Dziwne zasady, których muszą przestrzegać pracownicy Chick-Fil-A

chick-fil-a pracownicy na przejazdach Joe Raedle/Getty Images

Chick-fil-A jest jednym z najbardziej popularne sieci fast foodów w Ameryce , i dotyczy to zarówno klientów, którzy nie mają dość ulubionych kanapek, sałatek, nuggetsów i nie tylko, a także pracowników Chick-fil-A, którzy w większości relacjonują dobre doświadczenia z pracy w restauracji.


Chick-fil-A ma obecnie cztery na pięć gwiazdek w serwisie Indeed , a to z ponad 17 000 opublikowanych opinii pracowników. Jeden z byłych pracowników powiedział: „Pracownicy, menedżerowie i właściciel byli mili i wspierający”, podczas gdy inny stwierdził: „Uwielbiałem [pracę] tam, wspaniały personel, wspaniali, wspaniali ludzie, którzy tam pracują”, a jeszcze inny były Chick-fil- W recenzji pracownika czytamy po części, że są „dobre korzyści, a większość pracowników oczywiście chce tam być”.Pomijając wszystkie te dobre wibracje, istnieją pewne zdecydowanie unikalne zasady, których muszą przestrzegać pracownicy Chick-fil-A. Należą do nich kilka zasad, które są nieco surowe, ale rozsądne, kilka, które są nieco kontrolujące, ale mają sens, biorąc pod uwagę kulturę łańcucha, oraz kilka, które wyraźnie dotyczą wyniku końcowego. Oto osiem dziwnych zasad, których muszą przestrzegać pracownicy Chick-fil-A, jeśli chcą nadal cieszyć się „przyjemnością” obsługiwania klientów.
Pracownicy Chick-fil-A są zachęcani do wyjścia poza „Zapraszam” — dzięki temu luksusowemu hotelowi

Hotel Ritz-Carlton Jeremy Moeller/Getty Images

Kiedy powiesz „dziękuję” po otrzymaniu zamówienia od pracownika Chick-fil-A, nie usłyszysz w odpowiedzi „nie ma za co”. Właściwie usłyszysz bardziej formalne „moja przyjemność”. Niekoniecznie dzieje się tak dlatego, że to, co się właśnie wydarzyło, było przyjemnością pracownika, ale raczej dlatego, że odpowiedzią jest „moja przyjemność” zachęcony przez Chick-fil-A.

Praktyka mówienia „z przyjemnością” zamiast „nie ma za co”, „nie ma problemu” lub „jasne, mistrzu!” zaczęło się, gdy założyciel sieci, Truett Cathy, mieszkał w hotelu Ritz-Carlton, donosi Smak domu . Pracownik firmy Ritz-Carlton odpowiedział na słowa podziękowania Cathy tymi dwoma brzemiennymi w skutki słowami, a Cathy była całkowicie zafascynowana tym wyrażeniem, które, jak sądził, naprawdę „podniosło” jego doświadczenie. Poprosił, aby „moja przyjemność” była wykorzystywana przez pracowników Chick-fil-A, i w końcu się przyjęło i trwa do dziś. W rzeczywistości wielu byłych pracowników twierdzi, że nawet zaprzestanie używania „moja przyjemność” jest prawie niemożliwe w miejscach, gdzie nie zawsze jest to wymagane .Widoczne tatuaże nie są dozwolone w większości lokalizacji Chick-fil-A

kobieta tatuażystka z dredami

Jeszcze kilka lat temu widoczne tatuaże były zakazane w całej firmie dla pracowników Chick-fil-A i pracowników musieli kupić specjalne rękawy lub inną odzież zakrywającą tatuaże widoczne na ramionach lub innych częściach ciała. Dziś firma zrezygnowała z oficjalnej polityki zakazującej widocznych tatuaży, ale są nadal zabronione w wielu Chick-fil-A lokalizacje franczyzowe.

I chociaż nie jest to wyraźnie zabronione przez ogólne zasady, przeglądanie komentarzy pracowników Chick-fil-A na stronach związanych z pracą, takich jak Glassdoor, SimplyHired i Indeed, ujawnia kulturę generalnie przeciwną widocznemu atramentowi. To powiedziawszy, wiele lokalizacji jest stosunkowo elastycznych w stosunku do nieoficjalnej polityki, więc tatuaż nie jest powodem, aby nie ubiegać się o stanowisko pracy w Chik-fil-A. Ale jeśli masz również modyfikacje zębów lub ciała, lub jeśli używasz mocnych perfum lub nadmiernego makijażu, możesz: chcesz zmienić swój styl przed złożeniem podania o pracę we franczyzie.Chick-fil-A jest wybredna jeśli chodzi o zarost na twarzy pracownika

brodaty mężczyzna przycinany

Jeśli lubisz kołysać ukochaną brodę, wspaniałą kozią bródkę lub kotlety na poziomie Ambrose Burnside, będziesz musiał szukać innej pracy niż Chick-fil-A. Pracownikom Chick-fil-A nie wolno mieć zarostu poza starannie przyciętym wąsem, na co zezwalają przepisy wojskowe, Vox raporty. Wąsy osoby nie mogą być szersze niż usta i nie może być długa i gruba , a boczne oparzenia również muszą zostać przycięte.

