Co to jest proszek do pieczenia i jak go używać?

Proszek do pieczenia Rumford

Jeśli kiedykolwiek upiekłaś partię ciasteczek z cukrem, tort urodzinowy, bochenek irlandzkiego chleba sodowego lub inne pyszne wypieki, najprawdopodobniej sięgnęłaś po ten mały pojemnik z proszkiem do pieczenia. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego przepisy wymagają proszku do pieczenia? Lub jeśli możesz po prostu zastąpić proszek do pieczenia jeśli to wszystko, co masz w swojej szafce? Okazuje się, że warto wiedzieć więcej o proszku do pieczenia i dokładnie o tym, co robi z Twoim wypiekiem.


Według danych, proszek do pieczenia istnieje od połowy XIX wieku Smithsonian Magazine . Wcześniej wypiekanie wypieków było procesem wielodniowym i pracochłonnym i nic dziwnego, że zarówno profesjonalni, jak i domowi piekarze chcieli prostszego sposobu. Dopiero wynalezienie proszku do pieczenia przez chemika Ebena Nortona Horsforda w 1856 roku naprawdę zmieniło sposób pieczenia.Horsford opatentował kombinację naturalnie występujących związków chemicznych, która nadawała ciastom i innym wypiekom lekką i przewiewną konsystencję i była dostępna dla domowych piekarzy. Ta formuła proszku do pieczenia jest tą, której używamy do dziś. Firma Horsforda, Rumford Chemical Works, została nazwana na cześć wybitnego naukowca i wynalazcy Benjamina Thompsona — hrabiego Rumforda (według Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne ) — a proszek do pieczenia Rumford jest nadal sprzedawany w sklepach.
jak robi się majonez

Oto jak działa proszek do pieczenia

Łyżeczka z bulgoczącym białym płynem

Sposób, w jaki wypieki rosną, polega na zakwaszaniu, czyli gdy pęcherzyki powietrza lub gazu zawarte w ciastach i farszach rozszerzają się podczas pieczenia (poprzez Świerk zjada ). Powietrze można ubijać do ciasta ręcznie lub za pomocą miksera, a woda uwięziona w mieszaninach może zakwasić żywność, gdy podczas pieczenia zamienia się w parę. Drożdże chleby na zakwasie i ciastka z bąbelkami gazowego dwutlenku węgla, tworzone przez żywe organizmy drożdżowe, które trawią cukry zawarte w mieszaninie. Proszek do pieczenia, chemiczny zaczyn, również tworzy bąbelki dwutlenku węgla, ale znacznie szybciej niż drożdże.

Proszek do pieczenia działa, ponieważ zawiera dwie substancje chemiczne, które reagują ze sobą: wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) i kwas, taki jak fosforan jednowapniowy lub krem z kamienia winnego . Gdy proszek do pieczenia zostanie wystawiony na działanie wilgoci i ciepła, te chemikalia reagują ze sobą i tworzą dwutlenek węgla.Uzależnienie od pieczenia Sally mówi, że większość sprzedawanych obecnie proszków do pieczenia ma „dwustronne działanie”, co oznacza, że ​​dwukrotnie tworzy bąbelki dwutlenku węgla. Proszek do pieczenia aktywuje się po raz pierwszy w połączeniu z płynami, takimi jak mokre składniki z przepisu. Następnie aktywuje się po raz drugi, gdy zostanie wystawiony na działanie ciepła — kiedy wrzucisz ciasto lub ciasto do piekarnika. To dwie szanse, aby pieczone smakołyki wyrosły i stały się przewiewne i lekkie. Kwas w proszku do pieczenia zmniejsza również nieprzyjemne smaki wytwarzane przez wodorowęglan sodu.

Proszek do pieczenia a soda oczyszczona

Proszek do pieczenia i soda oczyszczona

Łatwo pomylić sodę oczyszczoną z proszkiem do pieczenia. Po pierwsze, te dwa pieczenie dodatki wyglądają bardzo podobnie: białe i pudrowe. Mają też podobne zadania w pieczeniu, jak zaczyny chemiczne, które Uzależnienie od pieczenia Sally mówi, że ma pomagać wypiekom, takim jak ciasta, ciasteczka i szybkie pieczywo, rosnąć. Są to jednak bardzo różne bestie, a zrozumienie tego jest kluczem do lepszych wyników pieczenia.Według bloga Szkoła Piekarnicza, soda oczyszczona to tylko jeden składnik: wodorowęglan sodu. Nic nie zrobi z wypiekami, chyba że jest kwas, taki jak maślanka lub kwaśna śmietana, aby go aktywować. Z drugiej strony proszek do pieczenia jest mieszanką sody oczyszczonej i jednego lub więcej kwasów w proszku. W porządku, jeśli w przepisie nie ma kwasu, ponieważ proszek do pieczenia ma swój własny. Skrobia kukurydziana jest również mieszana z proszkiem do pieczenia, aby zapobiec zbrylaniu i kontrolować wszelkie ślady wilgoci w proszku.

