Nieopowiedziana prawda dwóch grubych pań

youtube

Kultowy program Dwie Grube Damy s wprowadził brytyjską kuchnię do międzynarodowej publiczności, kiedy po raz pierwszy wyemitowano ją pod koniec lat 90. XX wieku. W mało prawdopodobnym hicie pojawiły się dwie przysadziste, starzejące się panie, które zachwycały widzów pogardą dla zdrowej żywności i niepoprawnym politycznie przekomarzaniem się. Sensacja BBC złapała się po drugiej stronie stawu, gdzie była emitowana Sieć spożywcza , zabezpieczając spuściznę ukochanego programu na całym świecie. Podczas gdy fani będą zaznajomieni z ekranowymi wygłupami Clarissy Dickson Wright i Jennifer Paterson, ich pozaekranowe osobowości były jeszcze bardziej fascynujące.


sos pan vs oryginalny papa johns

Dzieciństwo Dicksona Wrighta było niespokojne

Obrazy Getty

Pochodzenie z uprzywilejowanego, ale niespokojnego dzieciństwa miało ogromny wpływ na Dicksona Wrighta. Jej ojciec, chirurg, był alkoholikiem, którego temperament czasami doprowadzał do przemocy. „Nie kocham go, nie”, powiedziała Opiekun . „Nie było tam nic do kochania — nie było emocjonalnego związku. Nie rozmawiałem z nim, tylko wymienialiśmy się wiedzą.„Musiałam przezwyciężyć przemoc, pijaństwo i znęcanie się, zanim zobaczyłam, że mam różne rzeczy, za które mogę być wdzięczna” – powiedziała.
Dickson Wright miał gorący temperament

Obrazy Getty

Dickson Wright był znany z bycia zaciekłym zarówno na ekranie, jak i poza nim. Patricia Llewellyn, producent Dwie Grube Panie, mówił o temperamencie Dickson Wright po jej śmierci. „Nazywaliśmy ją „Krakatoa”, ponieważ jeśli nie zauważysz dudnienia, możesz mieć kłopoty” – powiedziała. „Była siłą natury”. Jej postawa dobrze pasowała do Paterson, który był również znany z silnej obecności.

Paterson został kiedyś wyrzucony ze szkoły z internatem

youtube

Podobnie jak jej partnerka, Paterson pochodziła z uprzywilejowanego środowiska. Coś awanturnika w dzieciństwie została kiedyś wydalona ze szkoły za to, że była „destrukcyjna”. Według Paterson zakonnice z jej katolickiej szkoły z internatem „musiały mnie w końcu wyrzucić. Twierdzili, że to jedyny sposób na uspokojenie reszty szkoły.Jej zadziorna postawa przetrwała do dorosłości. Po jej śmierci, dyrektor naczelny BBC, Will Wyatt, powiedział: „Jennifer była siłą życiową stojącą po stronie wszystkich rzeczy, które były niepoprawne politycznie”.

Dickson Wright był prawnym cudownym dzieckiem, zanim zajął się gotowaniem

youtube

Dickson Wright wszedł na scenę gotowania dopiero w późniejszym życiu. Jej pierwsza kariera była prawnicza, a w wieku 21 lat została najmłodsza kobieta, jaka kiedykolwiek została powołana do Baru . To odmowa jej ojca płacenia za edukację córki pobudziła Dicksona Wrighta. „Bardzo nienawidziłem ojca: nie zapłaciłby mi za pójście na studia, a potem zdawanie egzaminów adwokackich; więc zrobiłam sześć lat pracy w trzy” – powiedziała Czasy Kościoła. – Tak, byłem sprytny i zdeterminowany. Zapłaciłby mi tylko za studiowanie medycyny. Pomyśl, ilu ludzi bym zabił.Dickson Wright był alkoholikiem

youtube

Podobnie jak jej ojciec, Dickson Wright walczył z alkoholizmem . Jej intensywne picie zmusiło ją do porzucenia kariery prawniczej, a także doprowadziło do roztrwonienia milionów, które odziedziczyła po rodzicach. Chociaż w końcu poszła na leczenie i pozostała trzeźwa w późniejszych latach, szkody spowodowane przez jej picie był nie do naprawienia . Miłośniczka ginu z tonikiem, chinina zawarta w toniku trwale uszkodziła nadnercza Dicksona Wrighta, co spowodowało, że zmagała się z nadwagą.

Nienawidzili wegetarian

Dickson Wright i Paterson byli zdecydowanie przeciwny wegetariańskim stylowi życia . „Wegetarianie są faszystami” – powiedział Dickson Wright. – Walczyłbym na śmierć i życie o ich prawo do bycia wegetarianinem, ale oni nie odwzajemniają komplementu. Nienawidzę faszyzmu pod jakimkolwiek przebraniem”.

Paterson twierdził, że dieta wegetariańska prowadzi do niedożywienia. „Dlaczego [wegetarianie] są zawsze tacy wściekli?” – powiedziała. — To dlatego, że jedzą niewłaściwe rzeczy. Wyglądają okropnie; zazwyczaj mają żółty kolor. Idziesz do sklepu ze zdrową żywnością i wszyscy wyglądają na tak przygnębionych. Potrzebują rozweselenia, biedne drogie.

Paterson był również przerażony rosnąca liczba wegetarian gdy dorastała, porównując ich do nazistów. - W młodości było ich niewielu - powiedziała - a tych, których natknęliśmy, uważaliśmy za niemieckich szpiegów. W końcu Hitler był wegetarianinem.

