Nieopowiedziana prawda o najlepszym szefie kuchni

Trio najlepszych szefów kuchni Facebook

Na przestrzeni lat w telewizji było mnóstwo programów kulinarnych, ale gdy konkurs kulinarny o wysoką stawkę i błyskawiczne tempo zadebiutował na Bravo w 2006 roku widzowie nigdy czegoś takiego nie widzieli Najlepszy szef kuchni . W programie niektórzy z najbardziej utalentowanych, wschodzących kucharzy w Ameryce podejmują ekstremalne wyzwania kulinarne, które wystawiają na próbę ich znaczne umiejętności, tworząc najsmaczniejsze możliwe przysmaki.


Gdy dania są gotowe – oczywiście pod ścisłymi ograniczeniami czasowymi – kreacje szefów kuchni są następnie oceniane przez gospodarza Padmę Lakshmi oraz sędziów Toma Colicchio i Gail Simmons, wraz z okazjonalnym sędzią gościnnym. Ich wytrenowane podniebienia wspólnie określają, którzy konkurenci zostaną wyeliminowani, a którzy pozostaną, aby gotować kolejny dzień.Po tych wszystkich udanych sezonach Najlepszy szef kuchni jest prawdopodobnie jednym z największych, najtrwalszych programów, jakie kiedykolwiek wyemitowano na kanale Bravo, ale przygotuj się na zaskoczenie i oświecenie przez to, czego możesz o tym nie wiedzieć Seria nagrodzona Emmy . To jest nieopowiedziana prawda o Najlepszy szef kuchni .
Tylko jeden uczestnik konkursu Top Chef został zdyskwalifikowany

Najlepszy szef oceniający Facebook

Drugi sezon Najlepszy szef kuchni może pretendować do tego, co jest prawdopodobnie najdziwniejszym incydentem, jaki kiedykolwiek miał miejsce w serialu. Po zawodach niektórzy zawodnicy upili się i postanowili ogolić głowę zawodnikowi, Marcel Vigneron — bardzo wbrew jego woli. To, co najwyraźniej miało być podkręconym dowcipem, przerodziło się w coś znacznie bardziej skandalicznego. Tak jak napisał jeden producent , była to „dziwna i niewygodna sytuacja dla wszystkich”.

W wyniku incydentu jeden ze sprawców, Oszuści z klifów , został pierwszym i jedynym zawodnikiem, który kiedykolwiek został zdyskwalifikowany Najlepszy szef kuchni . Sędzia Tom Colicchio (również jeden z producentów wykonawczych serialu) odniósł się do dziwacznej sytuacji w poście na blogu , pisząc, że dział prawny programu doradził mu i innym producentom regulamin programu, „w którym stwierdzono, że krzywdzenie lub grożenie skrzywdzeniem innych zawodników było potencjalnym powodem dyskwalifikacji. Zgodnie z tymi wytycznymi było jasne, że Cliff musi odejść.Colicchio dodał: „Błyskawicznie zrozumiałem, jak brawurowe wybryki mogą przekształcić się w brzydkie akty nękania lub jak hałaśliwy wieczór kawalerski może stać się miejscem zbrodni”.

