad 60 rodzaje pączków . Niektóre z nich są oparte na oryginale drożdże przepis, podczas gdy inne są cięższymi, bardziej nadającymi się do maczania pączkami. Pączki Shipley są glazurowane, mrożone, posypane lub nadziewane, a otwory do pączków faktycznie pochodzą ze środka pączków, które wytwarzają na miejscu, zgodnie z stronie internetowej za franczyzę Shipley Do-Nuts w College Station i Bryan w Teksasie.Shipley oferuje również inne słodkie przysmaki: placki jabłkowe, pazury niedźwiedzia, bułeczki cynamonowe i eklery wypełnione kremem bawarskim i polane czekoladą. A żeby posmakować czegoś, z czym możesz mieć problemy poza Houston, spróbuj pikantnego produktu śniadaniowego o nazwie kolache – ciasta z kiełbaskami pochodzenia czeskiego, które możesz nazwać świnią w kocu (przez Szeroko otwarte jedzenie ). Houston Press oświadczył, że nie ma lepszego jedzenie na śniadanie? w Houston niż boudin kolache Shipleya – ciasto z pikantnym nadzieniem z wieprzowiny cajun. W innym artykule Houston Press umieścił boudin kolache aż na trzecim miejscu na liście 100 ulubionych dań Houston.

Lizzo i Kylie Jenner okazywali Shipleyowi Do-Nuts trochę miłości

Pudełko pączków Shipley z zachodem słońca Instagram

Shipley Do-Nuts to instytucja z Houston, a lokalne gwiazdy demonstrują swoją dumę z rodzinnego miasta, wykrzykując Shipleya. Piosenkarka zdobywczyni Grammy Lizzo pokazała trochę miłości łańcuchowi pączków w 2019 roku, kiedy opublikowała wideo na Świergot to pokazuje, jak tańczy przed sklepem Shipley w dzielnicy Houston, gdzie dorastała.Inny znany artysta nagrywający z Houston, raper Travis Scott , najwyraźniej przedstawił swoją jeszcze bardziej znaną dziewczynę w tym czasie Shipley Do-Nuts. W 2018 roku Kylie Jenner opublikowała zdjęcie do swojego ogromnego Instagrama, na którym pokazano torbę Shipley Do-Nuts na kolanach, z lokalizacją oznaczoną jako „Houston, Teksas” (przez ABC13 ).

Legenda futbolu Earl Campbell, który grał w Houston Oilers w latach 70. i 80 Galeria sław profesjonalnego futbolu ), miał o wiele więcej niż tylko moment w mediach społecznościowych z Shipley Do-Nuts. Po piłce nożnej Campbell założył firmę Earl Campbell Meat Products, która dostarcza kiełbasy do kolachów Shipley, według jednego z franczyzobiorców Shipley stronie internetowej . O godz Shipley w Austin , w Teksasie, gdzie Campbell grał w uniwersytecką piłkę nożną, w menu znajduje się Big Earl Campbell Sausage with Cheese Kolache.

O dziwo, cała siła Shipley Do-Nuts wśród celebrytów nie mogła kupić jej uznania jako najlepszego sklepu z pączkami w Houston – przynajmniej nie według PaperCity czytelników w 2018 roku. Ten zaszczyt przypadł firmie River Oaks Donuts, która zdecydowanie pokonała Shipleya i czterech innych finalistów. W rzeczywistości Shipley został zdegradowany do stosu również-ranów, które przyciągnęły mniej niż 15 procent głosów.

Shipley Do-Nuts oddaje się społeczności

Linia startowa Shipley Do-Nuts Dash Shipley Do-Nuts

Miejscowi mogą debatować, czy Shipley ma najlepsze pączki w Houston. Jedno jest pewne: Shipley sprzedał wiele pączków w Houston, aw zamian firma oddała się społeczności poprzez cele, które wspiera. Shipley był gospodarzem corocznego Do-Nuts Dash od 2015 r. dwukilometrowy bieg/spacer, który wspiera organizację non-profit Kids' Meals Houston, która dostarcza posiłki przedszkolakom, którym brakuje jedzenia. Do tej pory The Dash zebrał ponad 150 000 dolarów.

Shipley honoruje Narodowy Dzień Pączka w czerwcu, rozdając darmowego gładkiego glazurowanego pączka przy każdym zakupie. Nie ma w tym nic specjalnego – Krispy Kreme i inne sklepy z pączkami oferują darmowe pączki podczas tego konkretnego święta cukierniczego (przez USA dziś ). Ale Shipley odwraca się i przekazuje część dochodów z tego bardzo pracowitego dnia Armii Zbawienia (poprzez Wiadomości PR ). Organizacja charytatywna rozpoczęła Narodowy Dzień Pączka, aby uhonorować swoich członków, którzy rozdawali wypieki żołnierzom na liniach frontu we Francji podczas I wojny światowej, według Shipley Do-Nuts Blog .

