Nieopowiedziana prawda o sushi w Meksyku?

Sushi w stylu latynoamerykańskim

Sushi? W Meksyku? Jeśli nigdy tego nie próbowałeś, prawdopodobnie zrobiłeś to podwójnie. Jasne, zawsze myślałeś, że ludzie w Meksyku mogą jeść sushi, tak jak ludzie we Włoszech mogą jeść quesadillas, podczas gdy gdzieś w Japonii ktoś zamawia cheeseburgera. Jedzenie spędziło wieki krążąc po całym świecie, a w ostatnich latach więcej ludzi zaczęło podróżować niż kiedykolwiek (przez Washington Post ). Jedzenie fusion jest wszędzie.


A kiedy myślisz o Meksyku z geograficznego punktu widzenia, nie jest niespodzianką, że meksykańskie sushi pojawiło się w restauracjach w Sinaloa — meksykańskim stanie z setkami mil linii brzegowej. Tutaj orzeźwiające ceviche i surowy, cytrusowy aguachile królują na scenie owoców morza (viaile Poważne jedzenie ).domino pizzy taco z kurczakiem

Czy to więc takie zaskakujące, że sushi stało się modnym nowym daniem?
Ale meksykańskie sushi to coś więcej niż próba naśladowania wielowiekowej japońskiej sztuki kulinarnej. Meksykańskie sushi jest ostre, chrupiące, pokryte serkiem śmietankowym, a czasem zaskakująco mięsiste: tak różni się od japońskiego sushi i tak niesłusznie własne, że nic dziwnego, że rodziny zbierają się w restauracjach sushi, od LA i Tucson po meksykańskie. miasta Hermosillo i Culiacán (via Zjadacz ).

Jak powstało meksykańskie sushi

Meksykańska rolka sushi zwieńczona sriracha

Ronald Guerrero, szef kuchni w Culichi Town na obrzeżach Los Angeles, mówi, że meksykańskie sushi narodziło się spontanicznie, kiedy szef kuchni sushi w Sinaloa stworzył nową bułkę z kawałka grillowanego steku ze spódnicy (przez Wice ). Czy nie możesz po prostu usłyszeć? pieczone mięso skwierczący?Oprócz legendarnego pochodzenia, meksykańskie sushi od dawna zawiera zupełnie inne składniki niż te, które można znaleźć w Japonii.

Jasne, zachowuje zwykły lepki ryż, nie wspominając o awokado i imitacji mięsa kraba, które sprawia, że ​​kalifornijskie bułeczki są tak kultowe. Ale tam, gdzie Guerrero ubija sushi, bułki zawierają gotowane krewetki, kolendrę, amerykański ser i bekon. Jest mozzarella, sos chipotle i serek śmietankowy – znany ujmująco w Meksyku jako „queso filadelfia” (przez Culichi Town). Według pisarza Billa Esparza, niektóre kawałki są smażone w głębokim tłuszczu, aw południowym Tucson są zwieńczone skrzydełkami bawole bez kości.jak smakuje gochujang?

Sushi trafiło nawet do Mexico City, gdzie bułki są delikatnie zawijane w plastry mango i babki lancetowatej (przez Jesteśmy mitem ).

Północny Meksyk stał się kreatywny, jeśli chodzi o żywność fusion. Kilkadziesiąt lat temu w meksykańskim mieście Hermosillo pojawiły się hot-dogi w stylu Sonora, udrapując amerykańskie jedzenie w mieszance bekonu, fasoli, pico, jalapeños i majonezu (przez NPR ). Lata wcześniej Sałatka Caesar urodził się w Tijuanie po tym, jak włosko-amerykański szef kuchni rzucił razem jajka, parmezan i sos Worcheshire (przez Poczta Huffington ).

Historia pochodzenia sushi nie jest całkowicie odmienna: szef kuchni w Meksyku stał się odważny i kreatywny, a my jesteśmy tak samo wdzięczni, jak jesteśmy głodni.
Kategorie fakty jeść telewizja