Gospodarz Top Chef Padma Lakshmi zużywa dużo kalorii podczas filmowania

Tom Colicchio i Padma Lakshmi jedzą Instagram

Rozważ trudną sytuację Najlepszy szef kuchni gospodarz Padma Lakszmi . Podczas gdy próbowanie kulinarnych kreacji niektórych z najbardziej utalentowanych amerykańskich szefów kuchni może być ucztą dla kubków smakowych, spożywanie tego wszystkiego nie jest dobre dla talii. W eseju z 2017 roku napisała dla Hollywoodzki reporter , Lakszmi go zepsuł. „Kiedy kręcisz” Najlepszy szef kuchni , spożywam około 5000 do 8000 kalorii dziennie” – wyjaśniła. „Zaczynamy od 15 do 18 zawodników i muszę ugryźć kęs z każdego z ich talerzy, aby odpowiednio ocenić każde danie. Codziennie. To się sumuje.Ujawniła: „Zazwyczaj przybieram na wadze od 10 do 17 funtów każdego sezonu”. I, jak zauważyła, potrzeba przygotowania „czerwonego dywanu” po kręceniu kończy się tuż przed sezonem rozdania nagród, oznacza to, że musi przejść na intensywną dietę i reżim ćwiczeń. Jednak nauczyła się, że przybranie na wadze jest o wiele łatwiejsze niż jej zrzucenie. „Kiedy wracam do domu, to, co zajęło mi sześć tygodni, zajęło mi 12 tygodni, aby wystartować” – przyznała.

Producenci Top Chef wydają duże pieniądze na artykuły spożywcze

Najlepsze zakupy żywności szefa kuchni Facebook

Nie możesz gotować Najlepszy szef kuchni kuchnia na równym poziomie bez świeżych, wysokiej jakości składników — a te nie są tanie. To była jedna z wielu rewelacji dokonanych przez szefa kuchni z Seattle Shannona Wilkinsona, byłego producenta kulinarnego z serialu, który podzielił się niektórymi Najlepszy szef kuchni sekrety z Seattle Met .

przepis na ryż kalafior chipotle

Według Wilkinsona Najlepszy szef kuchni spiżarnia, którą oglądają widzowie, została całkowicie zaopatrzona, aby zapewnić szeroki wybór potraw, od przyziemnych po egzotyczne. ' Wymyśliliśmy listę składników, rzeczy, które można zobaczyć, gdy są tam, łapiąc składniki podczas wyzwania” – wyjaśnił Wilkinson. „Do producentów kulinarnych chodziliśmy Całej żywności i wydać 5000 USD. Wyobraź sobie, jak to jest móc chodzić do Whole Foods i kupować wszystko, czego możesz chcieć”.

Zakupy dla Najlepszy szef kuchni Wilkinson ujawnił, że była przygodą. „Przejeżdżaliśmy tam czterema lub pięcioma wózkami, po prostu ładując rzeczy… mieliśmy te rachunki, które były wyższe niż Lee Anne [Wong, pierwszy sezon Najlepszy szef kuchni zawodnik — i kumpel Wilkinsona — który pracował również jako producent kulinarny w serialu]”.

Oto, co dzieje się z jedzeniem Top Chef, które się nie przyzwyczaja

Konkurs na najlepszego szefa kuchni Facebook

Posiadanie całej dostępnej żywności jest niezbędne dla Najlepszy szef kuchni wyzwania, ale tylko ułamek tego, co kupiono na potrzeby serialu, zostaje wykorzystany. Tak jak Najlepszy szef kuchni Producent kulinarny Shannon Wilkinson powiedział Seattle Met , on i jego koledzy z branży kulinarnej mogli złapać resztki smakołyków.

Ponieważ „większość najlepszych produktów” nie jest wykorzystywana, a biorąc pod uwagę długi okres między wyzwaniami – czasami tygodnie – Wilkinson ujawnił, że „zabierzemy każdy resztki produktu, który zepsułby się z powrotem do hotelu i zorganizował przyjęcia. Dla mnie to była jedna z najlepszych korzyści; wracaliśmy do hotelu i jedliśmy kawior, foie gras i homary.

Jednak niektórych produktów spożywczych po prostu nie udało się uratować. „Pod koniec dnia musielibyśmy wyrzucić wiele produktów, ponieważ zbyt długo leżał podczas kręcenia filmu” – zauważył Wilkinson z jednym zastrzeżeniem: „Zawsze dbaliśmy o to, by kawior został uratowany”.

Zawodnicy Top Chef muszą przygotować po dwa z każdego dania

Podwójny szef kuchni Facebook

Jeden z sekretów Najlepszy szef kuchni Widzowie prawdopodobnie nie wiedzą, że za każdym razem, gdy szefowie kuchni przygotowują danie, muszą zrobić dwa z tego, co gotują.

