Nieopowiedziana prawda o czerwonych filiżankach Starbucks

czerwony kubek Spencer Platt/Getty Images

Chociaż istnieją już od ponad dwóch dekad, istnieje duża szansa, że Starbucks „Niesławne czerwone kubki świąteczne przyciągnęły twoją uwagę dopiero w ciągu ostatnich kilku lat — niezależnie od tego, czy jesteś fanem Starbucks, czy nie. Dzieje się tak z kilku różnych powodów. Pierwszym powodem jest prawdopodobnie fakt, że poczta pantoflowa rozprzestrzenia się o wiele szybciej w Internecie (coś, co po prostu nie działo się tak często w latach 90.), ale Starbucks również włożył dużo więcej wysiłku w zdobywanie limitowanych kubków świątecznych w ostatnich latach. No i oczywiście są kontrowersje – och, wiele, wiele dziwnych i szeroko nagłośnionych kontrowersji – które w zasadzie rok po roku zmuszały czerwone (a czasem nie) świąteczne kubki Starbucksa na twój radar.


Zanim wrócą na półki Starbucks w te Święta Bożego Narodzenia – a wiesz, że nadchodzą – dlaczego nie zagłębić się w tajniki tego dziwnie kontrowersyjnego przedmiotu świątecznego? Przynajmniej przygotuje cię na wszelkie nowe spory i argumenty, które bożonarodzeniowe puchary Starbucks 2019 z pewnością przyniosą firmie, jej fanom i hejterom. Od ich zaskakująco prostego (i nie czerwonego) pochodzenia, przez ich wiele odmian, po warte opublikowania rzędy, które umieszczają je na mapie, oto nieopisana prawda o czerwonych filiżankach Starbucks. Jest w tym o wiele więcej niż myślisz.Czerwone kubki Starbucksa miały skromne początki

1997 Starbucks świąteczny puchar Starbucks

Historię tych niezbyt małych czerwonych kubków najlepiej opowiada sama firma. Według Starbucksa , kubki świąteczne po raz pierwszy zadebiutowały w sklepach w 1997 roku. Niestety, istnieje niewiele nagrań tych wczesnych kubków, ponieważ większość z nich została wyrzucona, pliki projektów zaginęły podczas trzęsienia ziemi w 2001 roku, a ludzie nie starali się załadować swoich Starbucksów. zdjęcia kubka do Instagram dawno temu. To był inny czas w 1990 .
W każdym razie, były projektant Starbucks, Sandy Nelson, wyjaśnia proces, jaki przeszły te wczesne kubki. „Był sierpień”, mówi, „i dopiero zaczynałam pracę w firmie. Pracowaliśmy nad świąteczną kreacją na nadchodzący sezon. Mieliśmy coś, co przypominało sto wzorów filiżanek przypiętych na ścianie. Potem przyszedł Howard [Schultz], obejrzał je wszystkie i wybrał mój projekt. Nie mogłem uwierzyć, że mój został wybrany.

Ta wczesna filiżanka była bardziej purpurowa niż czerwona, ale pojawiła się również w kolorze szafirowym, szmaragdowym i ametystowym – wszystkie drobne wariacje na temat rzeczywistych kolorów świątecznych. Zawierał ręcznie rysowane liście ostrokrzewu i mnóstwo uroczych, swirly wzorów.Dopiero w 1999 roku świąteczny kubek Starbucks stał się czerwony, po wielu dyskusjach na temat tego, jaki jest właściwy kolor świątecznej czerwieni, i od tego czasu popularność kubków tylko rosła. Teraz pojawia się w porannych talk-showach, o których żartowano w późne pokazy stand-up i jest niecierpliwie oczekiwany przez fanów Starbucks w mediach społecznościowych. Nieźle jak na mały czerwony kubek.

