Jak smakuje Mahi-Mahi?

Praca Praca

Mahi-mahi (Coryphaena hippurus), inaczej znany jako pospolity delfin (via Oceana ), to ryba żyjąca w ciepłym klimacie, na przykład w wodach Zatoki Meksykańskiej, na Karaibach i wokół Hawajów (przez Kuchnia ). Zwykle mają mniej niż trzy stopy i 30 funtów, ale mogą wzrosnąć do sześciu stóp długości (przez Nauka ). Mahi-mahi to ryba o nietypowym wyglądzie, a samce mają wyraźnie garbatą głowę. Ryba ta jest niezwykle popularna w świecie wędkarstwa sportowego, a dzięki wyrazistej zielono-żółtej kolorystyce jest jedną z najjaśniejszych ryb, jakie można wyłowić podczas wyprawy dalekomorskiej. Mahi-mahi jest klasyfikowany jako „ najlepszy wybór ' przez strażnika owoców morza Monterey Bay Aquarium, najwyższą opcję w swoim systemie rankingowym (poprzez Monterey Bay Aquarium).


ile kofeiny w mcdonalds mokka frappe

Ale ważniejsze niż jego kolor lub miejsce na świecie, w którym się znajduje, jaki jest jego profil smakowy?Dość już o tym, jak wygląda mahi-mahi, jak to smakuje?

Mahi-mahi skacze na linie

Wielu smakoszy powie, że rybą, która smakuje najbliżej mahi-mahi jest halibut, inny rodzaj siei, aczkolwiek ze znacznie chłodniejszych regionów oceanu, takich jak Kolumbia Brytyjska i Alaska (przez Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna ). Żadne porównanie smaków nigdy nie jest jednak stuprocentowe, a niektórzy uważają, że mahi-mahi jest mocniejsze lub bardziej „rybne” niż halibut. I choć wydaje się zaskakujące, że taka kolorowa ryba ma tak zwyczajny smak, to prawda. Mahi-mahi ze swoją tropikalną nazwą i żywą skórą nie różni się zbytnio od innych siei po filetowaniu. Innym częstym porównaniem jest miecznik, który również ma bardzo chude mięso i jędrną, gęstą konsystencję, jak mahi-mahi (poprzez KuchniaByte ). Ponieważ jest chudy i ma niską zawartość tłuszczu, mahi-mahi jest zdrowym wyborem, a fakt, że nie jest łuszcząca się i krucha, sprawia, że ​​jest to świetna opcja do rzucania na grilla podczas grilla.