„Prawie przy każdym wyzwaniu w programie szef kuchni musi przygotować ze wszystkiego dwa talerze” – ujawnił Najlepszy szef kuchni producentka Shauna Minoprio w wywiadzie dla The with Codzienne wiadomości z Nowego Jorku . Jednym z powodów, ujawnił Minoprio, jest to, że często będą potrzebować naczynia do sfotografowania „zanim sędzia do niego dotrze… Mamy aparat ustawiony w obszarze, który nazywamy obszarem pornograficznym, ponieważ chcemy jedzenia wyglądać tak seksownie, jak to tylko możliwe.

W międzyczasie ujawniła tam również, że „jest tylko jedna osoba w całym zespole produkcyjnym, która prawie wszystko smakuje, a jest nim facet o imieniu T-Bone”. Koordynator techniczny programu robi zbliżenia potraw szefa kuchni i najwyraźniej kończy ich próbowanie. „Więc jest takim wewnętrznym kretem”, wyjaśniła, „i jeśli chcesz się dowiedzieć, czyje jedzenie smakowało najlepiej i kto według niego może dobrze sobie radzić przy stole sędziowskim, zapytaj T-Bone”.

Padma Lakshmi zastąpiła pierwotnego gospodarza Top Chefa po jednym sezonie

Katie Lee Joel Stephen Lovekin/Getty Images

Gdy Najlepszy szef kuchni zadebiutował w 2006 roku, prowadzącą była Katie Lee Joel — która wyszła wtedy za mąż za rockmana Billy'ego Joela (oni podzielone w 2009 r. ) — z Padmą Lakszmi przyprowadzoną, by ją zastąpić w drugim sezonie. Blog Telewizyjny był pierwszym, który poinformował, że Joel odchodzi po zaledwie jednym sezonie. ' Najlepszy szef kuchni „Gospodarka robotów Katie Lee Joel... NIE będzie czekać na drugi kurs kulinarnego konkursu przeboju Bravo” – donosił blog. „Według dobrze umieszczonego informatora, Joel „nie wróci” do programu. Nie podano powodu jej odejścia.

jak smakuje rumchata

Andy Cohen , wówczas czołowy dyrektor kanału Bravo, podzielił się dziwną anegdotą na temat Joela w swoim pamiętniku z 2012 roku, zaczerpniętym z Monitor Chrześcijańskiej Nauki . Podczas nagrywania, napisał Cohen, można było usłyszeć „dziwne dudnienie”, którego źródło zbijało z tropu ekipę audio. „W końcu audiofil zdał sobie sprawę, co słyszy. – To serce Katie! krzyczał – wyjaśnił Cohen. „Uwielbiam gospodarza o wielkim sercu, a Katie Lee czuła się tak źle, że musi odesłać kogoś do domu, że jej wali tak mocno, że słychać ją w miksie dźwiękowym”.

Limity czasowe dla najlepszych szefów kuchni są prawdziwe

Limity czasowe dla najlepszych szefów kuchni Instagram

Podczas gdy pewne rzeczy bywają marnotrawione w tworzeniu telewizji typu reality, Najlepszy szef kuchni limity czasowe zawodów są w 100 procentach realne. Producentka serialu Shauna Minoprio dokonała tego objawienia w wywiadzie dla The Codzienne wiadomości z Nowego Jorku . ' Ludzie często mnie pytają: „Czy czasy podawane przez kucharzy są prawdziwe? Kiedy jest to szybkie [wyzwanie] i trwa 10 minut, czy naprawdę dostają 10 minut? I naprawdę dostają 10 minut” – wyjaśniła. „Za każdym razem, gdy oglądasz program i widzisz, że kucharzom dano cztery godziny, czy co tam, to jest to absolutnie, bardzo ściśle ilość czasu, jaką otrzymują”.

