Czym dokładnie jest polinezyjski sos Chick-Fil-A?

Sos polinezyjski chick-fil-A Facebook

Sos polinezyjski Chick-fil-A jest, zgodnie z jego etykieta składnika , smaczna mieszanka cukru, syropu kukurydzianego, oleju sojowego, octu, koncentratu pomidorowego, soku z buraków oraz różnych aromatów i konserwantów. Witryna Chick-fil-A opisuje jego profil smakowy w nieco bardziej apetyczny sposób, pisząc, że jest to „[pyszny] słodko-kwaśny sos o mocnym, pikantnym smaku”.


przechowuj godziny dla Walmart

Sos polinezyjski był w rzeczywistości jednym z bardzo chick-fil-A pierwsze sosy do maczania , wprowadzony w 1984 r. wraz z musztardą miodową i grillem. W rzeczywistości wyprzedza dodanie kultowego sosu Chick-fil-A do menu o ponad 20 lat. Sosy te miały towarzyszyć nuggetsom z kurczaka, które od 1982 roku były popularną pozycją w menu Chick-fil-A, mimo że przez pierwsze dwa lata ewidentnie musiały być jedzone bez sosu.​Sos polinezyjski Chick-fil-A jest hitem wśród klientów, ale nie krytyków

Sos polinezyjski chick-fil-A Facebook

Podczas gdy nugget numero uno nugget Chick-fil-A w całych Stanach Zjednoczonych jest jego znakiem rozpoznawczym Sos chick-fil-A , firma przeprowadziła również ankietę w restauracjach w czterech różnych regionach, aby sprawdzić, które sosy są ulubionymi lokalnymi sosami. Podczas gdy południowy zachód i środkowy zachód wybierają grilla, a zachodnie wybrzeże to ranczo czosnkowo-ziołowe, okazuje się, że całe wschodnie wybrzeże ma zamiłowanie do polinezyjskiego (prawdopodobnie są też wielkimi fanami) Dwayne The Rock Johnson i Vaiana ).
Jednak blogerzy kulinarni byli nieco mniej entuzjastycznie nastawieni do sosu polinezyjskiego. Kochanie Wysoka uplasował Chick-fil-A na siódmym miejscu na liście dziewięciu dipów, pisząc: „To bardziej dojrzałe podejście do klasycznego słodko-kwaśnego sosu. Chociaż niektórzy mogą uznać to za zbyt słodkie, uważamy, że smak ma dobrą równowagę”. Magazyn Vox zauważył: „Nazwa „Polinezyjski” po prostu sprawia, że ​​brzmi to kusząco. To w zasadzie oswojony sos słodko-kwaśny, ale wcale nie jest taki zły”, plasując go na trzecim miejscu z ośmiu sosów. Insider biznesowy , jednak była głęboko pod wrażeniem sosu polinezyjskiego, pisząc: „Super słodki i syropowaty smak lepkiego sosu jest natychmiast charakterystyczny i uwielbiany przez wielu — ale moim zdaniem różowy sos lepiej zostawić w torbie”.

jaki smak ma smoła czarna rosa górskaKategorie jak Aktualności porady