Dawanie nie tylko na posiłki dla dzieci w Houston i Armii Zbawienia, ale także na rzecz szerokiego zakresu organizacji, wpisuje się w sposób robienia rzeczy w Shipleyach. Łańcuch ma Strona internetowa gdzie szkoły, kościoły i inne grupy mogą zwrócić się o pomoc do Shipley.

Shipley Do-Nuts ciągle opadały pozwami pracowniczymi

Pudełko różnych pączków Shipley Instagram

Pomimo całej miłości celebrytów i przejawów korporacyjnej hojności, reputacja Shipleya nie jest nieskazitelna. Skargi prawne wniesione przeciwko firmie przysporzyły Shipleyowi tak złego rozgłosu, że redakcja Kronika Houston został poruszony, aby nakłonić firmę do uporządkowania swojego działania. Pięć głównych działań prawnych skierowanych przeciwko Shipley w ciągu ostatnich 15 lat oskarżyło firmę o wszystko, od niepłatnych nadgodzin po bezprawne zatrzymania i ataki fizyczne (poprzez Kronika Houston ).

Pracownice w 2018 roku oskarżyły właściciela Lawrence'a Shipley'a III o obmacywanie ich i używanie przeciwko nim rasistowskich obelg (poprzez Kronika Houston ). Pracownicy, którzy złożyli pozew w 2006 r., wysuwali między innymi podobne zarzuty dotyczące obmacywania i obelg rasistowskich. Niektórzy pracownicy zgłaszali kopanie, uderzanie pięścią i grożenie bronią. Oskarżenia pochodziły od latynoskich pracowników Shipley, którzy powiedzieli, że menedżerowie po prostu odrzucili podania o pracę od Czarnych.

Nie wszystkie oskarżenia zostały udowodnione w sądzie, ale Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC) co najmniej dwukrotnie orzekała przeciwko Shipley lub jej franczyzobiorcom. Shipley musiał zwrócić wynagrodzenie pracownikowi, którego zwolnili po tym, jak złożył skargę na kierownictwo. W drugim przypadku franczyzobiorca musiał zapłacić 45 000 USD, aby osiedlić się Pozew EEOC po zmuszenie ciężarnej pracowniczki do skorzystania z bezpłatnego urlopu.

W swoim artykule wstępnym Kronika Houston ostrzegł Shipleya, że ​​cały ten skandal może przekonać mieszkańców Houston do kupowania pączków w jednym z tych wspaniałych sklepów w mieście.

Po 85 latach właściciele rodziny sprzedali Shipley Do-Nuts

Shipley Do-Nuts z otwartym znakiem Instagram

Jeśli Lawrence Shipley III nadużywał swoich pracowników, jak twierdziły różne procesy sądowe (poprzez Kronika Houston ), pracownicy mogą dziś łatwiej odpoczywać. Shipley nie jest już szefem w Shipley Do-Nuts. W rzeczywistości w styczniu 2021 r. rodzina sprzedała firmę – w każdym razie większość – firmie inwestycyjnej Peak Rock Capital, Austin w Teksasie (za pośrednictwem Restauracja Biznes ). To też nie było wrogie przejęcie. Shipley powiedział, że rodzina przeprowadziła „wyczerpujące poszukiwania”, aby znaleźć „idealnego” kandydata do rozwoju firmy. W swoim pożegnalnym oświadczeniu Shipley powiedział: „Mój dziadek, ojciec i ja poświęciliśmy nasze życie służbie Shipley Do-Nuts, naszym franczyzobiorcom i naszym gościom”. (Co, żadnych miłych słów dla pracowników?)

Peak Rock zamierza dalej robić to, co rodzina Shipley robiła przez ostatnie 85 lat: rozwijać firmę. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem zarządzającym firmy w celu zainwestowania w ich plan rozwoju” – powiedział Peak Rock (poprzez Houstonia ). Odkąd firma przeszła z rąk do rąk, Shipley nadal ogłasza otwarcie nowych sklepów w południowych Stanach Zjednoczonych (przez Instagram ).

Pomijając skandale i surowe ostrzeżenia z gazet, Peak Rock kupił Shipleya w odpowiednim czasie. Firma, która zbudowała się na koncepcji serwowania świeżych, gorących pączków przez całą dobę, w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła sprzedaż średnio o 2,7 procent. Najwyraźniej dziadek Shipley był na czymś.