To zostało poparte przez Najlepszy szef kuchni sędzia i producent wykonawczy Tom Colicchio. „Jeśli powiemy, że masz pół godziny na gotowanie, masz pół godziny na gotowanie” – powiedział Colicchio Jedzenie i wino w 2017 roku. „Nie ma zawieszonego czasu w naszym programie”.

Jednak częścią spektaklu, która nie ma ograniczeń czasowych, jest sędziowanie. „Były stoły do ​​sędziowania od ośmiu do dziesięciu godzin” – powiedziała sędzia Gail Simmons Jedzenie i wino , wspominając jedną sesję, która trwała tak długo, że zasnęła przy stole.

Producentem kulinarnym programu został uczestnik Top Chef

Lee Anne Wong - Szef Kuchni Marco Garcia/Getty Images

Wierny Najlepszy szef kuchni widzowie mogą sobie przypomnieć Lee Anne Wong , który startował w pierwszym sezonie serialu (ale nie wygrał). Jednak Wong wygrała coś jeszcze bardziej imponującego, gdy producenci zaoferowali jej pracę jako producent kulinarny serialu. Wong pracował za kulisami przez kolejne sześć sezonów.

Wong wrócił po Najlepszy szef kuchni 15. sezon, dubbing Kuchnia ostatniej szansy , i tym razem była z powrotem przed kamerą jako zawodniczka. W rozmowie z Jedzenie i wino , Wong wyjawiła, że ​​zdecydowała się wrócić „z kaprysu, aby zobaczyć, czy nadal mam to, czego potrzeba, aby zostać najlepszym szefem kuchni”.

Jak wyjaśniła, jej rola jako producenta kulinarnego dała jej pewien wgląd w jej część Kuchnia ostatniej szansy konkurenci. „Byłem producentem kulinarnym w sezonach Jenn Carroll i Marcela [Vignerona], więc wiedziałem już, że obaj rywalizują ze sobą” – powiedział Wong. Ciąża w okresie Kuchnia ostatniej szansy sezon, nakręcony w Kolorado, Wong wycofał się po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby wysokościowej. Kiedy lekarze doradzali, że najlepszą rzeczą dla jej nienarodzonego dziecka byłoby przejście na niższą wysokość, „nie zastanawiałem się nad tym”.

Powód, dla którego zawodnicy Top Chef są „poddani kwarantannie”

Kwarantanna najlepszego szefa kuchni Facebook

Kwame Onwuachi startował w 13. sezonie Najlepszy szef kuchni w 2015 roku. Później napisał pamiętnik, Notatki młodego czarnego szefa kuchni , które obejmowały jego obserwacje dotyczące występu w serialu. Jednym z ujawnionych przez niego zakulisowych sekretów jest zasada mająca na celu powstrzymanie wszelkich spoilerów przed wyciekiem. „Ponieważ jest tak długa przerwa między filmowaniem a emisją, wyeliminowani zawodnicy są poddawani razem kwarantannie w domu, aż do nakręcenia finału sezonu” – napisał, zgodnie z fragmentem książki zaczerpniętym z fragmentu książki. RadarOnline .

Dla już wyeliminowanych kucharzy to pseudo więzienie nie było zbyt dobrą zabawą. „Nie było wiele, co mogliśmy zrobić, poza gulaszem w mieszaninie nudy i depresji” – przyznał.

Co ciekawe, niedługo po wydaniu książki Onwuachiego w 2019 roku, Różnorodność zgłoszono, że Notatki młodego czarnego szefa kuchni miał zostać zaadaptowany do filmu, z Lakeithem Stanfieldem (którego na ekranach jest przebój horroru) Wyjść i telewizory Atlanta ) obsadziła rolę Onwuachi w wersji filmowej.

