Restauracje The Untold Truth Of Twin Peaks

Personel Twin Peaks Instagram

Jeśli byłeś w Hooters w dowolnym momencie swojego życia, prawdopodobnie znasz już ogólną koncepcję Twin Peaks: młodzi, skąpo odziani kelnerzy i hostessy, serwujące gigantyczne dzbany piwa i różne dania barowe i udając zainteresowanie głównie męskiej klienteli, przez kilka godzin z oceną G, przyjaznej rodzinie podniecenia. Hooters mógł być pionierem tej koncepcji, ale konkurencyjne sieci, takie jak Twin Peaks, popchnęły koncepcję restauracje „uważna obsługa”' (lub, jak są one bardziej znane, „breastraunts”) do tego stopnia, że ​​prawie sprawiają, że dziewczyny w pomarańczowych szortach i koszulkach z Hooters wydają się całkiem zdrowe w porównaniu.


Z siedzibą w Dallas w Teksasie , każdy z Twin Peaks ponad 80 lokalizacji ma wyglądać jak fantastyczna wersja rustykalnej górskiej chaty w dziczy, z dużymi kominkami, sztuczną kamieniarką, wypchanymi i osadzonymi trofeami zwierząt oraz dziesiątkami gigantycznych ekranów telewizyjnych, z personelem wyposażonym w przycięte koszule w kratę odsłaniające brzuch i dekolt i szorty w kolorze khaki. Ale standardowy mundur Twin Peaks jest nijaki w porównaniu do strojów noszonych przez serwery podczas tak zwanych „tygodni tematycznych”, które obejmują stroje kąpielowe, bieliznę i odsłaniające kostiumy.Może się to wydawać śmieszne, ale strategia przełożyła się na sukces. W 2014 roku Twin Peaks był najszybciej rozwijająca się sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaż w tym samym sklepie przewyższa trendy w całej branży restauracyjnej i sprawia, że ​​jest to jeden z najlepszych najsilniejszych wykonawców w sektorze casual dining . Ale za tymi wesołymi uśmiechami i półmiskami pełnymi bawółch skrzydeł bez kości kryje się coś z ciemnej strony. Przyjrzyjmy się nieopowiedzianej prawdzie Twin Peaks.
To była scena krwawej strzelaniny motocyklowej, w której zginęło 9 osób

Motocykle w Twin Peaks w Waco Erich Schlegel/Getty Images

Co się stanie, gdy weźmiesz około 200 motocyklistów z rywalizujących gangów z Waco w Teksasie, wmieszasz ponad 100 broni, środowisko o wysokim poziomie testosteronu pełne skąpo odzianych kobiet i niekończący się strumień taniego alkoholu za 3 dolary? Dostajesz jedna z najkrwawszych, najbardziej brutalnych strzelanin motocyklowych w historii Ameryki ... i to wszystko wydarzyło się w Twin Peaks.

17 maja 2015 roku w restauracji odbyło się kwartalne spotkanie „Teksańskiej Konfederacji Klubów i Niezależnych”, lokalnej organizacji motocyklowej. Wśród gości tego dnia była duża liczba przedstawicieli dwóch rywalizujących gangów, Kozaków i Bandidos, którzy mieli był zaangażowany w wieloletni spór o tym, kto był uprawniony do noszenia na plecach naszywki z napisem „Texas” na dole.Policja rejonowa została poinformowana o potencjalnym konflikcie w restauracji i zaczęła zajmować pozycje wokół restauracji, gdzie 60 Kozaków siedziało na zewnętrznym patio. Wkrótce przybyli Bandidos, i nastąpiło masowe pandemonium; Władając pałkami, kijami, nożami, mosiężnymi kastetami i pistoletami, motocykliści walczyli ze sobą, podczas gdy w restauracji kelnerki i personel chowały się w łazienkach, pod stołami i w lodówce. Policja otworzyła ogień do walki wręcz, a kiedy opadł kurz, dziewięć osób zginęło, a co najmniej 20 zostało rannych, co spowodowało ponad 150 aresztowań i zero przekonań .

