Co to jest Barramundi i jak smakuje?

Barramundi w wodzie

owoce morza to bardzo poszukiwana grupa żywnościowa wśród wszystkich na świecie. W rzeczywistości popyt na owoce morza rósł na przestrzeni lat i każdego roku na całym świecie konsumowanych jest średnio 143,8 miliona ton metrycznych. Twój przewodnik po rybach . Wliczając inne zastosowania owoców morza, całkowita suma wynosi 154 miliony ton metrycznych.


Niektóre gatunki ryb są bardziej popularne niż inne. W rzeczywistości najczęściej sprzedawanymi rybami na świecie są ryby słodkowodne znane jako Ctenopharyngodon idella. Niektóre z tych odmian ryb są znane bardziej jako tołpyga, karp pospolity i tołpyga, per Atlas świata .czy starbucks to dobra robota?

Ale świat rybacki ma trochę kłopotów, ponieważ przemysł rybny obawia się, że złe zarządzanie oceanami spowoduje niemożność zaspokojenia popytu. Do 2048 r. ta troska może stać się rzeczywistością, mówi Lepsza ryba . Ale na szczęście jest jedna ryba, która faktycznie pomoże rozwiązać ten problem ze względu na jej zdolność do rozwoju bez antybiotyków i hormonów.
Czym właściwie jest barramundi?

barramundi na żyłce

Barramundi, czyli późny calcarifer dla naukowych ćpunów, brzmi prawie jak piękna tropikalna wyspa. Jest to azjatycki labraks i „jest to gatunek ryby katadromicznej z rodziny Latidae z rzędu Perciformes”, za Lepsza ryba . Jest szeroko dostępny i popularny w Azji Południowej, Papui Nowej Gwinei i północnej Australii.

Barramundi to ryba o białym miąższu, bardziej przypominająca pstrąga, a nie różowa łosoś . Chociaż jest spożywany w całym regionie Indo-Pacyfiku, jego nazwa faktycznie pochodzi z języka australijskich Aborygenów, per Świerk zjada . Nazwa barramundi tłumaczy się jako „wielkołuska ryba rzeczna”. Nazwa, która jest całkiem trafna dla tego rodzaju ryb.Mają łuski (oczywiście) i są niesamowicie duże. W rzeczywistości mogą urosnąć do około 7 stóp długości i ważyć 130 funtów (przez Wybór ryb ). Jeśli chcesz przygotować posiłek, z pewnością jest to ryba, z którą możesz to zrobić!

Jak smakuje barramundi?

Gotowane Barramundi

Barramundi, choć prawdopodobnie nie będziesz go od razu szukać, jest świetnym jedzeniem dla tych, którzy doskonalą swoje umiejętności gotowania ryb i kubki smakowe. Jest to rodzaj ryby, która ma subtelny, delikatny i łagodny smak, który pomoże wprowadzić Twoje podniebienie w świat ryb. Ma bogaty, maślany, miękki, a nawet słodki smak.Sonic składniki krążków cebulowych

Zapach jest równie łagodny jak mieszanka smaków. Podczas gdy niektórzy ludzie nie mogą pozbyć się zapachu ryby, aby go nawet zjeść, barramundi nie wydziela silnego zapachu, takiego jak łosoś czy tuńczyk.

Jest to ryba o białym miąższu, więc można ją gotować z wieloma stronami, z którymi zwykle gotuje się rybę o białym miąższu. I podobnie jak każda inna ryba w dzisiejszych czasach, po złapaniu jest błyskawicznie zamrożona, co oznacza, że ​​można ją łatwo przechowywać w zamrażarce i wyjąć, gdy jest gotowa do gotowania.

restauracja chi chi blisko mnie

Jak to jest ekologiczne?

barramundi

Z słabo zaludnionymi oceanami wiąże się uboga dieta ryb. Globalne zasoby ryb są znacznie dotknięte takimi czynnikami, jak ślad węglowy, bioróżnorodność i sposób poławiania ryb, per Świerk zjada . Odgrywają one duży wpływ na obawy przed uszkodzeniem owoców morza.