Top Chef zainspirował wiele międzynarodowych edycji

Najlepszy szef kuchni w Tajlandii Instagram

Najlepszy szef kuchni jest wielkim hitem w amerykańskiej telewizji, a także odnosi sukcesy w wielu innych krajach na całym świecie, z których każdy stosuje podobny format, dodając własne unikalne regionalne akcenty. Na przykład Kanadyjczycy przyjęli własną wersję, Najlepszy szef kuchni w Kanadzie . Dalej, na całym innym kontynencie, Najlepszy szef kuchni na Bliskim Wschodzie została uruchomiona w 2011 roku.

dlaczego lody breyers się nie topią?

Inne wersje międzynarodowe obejmują Najlepszy szef kuchni w Tajlandii , Najlepszy szef kuchni w Meksyku , Najlepszy szef kuchni w Indonezji , Najlepszy szef kuchni we Włoszech a nawet fińską wersję zatytułowaną Najlepszy szef kuchni w Finlandii . Od początku 2020 r. pojawiły się 24 międzynarodowe wersje Najlepszy szef kuchni , w tym amerykański oryginał. Wszystkie wersje zostały licencjonowane przez NBCUniversal, firmę macierzystą Bravo.

W 2019 roku NBCUniversal ogłosiło, że zawarło umowę z brazylijską wytwórnią Record TV na produkcję brazylijskiej wersji opartej na Najlepszy szef kuchni format. „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nigdy wcześniej nie widzianym formatem w brazylijskiej telewizji” – powiedział Marcelo Silva z Record TV w oświadczeniu dla Różnorodność . „Ten program telewizyjny będzie bardzo konkurencyjny i ekscytujący”.

Top Chef stworzył szkołę gotowania online

Gail Simmons Amy Sussman/Getty Images

Widzowie Najlepszy szef kuchni na przestrzeni lat mogli zdobyć wiele wskazówek kulinarnych, ale mogą również przejść szkolenie kulinarne dzięki Uniwersytetowi Top Chef. Pierwotnie strona internetowa (która nie jest już aktywna), Uniwersytet Top Chef jest teraz dostępny za pośrednictwem Aplikacja , obiecując nauczanie 'profesjonalnych technik gotowania i metod przygotowywania żywności'.

Po raz pierwszy wprowadzony w 2010 r., zgłoszony Zjadacz , kurs online kosztował 200 USD i oferował ponad 200 różnych lekcji w 12 kategoriach, od „Podstaw i techniki kuchennej” po „Umiejętności rozrywkowe, molekularne i zaawansowane kulinarne”. Pracował z dyrektorem kulinarnym szkoły Anthony Hoy Fong Najlepszy szef kuchni sędzia Gail Simmons na temat projektu, zauważyła komunikat prasowy, tworząc „innowacyjny i kompleksowy program nauczania, obejmujący wszystko, od podstawowych umiejętności i przygotowania noża po prawidłowe techniki gotowania i wgląd w zaawansowane trendy kulinarne”.

jeździec uniwersytecka fil a

Po ogłoszeniu tytuł grzecznościowy pisarz Peter Martin postanowił wziąć udział w kursie i podzielić się swoimi doświadczeniami w serii cotygodniowych felietonów, śledząc jego postępy podczas prób lekcji online. Wśród umiejętności, które nabył: właściwy sposób na… pieczony czosnek , jak przygotować stek z sosem chimichurri i najlepszy sposób na pieczone pomidory .

Top Chef ma własną grę wideo

Emmy dla najlepszego szefa kuchni Jason Merritt/term/Getty Images

Nie tylko fani Najlepszy szef kuchni doskonalić swoje umiejętności kulinarne z Top Chef University, mogli również sprawdzić swoje wirtualne umiejętności kulinarne w Najlepszy szef kuchni -tematyczna gra wideo . „Naostrz swoje noże kuchenne i zanurz się w szalonej rywalizacji kulinarnej w tej kuszącej grze na czas!” zadeklarował streszczenie dla Szef kuchni: gra . „Zmierz się z doświadczonym składem utalentowanych szefów kuchni w rozmyciu intensywnych wyzwań kulinarnych Quickfire i Elimination!”