Został stworzony, ponieważ Hooters stał się zbyt oswojony

cycki dziewczyny Ethan Miller/Getty Images

Klienci Twin Peaks mają na co popatrzeć, gdy przeciągają kolejny chips z tortilli przez ten garnek Ser Chipotle ; Niewielkie umundurowanie kelnerów i hostess to duża część atrakcji w każdej restauracji. Jeśli koncepcja nie wydaje się w pełni oryginalna, to jest ku temu dobry powód: Randy DeWitt, współzałożyciel Twin Peaks i ówczesny dyrektor generalny, nie wstydził się zacytować swojej inspiracji dla restauracji w profilu z 2014 roku Bloomberg .Według magazynu: „To, co było lubieżne trzy dekady temu, teraz stało się przyjazne rodzinie; nie jest niczym niezwykłym widywać dzieci w Hooters , bazgroły w kolorowankach. W porównaniu z ubraniami niektórych popularnych sprzedawców dla nastolatków, białe podkoszulki i pomarańczowe szorty Hooters wydają się niemal skromne. W ubiegłym roku sprzedaż w sieci była praktycznie płaska”.

W 2005 roku DeWitt zdecydował się poeksperymentować z nową koncepcją, która może odtworzyć część oryginalnego szumu Hooters, tworząc „bardziej ekskluzywną” wersję pioniera o tematyce ptasiej. DeWitt chciał zaoferować lepsze jedzenie, pełny bar i modniejszy, rustykalny motyw górskiej chaty, jednocześnie zachęcając kelnerki, by pokazały więcej siebie.

– Hooters po prostu nie był wystarczająco pikantny – wyjaśnił. Wydaje się, że na pewno rozwiązał ten problem.

Zostali oskarżeni o kradzież „tajemnic handlowych” od Hooters

cycki dziewczyny Marc Stamas/Getty Images

W 2011 r. konkurencyjna sieć pionierów „restauracji” Hooters pozwał współzałożyciela Twin Peaks, Josepha Hummela, byłego dyrektora „cudownie tandetnej, ale niewyrafinowanej” sieci restauracji. Hummel opuścił Hooters, aby rozwijać i uruchamiać Twin Peaks i wydaje się, że mógł zabrać ze sobą kilka „tajemnic handlowych”, kiedy opuścił swojego byłego pracodawcę, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie.

W swoim pozwie Hooters twierdził, że Hummel zabrał ze sobą „wrażliwe informacje biznesowe”. Wiemy, o czym myślisz: Co jest takiego sekretnego w modelu biznesowym opartym wyłącznie na ubieraniu młodych kobiet w odsłaniające mundury? Ale Hooters twierdził, że Hummel ukradł coś więcej niż tylko ogólny pomysł połączenia dekoltu ze skrzydełkami kurczaka. Według Poczta Haffington „W tygodniach poprzedzających wyjazd do La Cima Restaurants, partnera rozwoju Twin Peaks, Hummel pobrał i wysłał na swoje prywatne konto „znaczną ilość” dokumentów Hooters, w tym planów związanych z zarządzaniem, rekrutacją, dystrybucją i sprzedażą”.

sprawa została rozstrzygnięta pozasądowo w 2012 roku , przy czym żadna firma nie przyznała się do wykroczenia i nie wypłacono żadnej rekompensaty finansowej; Twin Peaks Pinky przysiągł, że nie wykorzysta zdobytych informacji, i zapewnił Hooters, że dalsze wykorzystanie „sfałszowanych informacji” nie będzie miało miejsca.

Kelnerki otrzymują ranking przed każdą zmianą

Skład Twin Peaks Instagram

Jak na restaurację, która w znacznej części opiera swoją koncepcję na „oglingu”, nie zdziwi Cię fakt, że uprzedmiotowienie kobiet w Twin Peaks jest dość powszechne; niezwykłe jest jednak to, jak bezczelnie firma ocenia pracowników ściśle według wyglądu, często pozornie naruszając prawo.

Serwery otrzymują karnet na siłownię , pakiety do solarium i wizyty w salonach paznokci, a także wskazówki dotyczące diety, ćwiczeń, makijażu i stylizacji włosów, które pomogą osiągnąć estetykę „cheerleaderek NFL”. Przed każdą zmianą członkowie personelu: oceniany na podstawie wyglądu i biorąc pod uwagę ranking, z serwerami, którzy uzyskują wyższe oceny, otrzymują bardziej dochodowe sekcje restauracji i bardziej lukratywne stoły do ​​obsługi, zapewniając więcej klientów i potencjalnie wyższe napiwki.

W jaki sposób restauracja uchodzi na sucho z tego rodzaju zinstytucjonalizowanym molestowaniem seksualnym, które tworzy toksyczne środowisko pracy i? poniża i obraża wiele kelnerek ? Twin Peaks (i podobne restauracje) działają w ramach luki prawnej, zwanej „ kwalifikacje zawodowe w dobrej wierze ”, co pozwala im ignorować takie drobiazgi jak like Amerykańska ustawa o prawach obywatelskich z 1964 r i swobodnie dyskryminować takie rzeczy, jak wiek, płeć i wygląd, o ile jest to „rozsądnie konieczne” dla prowadzenia ich firmy. Pracownicy wielu „breastauracji” nie są zatrudniani jako kelnerzy, barmani czy gospodarze, ale jako „ aktorzy lub wykonawcy ”i jako takie mogą mieć subiektywne standardy wyglądu, wagi, makijażu, fryzury, rozmiaru biustu, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i munduru wpisane w ich umowach o pracę.

