Nieopowiedziana prawda o Taco John's

Taco John Facebook

Jeśli nie mieszkasz w okolicy z Taco John's, prawdopodobnie nie wiesz, co tracisz. To ma setki lokalizacji w USA ., przy czym większość z nich skoncentrowana była na Środkowym Zachodzie. Inspirowana meksykańskimi sieciami sieć od tego czasu serwuje tacos i inne pyszne przysmaki przed lądowaniem na Księżycu , która rozpoczęła działalność zaledwie kilka lat po jednym z największych konkurentów, Taco Bell .


Jeśli jeszcze nie spróbowałeś przepysznych dań, które oferuje Taco John's, możesz poszukać jednego, gdy następnym razem będziesz w jednym z 23 stanów, które mają szczęście mieć jedną z tych franczyz. Niezależnie od tego, czy znasz łańcuch, prawdopodobnie nie znasz jego historii. Ta restauracja typu fast food miała dość dziką przejażdżkę, która zafascynuje zarówno fanów, jak i nowicjuszy. Czytaj dalej wszystko, czego nigdy nie wiedziałeś o Taco John's.plastikowe butelki na wodę w słońcu

Zaczęło się od skromnej ciężarówki z jedzeniem

Taco John Instagram

Taco John's zaczął się jako marzenie Johna Turnera. Otworzył pierwszą w historii lokalizację w Cheyenne w stanie Wyoming w 1968 roku. Ta pierwsza lokalizacja była, delikatnie mówiąc, dość mała. Chcąc zaspokoić dużą rzeszę turystów, którzy przybyli na coroczne rodeo Cheyenne Frontier Days, Turner skontaktował się z pośrednikiem nieruchomości Jamesem Woodsonem, aby pomógł mu znaleźć budynek restauracji. Partner biznesowy Woodsona, Harold Holmes, był producentem kamperów i przyczep. Zamienił jednego ze swoich kamperów w swego rodzaju food trucka dla Turnera i narodziła się legenda.
Tacos i burrito, które Turner podawał turystom, były wówczas uważane za „egzotyczne”, a klienci nie mogli się najeść. Gdy pierwszy food truck okazał się sukcesem, Turner postanowił wykorzystać ten impet. Poprosił Holmesa, aby zbudował mu kolejną ciężarówkę z jedzeniem, a potem kolejną, ponieważ firma nadal się rozwijała, a reszta to już historia.

Nie zawsze nazywało się to Taco John's

Taco John Facebook

Food truck, z którego Turner sprzedawał swoje legendarne jedzenie inspirowane Meksykiem, był początkiem franczyzy, którą znamy i kochamy jako Taco Johna, ale Turner nadał swojej firmie inną nazwę. Firma została pierwotnie założona jako Taco House. Uznając, że Turner zapoczątkował odnoszącą sukcesy markę, Harold Holmes, człowiek, który zbudował pierwszą ciężarówkę Turnera z jedzeniem, kupił prawa franczyzy do Taco House wraz ze swoim partnerem biznesowym, Jamesem Woodsonem (pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, który połączył Turnera i Holmesa). Zmienili nazwę firmy na Taco John's, aby oddać hołd wkładowi Turnera w przedsięwzięcie.Rozwijając firmę, Woodson i Holmes najpierw skupili się na mniejszych miastach. Niektóre z najwcześniejszych Taco John's powstały w Rapid City w Południowej Dakocie; Scottsbluff, Nebraska; i Torrington, Wyoming. Firma nadal rozwijała się w całym regionie Northern Rockies i Upper Midwest. Przez kilka lat Taco John's odnosił takie sukcesy, że Holmes co tydzień budował sklep.

Taco Tuesday to ich znak firmowy

Taco John Facebook

Prawdopodobnie słyszałeś o Taco Tuesday. Jest to przecież jeden z — jeśli nie — najlepsze dni tygodnia. Jeśli jednak zobaczysz jakąkolwiek restaurację inną niż Taco John's reklamującą specjalność Taco Tuesday, możesz ich ostrzec, że naruszają znak towarowy Taco John. Sieć twierdzi, że wynalazła Taco Tuesday, ale historia jest… trochę bardziej skomplikowane niż to . Chociaż zarejestrowali znak towarowy Taco Tuesday w 1989 roku, odniesienia do specjałów taco we wtorki sięgają co najmniej 1933 roku. Pierwsze udokumentowane użycie samego wyrażenia miało miejsce w 1973 roku, w reklamie restauracji w Południowej Dakocie.Prawdopodobnie nie jest możliwe określenie pierwszej osoby, która wypowie słowa „taco Tuesday”, ale znak towarowy Taco John oznacza, że ​​nikt inny nie może legalnie użyć tego wyrażenia. Regularnie wysyłają listy do restauracji naruszających znak towarowy. „Jest dla nas po prostu nie do pojęcia, aby tego nie chronić” – powiedział dyrektor ds. marketingu Billie Jo Waara. Cenonomika .