Czerwone kubki Starbucks to ewoluujący design

Czerwone kubki Starbucks Starbucks

Jak więc rozwinęły się te projekty przez lata? Dobrze, Zupełnie nowy czerwony projekt z 1999 r. znacznie podniósł kaprys, dorzucając czarne gryzmoły świątecznych rzeczy, takich jak płatki śniegu, łyżwy i coś, co wygląda na samochód lub UFO. Co zaskakujące, do 2000 r. czerwień prawie ponownie zniknęła wraz z pojawieniem się kubka w kolorze papieru kraft (z tylko odrobiną czerwieni), który miał zbiegać się z premierą Gingerbread Latte. Odtąd jednak czerwona kolorystyka stała się podstawą, a z czasem zmieniał się tylko sam projekt.W pierwszej dekadzie XXI wieku na tych kubkach widniały gwiazdy, płatki śniegu, wieńce, jemioły, bajkowe światełka, świąteczne sylwetki, renifery, gołębie, drzewa, dekoracje i — no wiesz… bożonarodzeniowe rzeczy. Jednak nowa dekada przyniosła nowy projekt, a puchar z 2010 roku miał czerwono-białą kolorystykę, bardziej nowoczesny charakter i wiele przedstawień przedstawiających postacie z wakacji próbujących złapać płatki śniegu. W latach 2011 i 2012 skoncentrowano się bardziej na tego rodzaju postaciach, skupiając się w szczególności na kolędnikach, łyżwiarzach, sankach i bałwanach, generalnie tworząc bardziej eleganckie, bardziej beztroskie kubki niż te, które pojawiły się wcześniej.

czy w dr pepper jest pieprz?

Rok 2013 przyniósł powrót do tradycyjnego kubka w stylu lat 00., który pojawił się w 2014 roku. A potem, w 2015 roku… świat się skończył. Ale o tym później.

Zawsze są nowe odmiany czerwonych kubków Starbucks

Zielona filiżanka Instagram

Teraz już wiesz, że wersja z 1997 r Starbucks Świąteczne kubki pojawiły się w kolorze magenta (i kilku innych kolorach) zamiast prawdziwej świątecznej czerwieni, ale prawdą jest również, że różnice kolorystyczne istnieją również w znacznie późniejszych wersjach. Jeszcze w 2018 roku Starbucks wypuścił wiele odmian, które znacznie wykraczały poza prosty i prosty czerwony kolor głównego kubka.

Jednym z nich był zielony kielich z kratką i ozdobami w gwiazdki. Innym był biało-zielony kubek z liśćmi ostrokrzewu i jagodami, podczas gdy trzeci był trippy czerwono-białym wzorem, który, jeśli nas zapytasz, trochę przywołuje obraz ryczącego ognia. Ostatnia filiżanka była prostym wzorem z czerwonego paska. Ładne, prawda? Według komunikatu prasowego Starbucks (przez Ludzie ), projekty te (które firma określiła jako „retro”) inspirowane były „nostalgicznym i radosnym smakiem sezonu”.

Czerwone kubki Starbucks mogą się wyprzedać

Front sklepu Starbucks Eva Hambach/Getty Images

Stwierdzenie, że te czerwone kubki są popularne, byłoby piekielnym niedopowiedzeniem – i nic nie ilustruje tego lepiej niż wielka klęska z 2018 roku.

co dodać do białego ryżu

Oto, co się wydarzyło: kiedy czerwone kubki po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży na początku listopada, w ofercie znalazł się czerwony kubek wielokrotnego użytku, który zapewniał klientom 50-centową zniżkę na napoje w określonych godzinach sezonu świątecznego. Kubek był darmowy i dostępny tylko przez jeden dzień, ale wielu fanów Starbucks było zszokowanych odkryciem że prawie każdy sklep, jaki mogli znaleźć, całkowicie wyprzedał te cholerne rzeczy bardzo wcześnie.

Ci sami klienci gromadzili się na Twitterze, aby wyrazić swój niesmak. 'Poszedłem do Starbucks i zamówiłem świątecznego drinka tylko po to, żeby dostać czerwony kubek wielokrotnego użytku, który do niego dołączono”, powiedział jeden z nich, „osoba stojąca przede mną dostała ostatni kubek. Historia mojego życia.'

„Bardzo smutno, że poszedłem do @Starbucks”, powiedział inny, „i czekałem w [kolejce] jakieś 20 minut na czerwony kubek, a oni odpadli”.