Jej pracownicy zostali wymienieni za nieprzyzwoitą ekspozycję

Bielizna Twin Peaks Instagram

Regularny mundur w Twin Peaks już odsłania: malutkie szorty khaki, buty z futrem i przycięta, wiązana pod żebrami koszula odsłaniająca brzuch, z głębokim dekoltem. Ale Twin Peaks sponsoruje także okazjonalne (i często obowiązkowe) „tygodnie tematyczne” dla personelu, który: zamień zwykły mundur na bikini, skąpe kostiumy na Halloween, a nawet bieliznę, i wtedy sami pracownicy mogą znaleźć się w gorącej wodzie z prawem.

burger wagyu z czerwonego homara

Według jednego pracownika lokalni policjanci odwiedzili jej restaurację w lutym 2017 r., kiedy to Twin Peaks zorganizowało „tydzień bielizny” dla serwerów. Była cytowana za nieprzyzwoitą ekspozycję, ponieważ jej kostium pozostawił odsłonięte pośladki. Tak, w restauracji. Na przykład tam, gdzie podaje się jedzenie. Bez względu na to, jak wielkim jesteś fanem odsłoniętych tylnych końcówek, to trochę obrzydliwe.

Kierownictwo restauracji zapewniło pracowników, że „zajmą się biletami” lub że zarzuty zostaną oddalone, ale zamiast tego zatrudnili prawników do reprezentowania ich w sądzie i złożył w ich imieniu zarzuty „winy” . „Kobiety mają teraz dokumentację dotyczącą nieprzyzwoitego narażenia [i nie zostały] poinformowane w ciągu 30 dni, aby mogły się odwołać” – twierdzi ich prawnik.

Zostali oskarżeni o „systemowe” molestowanie seksualne

Jedzenie w Twin Peaks? Instagram

Zwykle, gdy słyszysz o roszczeniach dotyczących molestowania seksualnego wobec firmy, jest to jakiś nieuczciwy menedżer średniego szczebla, pijany własną ograniczoną władzą, robiący niestosowne zaloty wobec członków swojego personelu. W wielu przypadkach, gdy ten jeden zły element zostaje usunięty, firma wydaje ogólne komunikaty public relations, a firma działa jak zwykle, w dużej mierze nieuszkodzona.

W Twin Peaks oskarżenia były znacznie poważniejsze, zarówno pod względem rozpowszechnienia roszczeń, jak i korporacyjnej kultury nękania, która wydaje się być wtopiona w fundamenty samej restauracji. W 2018 r. dwóch byłych kelnerów w Twin Peaks złożyło skargę, twierdząc, że byli nękani w lokalizacji restauracji w Chicago, twierdząc, że praca tam była równoznaczna z „pracą w klubie ze striptizem”.

Według Ulica Gruba , serwery twierdziły, że zostały zmuszone do przebrania się w mundury na oczach personelu kuchni i były zobowiązane do wysłania członkom zarządu zdjęć ich samych w bieliźnie i bikini z garderoby, aby upewnić się, że stroje wystarczająco „odsłaniają” . Twin Peaks określił oskarżenia jako „oburzające” i „bezpodstawne”. Ale adwokat obu kobiet, Tamara Holder, nie jest taka pewna: Ona żąda że problemy lokalizacji w Chicago przenikają całą sieć, a ona przygotowuje pozew zbiorowy dla pracowników Twin Peaks w całym kraju.

To nie ma nic wspólnego z serialem

Bliźniacze szczyty Czas na przedstawienie

W latach 1990-1991 widzowie ABC byli traktowani jednym z najbardziej osobliwych dramatów misteryjnych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w prime time, współtworzonym przez Marka Frosta i znanym autor filmów naginających gatunki David Lynch . Na powierzchni, Bliźniacze szczyty był prostym przedstawieniem o śledztwie w sprawie zniknięcia miejscowej królowej, ale liczne lynchowskie zwroty akcji, które zawierały elementy horroru, surrealizmu, zjawiska nadprzyrodzone i mnóstwo kampów w stylu telenoweli, sprawiły, że serial stał się kultowym klasykiem. status już po dwóch sezonach. To wznowiona seria w Showtime, ponad dwie dekady później, spotkała się z takim samym podekscytowaniem jak pierwsza.

