Do czego naprawdę służy szuflada pod piekarnikiem?

Co trzymasz w szufladzie pod piekarnikiem? Blachy do pieczenia? Garnki i patelnie? Niezdarne pokrywki?


Ta ustronna przestrzeń może wydawać się dobrym miejscem do przechowywania większych przedmiotów kuchennych, ale istnieje duża szansa, że ​​tracisz jej rzeczywisty cel, używając jej do prostego przechowywania. Wierz lub nie, ale szuflada może… rzeczywiście być ocieplającą szufladą , używany do utrzymywania ciepła potraw po zakończeniu gotowania — ale to nie jest jeszcze czas na podawanie. Brzmi to jak narzędzie, które może się przydać w każdej kuchni — zwłaszcza podczas świąt i innych specjalnych okazji, kiedy po prostu nie możesz za jednym razem zmieścić w piekarniku wszystkiego, czego potrzebujesz do gotowania.rozmiar snickers baru na przestrzeni czasu

Jak więc możesz stwierdzić, czy masz jedną z tych magicznych szuflad? Najprostszym sposobem jest sprawdzenie instrukcja obsługi do Twojego piekarnika. Ale uważaj — jeśli masz pod piekarnikiem szufladę do podgrzewania, jest ona wyposażona w kilka ważne zasady . Pamiętaj, że nie służy do gotowania — jest przeznaczony tylko do utrzymywania gorącej żywności, więc nigdy nie należy go używać do podgrzewania zimnych (lub niegotowanych) potraw. Odkrycie, że Twój zaufany piekarnik jest wyposażony w szufladę grzewczą, oznacza również, że straciłeś część cennego miejsca do przechowywania w kuchni — nigdy nie powinieneś przechowywać przedmiotów w szufladzie grzejnej, ponieważ może to doprowadzić do pożaru.
Jeśli masz kuchenkę gazową zamiast elektrycznej, ta dolna szuflada może być jeszcze bardziej przydatna — jest duża szansa, że ​​to szuflada do grillowania . To może być trochę bardziej oczywiste, ponieważ często zdarza się odsłonięty element grzejny , ale ponieważ jest tak nisko nad ziemią, nadal łatwo ją przeoczyć. Jeśli znajdziesz jedną z tych, które trafiły w dziesiątkę — brojlery są niezbędne do przyrumieniania potraw, topienia serowych dodatków i uzyskiwania idealnego chrupania do pieczonych warzyw. Szuflady do pieczenia nie mają jednak okienek, jak w przypadku brojlerów w piekarniku, więc musisz je często sprawdzać, ponieważ brojlery mogą bardzo szybko przypalić jedzenie.

koszulka Mike's vs metro

Postaraj się nie być zbyt załamanym, jeśli okaże się, że Twoja szuflada piekarnika była jednak przeznaczona tylko do przechowywania rzeczy. Nie wszystkie piekarniki wyposażone w szuflady ocieplające — a jeśli twój nie, oznacza to po prostu, że przez cały czas używałeś go we właściwy sposób.