Co każdy się myli w przypadku pełnych ziaren

Każdy chce jeść zdrową żywność i podejmować dobre decyzje żywieniowe dla zdrowego ciała. Z tego powodu krąży wiele modnych diet i istnieje wiele nieporozumień dotyczących niektórych rodzajów żywności, w tym produktów pełnoziarnistych. Wiele osób błędnie myśli, że produkty pełnoziarniste są dla ciebie złe, lub zbytnio kładą nacisk na rolę zbóż w trawieniu, ich zdolność do regulowania poziomu cukru we krwi i nie tylko. Ważne jest, aby być poinformowanym o tym, jakie rodzaje żywności należy wkładać do organizmu, więc przyjrzyjmy się niektórym błędnym wyobrażeniom na temat produktów pełnoziarnistych, że wszyscy się mylą. Poczytaliśmy trochę i wysłaliśmy e-maile do kilku ekspertów, aby zobaczyć, co myślą.


Wszystkie produkty pełnoziarniste to GMO

Organizm zmodyfikowany genetycznie to organizm, który, jak można się spodziewać, został zmodyfikowany. Bez zbytniego wchodzenia w nauka o GMO , wszyscy możemy się zgodzić co do dwóch rzeczy. Po pierwsze, istnieją szalenie sprzeczne opinie na temat GMO; po drugie, zawsze moglibyśmy skorzystać z większej ilości niezależnie finansowanych badań naukowych. Znakowanie GMO w USA jest dość zagmatwane , więc nie zawsze jest jasne, które produkty zawierają GMO. Zarejestrowany dietetyk Stephanie Dunne zwrócił uwagę, że wiele badań wykazało, że wartości odżywcze żywności modyfikowanej genetycznie są takie same jak w wersji niezmodyfikowanej. Zauważyła również, że niektóre rośliny są naturalnie odporne na pestycydy. Inni twierdzą, że uprawy GM zmniejszają zużycie pestycydów. To trochę pogmatwane wg NPR, więc co robisz, gdy jakaś pszenica i inne produkty pełnoziarniste? mógłby być genetycznie zmodyfikowane?Cóż, USDA mówi, że „ bez pszenicy GM jest komercyjnie uprawiana w Stanach Zjednoczonych”. Jeśli w to nie wierzysz, istnieje wiele firm produkujących żywność ekologiczną, które mają swoje własne twierdzenia dotyczące niepracy z GMO. A ponieważ pszenica nie jest jedynym pełnym ziarnem, istnieje wiele opcji pełnego ziarna, dla których nie stworzono żadnych odmian GM. Jesteś bezpieczny z amarantusem, jęczmieniem, kaszą gryczaną i nie tylko. Żyj silnie ma pełną listę i kilka świetnych informacji na temat produktów pełnoziarnistych. GMO nie są powodem, aby unikać produktów pełnoziarnistych: istnieje wiele opcji niezmodyfikowanych genetycznie.
Wszystkie ziarna to produkty pełnoziarniste

Nie wszystkie ziarna są produktami pełnoziarnistymi. Jenny, certyfikowana trenerka żywienia i zdrowia z Dobre dla Ciebie Bezglutenowe , wyjaśnia: „Pełne ziarna mają nienaruszone otręby, kiełki i bielmo. Kiedy usuwa się otręby i kiełki, ziarno jest pozbawione wartości odżywczych, a wszystko, co masz, to pozbawione składników odżywczych białe, rafinowane ziarno skrobi”. Całe ziarna są nienaruszone, a ich trawienie zajmuje organizmowi więcej czasu. To dobrze, ponieważ dłużej poczujesz się pełniejszy i możesz uniknąć skoków cukru we krwi. Wszystkie ziarna zaczynaj jako pełne ziarna (oczywiście), ale jeśli zarodki lub otręby zostaną usunięte, białko i inne kluczowe składniki odżywcze zostaną zredukowane. Jamie Logie , osobisty trener i dietetyk, mówi, że ważne jest, aby upewnić się, że jesz produkty pełnoziarniste zamiast zbóż w postaci chleba lub makaronu. Mówi, że kiedy ziarno jest przetwarzane, staje się „szybko działającym węglowodanem w organizmie”. I wszyscy wiemy, że te szybko działające węglowodany mogą prowadzić do problemów z poziomem cukru we krwi i przyrostu masy ciała, jeśli spożywamy ich dużo.

Wszystkie ziarna sprawiają, że przybierasz na wadze

Jest powód, dla którego tak wiele osób zwraca się do diet głównie białkowych, takich jak dieta ketonowa: istnieje wiele nieporozumień dotyczących tego, czy zboża powodują, że jesteś grubszy. Kim Melton , zarejestrowany dietetyk, mówi, że nie ma potrzeby całkowitego wycinania z diety produktów pełnoziarnistych i węglowodanów. Mówi, że niektóre produkty pełnoziarniste – takie jak orkisz, farro i sorgo – są obciążone błonnikiem i białkiem i są dla ciebie bardzo dobre. Wiemy już, że produkty pełnoziarniste mogą pomóc w utrzymaniu sytości na dłużej, więc ma to sens. Ale umiar jest kluczowy, jak we wszystkim. Rebecca Lewis, wewnętrzna dietetyk w popularnej firmie dostarczającej posiłki Witaj Świeże , mówi, że utrata masy ciała wymaga wielu zmian w diecie: „Aby bezpiecznie schudnąć (bez jej powrotu), musisz zmniejszyć spożycie kalorii”. Dużo trudniej przesadzić z produktami pełnoziarnistymi, bo są tak sycące. To rafinowane węglowodany, na które musisz uważać. Dla większości z nas ilość mac i sera, którą możemy skonsumować, jest wprost proporcjonalna do dostępnej ilości mac i sera.Wszystkie produkty pełnoziarniste zawierają gluten