Więc jaki jest związek między? Bliźniacze szczyty , pionierski serial telewizyjny Davida Lyncha, który niektórzy uważają za jeden z najlepszych seriali telewizyjnych wszechczasów, oraz Twin Peaks, sieć restauracji, w której można zjeść Smażone Pikle podawane przez półnagą panią w bieliźnie?

Nie ma jednego. Chociaż założyciel Twin Peaks, Randy DeWitt, był „ fanem serialu z początku lat 90. mówi, że „nie ma to nic wspólnego” z nazwą jego restauracji.

Ich piwo serwowane jest w temperaturach prawie ujemnych

Piwo Twin Peaks Instagram

Oprócz mundurków personelu, jedną z innych cech Twin Peaks, które sprawiają, że klienci wracają, jest ich superzimne piwo, podawane w 22-uncjowych butelkach. męskich rozmiarów kubki lub bardziej skromne 16-uncjowe porcje. Z dziesiątkami różnych rodzajów piwa zawsze w beczce w każdej lokalizacji Twin Peaks, oprócz czterech warzonych w domu odmian (o nazwach takich jak „brudna blondynka” i „brunetka sękata”), znajdziesz piwo, które zadowoli każde podniebienie.

Jednak różnorodność nie jest jedynym sekretem sukcesu w sprzedaży piwa Twin Peaks; restauracji udaje się też serwować piwo w mrożonych kubkach ze specjalistycznych kranów w bardzo mroźnych 29 stopniach, co bardziej zorientowani na naukę z nas mogą rozpoznać jako prawie zamarzające — przynajmniej w przypadku piwa, które zamarza o godz. 28 stopni Fahrenheita . Podczas gdy wyższość zimnego piwa może być kwestią jakiejś debaty wśród entuzjastów piwa nie ma wątpliwości, że ta sztuczka pomaga wyróżnić Twin Peaks na tle podobnych sieci; według byłego dyrektora generalnego Randy'ego DeWitt „Jeśli możesz dostarczyć piwo w sierpniu z kryształkami lodu za każdym razem, to jest to coś wyjątkowego”.

Kiedyś została uznana za „najszybciej rozwijającą się sieć restauracji w Ameryce”

Przyrzeczenie Twin Peaks Instagram

Jeśli wyobrażenie, że restauracja odnosi sukces, ponieważ łączy w sobie skąpo odziane kelnerki z dużymi włosami ubrane jak seksowne drwale z pikantnymi skrzydełkami z kurczaka i zimnym piwem, sprawia, że ​​oczy tak mocno przewracają się do tyłu głowy, że chwilowo traci się wzrok tylko na chwilę. moment, nie możemy cię winić. Ale o to chodzi: nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że formuła działa.

najlepsze ciasteczka w sklepie spożywczym

W 2014 roku Twin Peaks było najszybciej rozwijająca się sieć restauracji w Ameryce , którego roczna sprzedaż wynosi około 165 milionów dolarów. I chociaż mundury i kostiumy mogły być dla niektórych trochę zbyt pikantne, największym zarzutem w Twin Peaks było to, że parking był zawsze zatłoczony, co utrudniało lądowanie.

Skok ekspansji w 2014 roku również nie był przypadkowy. W rzeczywistości pod koniec lat sprzedaż wzrosła do 240 milionów dolarów, „największego wzrostu spośród wszystkich firm restauracyjnych z co najmniej 200 milionami dolarów w sprzedaży krajowej”, według Forbes . Nastąpiło to po ogromnych wzrostach w latach 2013, 2012 i 2011. Liczby te są jeszcze bardziej imponujące, jeśli weźmie się pod uwagę, że Twin Peaks zakończył rok 2009 z zaledwie 10 lokalizacjami, a do końca 2014 roku rozszerzył się do 64 restauracji.

Bez względu na to, co myślisz o tej koncepcji, klienci od lat gromadzą się w „malowniczych widokach” w Twin Peaks, a sieć nie wykazuje oznak spowolnienia.

Jest nawet miejsce w Rosji

Twin Peaks Rosja Instagram

Chociaż sieć restauracji rozwija się agresywnie w Stanach Zjednoczonych ze swojej macierzystej bazy w Dallas w Teksasie, Twin Peaks nie rzuciło okiem na swoje zagraniczne wpływy… jeszcze. W rzeczywistości istnieje tylko jedna międzynarodowa lokalizacja Twin Peaks i znajduje się w niezwykłym miejscu: Kazaniu w Rosji.