Dążenie do autentyczności

Taco John Facebook

Tradycyjnie Taco John's serwuje połączenie kuchni amerykańskiej i meksykańskiej. Chociaż potrawy mogą mieć hiszpańskie nazwy, nie mają zawsze był całkowicie autentyczny . Jednak to się zmieniło w ostatnich latach, a wysiłki związane z rebrandingiem skupiły się na oferowaniu bardziej autentycznych meksykańskich smaków. „Jedyną rzeczą, na którą absolutnie zdecydowaliśmy, kiedy ponownie tworzymy menu, jest to, że chcemy o wiele bardziej autentycznego meksykańskiego jedzenia podawanego w formacie szybkiej obsługi” – powiedział dyrektor generalny Jeff Linville. QSR w 2016 roku. „W zeszłym roku wyszliśmy z linią ulicznych tacos. Nasze zwykłe kukurydziane tacos i miękkie skorupki sprzedają się dobrze, ale kiedy naprawdę mówimy o naszych przyszłych gościach, jesteśmy bardzo, bardzo skoncentrowani na milenialsach i na tym [iGeneration].

Taco John's również zmienia swoje składniki, aby przyciągnąć młodsze tłumy, w tym zamianę mielonej wołowiny na siekaną wołowinę. „Naprawdę podnosimy poprzeczkę w zakresie białka, wprowadzając znacznie czystsze etykiety i w pewnym sensie odrzucając niektóre starsze rzeczy z naszego menu, które nie współgrają już z milenialsami i iGensami, jak smażone skrzydełka z kurczaka” – powiedział Linville.

To dość niezdrowe, nawet jak na standardy fast foodów

Taco John Facebook

Nikt tak naprawdę nie oczekuje, że fast food będzie zdrowe, ale Taco John's ma w swoim menu kilka dość bogatych w kalorie pozycji. Nawet jak na standardy fast foodów sieć restauracji jest dość niezdrowa. Podróż uznał ją za jedną z najbardziej niezdrowych fast foodów w całym kraju. Ich posiłki nie byłyby takie złe, gdyby nie były wypełnione serem, który jest głównym źródłem tłuszczów nasyconych. Ich ziemniaczany scrambler Olés ze zwykłą kiełbasą ma aż 1190 kalorii — niezupełnie najzdrowszy początek dnia.

Jeśli chcesz jeść zdrowo, ale nadal potrzebujesz poprawki Taco John, możesz podjąć kilka kroków, aby posiłki były nieco zdrowsze. Proszenie restauracji o trzymaj ser może obniżyć zawartość tłuszczu w posiłku. Pominięcie kwaśnej śmietany i zastąpienie wołowiny kurczakiem może również sprawić, że Twoje serce Taco John będzie nieco bardziej zdrowe.

Założyciel zarządzał kiedyś McDonald's

Taco John Facebook

Taco John's nie była pierwszą wyprawą Turnera do świata biznesu. ZA farmer-przekształcony w przedsiębiorcę , Turner od dawna marzył o posiadaniu własnej firmy. Jego celem było: stworzyć franczyzową restaurację gdzie przeciętna para może zarobić dobry dochód.

Pochodzący z Teksasu stacjonował w bazie sił powietrznych FE Warren w Wyoming. Skończył służąc w wojsku przez trzy lata przed honorowym zwolnieniem z sił powietrznych w 1952 roku. Po odbyciu służby wojskowej Turner pozostał w okolicy i rozpoczął pracę w przemyśle spożywczym, gdzie pracował w kilku restauracjach, m.in. McDonald's , gdzie pracował jako manager. Przed otwarciem swojej pierwszej ciężarówki z taco, Turner był również właścicielem i operatorem Drift-Inn, lokalu samochodowego, w którym pracowała również jego żona. Całe jego doświadczenie dostarczyło mu umiejętności i inspiracji, które doprowadziły go do założenia imperium, które stało się znane jako Taco John's.

Po sprzedaży restauracji założyciel założył nową firmę, która odegrała ważną rolę w rozwoju Taco John

Taco John Facebook

Turner pozostał związany z Taco Johnem nawet po tym, jak sprzedał prawa do franczyzy Holmesowi i Woodsonowi. Przez lata prowadził firmę ramię w ramię z nimi, z Holmesem i Woodsonem odpowiedzialnymi za franczyzy, a Turner i jego żona dostarczali materiały wykorzystywane przez franczyzy za pośrednictwem korporacji o nazwie Tortilla Mftg. & Supply Co., Inc . Turner i jego żona prowadzili również interesy Taco Johna za pośrednictwem dwóch innych firm o nazwie Turner & Turner oraz Taco John's Foods, Inc. Otrzymywali płatności za niektóre przepisy Turnera, które nadal były używane w Taco John's.

