Nieopowiedziana prawda o Starburst

cukierki gwiazda

Możesz znać i kochać cukierki Starburst za ich soczysty, owocowy smak, ale ile naprawdę wiesz o tych kolorowych cukierki ? Czy wiesz, że pierwotnie nazywano je Opal Fruits, czy też, jeśli jesteś typem zjadacza Starbursts, który jest w tym tylko dla różowych, możesz kupić całkowicie różową torbę?


W 1959 roku do konkursu przystąpił mężczyzna z Wielkiej Brytanii, Peter Pfeffer. Zgłosił do konkursu cukierka „Opal Fruits”, owocowy irys cukierek które pojawiły się w smakach truskawki, cytryny, pomarańczy i limonki. Wygrał 5 funtów za swoje dzieło (przez Laura Róża Kreatywna ). Jednak po uwzględnieniu inflacji faktycznie zarobił – nie, wciąż nie zbliża się do ostatecznej wartości Starburst, który zarobił 259,2 miliona dolarów w sprzedaży dla Wrigley Company w 2018 roku (poprzez Przemysł cukierniczy ) . W 1967 Opal Fruits przeprawiło się przez Atlantyk do USA pod nową nazwą Starburst. W 1998 roku Wielka Brytania i Irlandia zaprzestały używania nazwy Opal Fruits, dzięki czemu Starburst stał się nazwą cukierka na całym świecie (poprzez Maszyna powrotna ).Nowe odmiany trafiają na półki

żelki

W 1988 roku, według archiwum internetowego Wayback Machine, Starburst wypuścił pierwsze gryzaki z owocami tropikalnymi. Od tego momentu marka po prostu się rozwijała. W 1995 roku otrzymaliśmy Starburst Jellybeans i Candy Canes. W 2002 roku otrzymaliśmy odmianę kwaśną, aw 2012 Starburst wprowadził na rynek odmianę Very Berry. W 2013 roku Starbursts skurczyło się do wydania Starburst Minis, a w 2014 roku otrzymaliśmy Superfruit Flavors.
Dziś jest jeszcze więcej odmian. Jeśli udasz się do internetowego sprzedawcy słodyczy, takiego jak Magazyn cukierków , zobaczysz opcje takie jak Starburst Gummies, kwaśne Gummies, pikantne Starbursts, płynne GummiBursts i odmiany nieopakowane. Oczywiście to drugie nie jest zabawne, jeśli wierzysz w starą miejską legendę, że umiejętność rozpakowania Starbursta językiem oznacza, że ​​dobrze całujesz. Starburst ogłosił w lipcu tego roku, że ponieważ różowe Starburst są ulubionym smakiem fanów, torebki All Pink Starburst staną się stałym elementem portfolio marki Starburst (poprzez AP ).

Możesz nawet pić swoje Starbursts

Różowe strzały w gwiazdę Świergot

Uwielbiasz różowy Starburst tak bardzo, że samo jedzenie nie wystarczy? Według Podpity Barman , możesz zrobić ujęcie, które tak samo smakuje. Po prostu wyścielasz brzeg kieliszków syropem kukurydzianym i różowym cukrem. Następnie, Kluczowy składnik mówi nam, że mieszasz kieliszek wódki waniliowej, pół kielicha arbuzowego sznapsa i dwie uncje słodko-kwaśnej mieszanki (której możesz nauczyć się Epickie ) .Możesz również użyć Starbursts jako składnika podczas robienia koktajli. Delikatny mówi nam, jak zrobić kosmos wypełniony Starburst: umieść pięć nieopakowanych Starburst na dnie słoika Mason. Dodaj 3/4 szklanki wódki do każdego ze słoików, przykryj i wstrząśnij. Pozostaw na noc, aby wódka nasyciła się smakiem Starbursts. Następnego dnia wlej mieszaninę do wypełnionego lodem shakera do koktajli i dodaj 1 uncję soku z limonki i 1 uncję Cointreau. Wstrząśnij, nalej i jesteś gotowy do picia.

Jeśli brzmi to jak zbyt dużo pracy, zawsze możesz mieć nadzieję, że Taco Bell przywróci ponownie slushie Pink Strawberry Starburst Freeze (poprzez Codzienny Posiłek ).