Co naprawdę pomyślał Anthony Bourdain o rzuceniu Bobby'ego Flay'a?

Anthony Bourdain z kwiatem za uchem uśmiechnięty Paul Zimmerman/Getty Images

Anthony Bourdain może odejść, ale jego zgryźliwy dowcip i legenda wciąż żyją. Płodny kucharz i autor stworzył 5-gwiazdkowe godne opisy zarówno doświadczeń, które kochał, jak i tych, których nienawidził. Niesamowicie uwielbiany również przez innych szefów kuchni, został opisany przez szefa kuchni i pisarza Daniela Pattersona jako sławny i pozornie niedostępny, ale w sercu kucharz, który potrafił „[rozerwać] błyszczącą fasadę szefa sławy” (poprzez New York Times ). I zgrać zrobił. W niedawno odkrytym artykule udostępnionym na Reddit , Bourdain wdarł się do hostów Food Network i nie wyciągnął żadnych ciosów. „Jestem zafascynowany jego okropnością, jak oglądanie wypadku z udziałem wielu samochodów w zwolnionym tempie. Zahipnotyzowany wzrostem osobowości gotowych bobbleheadów i niezbyt subtelnym odsuwaniem się na bok szefów kuchni Old School” – powiedział Bourdain.


Jednym z tych szefów kuchni, który został skrytykowany przez Bourdaina, był szef kuchni Bobby Flay , konkretnie w odniesieniu do jego programu telewizyjnego Rzucanie z Bobby'm Flay . Opisał Bourdain: „Wydaje się, że zauważyli silne „negatywy” Bobby'ego wśród niektórych reakcji widzów podczas grup fokusowych – i postanowili odpowiedzieć, poddając biednego Bobby'ego WYRZUCANIE; którego celem jest umożliwienie każdemu maniakowi pajęczyny z grillem na podwórku – lub na wpół szalonemu wytwórcy muffinek, by ogłosić: „Pokonałem Bobby'ego Flay'a przy robieniu grilla!”. miał „laboratoria metamfetaminy”, aby mieć tendencję do tego, gdy wszystko zostało powiedziane i zrobione. Zaczekaj, robi się coraz lepiej.Każdy geek z palcami sieciowymi z grillem na podwórku

Bobby Flay rywalizujący z Drew Araneo Manny Carabel/Getty Images

Choć szybko krytykował, Bourdain był również szybki w obronie tych, których szanuje w branży. Powiedział Poufna kuchnia autor: „Oglądałem biednych” Konstabl niedawno walczył o remis w jakimś fałszywym południowo-zachodnim „Chili Face-Off”. Teraz… czy KTOŚ rzeczywiście wierzy, że Bobby Flay nie może zrobić lepszego chili niż mielona wołowina z supermarketu? Ja nie. To okrutne ćwiczenie z upokorzenia. Jego pełny gniew zarezerwowany jest dla samej sieci telewizyjnej.
Bourdain wyjaśnił: „Uważam, że nadużywanie przez sieć jednego z jej założycieli szefów kuchni jest przyprawiające o mdłości cyniczne”. Sarkastycznie oskarżył Food Network o opracowanie „Tajnego planu, aby pozbyć się irytująco dużych szefów kuchni – przez prowadzenie Bobby odejść – lub szalony z nędzy. Może nie jest panem Cuddlesworthem, ale jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i dobrym kucharzem – a przecież nie potrzebuje tego gówna. Zostaw to Bourdainowi, aby komplementował gospodarza, jednocześnie odrzucając program.

Ale było w nim coś więcej niż obelgi, które pozostawiały poparzenia trzeciego stopnia. Szef Patterson przypomina nam, że Bourdain nie tylko szybko zwrócił uwagę na krzywdy i niesprawiedliwości, które dostrzegł, ale także konsekwentnie okazywał człowieczeństwo i szacunek dla osób pracujących w kuchni. Chociaż Bourdain może odejść, jesteśmy szczęśliwi, że możemy spojrzeć wstecz na jego pracę i słowa i nadal korzystać z tego, co dzielił z nami, gdy był tutaj. Tęsknimy za tobą, Anthony Bourdain.