Ta policja jest ściśle egzekwowana, co jasno wynika z podręczników dotyczących zasad prowadzenia sklepów w wielu lokalizacjach Chick-fil-A w USA, które często zawierają sformułowanie „zarost na twarzy, inny niż starannie przystrzyżony wąsik, jest niedopuszczalny”. Dokładnie to samo zdanie można znaleźć w podręczniku pracownika dla Hollywood, Kalifornia Chick-fil-A i Chick-fil-a w Orlando Park, Illinois.

I ' Wygląd członka zespołu „Notatka z Chick-fil-A na Fulton Street w Nowym Jorku posuwa się tak daleko, że mówi, że każdy członek zespołu, który ma nieodpowiedni zarost w pracy, „musi kupić brzytwę i ogolić się przed wejściem do domu lub odesłaniem do domu”.

Pracownicy Chick-fil-A mają również ograniczone możliwości stylizacji paznokci

Francuski manicure na kobiecie

Wiele Podręczniki członka zespołu Chick-fil-A zawierać następującą zasadę: „Fałszywe paznokcie nie są dozwolone w obszarach obsługi klienta ani w obszarach przygotowywania posiłków”. W efekcie oznacza to, że sztucznych paznokci nie można nosić nigdzie w pracy. I sensownym jest, aby restauracja ograniczała coś w rodzaju dużych akrylowych paznokci, które mogą się łatwo oderwać i ryzykować wpadnięciem do jedzenia klienta – ten rodzaj polityki jest czysto pragmatyczny i nie jest kwestią dotyczącą czyjegoś osobistego wyczucia stylu lub wyrażania siebie. W rzeczywistości w wielu stanach istnieją nawet przepisy dotyczące sztucznych paznokci, zgodnie z Narodowe Stowarzyszenie Restauracji rzeczownik Zasady Chick-fil-A jednak wyjść poza prawo stanowe i rzeczywiście dotyczą stylu i autoekspresji.

Większość lokalizacji nie pozwala na lakier do paznokci poza dyskretnym, jednolitym lakierem lub według byłych pracowników CFA komentując Rzeczywiście, Francuskie paznokcie wypielęgnowane , w którym zewnętrzna krawędź paznokcia jest pomalowana na biało, a reszta paznokcia jest albo w kolorze nude w kolorze lakieru, albo jest po prostu pokryta przezroczystym lakierem. Należy pamiętać, że Chick-fil-A nie jest jedyną restauracją stosującą te zasady, ponieważ w wielu miejscach wymagania kodeksu zdrowotnego, które odnoszą się do polerowania potencjalnie odpryskującego podczas przygotowywania posiłków, zgodnie z PaństwoBezpieczeństwo Żywności .

Uprzejmość przez cały czas jest wymogiem pracowników Chick-fil-A

uśmiechnięty pracownik Chick-fil-A przy drive-through Bloomberg/Getty Images

Jeśli chcesz pracować w Chick-fil-A, lepiej bądź bardzo uprzejmą osobą lub umieć zachowywać się jak bardzo uprzejma osoba przez całą zmianę kilka dni w tygodniu, ponieważ każdy brak przyjaznej pozytywności jest teraz dozwolony pracownika Chick-fil-A. cała kultura korporacyjna Chick-fil-A opiera się na niesłabnącej uprzejmości, a wielu pracowników twierdzi, że bycie uprzejmym musi zacząć się od pierwszej rozmowy o pracę.

Jeden były pracownik Chick-fil-A, który pozostawił wpis dotyczący procesu rozmowy kwalifikacyjnej w dniu on portal pracy praca-aplikacje.com powiedział w części: „Moją najlepszą radą jest być sobą, być uprzejmym i ładnie się ubierać .... CFA jest firmą zorientowaną na klienta, więc upewnij się, że możesz pokazać im, że [mówiąc] tak proszę pani, tak proszę pana, nie dziękuję ty, moja przyjemność itd. Innymi słowy, zacznij od świetnego nastawienia i trzymaj go w ten sposób.