Recenzja gry dla IGN opisał wizualizacje jako „funkcjonalne, ale podstawowe” i przedstawił ostateczny cel, jakim jest przejście przez 15 odcinków, przeprowadzając gracza przez różnorodne kulinarne wyzwania pasujące do różnych tematów. Ostatecznie recenzja nie była szczególnie pochlebna, wskazując, że „tempo jest czasami tak szalone, że czujesz, jakbyś po prostu wrzucał rzeczy do garnka i miał nadzieję, że się utrzymają. Szef kuchni: gra to w najlepszym razie ciekawa rozrywka, ale jeśli chcesz nauczyć się gotować, lepiej kupić książkę kucharską.

Zawodnicy Top Chef przechodzą ocenę psychiatryczną

Centrum Padma Paley Frederick M. Brown/Getty Images

Producenci, gwiazdy i byli zawodnicy Najlepszy szef kuchni wyjawił kilka sekretów na temat programu podczas panelu w 2018 roku w Paley Center for Media w Los Angeles, z Hollywoodzki reporter szczegółowo opisując niektóre z ich bardziej fascynujących objawień. Najważniejszym z nich było to, że zawodnicy muszą przejść wyczerpujący test psychiatryczny, zanim zostaną dopuszczeni do udziału w programie.

„Kucharzom” programu zadaje się szereg pozornie dziwacznych pytań — w tym „Czy kiedykolwiek chciałeś podpalić kota?” — w celu zidentyfikowania wszelkich problemów psychologicznych, które mogą stwarzać problemy podczas produkcji serialu. „Wsadzają cię do pokoju z psychiatrą na dwie godziny” – wspominała podczas Q&A zwycięzca sezonu 14, Brooke Williamson. 'To okropne. Płakałem, bo to właśnie robię, i oblałem pierwszy test!

Marcel Vigneron z drugiego sezonu również podzielił się swoim doświadczeniem. „Pytają cię o rzeczy”, wspominał Vigneron, „na przykład: „Czy widzisz rzeczy, których nie widzą inni?”. Powiedziałem: „Tak, mam naprawdę dobrą wizję”. Odpowiedzieli: „Nie! Mamy na myśli rzeczy, których tam nie ma! — Cóż, pytanie tego nie mówiło!

Byli uczestnicy programu Top Chef twierdzą, że gotowanie nie zawsze jest najważniejszą umiejętnością w programie

Najlepszy szef kuchni Shirley Chung Instagram

Najlepszy szef kuchni to nie tylko konkurs kulinarny, to także wyczerpujący test wytrzymałościowy, który staje się coraz trudniejszy dla finalistów w miarę przechodzenia przez sezon. Kilka Najlepszy szef kuchni z finalistami rozmawiali Pyszne podzielić się tym, czego dowiedzieli się o serialu w trakcie swoich doświadczeń, w tym finalistce 14. sezonu Shirley Chung.

Radą Chunga dla każdego szefa kuchni, który chce wziąć udział w programie, jest wyjście z kuchni i udanie się na siłownię. „To bardzo fizyczne, bo godziny są naprawdę długie, a zwłaszcza w tym sezonie — o mój Boże! — to niewiarygodne — powiedział Chung. Aby przygotować się na fizyczne wymagania Najlepszy szef kuchni , podwoiła swoje treningi, z trzech tygodniowo do sześciu, i pomieszała je, naprzemiennie podnosząc ciężary, trening interwałowy i trening cardio na maszynie eliptycznej. Oprócz biegania brała również udział w zajęciach wirowania, aby budować wytrzymałość. Wyjaśniła, że ​​ta ostatnia czynność pomogła jej oczyścić głowę.

Pojawia się na Najlepszy szef kuchni dał Chungowi ogromny szacunek dla serialu. „To jeden z najprawdziwszych reality show w czasie rzeczywistym i [dlatego] tak wielu profesjonalnych kucharzy naprawdę go szanuje” – powiedziała.