Nieopowiedziana prawda o maskotce Wendy

Wendy Alexi Rosenfeld/Getty Images

– Wendy, zwiąż włosy w warkocze. Dave Thomas złapał aparat. Zrobił kilka zdjęć swojej ośmioletniej córce i wydawał się zadowolony. – Tak, to będą staromodne hamburgery Wendy. To właśnie Wendy Thomas-Morse zapamiętała w artykule z okazji 50. rocznicy Wendy na swoim blogu Oferta kwadratowa .


Urodzona jako Melinda Lou Thomas, Wendy Thomas przyjęła swój przydomek ze względu na to, że ona i jej rodzeństwo nie potrafili wymówić jej imienia. Ludzie . Po dziesięciu latach pracy z pułkownikiem Sandersem Dave Thomas docenił efekt persony i dostrzegł potencjał w Wendy.Będąc oryginalną maskotką dla Wendy Były warte tylko hamburgerów, które zapłaciła za udział w otwarciu pierwszego sklepu. Według wspomnień Wendy Thomas-Morse, jej matka używała środków do czyszczenia fajek, aby utrzymać włosy na miejscu przez wiele godzin. Jednak dopiero, gdy wyjechała z domu na studia, ogrom franczyzy Wendy zaczął do mnie docierać: „Poszedłem na University of Florida, więc kiedy wracałem do Columbus, wiedziałem, że zawsze mogę zatrzymać się na Wendy i „domowe gotowanie” mojego taty — i wtedy to naprawdę mnie zapadło. Myślałem, To jest naprawdę fajne. Czuje się jak w domu.
Jednak przed Dave Thomas zmarł, przeprosił córkę za nazwanie franczyzy jej imieniem: „Wyjaśnił: „Powinienem był nazwać ją swoim imieniem, ponieważ wywierało to na ciebie dużą presję”. Mimo to uznała franczyzę za swoją spuściznę. kontynuować.

Rodzina jest zajęta maskotką Wendy

Kolejna Wendy Joe Raedle/Getty Images

Podczas gdy wielu zdystansowałoby się do logo marki wzorowanego na ich młodszym ja, Wendy Thomas-Morse przyjęła to, nawet do tego stopnia, że ​​używała imienia Wendy, gdy występuje jako rzecznik. Impulsem do tej decyzji wydaje się być śmierć Dave'a Thomasa w 2002 roku Bloomberg zauważa, że ​​sprzedała pięć sklepów w Dallas, które prowadziła. Jednak potem rodzina poczuła się zagubiona: „Po prostu poczuliśmy tę wielką dziurę w naszym sercu. Pomyśleliśmy o Wendy, bo to był tata.Do 2010 roku ona i jej rodzeństwo mieli 33 franczyzy na swoim koncie, zgodnie z Las Vegas Słońce . Artykuł skomentował również, w jaki sposób nowa linia burgerów, którą promował Thomas-Morse, będzie oznaczać, że po raz pierwszy pojawi się w reklamie, pokazując, że jeszcze bardziej zintegrowała się z tożsamością marki Wendy. Przejmowanie takich obowiązków działało na jej korzyść. Przynajmniej według Wartość netto celebrytów , co daje jej całkowitą wartość netto na 100 milionów dolarów po części dlatego, że, jak w artykule z 1990 roku z Ludzie zauważa, że ​​posiadała 8 procent akcji Wendy.

Wendy Thomas-Morse określa swój stosunek do Wendy pod koniec Oferta kwadratowa : „Kocham tę markę… Dlaczego miałbym nie? To nasza sprawa. Nasza rodzinna firma. I w tym duchu jej siostrzeniec, Sean Thomas, został zgłoszony przez Zjadacz w maju otworzy własny sklep z burgerami w Chicago. Imię Wendy i maskotka pochodzi od jednego członka, ale przedsiębiorstwo obejmuje całą rodzinę.


Kategorie Jak ekskluzywne fakty