Byli notorycznie przeciwni poprawności politycznej

youtube

Paterson i Dickson Wright byli znani z tego, że mówili wszystko, co przyszło im do głowy. W ich pokazie nie było miejsca na poprawność polityczną. Na pytanie, czy ona sprzeciwił się nazywaniu go grubym w tytule serialu Dickson Wright powiedział: „Jeśli jesteś gruby, jesteś gruby. Nienawidzę tej współczesnej poprawności politycznej, że nie nazywa się rzeczy po imieniu.

różnica między soju a sake

Dickson Wright był nowy w gotowaniu, gdy program został po raz pierwszy wyemitowany

Obrazy Getty

Zanim zostanie gwiazdą Dwie grube panie , Dickson Wright nie miałam przeszkolenia w kuchni . Chociaż pracowała w branży spożywczej, jej doświadczenie ograniczało się do prowadzenia sklepów z książkami kucharskimi i prowadzenia działalności gastronomicznej. Dopiero kiedy połączyła siły z Patersonem, doświadczonym szefem kuchni ze znacznie większym doświadczeniem, Dickson Wright nauczył się gotować. Powiedziała, że ​​wcześniej nigdy nie miała nawet jednej lekcji gotowania.

Paterson był samoukiem

youtube

Podczas gdy Paterson był bardziej doświadczony z pary, była samoukiem . Jeszcze ciekawszy jest fakt, że żadne z jej rodziców nie umieło gotować — według Paterson „jej ojciec nie potrafił ugotować czajnika”. Ale Paterson jej to nie powstrzymało. Wierzyła, że ​​gotowanie to talent i umiejętność jego wykorzystania. „Wszystko, czego potrzebujesz, to głębokie zainteresowanie swoim tematem” – powiedziała.

Paterson z pewnością był głęboko zainteresowany. „Zawsze kręciłam się po kuchni, zawracałam głowę kucharzem i robiłam okropne ciasteczka” – powiedziała. Wykształciła swój talent do gotowania, a później została prywatnym kucharzem i felietonistką kulinarną

Para dogadała się od początku

Teraz kultowy duet wyglądał jak starzy przyjaciele, gdy wyemitowano pierwszy odcinek, ale w rzeczywistości oni ledwo się znaliśmy . Spotkali je producent Pat Llewellyn, który poznał Jennifer Paterson na przyjęciu obiadowym i wpadł na pomysł Dwie grube panie po zobaczeniu, jak odjeżdża na motocyklu. Llewellyn połączył Patersona i Dicksona Wrighta, a reszta to już historia.

„Myślę, że myśleli, że będziemy walczyć”, powiedział później Dickson Wright. – Czy dwie uparte kobiety nie są chińskim symbolem wojny? Ale żyliśmy jak w płonącym domu i myślę, że to właśnie ta anarchia sprawiła, że ​​serial odniósł taki sukces”.

Ale może się nie lubili

youtube

Pomimo twierdzeń Dicksona Wrighta, że ​​ona i Paterson byli szybkimi przyjaciółmi, krążyły plotki, że para naprawdę się nienawidziliśmy . Według Iana Scotta, dyrektora ds. PR, który znał obie kobiety, „nie były przyjaciółmi”. Twierdził, że podczas kręcenia kobiety musiałyby zostać zarezerwowane w różnych hotelach, ponieważ tak bardzo się nienawidzą. „Zwłaszcza Jennifer nie mogła znieść Clarissy i często była z nią okropna” – powiedział. – Nazywała ją „taką okropną kobietą”.

Scott powiedział, że większość wrogości pochodzi z końca Patersona i że ma okrutną stronę. — Zderzyli się, to proste — powiedział. „Oboje byli tak silnymi charakterami: głośni, sprytni. Myślę, że było jasne, że Clarissa była intelektualnie przełożona Jennifer.

Kiedyś otrzymywali groźby śmierci

youtube

Dickson Wright i Paterson mogli wystąpić w ukochanym serialu, ale wiele osób nie było zachwyconych ich dosadnością. Po śmierci Patersona Dickson Wright był zostawiony twarzą w twarz z witriolem samych ich krytyków. Dickson Wright pamiętał, jak jedna osoba krzyczała: „Jeden martwy Gruba Dama, jedna do odejścia”.

„To była najstraszniejsza rzecz, ponieważ nie minęło wiele czasu po śmierci Jennifer” – powiedziała. „Zazwyczaj nie zwracam uwagi na te cholerne antyty, ponieważ są takie okropne, ale myślałem, że to po prostu złośliwe. Najwyraźniej są chorymi ludźmi.

Dickson Wright dał jasno do zrozumienia, że ​​pomimo rosnącej liczby gróźb śmierci może się chronić. „Kiedyś dwie osoby próbowały mnie napaść i obie trafiły na oddział intensywnej terapii” – powiedziała. 'Poradzę sobie. Powodem, dla którego nie bierze się odwetu, jest to, że nie chce się zniżać do ich poziomu.

Zostały sparodiowane w szkicu SNL

Spektakl stał się tak dobrze znany, że został nawet upamiętniony w do Sobotnia noc na żywo naszkicować w 1999 roku Brendan Fraser grał Patersona, a Darrell Hammond wcielił się w Dicksona Wrighta. Szkic parodiował niechęć kobiet do zdrowej żywności, pokazując im „poprawę” zdrowych posiłków poprzez dodanie do sałatki skórek wieprzowych, masła i majonezu.