Niektórzy klienci przyznali, że próbowali nawet trzech różnych sklepów, aby położyć ręce na swoich kubkach, a jednemu udało się nawet zdobyć kubek bez pokrywki. Jeden barista sieci powiedział CNBC, że w ich sklepie skończyły się filiżanki do południa w dniu premiery, podczas gdy inny powiedział, że zniknął o 15:00.

Więc tak, w zasadzie: ludzie naprawdę lubią te rzeczy.

Czerwone kubki Starbucks zarabiają poważnego dolara

Czerwony kubek Starbucks Spencer Platt/Getty Images

Oczywiście powinno się rozumieć, że ludzie kochający te czerwone kubki oznaczają Starbucks robi z nich absolutną masę pieniędzy. Weźmy na przykład rok 2015, w którym kontrowersje dotyczące czerwonego pucharu były u szczytu. Pomimo znacznego odpychania ze strony niektórych grup (do tego dojdziemy za chwilę, obiecujemy), Starbucks osiągnął wysokie zyski przez cały sezon, przynajmniej częściowo, dzięki świątecznym pucharom.

W ciągu 13 tygodni Starbucks osiągnął całkowitą sprzedaż w wysokości 5,37 miliarda dolarów, o ponad 11 procent więcej niż w tym samym okresie w 2014 roku. Teraz 1,9 miliarda dolarów pochodziło z samych kart podarunkowych (i to samo w sobie jest niesamowite), podczas gdy wiele z tego wydaje się pochodzić z popytu na sieci Latte z przyprawą dyni . Mimo to czerwone kubki prawdopodobnie również miały duży wpływ i jest duża szansa, że ​​ich zdobycie nagłówków w tamtym roku tylko zwiększyło sprzedaż dla firmy.

Niestety dla Starbucks , ich występy w Europie i Azji były mniej imponujące niż w Ameryce, rozczarowanie w dużej mierze przypisywane silnemu dolarowi i atakom terrorystycznym na kontynent europejski. Z drugiej strony, musisz zapytać... może Europejczycy po prostu nie są tak zachwyceni czerwonymi kubkami. Ale hej, to tylko teoria.

Starbucks użył czerwonych kubków, aby stać się zielonym

Sklep Starbucks Justin Sullivan/Getty Images

Pozostaje oczywiście jedno pytanie — oprócz zarobienia na Starbucks tony pieniędzy i zapewnienia każdemu czegoś do kłótni przez kilka miesięcy, o co chodzi punkt tych czerwonych kubków? Czy to naprawdę tylko drobiazg z limitowanej edycji, który ma na celu utrzymanie ludzi w odświętnym nastroju przez kilka tygodni w roku?

Cóż, nie, w rzeczywistości mają jeszcze jeden cel — a przynajmniej niektóre z nich. Jednym z celów dążenia do sprzedaży czerwonych kubków wielokrotnego użytku (takich jak te, które zostały wyprzedane w 2018 r.), jest zmniejszenie ilości odpadów, które gromadzą się od osób używających standardowych kubków do kawy Starbucks. Starbucks zachęcał do tego wdrażając regułę z czerwonymi kubkami wielokrotnego użytku: jeśli kupiłeś jeden z ich napojów i kazałeś je przygotować w wielokrotnego użytku czerwony kubek, który przyniosłeś, dostaniesz zniżkę w wysokości 50 centów na ten napój – i liczy się to w każdej chwili po godzinie 14.00. przez cały okres świąteczny.

martha stewart dostawa jedzenia

Z tej zasady Starbucks Dyrektor ds. operacyjnych Rosalind Brewer powiedziała: „Naprawdę staramy się stworzyć tu nawyk. Kiedy wiemy, że ludzie najprawdopodobniej zwracają uwagę na nasze kubki, chcemy mieć pewność, że przedstawimy to im”.

A więc masz to — Starbucks naprawdę chce promować korzyści dla środowiska, ponownie wykorzystując te czerwone kubki. Chociaż to wszystko pieniądze sprawią, że prawdopodobnie też ich nie krzywdzi.

