Czym są papryczki serrano i jak pikantne są?

Zielona papryka Serrano

Różnorodność ostrych papryczek nazwanych na cześć górskiego regionu Meksyku, z którego pochodzą. Papryczki Serrano to pikantne chili używane w kuchni meksykańskiej prawie tak samo jak jalapeños ; można je również znaleźć w kuchni południowo-wschodniej Azji (poprzez Świerk zjada ). Naukowo znany jako Capsicum annuum (via Fakty organiczne ), papryczki serrano są węższe, krótsze i znacznie gorętsze niż jalapeño (via Skala pieprzu ). Dodatkowo, oprócz mocno pikantnego ponczu, który pakują, papryczki Serrano są pełne składników odżywczych; jedna filiżanka posiekanej papryki dostarcza 3,9 grama błonnika, 1,8 grama białka, 7 gramów wielonienasyconego tłuszczu oraz różnorodne witaminy i minerały (poprzez Bardzo dobrze pasuje ).


Nie tylko wpływ ciepła dostarczanego przez paprykę Serrano jest opóźniony (co oznacza, że ​​jej pikantność jest zwykle odczuwana dopiero chwilę po kontakcie z podniebieniem), standardowa papryka Serrano mierzy od 10 000 do 25 000 jednostek w skali Scoville'a , w porównaniu do jalapeño 2500 do 10 000 jednostek Scoville. Porównując najsłabszego jalapeño do najsilniejszego Serrano, ten drugi może być nawet 10 razy gorętszy niż ten pierwszy.Co sprawia, że ​​papryczki serrano są bardziej ostre niż papryczki jalapeños?

Czerwona i zielona papryczka chili

Według Bardzo dobrze pasuje , skala Scoville'a ocenia pikantność papryki na podstawie ilości kapsaicyny znajdującej się w owocu, która jest związkiem odpowiedzialnym za nagrzewanie ostrej papryczki chili. Świerk zjada wyjaśnia, że ​​najwyższe stężenie kapsaicyny w chili można znaleźć w nasionach papryki, żyłach, białym miąższu i najbardziej wewnętrznej warstwie miąższu – a papryczki Serrano zawierają jej dużo. Kapsaicyna uruchamia receptory bólu języka (te same receptory, które wyczuwają ciepło), dlatego Pikantny Efekty chili Serrano zostały przez niektórych opisane jako „ogniste” i „ostre”. Według MasterClass , im mniejsze chili, tym więcej ciepła się pakuje.
W konsekwencji może to być związane z oceną cieplną chili, kapsaicyna może powodować zaczerwienienie i stan zapalny, ale nie spowoduje żadnych trwałych fizycznych uszkodzeń ciała. Według Fakty organiczne , podczas gdy niektórzy mogą sądzić, że im gorętsze chili, tym więcej wywoła stanów zapalnych, składniki przyprawowe papryki chili mogą w rzeczywistości pomóc zmniejszyć stan zapalny w całym ciele. Pikantne papryczki chili mogą jednak powodować ogromny dyskomfort zewnętrznie, więc niezwykle ważne jest, aby podczas obchodzenia się z papryczkami Serrano uniknąć kontaktu olejku z chili na dłoniach lub w pobliżu twarzy (poprzez Świerk zjada ).
Kategorie Opinie Telewizja Inne