Nieopowiedziana prawda o Zima

Butelki Zimy Facebook

Jeśli jesteś w pewnym wieku, prawdopodobnie pamiętasz dziwaczny, czysty napój słodowy znany jako Zima. Jeśli jesteś nieco poniżej tego wieku, prawdopodobnie pamiętasz dowcipy, które nastąpiły po jego wydaniu. Według Łupek Zima była pierwotną próbą firmy piwnej Coors, aby dotrzeć do nowej publiczności pijących, którzy nie lubili piwa — pomyśl o Smirnoff Ice za dzisiejszy przykład.


Zima została wyprodukowana poprzez filtrowanie piwa najniższej jakości, które firma wytwarzała przez węgiel drzewny, aby pozbawić go smaku i koloru (w latach 90. przez krótki czas popularna była klarowność produktów, co było również modą, która dała nam Kryształowa Pepsi ,) i dodanie aromatu cytrusowego. Firma sprzedawała ten napój mężczyznom, którzy uważali, że chłodziarki do wina to za mało macho, i poinstruowała sprzedawców, aby nigdy nie umieszczali Zimy obok siebie. Mimo tej kampanii marketingowej napój cieszył się największą popularnością wśród kobiet, co jeszcze bardziej zraziło grupę docelową Zimy.Ostateczny upadek Zimy

Zima logo Facebook

Podczas gdy sprzedaż w pierwszym roku Zimy była przyzwoita, z Zjadacz raport twierdzący, że 70 procent regularnie pijących w Ameryce przynajmniej spróbowało tego napoju, jedną z wad Zimy był jego smak. Łupek opisuje napój jako smakujący jak folia aluminiowa nasączona Fresca i Insider biznesowy cytuje krytyków napoju, którzy twierdzą, że jego smak przypomina „taśmę klejącą z limonką” lub „lemoniadę przefiltrowaną przez folię aluminiową”.
Według Łupek , w 1995 roku firma Coors postanowiła ponownie spróbować przemówić do męskich konsumentów Zimą Gold, napojem w kolorze karmelu o wyższej zawartości alkoholu niż tradycyjna Zima. Zima Gold nigdy nie wystartowała, a firma wycofała ją już po trzech miesiącach. W 2004 r. Coors ponownie spróbował wymyślić markę na nowo, tworząc kolejną linię produktów o wyższej zawartości alkoholu o nazwie Zima XXX, a po raz ostatni w 2007 r., kierując się w stronę niskokalorycznych i niskoalkoholowych młodych kobiet.

Zimę nadal można kupić w Japonii

Reklama z Zima Japonia Facebook

Drugą częścią upadku Zimy byłoby przeformułowanie przepisów podatkowych regulujących sprzedaż alkoholu w Kalifornii. Wcześniej Zima i inne napoje słodowe były opodatkowane tak samo jak piwo. Według Rejestr OC Kalifornijczycy wierzyli, że wyższa cena zniechęci nieletnich do nadużywania alkoholu i zaczęli opodatkować smakowe napoje słodowe w takim samym tempie, jak destylowane napoje spirytusowe. Łupek twierdzi, że oznacza to podwyżkę podatku o 3,10 USD za galon dla producenta Zimy, który po fuzji w 2008 r. był teraz znany jako MillerCoors, jak donosi Informacje o mikroekonomii . Firma najwyraźniej uznała, że ​​jest to zbyt duży koszt do udźwignięcia, a Zima została przerwana w październiku 2008 r. wszędzie poza Japonią, zgodnie z Codzienny Posiłek .W 2017 roku Insider biznesowy poinformował, że mając nadzieję na wykorzystanie nostalgii za latami 90., Zima wraca z ograniczonym letnim wydaniem. Tristian Meline, ówczesny starszy kierownik ds. marketingu ds. innowacji, obecnie noszący nazwę firmy CoorsMillerPlus, twierdził: „Czy to pamiętasz, czy nie, tego lata masz jedyną szansę spróbowania tego napoju z lat 90.”.