Ach, gluten. Wiele osób zakłada, że ​​wszystkie ziarna, nawet pełne, zawierają gluten. Podczas gdy niektóre z nich to robią, jest wiele, które tego nie robią. Quinoa, stosunkowo nowy koźlę bezglutenowego bloku, jest technicznie nasionem, ale uważanym za pełnoziarniste. Jamie Logie z Regained Wellness mówi nam: „To idealny wybór węglowodanów i jest jednym z niewielu wegetariańskich źródeł, które zawierają wszystkie aminokwasy, dzięki czemu są pełnowartościowym białkiem”. Jeśli chcesz uniknąć glutenu, uważaj pszenica, jęczmień i żyto . Ryż, kukurydza, amarantus, kasza gryczana, sorgo i teff są bezglutenowe, podobnie jak owies. Jednak owies często jest przetwarzany w zakładach, w których jest zanieczyszczony glutenem, a inne ziarna są podatne na ten sam problem. Gluten może wzrosnąć w produktach bezglutenowych, niwecząc cel wybierania rzeczy bezglutenowych.

Nikt tak naprawdę nie ma alergii na gluten

Prawda jest trochę odwrotna. Celiakia to alergia na gluten. Zarejestrowany dietetyk Kim Melton mówi nam, że chociaż osoby z celiakią muszą całkowicie unikać glutenu, stanowią one tylko około 1 procent populacji. Zarejestrowany dietetyk Stephanie Dunne mówi, że badania pokazują, że żaden z nas nie ma odpowiednich enzymów do prawidłowego trawienia glutenu. Tak więc w jednym sposobie myślenia, wszyscy jesteśmy malutki trochę uczulony na gluten. W rezultacie gluten może sprawić, że twoje jelita będą nieszczelne. Ew. Czy zatem ci z nas, którzy nie mają celiakii, powinni nadal całkowicie unikać glutenu?Wszyscy skorzystaliby na diecie bezglutenowej

Media społecznościowe i reklamy mówią nam, że bycie bezglutenowym jest zdrowe. A jeśli nikt z nas nie ma odpowiednich enzymów, aby w pełni rozłożyć gluten, może wszyscy skorzystalibyśmy na diecie bezglutenowej. Ale może nie. Według zarejestrowany dietetyk Ashvini Mashru , „przejście na dietę bezglutenową może być szkodliwe dla zdrowia i prowadzić do niedoborów składników odżywczych”. Mówi również, że większość produktów bezglutenowych dostępnych na rynku ma wyższą zawartość tłuszczu i kalorii, mniej błonnika i często jest bogata w sód. Krótko mówiąc, nie ma naukowego powodu, aby eliminować gluten, jeśli nie masz celiakii. To nie znaczy, że powinieneś ładować gluten tylko po to, by drażnić swoich przyjaciół z celiakią. Zdrowe pełne ziarna glutenu, z dużą ilością owoców, warzyw i chudego białka to najlepszy wybór.

Pełne ziarna możesz przygotować w dowolny stary sposób

Jenny w Dobre dla Ciebie Bezglutenowe mówi, że istnieje właściwy sposób na przygotowanie pełnych ziaren. Rozpoczyna się od moczenia ich przez 8-24 godziny. Moczenie ułatwia ich trawienie i pomaga organizmowi przyswajać składniki odżywcze. Przed początkiem XX wieku , wszyscy odpowiednio przygotowali swoje zboża. Ale odkąd wynaleziono szybki owies, sprawy nieco się pogorszyły. Jeśli nie przygotujesz odpowiednio pełnych ziaren, możesz mieć kłopoty z żołądkiem. Nie przeżuwaj nieprzygotowanych pełnych ziaren. Surowa komosa ryżowa i tak jest obrzydliwa.

Produkty pełnoziarniste są bez smaku i obrzydliwe

Dlaczego mamy dni oszustwa? Więc możemy jeść wszystko, co chcemy, prawda? I przez większość czasu rzeczy, których pragniemy, nie są uważane za tak zdrowe. Nie, sięgamy po lody, sery, frytki i inne pyszne rzeczy. Rozmawiałem z Leann z BuckCo , która produkuje zdrowe przekąski i granola z gryki (która jest naturalnie bezglutenowa, jeśli masz nadwrażliwość). Rada pełnego ziarna ma lista przepisów , a internet jest po prostu pełen innych wspaniałych potraw, które możesz zrobić z pełnych ziaren. Jeśli wiesz więcej o tym, co jesz, możesz podjąć najlepsze decyzje dotyczące swojej diety. A teraz idź i gotuj!
Kategorie Komiksy Inny Jak