Nieopowiedziana prawda Stouffera

Nadziewarka Facebook

Dziś krajowa marka Stouffer's jest najbardziej znana z produkcji mrożone posiłki znaleźć w sklepach spożywczych w całych Stanach Zjednoczonych, ale firma miała o wiele ciekawszą i bardziej okrężną podróż do przejścia z zamrażalnikiem, niż można by się spodziewać. Według Smak , firma rozpoczęła działalność w 1914 roku jako stoisko mleczarskie i mleczarnia w Ohio, prowadzona przez Jamesa Stouffera i jego syna Abrahama. W 1922 roku Abraham Stouffer i jego żona Lena Mahala postanowili rozgałęzić się i otworzyć stoisko w jednym z pierwszych w kraju zadaszonych centrów handlowych: Cleveland Arcade w centrum Cleveland. Para początkowo sprzedawała świeżą maślankę, a później rozszerzyła menu, aby sprzedawać kawę i szarlotkę głodnym zakupom w mieście.


W 1924 roku Stoufferowie otworzyli pełną restaurację o nazwie Stouffer's Lunch, w której sprzedawano kanapki za 0,25 USD lub mniej. Po kilku latach sukcesów, z pomocą synów Vernona i Gordona, rodzina zdecydowała się otworzyć lokalizacje Stouffera w innych miastach, takich jak Detroit, Pittsburgh i Nowy Jork. Oryginalne restauracje Stouffer's były opisywane jako restauracje o średniej cenie ze świątecznym, tętniącym życiem otoczeniem. Dr Richard Klein, profesor studiów miejskich na Uniwersytecie Stanowym w Cleveland, powiedział, że lokalizacja w Cleveland to „rodzaj miejsca, do którego można pójść z babcią lub umówić się na randkę”.Stouffer był używany do obsługi ekskluzywnych restauracji w głównych miastach USA

Nadziewarka Facebook

W połowie lat pięćdziesiątych Stouffer's postanowił uruchomić nową, bardziej szykowną grupę restauracji nazwaną kolekcją „Top of”. Wszystkie te restauracje znajdowały się na szczytach drapaczy chmur, takich jak Top of the Rock w budynku Prudential w Chicago, Top of the Flame w budynku Consolidated Gas w Detroit czy obrotowy Top of the Hub w Prudential Center w Bostonie. Smak stwierdza, że ​​najbardziej znanym miejscem zdecydowanie była lokalizacja Top of the Sixes w Nowym Jorku, która znajdowała się na 41 piętrach na szczycie wieżowca na środkowym Manhattanie. Top of the Sixes był dobrze znany ze swoich spektakularnych widoków i sławnych bywalców, a nawet był scenerią pamiętnej sceny w pamiętnym filmie Wolf of Wall Street. Wszystkie restauracje „Top of” zostały już zamknięte, a Top of the Hub w Bostonie trwa najdłużej i zamyka się w marcu 2020 r. (przez Boston.com )
W latach sześćdziesiątych firma Stouffer's miała również krótkotrwałą ekspansję w branży hotelarskiej, otwierając szereg ekskluzywnych hoteli i kurortów. Ta różnorodność oferty trwała tak naprawdę zaledwie kilka lat po otwarciu hoteli, kiedy firma postanowiła skoncentrować się na coraz bardziej dochodowym rynku mrożonek.

Po II wojnie światowej Stouffer's postanowił rozpocząć sprzedaż jedzenia na wynos

Zamrażarka pełna Stouffera Facebook

Centralna historia Ohio twierdzi, że dział mrożonej żywności firmy Stouffer powstał po II wojnie światowej, kiedy firma zaczęła sprzedawać posiłki na wynos z jednej z lokalizacji w Cleveland. W końcu zaczęli zamrażać niektóre z oferowanych pozycji menu, aby przedłużyć życie dań na wynos, o które prosili klienci. W połowie lat pięćdziesiątych kuchnia restauracyjna nie była już w stanie sprostać zapotrzebowaniu na mrożonki, więc Stouffer's otworzył zakład przetwórczy poświęcony nowym produktom. W 1956 roku firma oficjalnie zaczęła włączać do swojej oferty posiłki mrożone i przeniosła produkcję do większego zakładu.Na początku lat sześćdziesiątych firma rozpoczęła sprzedaż tych mrożonych posiłków w wybranych sklepach spożywczych w całych Stanach Zjednoczonych. Stouffer's został sprzedany Litton Industries w 1967 roku, a następnie ponownie w 1973 roku Nestlé Corporation , który jest dziś właścicielem marki. W 1980 roku Stouffer's otworzył kolejny zakład mrożonej żywności w Karolinie Południowej, a następnie trzeci zakład w Utah w 1987 roku. Centralna historia Ohio przypisuje część ciągłego sukcesu mrożonek Stouffer w latach 80-tych dzięki wprowadzeniu linii Lean Cuisine, skierowanej do konsumentów dbających o zdrowie.