Nieopowiedziana prawda o stek 'N Shake

stek Richard Jordan/Getty Images

Jest wielu, którzy są zakłopotani nazwą sieci Steak 'n Shake. Chociaż część nazwy „Shake” jest raczej prosta i oczywista, prawdopodobnie jest wiele osób, które prawdopodobnie wierzą, że znajdą w restauracji T-bones i ribeyes, a nie hamburgery, do których stek 'n Shake jest znany.


Restauracja została założona w 1934 roku przez Gus Belt w Normal, Illinois. Belt skupił się na zapewnieniu najlepszej jakości mięsa do burgerów, które serwował swoim klientom, więc używał najlepszych steków do tworzenia swojego mięsa na burgery – stąd użycie terminu „steakburger”, który później został skrócony do „stek” w tytuł restauracji (przez Stek 'N Shake ). Aby udowodnić, że naprawdę używa najlepszej jakości dla swoich klientów, Belt stawiał przed klientami beczkę steków i zamieniał je w mieloną wołowinę na ich oczach. Według restauracji, stąd wzięło się ich hasło „W zasięgu wzroku, musi mieć rację”.Stek 'n Shake's wczesne dni

stek Monica Schipper/Getty Images

Jednak pierwszym podejściem Belta do fast foodów nie były w rzeczywistości hamburgery — był to smażony kurczak, który on i jego żona Edith sprzedawali na stacji benzynowej (przez Thriller ). Pas sprzedał gaz, a jego żona zajęła się kurczakiem.
Piwo sprzedawało się szczególnie dobrze na stacji benzynowej, a kiedy uderzyła prohibicja, ich sprzedaż gwałtownie spadła, co skłoniło Belta do rozważenia nowego kierunku pracy. Choć zdał sobie sprawę, że smażone chaty z kurczakiem są powszechne w jego regionie Illinois, w stanie brakowało dobrego burgera, więc Belt postanowił założyć własną. Belt naprawdę wpadł na pomysł „fast foodu”, zachęcając swoich pracowników do podania burgera klientowi pięć minut po złożeniu zamówienia. Aby zachęcić do obrotu, chciał, aby każdy klient skończył posiłek w 20 minut. Aby osiągnąć oba te cele, Belt powiedział swoim pracownikom, że chciałby zobaczyć, jak chodzą „szybkim kłusem”.

Łańcuch zmienia właściciela

stek Wikipedia

Po śmierci Gusa Belta, jego żona prowadziła sieć do 1969 roku, kiedy to sprzedała restaurację firmie Longchamps, Inc., która przeniosła siedzibę do Indianapolis (przez Finansowanie Wszechświat ). Własność zmieniała właściciela kilka razy, a w 2000 roku sieć była rzekomo trzy miesiące przed niewypłacalnością. Jednak nowy właściciel został ogłoszony w 2008 roku, kiedy przedsiębiorca Sardar Biglari przejął ster (przez Krajowa Restauracja Aktualności ). Zanim przejął, firma traciła 100 000 dolarów dziennie, a pod kierownictwem Biglariego firma doświadczyła 24 kwartałów zwiększonej sprzedaży w sklepach.Restauracja jest z nami już prawie sto lat, dzięki czemu zdobywa nagrody i prestiż, które wiążą się z byciem kawałkiem Americana. Lokal Steak 'n Shake w Springfield w stanie Missouri na trasie 66 został dodany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 2012 roku. Jego długoletnia reputacja, jaką zyskała w branży fast foodów, wpłynęła na nowicjuszy na scenie, aby spróbowali swoich rękę przy otwieraniu restauracji. Założyciel Shake Shack, na przykład, przytoczył doświadczenie ze Steak 'n Shake, gdy młody człowiek skłonił go do otwarcia własnej sieci burgerów.

Międzynarodowa ekspansja Shake Shack

stek Andres Iglesias/Getty Images

Jest konsekwentnie oceniana jako jedna z najlepszych sieci restauracji w kraju, ze średnimi zarobkami w wysokości 1,7 miliona dolarów w każdym sklepie. I chociaż jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek restauracyjnych, Steak 'n Shake dokonał również wypadów na rynki międzynarodowe, szczególnie na Bliskim Wschodzie iw Europie. W 2013 roku firma ogłosiła plany otwarcia 50 lokalizacji w Arabii Saudyjskiej Wiadomości PR ). W tym czasie zwrócili uwagę na zobowiązania do otwarcia 40 innych lokalizacji na Bliskim Wschodzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Kuwejcie, chociaż wydaje się, że lokalizacja w Kuwejcie została zamknięta w 2017 roku (poprzez Rinnoo ).kiedy uzupełniają się artykuły domowe?

Pierwsze lokalizacje w Europie zostały otwarte w 2014 r. w Cannes we Francji i na Ibizie w Hiszpanii (via USA dziś i Ibiza-Reflektor ). Przeprowadzka Steak 'n Shake za granicę jest postrzegana jako część większego ruchu amerykańskich firm, które przeprowadzają się za granicę, aby wykorzystać gusta międzynarodowych konsumentów do znanych amerykańskich marek.
Kategorie Komiksy Telewizja fakty