„Nienaturalna” farba do włosów nie jest dozwolona dla pracowników Chick-fil-A

niebiesko-różowa ombre farba do włosów na kobiecie

Jeśli pracujesz w Chick-fil-A i chcesz ufarbować włosy, to żaden problem — zakładając, że ufarbujesz włosy na czarno, brązowo, blond, rudo lub w innej naturalnie występujące kolory włosów . To dlatego, że nienaturalne kolory farb do włosów są zakazane dla pracowników Chick-fil-A. Oznacza to brak błękitów, różów, zieleni, fioletów i tak dalej, nawet jeśli są to tylko smugi koloru podkreślające twoje naturalne włosy. A także łatwa w stylizacji. Wiele Poradniki pracownicze Chick-fil-A zawierają tę zasadę : „Nienaturalne kolory włosów lub ekscentryczne fryzury (np. Mohawk, ogolone wzory itp.) są niedozwolone”.

W przeciwieństwie do lakieru do paznokci, gdzie jest przynajmniej logika zakazu stosowania materiałów, które mogą pękać i wpadać do żywności, zakaz farbowania włosów w Chick-fil-A wydaje się być produktem o f konserwatywna kultura firmy . Wymagany przez regulamin restauracji powściągliwy styl może zniechęcać część osób nawet do ubiegania się w niej o pracę, a w innych zmusić pracowników do ukrywania własnego poczucia stylu, a nawet poczucia siebie podczas pracy.

Pracownicy Chick-fil-A nie mogą już dawać Ci „dobrze zrobionych” frytek

frytki waflowe w Chick-fil-A Bloomberg/Getty Images

Dla wielu ludzi, te pyszne frytki Chick-fil-A pokrojone w gofry są tak samo remisowe jak Chick-fil-A osławione kanapki z kurczakiem , a wielu z tych miłośników smażenia chciałoby, aby ich frytki były „dobrze zrobione”. Kiedy prosisz o frytki „dobrze zrobione”, oznacza to, że smaży się dwa razy, tak jak w przypadku pracownika Chick-fil-A, który dosłownie ponownie zanurza już gotowe frytki z powrotem w gorącym oleju i smaży je ponownie w głębokim tłuszczu, rezultat będąc ciemniejszym, bardziej chrupiącym i bardziej zachwycającym jedzeniem. Dla wielu ludzi był to ulubiony, częściowo tajny hack do menu.

Ale niestety pracownicy w wiele restauracji Chick-fil-A ma teraz zakaz podawania klientom dobrze zrobionych frytek nawet na pytanie. Według pracowników głównym powodem, dla którego nie mogą już podawać dobrze zrobionych frytek, jest po prostu to, że ponowne smażenie frytek trwa zbyt długo, co spowalnia postęp w kuchni, ponieważ frytki zajmują miejsce we frytownicy i spowalniają realizację zamówień przy ladzie lub na pasie przejazdowym.

Operatorzy franczyzowi Chick-fil-A mogą prowadzić tylko 1 lokalizację na raz

chick-fil-a ze znakiem Original Chicken Sandwich Cindy Ord/Getty Images

Posiadanie i prowadzenie szeregu restauracji typu fast food może sprawić, że staniesz się naprawdę bardzo zamożną osobą. Jeśli ciężko pracujesz i masz szczęście, posiadanie jednej franczyzy Chick-fil-A może również przynieść trochę koloru, ale lepiej nie próbuj rozszerzać imperium restauracji fast food poza tę jedną lokalizację, ponieważ jest to przeciwne zasady. Według Przegląd biznesowy franczyzy , Właściciele franczyzy Chick-fil-A mogą mieć tylko jedną restaurację Chick-fil-A w dowolnym momencie i nie mogą prowadzić żadnych innych przedsięwzięć biznesowych.

Ta zasada zmusza franczyzobiorców Chick-fil-A do poświęcenia całego swojego czasu i energii na jedną lokalizację, a to oznacza również, że żaden franczyzobiorca nie rozwinie większej władzy nad większą siecią. Tak więc, chociaż restauracje Chick-fil-A mogą być znane z przystępnych cen, choć trudne do zdobycia, wiedz, że prawie na pewno nie wyjdziesz poza jedną restaurację, jeśli chcesz wejść do branży fast foodów zorientowanej na kurczaki. Zauważ, że zgodnie z according Insider biznesowy „Są wyjątki, [ale] operatorzy franczyzowi zazwyczaj prowadzą tylko jeden sklep na raz”.