W 1985 roku, 17 lat po założeniu Taco John's, Turner sprzedał znak towarowy Taco John, prawa do dystrybucji i przepisy, dzięki którym sieć odniosła sukces. Chociaż nie był już oficjalnie częścią firmy, Turner nadal był związany z Taco John's. On uruchomił nowy biznes o nazwie El Bravito , która produkowała tortille, frytki i salsę. Poprzez El Bravito Turner nadal dostarczał tortille do Taco John's.

Założyciel złożył wniosek o upadłość

Taco John Facebook

Niestety, biznesowe przedsięwzięcia Turnera nie przyniosły mu sukcesu. W 1991 roku, 23 lata po tym, jak założył firmę, która miała stać się własnością Taco Johna, on i jego żona Bonnie Lou Turner złożyli wniosek o ogłoszenie bankructwa na podstawie 11 rozdziału. Według ustalenia sądu , relacje między Turnerem, Woodsonem i Holmesem były trudne. Turner złożył przeciwko nim pozew w 1972 roku, co jeszcze bardziej napięło ich związek. Podczas gdy partnerstwo Turner i Woodson-Holmes trwało przez ponad dekadę później, Woodson i Holmes wierzyli, że Turner hamuje rozwój firmy, a ich relacje nadal się pogarszają.

W 1985 roku Turner został wykupiony od Taco John's za 3 525 000 dolarów. Podczas gdy Taco John's nadal prosperował, Turner walczył o utrzymanie się na powierzchni, a jego wynikające z tego trudności ostatecznie doprowadziły Turnerów do ogłoszenia bankructwa. Zgodnie z ustaleniami sądu, zarówno Turnerowi, jak i jego żonie brakowało zmysłu biznesowego, co utrudniało przedsiębiorcze przedsięwzięcia Turnera.

Wiele wczesnych franczyz zostało zapoczątkowanych przez świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich

Taco John Facebook

Woodson and Holmes nie tylko przekształcili Taco John's w główną sieć, jaką jest dzisiaj, ale także zapewnili wielu młodym dorosłym możliwość samodzielnego wejścia w biznes. Wiele z najwcześniejszych franczyz Taco Johna zostało założonych przez młodych przedsiębiorców, którzy byli świeżo po szkole średniej. „W firmie jest wielu operatorów, którzy budowali swoją działalność po jednej jednostce na raz i nie chodzili na studia — zamiast tego zrobili to” – powiedziała Carolyn O'Connor, córka Holmesa i udziałowiec Taco John's International Inc. na stronie franczyzowej Taco Johna. „Moja mama i tata traktowali każdego z tych młodych ludzi tak, jakby byli częścią naszej rodziny. Byli pierwszymi adoptującymi, a moi rodzice byli wobec nich niezwykle lojalni. Są fundamentem, na którym zbudowano tę firmę”.

Wielu z tych wczesnych właścicieli franczyzy pozostaje z Taco John's do dziś lub przekształciło swoje franczyzy w firmy rodzinne i przekazało je swoim dzieciom.

jak zrobić skrzydła bwww

Niektóre z ich najpopularniejszych dań wymyśliły dzieciaki z liceum

Taco John Facebook

Taco John's ma długą historię pracy z młodymi ludźmi. Wiele z ich franczyz zostało nie tylko rozpoczętych przez nowych maturzystów, ale także licealiści pomagają wymyślać menu. Co roku Taco John's organizuje konkurs kulinarny Taco John's Culinary Cup dla uczniów szkół średnich w Wyoming i Kolorado. Zwycięzcy nie tylko otrzymują małe stypendium ale także zobacz, jak ich kreacje pojawiają się jako ograniczone pozycje w menu Taco Johna.

„Produkują produkty, które chcą zjeść i myślą, że ich przyjaciele będą lubili jeść” – powiedział Bob Karisny, wiceprezes ds. strategii menu i innowacji na stronie internetowej Taco John. „Kiedy masz dziesiątki konkurentów, widać wzorce w stosowanych przez nich składnikach i rodzajach żywności, którą wytwarzają. To pomaga nam planować pozycje w menu, które przemawiają do młodych klientów i pomaga naszym franczyzobiorcom zdobyć ich interesy”.