Wojna o czerwone puchary Starbucks w Boże Narodzenie, część I

Czerwony kubek Starbucks 2015 Instagram

A teraz nieuchronnie dochodzimy do tych kontrowersji. Tak, pomimo wszystkich fascynujących aspektów czerwonych kubków Starbucks i ich historii, jedyną rzeczą, z której są teraz najbardziej znani, jest robienie poważnego zamieszania za każdym razem, gdy wjeżdżają do miasta.

z czego robi się wódkę

Pierwsze kontrowersje miały miejsce w 2015 roku. Jak można zauważyć, Projekt Starbucksa na czerwony puchar w tym roku był uderzająco prosty: czerwony, wysoki, bez ozdób. Otóż ​​to. I chociaż większość ludzi może być trochę zirytowana brakiem wysiłku, jaki Starbucks włożył w projekt z 2015 roku, to nic w porównaniu z tym, co trochę ludzie mają bardzo zirytowany.

Ta palawa zaczęła się od człowiek o imieniu Joshua Feuerstein , internetowej „gwiazdy” wideo wirusowego, która określa się jako „uczeń Jezusa”. Feuerstein był zwolennikiem poglądów antyewolucyjnych i kiedyś twierdził, że „chrześcijański holokaust rozpoczął się” po tym, jak urzędnik z Kentucky został uwięziony za odmowę podpisania licencji na małżeństwo homoseksualne.

Tak więc w 2015 roku Feuerstein trafił na pierwsze strony gazet po opublikowaniu filmu, w którym potępił Starbucks za usunięcie świątecznych obrazów z ich kubków, co jest częścią tego, co on i inni konserwatywni chrześcijanie nazywają „wojną w Boże Narodzenie”. Miliony ludzi obejrzało to wideo w kilka dni po jego wydaniu, a skandal osiągnął dość niski poziom nie kto inny jak Donald J. Trump się zaangażował , sugerując bojkot sieci kawowej.

Jeśli się zastanawiasz, Starbucks wypuścił w 2015 r. kilka artykułów o tematyce świątecznej, co dowodzi, że Feuerstein upierał się przy tym, że Starbucks nie może powiedzieć „Wesołych Świąt”, co było całkowitym kłamstwem.

Wojna o czerwone puchary Starbucks w Boże Narodzenie, część II

Kubek Unity od świątecznych kubków Starbucks Karen Bleier / Getty Images

Ale jeśli myślałeś, że rok 2015 będzie końcem roli czerwonych kubków w tak zwanej wojnie na Boże Narodzenie, chłopcze, to się mylisz. Kontrowersje trwały w 2016 roku, kiedy Starbucks popełnił żałosny błąd wprowadzenie zielonych kubków do ich zasięgu. W oświadczeniu, które zbiegło się z premierą kubków, dyrektor generalny Starbucks, Howard Schultz, wyjaśnił, że ten nowy projekt reprezentuje „symbol jedności, przypominający o naszych wspólnych wartościach i potrzebie bycia dla siebie dobrymi”.

To sprawiło, że niektórzy ludzie... naprawdę bardzo wściekli. NBC News poinformowało użytkowników Twittera, którzy oskarżali Starbucks o wszystko, od „politycznego prania mózgów” przez atakowanie wartości chrześcijańskich po szerzenie „liberalnych uprzedzeń”.

„RT, jeśli myślisz, że @Starbucks próbuje zabrać Jezusa ze świąt Bożego Narodzenia za pomocą nowego kubka”, napisał na Twitterze jeden z użytkowników. „Teraz ta ukochana różnorodność wybuchła nam w twarz”, powiedział inny, „libs @Starbucks zaczęły szykować za jedność”. Jeden z użytkowników narzekał „Pieprzyć się. Moja kawa NIE powinna (i NIE zawiera) politycznego prania mózgu”. Jeszcze inny nalegał: „Dożywotni klient staje się obrzydliwy z powodu wymuszonego programu”.

Ale czy chcesz wiedzieć, co w tym wszystkim jest naprawdę wspaniałe? Zielona filiżanka nie był nawet jedynym świątecznym pucharem Starbucksa na 2016 rok , ale zamiast tego został stworzony wyłącznie po to, by wysłać przesłanie jedności i nadziei do Stanów Zjednoczonych po kampanii wyborczej, która podzieliła kraj. Kolejny świąteczny puchar – tym razem w kolorze czerwonym – został wydany wkrótce potem.