Kuchnia akcje, że chociaż proszek do pieczenia może być sprzedawany jako wolno lub szybko działający, to, co zwykle znajduje się na półkach sklepowych, działa podwójnie. Jest to najpopularniejszy rodzaj, ponieważ dwukrotnie wytwarza dwutlenek węgla, zapewniając pieczywom niezawodny lifting i lepszą teksturę.

najlepsza pizza papa john?

Gdzie kupić proszek do pieczenia

Półka spożywcza z artykułami do pieczenia

Jak sama nazwa wskazuje, jeśli szukasz proszku do pieczenia w sklepie, z pewnością zacznij od przejścia do pieczenia. Na lokalnym rynku lub sklepie spożywczym, Świerk zjada sugeruje szukanie alejki, w której sprzedawane są inne wyroby do pieczenia, takie jak mąka, cukier i przyprawy. Co gotuje Ameryka? mówi, że popularne marki proszku do pieczenia w USA to Calumet, Clabber Girl, Rumford i Davis. Wszystkie te marki sprzedawane są w małych, cylindrycznych pojemnikach, co jest jednym ze sposobów na odróżnienie ich od sody oczyszczonej, która jest najczęściej sprzedawana w pudełkach. Proszek do pieczenia można również kupić online lub luzem.

Sprawdź datę ważności przed zakupem proszku do pieczenia. Chociaż jest kilka daty ważności żywności możesz zignorować, to nie dotyczy proszku do pieczenia. Stary lub przeterminowany proszek do pieczenia w Twoich przepisach nie będzie działał tak dobrze, a może w ogóle nie zadziałać. .

Przechowuj proszek do pieczenia w suchym miejscu o temperaturze pokojowej. What's Cooking America wskazuje, że wilgoć powoduje, że proszek do pieczenia traci swoją moc, więc przechowuj go z dala od zlewów i kuchenek, a nigdy w lodówce.

shot smak vs wir smaku

Jak używać proszku do pieczenia w przepisach

Proszek do pieczenia dodany do miski

Sprawdź w przepisie wymaganą ilość proszku do pieczenia. Zwykle jest wymieniony z innymi suchymi Składniki jak mąka, proszek kakaowy i sól w przepisie, jak w przepisie na ciasto czekoladowe One Bowl od Marta Stewart. W zależności od przepisu może być potrzebny zarówno proszek do pieczenia, jak i soda oczyszczona, dlatego ważne jest, aby nie mieszać ich ilości. Zmierzyć, Pieczenie Chwili mówi, aby nabrać proszek do pieczenia do miarki, a następnie narysować płaską krawędź u góry, aby go wyrównać.

Jeśli tworzysz własny przepis i chcesz dodać proszek do pieczenia, Uzależnienie od pieczenia Sally mówi, że na każdą szklankę mąki dodaj jedną łyżeczkę proszku do pieczenia. Ponieważ proszek do pieczenia zawiera już kwasy, które go aktywują, możesz użyć proszku do pieczenia w przepisach, które nie zawierają innych kwasów. (Niektóre przykłady kwaśnych składników obejmują maślankę, jogurt, kakao w proszku, melasę i sok z cytryny.) Możesz jednak również użyć proszku do pieczenia i kwaśnego składnika w przepisie, w którym chcesz uzyskać działanie zaczynu proszku do pieczenia, a także trochę posmaku lub smak kwaśny, np. do naleśników maślankowych czy wypieków o smaku cytrynowym (m.in. Sally's Baking Addiction).

Nie masz pod ręką proszku do pieczenia? Użyj tych substytutów

Biały proszek na drewnianej łyżce

Jeśli okaże się, że nie masz w domu proszku do pieczenia i nie masz czasu na bieganie do sklepu, na szczęście masz opcje. Kuchnia mówi, że możesz zrobić swój własny proszek do pieczenia. Aby to zrobić, potrzebujesz sody oczyszczonej i trochę kremu nazębnego. Krem z kamienia nazębnego to kolejny suchy, biały proszek, powstały jako produkt uboczny produkcji wina (poprzez Wszystkie przepisy ). Często używa się go do ubijania białek jajek bezy aby pomóc szczytom zachować stabilność i jest używany do robienia żucia Snickerdoodle ciasteczka. Ponieważ przepisy często wymagają tylko szczypty śmietanki z tatarem, istnieje szansa, że ​​w spiżarni znajdziesz słoik, który pozostał po innym wypieku. Według The Kitchn, aby zrobić domowy proszek do pieczenia, zmieszaj jedną łyżkę sody oczyszczonej z dwiema łyżkami kremu tatarskiego.

Proszek do pieczenia można zastąpić sodą oczyszczoną. Bądź jednak ostrożny; wymaga to trochę matematyki i prawdopodobnie zmiany przepisu. Smacznego zwraca uwagę, że ponieważ soda oczyszczona jest cztery razy silniejsza niż proszek do pieczenia, należy używać jej tylko o jedną czwartą. A ponieważ soda oczyszczona potrzebuje kwasu, aby ją aktywować, twój przepis będzie musiał zawierać jakiś kwaśny składnik – lub możesz go podważyć, na przykład używając maślanki zamiast części lub całości zwykłego mleka.