Nawet Taco John's nie może uciec od manii dyniowej przyprawy

Taco John Facebook

Wszyscy wiedzą, że latte z przyprawami dyniowymi są Zszywka Starbucks , ale Szał na smak dyni nie ogranicza się tylko do kawy. Meksykańskie jedzenie i przyprawa do dyni mogą nie być najbardziej oczywistym skojarzeniem, ale nawet Taco John zaangażował się w akcję przypraw dyniowych w 2017 roku. Na szczęście nie dodali smaku do swoich tacos, ale zamiast tego dodali go do jednego ze swoich desery. Taco John's Pumpkin Churro trafiło do menu w październiku 2017 r. i było nadziewane kremem dyniowym churro zawijanym w cynamon i cukier. „Wydaje się, że o tej porze roku dynie są wszędzie, ale chcieliśmy dać naszym gościom coś naprawdę kreatywnego – i niesamowicie pysznego” – powiedział wiceprezes ds. marketingu Tom Meyer w komunikacie prasowym (za pośrednictwem QSR ).

Niestety, Dyniowe Churro było oferowane tylko w ograniczonych ilościach i nie ogłoszono żadnych planów przywrócenia go, łamiąc serca miłośników dyni na całym świecie.

Kiedyś zostali pozwani przez ACLU

Taco John Facebook

Taco John's może być ukochaną instytucją, ale podobnie jak większość firm, widziała swój udział w kłopotach. Jeden szczególnie ponury incydent w ich historii miał miejsce w 2014 roku, po tym, jak zostali pozwani przez American Civil Liberties Union. ACLU złożyło pozew w imieniu pracownika Taco Johna, 16-letniego Tylera Brandta, który twierdził, że był zmuszony do noszenia plakietki z imieniem z napisem „GAYTARD” w firmie Taco John's w Yankton w Południowej Dakocie. Upokorzony plakietką z nazwiskiem Brandt zrezygnował z pracy.

„My w Taco Johns jesteśmy głęboko zaniepokojeni zgłoszonym incydentem w Yankton i podzielamy z Tylerem przekonanie, że dyskryminacja jest zła, gdziekolwiek ma miejsce”, napisał Taco John na ich stronie na Facebooku . „Proszę jednak zrozumieć, że nie kontrolujemy codziennej działalności naszych franczyzobiorców ani ich decyzji personalnych. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować możliwość, że rzekome incydenty nie wystąpią nigdzie w naszym systemie franczyzowym”.

Bardzo poważnie traktują Narodowy Dzień Taco

Taco John Facebook

Taco Tuesday to nie jedyna tradycja taco, którą Taco John's traktuje poważnie. Firma również robi z tego wielką sprawę Narodowy Dzień Taco z ofertami specjalnymi, które przyciągają klientów do ich drzwi. Niezadowolony z świętowania tacos tylko jednego dnia, Taco John upamiętnił Narodowy Dzień Taco w 2018 roku z pięcioma dniami darmowych tacos. Mówiąc konkretnie, rozdawali klientom darmowe taco z chrupiącą wołowiną od poniedziałku do piątku, zmieniając Narodowy Dzień Taco w Narodowy Tydzień Taco.

Jedynym warunkiem było to, że klienci chcący skorzystać z oferty musieli mieć zainstalowaną aplikację mobilną sieci na swoich telefonach komórkowych. Każdego dnia aplikacja doda nowy darmowy kupon taco do wykorzystania. Ich obchody Narodowego Dnia Taco w 2018 roku były ogromnym rozszerzeniem w 2017 roku, kiedy Taco John's zaoferował kupon o darmowe taco do wykorzystania tylko w Narodowy Dzień Taco

Niektóre z ich lokalizacji były połączone z siecią lodów

Taco John Facebook

Z tymi wszystkimi kaloriami, które oszczędzasz, pomijając ser z posiłku, możesz z czystym sumieniem zaszaleć i zamówić deser. Na początku 2000 roku rozpoczęła się Taco John's co-branding niektórych z ich lokalizacji w celu przyciągnięcia większej liczby klientów. Jedną z sieci, z którą nawiązali współpracę, była Good Times Burgers & Custard w 2004 roku, co ułatwia klientom zdobycie lodów po wypolerowaniu tacos. Taco John's również w tym samym roku nawiązał współpracę ze Steak Escape. „Uważamy, że zapewnienie konsumentom większego wyboru pod jednym dachem będzie bardzo pozytywne” – powiedział ówczesny prezes i dyrektor generalny Paul Fisherkeller w komunikacie. na stronie Taco Johna . „Nowy, dynamiczny wygląd naszych restauracji i co-branding pomagają pozycjonować Taco John's na dalszy rozwój”.

Więcej opcji restauracyjnych może pomóc marce Taco John's, ale musimy się zastanowić, dlaczego ktokolwiek miałby chcieć zjeść coś innego niż pyszne danie z Taco John's. Być może dlatego wysiłki sieci w zakresie co-brandingu wydają się nieskuteczne – obecnie w witrynie restauracji nie pojawia się wzmianka o lokalizacjach pod wspólną marką.