Owoce morza można importować, co wpływa na światowy ślad węglowy. Słaba bioróżnorodność ma miejsce, gdy je się tylko niektóre ryby, a inne nie. Na przykład Amerykanie jedzą tylko krewetki, łososia, tuńczyka i dorsza. Ze względu na popularność tych ryb istnieje presja na te konkretne stada ryb, dlatego stosuje się złe metody połowu, aby zapewnić ich połów.

Ostatnią wielką zabawą jest łowienie ryb. Na ogół są hodowane lub odławiane na wolności. Obie opcje mają jednak zalety i wady. Farmy nie zawsze są lepsze ze względu na pompowane hormony i antybiotyki w rybach. Złowione dzikie ryby można wykonać za pomocą niewłaściwych technik połowowych, które kończą się drapaniem po dnie oceanu, zbierając więcej niż tylko potrzebną rybę.

Tu właśnie pojawia się barramundi. Można go hodować w dowolnym miejscu, nie zjada wielu innych owoców morza, aby rosnąć, nie wytwarza dużo odpadów i nie potrzebuje tylu antybiotyków, co inne ryby, aby być sprzedany i pozostać przy życiu, per ZielonyBiz . Na przykład łosoś musi być karmiony wieloma innymi dzikimi rybami, co kosztuje więcej i jest mniej zrównoważone.

Jak gotujesz barramundi?

filet z barramundi

Ten rodzaj ryb ma bardzo wysoką zawartość tłuszczu, co brzmi źle, ale znacznie ułatwia gotowanie. Można grillować, piec, gotować, smażyć, piec, gotować na parze i smażyć barramundi. Bez względu na poziom gotowania, jedna z tych opcji na pewno Ci się spodoba. Ta ryba jest jednak zwykle sprzedawana w całości, a nie w filetach, takich jak łosoś czy pstrąg.

dlaczego makaron ramen jest taki tani?

Prostym sposobem dla początkujących byłoby smażenie barramundi na patelni. Po prostu zacznij od osuszenia skóry ryby, aby zapewnić jej chrupiący wygląd. Następnie chcesz zrobić płytkie nacięcia w skórze, ale nie na tyle głęboko, aby trafić w miąższ. Ta część pomaga przyprawom wkradać się w nacięcia, a skóra nie wysycha. Dopraw solą i pieprzem i podgrzewaj na patelni z olejem przez dwie do trzech minut z każdej strony.

Może być również smażony z masłem i ziołami, grillowany z tajskimi przyprawami i nie tylko. Podobnie jak inne ryby, masło, cytryna i wino dobrze nadają się do barramundi. Jeśli chcesz go upiec, ustaw piekarnik na 375 stopni. Umieść rybę w całości lub w filetach (według własnych preferencji) i polej mieszanką czosnku, białego wina, masła, cytryny, kaparów, soli i pieprzu. Lepsza ryba . Gotuj przez około 15 do 18 minut, aż ryba będzie biała i zjesz pyszny obiad.

Czy barramundi jest dla ciebie dobre?

barramundi

Ryby są bardzo dobrze znane z tego, że są doskonałym wyborem do spożywania białka i zdrowego odżywiania. Chociaż ta ryba ma wysoką zawartość tłuszczu, nie jest tak tłusta jak stek lub określone kawałki wołowiny. Jeden kawałek barramundi zawiera 5 gramów tłuszczu ogółem i 2 gramy tłuszczów nasyconych (przez Lepsza ryba ).

Ma również połowę kalorii łososia w tej samej ilości. Jeden filet barramundi zawiera tylko około 185 kalorii i nie zawiera węglowodanów ani cukrów. Jest to świetny wybór, aby uzyskać codzienne białko, z 34 gramami chudego białka w zaledwie 6 uncjach ryby. Ma mnóstwo rzeczy, których byś chciał i żadnej z tych, których nie chcesz. Prawie nie ma rtęci ani innych zanieczyszczeń.

Jest również bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, o których wszyscy czytelnicy wiedzą, że są bardzo potrzebną częścią każdej diety. Jedna porcja barramundi zawiera 1 gram kwasów tłuszczowych omega-3, na Żyj silnie . Korzyści na tym się nie kończą! Sześć uncji zawiera 50 miligramów wapnia i 4% dziennego spożycia witaminy A osoby dorosłej.