Nieopowiedziana prawda o Sprite

Sprite i markowe szkło Sarah Morris/Getty Images

Chociaż Sprite wydaje się tak samo amerykańskim wynalazkiem, jak Koks , faktycznie ma swoje początki w Niemczech Zachodnich, gdzie został wynaleziony w 1959 roku (poprzez Koks Rock Hill ). Został wprowadzony na rynek w Niemczech jako „Fanta Klare Zitrone” (Czysta Cytryna Fanta) i dopiero dwa lata później, w 1961 roku, napój został wprowadzony przez firmę Coca-Cola w Stanach Zjednoczonych, że stał się znany jako Krasnoludek.


W 1968 r. Niemcy poszły w ich ślady i zmieniły również nazwę napoju Sprite (poprzez Prezi ). Napój został sprowadzony na amerykańskie wybrzeża, aby konkurować z NAPÓJ 7 UP , który ugruntował swoją pozycję na rynku już od dziesięcioleci (poprzez Myśl Co ). W nieco brudnym posunięciu biznesowym, w latach 80., Coca-Cola przekonała rozlewnie, z którymi współpracowała (co również pomogło w produkcji 7UP), aby zwiększyć dystrybucję Sprite w stosunku do konkurencyjnej sody (poprzez Historia przekąsek ). W rezultacie Sprite znalazł się na pierwszym miejscu w sprzedaży wśród napojów gazowanych o smaku cytrynowo-limonkowym jakieś dwie dekady po jego wprowadzeniu do kraju i od tego czasu pozostaje w tej roli.do czego się dostać w n out?

Sprite i NBA

Lebron James w sprzęcie Lakers Mike Stobe/Getty Images

Znany z tego, że nie zawiera kofeiny, w przeciwieństwie do niektórych podobnych sobie napojów bezalkoholowych należących do Coca-Coli, Sprite ma długą historię umów reklamowych z gwiazdami NBA. Siedmiokrotny All-Star NBA Grant Hill zagrał w serii reklamówek Sprite w latach 90. (poprzez Grantland ), a obecna twarz NBA, LeBron James, podpisali sześcioletni kontrakt z firmą Sprite w 2003 roku (poprzez Cleveland 19 ). Być może w ramach podziękowania dla King James Sprite wprowadził limitowaną edycję smaku LeBron o nazwie 6-Mix, który był skrzyżowaniem smaków pomarańczy i wiśni (poprzez Ninja faktów ). Pomiędzy tymi dwoma, nieżyjący Kobe Bryant był często widziany na ekranie, popijając Sprite (poprzez youtube ).
Przez pewien czas Sprite był oficjalnym napojem bezalkoholowym NBA od 1994 do 2015 roku (przed Sprite oficjalnym napojem była Coca-Coli), ale PepsiCo podpisało umowę z ligą, aby uzyskać prawa do sponsorowania ligi, kończąc ciąg 28 lat, gdy Produkt Coca-Coli był oficjalnym napojem ligi (poprzez Reuters ). Po podpisaniu umowy z Pepsi na nieujawnioną kwotę, Mountain Dew stał się oficjalnym napojem ligi.

Oprócz partnerstw reklamowych z rozpoznawalnymi supergwiazdami, Sprite zdołał również rozsławić swoje slogany reklamowe. Kampanie „Posłuszeństwo swojemu pragnieniu” i „Sublymonal” wciąż wzbudzają zainteresowanie konsumentów długo po ich wprowadzeniu (poprzez Pokój inspiracji ).Kac i hip hop

Puszki Sprite Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Chociaż skojarzenie z NBA oraz brak kofeiny i sztucznych aromatów nadało temu napojowi zdrowy wygląd, to oczywiście nadal jest to napój bezalkoholowy. Ma 38 gramów cukru w ​​puszce (przez Krasnoludek ). To powiedziawszy, badania przeprowadzone na chińskim uniwersytecie, które zbadały wpływ 57 napojów na kaca, wykazały, że Sprite może rzeczywiście pomóc w kacu, ponieważ zmniejsza działanie związku wytwarzanego przez spożywanie alkoholu zwanego aldehydem octowym, który ma tendencję do wywoływania nudności, wymiotów i bóle głowy w przypadku spożycia w dużych ilościach.

czy ktoś kiedykolwiek pokonał Bobby'ego Flay'a?

Sprite nie tylko zmienia to, co znajduje się wewnątrz puszki — uruchomił również serię limitowanych edycji projektów artystycznych również na zewnątrz puszki. W 2000 roku Sprite zatrudnił brytyjskiego artystę graffiti Tempera do stworzenia projektu ich puszek, a jego prace znalazły się na ponad 100 milionach Sprite'ów sprzedanych w Europie. Piętnaście lat później Sprite umieścił na swoich puszkach teksty rapowych piosenek Drake'a, Nasa, The Notorious B.I.G. i Rakima.kto jest właścicielem sklepów spożywczych z kiełkami

Limitowane smaki i nowa europejska formuła

Puszka duszka na stole

Podobnie jak wiele napojów bezalkoholowych, Sprite był oferowany w wielu alternatywnych odmianach od Sprite Tropical Mix (przez Krasnoludek ) do Sprite Ice (przez Sprite Fandom ), który miał miętowy posmak, do Sprite Cucumber (via Insider biznesowy ) i Sprite Cherry (przez Krasnoludek ). Niektóre z tych smakowych opcji były niezwykle popularne na niektórych rynkach, a inne zakończyły się fiaskiem wkrótce po wprowadzeniu. W sumie wydano 17 różnych odmian.

W 2012 roku zmieniła się formuła Sprite w Europie. W Sprite sprzedawanym we Francji usunięto 30 procent cukru i zastąpiono go naturalnym słodzikiem stewia . To obniżyło liczbę kalorii w napoju i zostało skopiowane na inne rynki europejskie, takie jak Wielka Brytania, Irlandia i Holandia (poprzez Strona faktów ).

Sprite przeszedł długą drogę od swoich zachodnioniemieckich początków. Jest dostępny w ponad 190 krajach na całym świecie i jest trzecim najlepiej sprzedającym się napojem bezalkoholowym na świecie (przez Przewiń i przechwyć )