Według opinii na TripAdvisor , doświadczenie Twin Peaks w Rosji jest uderzająco podobne do tego w Stanach Zjednoczonych; Kelnerki noszą te same odsłaniające mundury, rzucają zimne piwo i klasyczne amerykańskie jedzenie barowe w papierowej mache faksymile amerykańskiej górskiej chaty.

Nowo zainstalowany dyrektor generalny Twin Peaks (i były szef Hooters) Joe Hummel planuje kontynuować ekspansję sieci za granicą. W rozmowie z Nation's Restaurant News , wyjaśnił, że „[lokalizacja w Rosji] wykonała dobrą robotę. Patrzą na coś w Moskwie. Oczywiście przyjrzymy się rynkom azjatyckim — Singapurowi, Chinom — oraz Europie, Kanadzie i Meksyku. W Hooters byliśmy w około 25 krajach, kiedy opuściliśmy firmę w 2011 roku. Wiemy, jak rozwijać markę na arenie międzynarodowej. '

Firma sprzedaje linię „gustownych” towarów'

Bliźniacze szczyty merch Instagram

Jeśli pomalowany na pomarańczowo pierścień sosu z skrzydełek kurczaka wokół twoich ust i niewyraźne, mgliste wspomnienia atrakcyjnej młodej kobiety udającej, że jest dla ciebie miła, nie są wystarczającą pamiątką przypominającą ci o nocy w Twin Peaks, jesteś szczęście: sieć sprzedaje również linię towar „gustowny” .

Istnieje kilka wzorów koszulek, od prostych koszulek z logo po wywołujące jęki podwójne napisy, takie jak „Jestem zakochany w brudnej blondynce”, a także majtki w bawole kratę dla pań i koszulki z napisem: „Z klasą, bezczelnie i trochę sprytnie”. Świetny prezent dla mamy!

Ale naszym ulubionym musi być „Blond Podkładka Pod Mysz”, na którym znajduje się zdjęcie „Brittany”, typowej blondynki o przystępnym, niegroźnym spojrzeniu dziewczyny z sąsiedztwa, która sprawia, że ​​Twin Peaks jest atrakcyjnym miejscem do spożywania posiłków dla każdego, kto boi się kobiet. Podkładka pod mysz jest wycinana w kształcie, który kładzie cały nacisk na piersi Bretanii i zapewnia, że ​​w normalnych warunkach używania myszy, twój nadgarstek naturalnie wpadnie między nią... cóż, wiesz. Jest to dokładnie taki przedmiot, jakiego potrzebujesz do pracy przy biurku w firmie, kiedy zaczynasz myśleć: „Wiesz, dawno nie miałem obowiązkowego spotkania z działem zasobów ludzkich naszej firmy”.

Menu jest właściwie dość oswojone?

Kurczak z Twin Peaks n Instagram

W wielu profilach imperium Twin Peaks i na stronie firmy własna strona internetowa , zespół marketingowy kładzie duży nacisk na względną jakość jedzenia w porównaniu z podobnymi restauracjami. „W dzisiejszych czasach wszyscy są smakoszami” – wyjaśnił dyrektor generalny Twin Peaks Joe Hummel Insider biznesowy . „Nie można oszukać konsumenta w dzisiejszym świecie, z różnymi programami kulinarnymi i sieciami kulinarnymi, które istnieją”.

Jak to się przekłada na menu Twin Peaks ? Sieć kładzie nacisk na „scratch made” aspekty swojego jedzenia, rzekomo przesuwając granice wypróbowanych i prawdziwych „ Kubki i Dzbanki koncepcja. Oznacza to, że podczas gdy standardowe dania barowe, takie jak skrzydełka z kurczaka i hamburgery, zajmują ważne miejsce w menu, sieć eksperymentuje również z modnymi daniami barowymi, takimi jak kurczak i gofry, „Hunter's Meat & Cheese Board” i kanapka z kurczakiem Nashville Hot Chicken. a także klasyczne dania typu comfort food, takie jak pieczeń, żeberka i steki ribeye.

Chociaż menu może wydawać się bardziej ryzykowne niż w podobnych konkurencyjnych restauracjach, nie jest ani awangardowe, ani nowatorskie. Jeśli jadłeś w Chili lub Applebee's w dowolnym momencie twojego życia, prawdopodobnie nie znajdziesz żadnych niespodzianek w menu Twin Peaks, które skupia się na tej samej mieszaninie południowej kuchni, Tex-Mex i standardowego żarcie w pubie.