Czerwony puchar Starbucks został oskarżony o wspieranie „agendy gejowskiej”

2017 czerwony puchar Instagram

Nieco przewidywalnie, rok 2017 był jeszcze widziany inne kontrowersje uderzyły w coroczne wydanie świątecznych kubków Starbucks – a ten pojawił się znikąd.

Świąteczny puchar Starbucks 2017 zawierał czerwono-biały motyw oraz wszelkiego rodzaju świąteczne dekoracje, w tym prezenty, choinki i gwiazdy. Wygląda na to, że ten bardzo świąteczny motyw rozczarował pewną podgrupę ludzi, którzy najwyraźniej nie mogli się doczekać, aby zatweetować swoje oburzenie związane z wojną w Boże Narodzenie do jakiegoś biednego stażysty z mediów społecznościowych Starbucks. Oczywiście zamiast tego znaleźli coś innego, czym mogliby się oburzyć.

Widzisz, ta filiżanka zawierała również doodle przedstawiające dwie osoby trzymające się za ręce. Widoczne są tylko ramiona, co oznacza, że ​​ludzie do nich przywiązani mogą być — cóż, mogą to być wszyscy. Wiadomości Buzzfeed natychmiast opublikowali artykuł, w którym celebrowali powstanie, jak mówili, „całkowicie gejowskiego” kubka, prawdopodobnie zachęconego przez reklamę Starbucks, która zbiegała się z kubkami, na których na końcu była para lesbijek trzymająca się za ręce.

Teraz, tym razem użytkownicy Twittera byli stosunkowo spokojni w tej sprawie (z wyjątkiem kilku, którzy oskarżyli Starbucks o forsowanie „agendy gejowskiej”), ale Fox News mimo to wskoczył do walki , publikując artykuł sugerujący, że sieć została ostro skrytykowana za przedstawianie w marketingu osób LGBTQ+.

Zapytany przez New York Times aby wyjaśnić filiżankę, odpowiedział Starbucks (przez Salon ): „Na tegorocznym, ręcznie rysowanym kubku znajdują się sceny świętujące z bliskimi — kimkolwiek by nie byli... Celowo zaprojektowaliśmy kubek, aby nasi klienci mogli go zinterpretować na swój sposób, dodając własny kolor i ilustracje”.

Cóż, misja wykonana na tym, Starbucks.

Rok 2019 będzie w Starbucks czymś więcej niż tylko czerwonymi pucharami

Świąteczne kubki Starbucks 2019 Instagram

Już 25 września 2019 r. Starbucks ujawnił projekty na tegoroczne kubki bożonarodzeniowe — nie czerwone papierowe kubki, ale kubki, które będą oferować w sprzedaży detalicznej. Wszystkie te kubki będą sprzedaż za około 20 USD (i nie więcej niż 25 USD) i będzie dostępny do kupienia 1 listopada .

miejsce filmowania siekanych mistrzów grilla

Pierwsza para wzorów to opalizujące kubki na zimno o pojemności 24 uncji, wykonane w kultowym teraz kolczastym projekcie firmy, zarówno w kolorze „Bling Platinum”, jak i neonowym różu. Te kosztują 19,95 USD za sztukę. Następnie masz Mirror Glitter Gold Cold Cup, który oprócz tego, że jest kęsem (zarówno dosłownie, jak i w przenośni, przy 24 uncjach), zawiera groovy arkusz nakrapianego śnieżnobiałego koloru nad stonowanym złotem. 18,95 USD za sztukę, fani pucharów.

Następny jest Green Confetti Tumbler, niezwykle kolorowy, 12-uncjowy kubek, który, spójrzmy prawdzie w oczy, aż błaga o napełnienie koktajlem. 19,95 dolarów za to. Tymczasem Glitter Gradient Cold Cup jest różowy i lśniący i niewiele więcej (22,95 USD), Pink Cold Cup jest bardziej różowy i lśniący (18,95 USD), a Gold Water Bottle jest… cóż, dokładnie tak brzmi. I to 22,95 dolarów.

A więc masz to: na 2019 r. kubki świąteczne Starbucks z limitowanej edycji są błyszczące, zimowe, funky i w większości nie czerwone. Może papierowe kubki będą bardziej czerwone, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć.