Co to jest kwas cytrynowy i czy jest dla ciebie dobry?

Sproszkowany kwasek cytrynowy otoczony cytrynami na drewnianej desce

Jeśli przesiewasz produkty niemączne, które oferuje firma King Arthur Baking Company ich strona internetowa , znajdziesz 3,4-oz. słoik kwasu cytrynowego, znanego również jako „sól kwaśna”, za 6,95 USD. Kwas cytrynowy, jak opisuje opis produktu, to wielofunkcyjne urządzenie w kuchni, które może dodać smaku Twojemu zakwasowi, odwapnić potrawy w trakcie zmywania w zmywarce, zbić mleko w ricottę i nie tylko!


Szeroka gama możliwych zastosowań kwasu cytrynowego oznacza również, że można go znaleźć wszędzie. Ale nie bój się, drogi czytelniku, bo Jak działają rzeczy wyjaśnia, że ​​pomimo słowa „kwas” w nazwie, kwas cytrynowy to po prostu substancja, która tryska podczas jedzenia – wiecie co? — owoce cytrusowe i inne owoce inne niż cytrusowe, takie jak pomidory. „Spożywanie żywności z naturalnym kwasem cytrynowym jest całkowicie zdrowe i powinno być częścią twojego planu żywieniowego” – napisał James Hickey, osobisty trener i dietetyk w e-mailu do How Stuff Works. 'Jedynymi negatywnymi skutkami ubocznymi, jakie mogą wystąpić, jest nadmierne spożycie owoców cytrusowych, które może zmniejszyć szkliwo na zębach i spowodować zgagę'. Świerk zjada donosi, że wyprodukowany kwas cytrynowy nie wykazał żadnych korzyści ani szkód.Krótko mówiąc, kwas cytrynowy jest substancją naturalnie występującą w niektórych owocach, która przynosi korzyści dzięki swoim przeciwutleniaczom. Dłuższa wersja, jak zobaczysz w następnej sekcji, polega na tym, że większość spożywanego kwasu cytrynowego nie pochodzi z cytryny, ale z procesu produkcyjnego.
czy panera ma darmowe dolewki?

Robienie kwasu cytrynowego

Pleśń rosnąca na szalce Petriego

W 1917 r. Charles Pfizer & Co — mała firma chemiczna, która pewnego dnia miała wyprodukować jedną z podstawowych szczepionek przeciwko pandemii koronawirusa — zajmowała się destylacją kwasu cytrynowego z niedojrzałych owoców importowanych z Włoch. Jednak według Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne , wojna światowa przerwała linię zaopatrzeniową między Włochami a Stanami Zjednoczonymi.

Potrzebując nowego sposobu na produkcję kwasu cytrynowego, zaryzykowali zatrudnienie Jamesa Currie, który miał plany, jak wyprodukować kwas cytrynowy bez potrzeby używania owoców cytrusowych. Fermentacja pleśniowego grzyba Aspergillis niger, który jest czarną pleśnią atakującą owoce, przekształca cukry w kwasy cytrynowe. Po kilku latach prób i błędów proces fermentacji Currie przewyższył tradycyjny sposób przetwarzania kwasu cytrynowego. Tym samym stał się standardem branżowym.Czytelnik biologii szczegółowo opisuje fermentację kultury wgłębnej. Forma jest wprowadzana do kultury znajdującej się w bioreaktorze wykonanym ze stali z różnym wyposażeniem zapewniającym stan ustalony 30 C. Po fermentacji kwasu cytrynowego mieszanina przechodzi szereg procesów, w których tworzy osad cytrynianu wapnia, a następnie filtruje się i traktuje kwasem siarkowym. Ta mieszanina jest oczyszczana i poddawana procesowi krystalizacji, po którym uzyskany płyn jest suszony, przesiewany i pakowany jako sproszkowany kwasek cytrynowy sprzedawany przez The King Arthur Baking Company.

co się stanie, jeśli zjesz spleśniały chleb

W tym miejscu należy jeszcze raz podkreślić, że kwas cytrynowy pomimo spleśniałego pochodzenia jest bezpieczny do spożycia.Gotowanie z kwaskiem cytrynowym

Chłopiec w bólu po zjedzeniu cytryny

Jak wspomniano na początku, kwasek cytrynowy jest prawdziwym szwajcarskim nożem wojskowym do gotowania. Pod warunkiem, że szwajcarskie noże wojskowe mają główny cel zapewniania kwaśny profil smakowy . Kwas cytrynowy jest szczególnym narzędziem, które można nałożyć na mały zestaw konkretnych końcówek, chociaż te końcówki mogą być zastosowane w wielu sytuacjach.

Powody, dla których warto używać kwasu cytrynowego, per Eupicurious , jest to, że sprawia, że ​​Twoje jedzenie dłużej wygląda ładniej i że, jak powiedział Gordon Ramsay, „podnosi” Twoje potrawy z kopa. W pierwszym przypadku właściwości przeciwutleniające kwasu cytrynowego powstrzymują bardziej temperamentne potrawy i potrawy, takie jak jabłka i guacamole, przed brązowieniem. Dzięki temu możesz przygotować posiłek wcześniej, nie odczuwając rozczarowania, że ​​goście nie mogą zobaczyć cudu, jakiego dokonała Twoja praca.

Jeśli chodzi o rzeczywisty smak, redaktor naczelny MUNCHIES, Matthew Zuras, powiedział w gazecie: „Używam go, gdy chcę dodać cierpkości do dania, ale nie dodatkowego płynu, jak wzmocnienie kwasu w gęstym twarogu cytrynowym lub złożonym maśle. albo kiedy robię suche pasty i mieszanki przypraw.

Ten posmak jest również powodem, dla którego kwas cytrynowy pojawia się jako pierwszy powód PRZEWODOWY wymienia, kiedy outlet ujawnił, jak cukierki Warheads zniszczyły języki naszej młodości. Kwas cytrynowy aktywuje kwaśne receptory naszego języka za pomocą jonów wodorowych, dzięki czemu dostarcza tanga, którego czasami szuka Zuras.

najlepszy sposób na przechowywanie cebuli

Zastępowanie kwasu cytrynowego

Limonka i cytryna o połowę

Chociaż kwas cytrynowy można łatwo kupić praktycznie w dowolnym miejscu, nadal możesz chcieć mieć w zanadrzu możliwe zamienniki. Eatysta i Zjedz w dół zasugeruj te same cztery składniki, których możesz użyć w razie braku kwasu cytrynowego. Przypuszczalnie dzieje się tak dlatego, że kwas cytrynowy jest tak specyficznym składnikiem, że zastąpienie go nie działa.

Pierwszym, co nie dziwi, jest sok z cytryny. Cytryny naturalnie wytwarzają kwas cytrynowy, więc zamiast łyżki kwasku cytrynowego można użyć 4-5 łyżek soku z cytryny. To powiedziawszy, ponieważ sok z cytryny jest składnikiem płynnym, musiałbyś odpowiednio zbilansować inne płynne składniki. Następnie możesz użyć kwasu winowego, który rozwija się w winogronach i bananach. Chociaż jego sproszkowany stan sygnalizuje, że nie musisz zmieniać reszty przepisu, jego kwaskowatość jest wyraźniejsza niż kwasu cytrynowego, więc powinieneś użyć połowy ilości kwasu cytrynowego, którego normalnie użyłbyś.

Kolejne dwie sugestie naprawdę drapią dno beczki. Biały destylowany ocet zawiera kwas cytrynowy, ale jest tak słaby, że trzeba by potroić jego ilość, aby osiągnąć odpowiednią kwasowość. Jednak zrobienie tego prawdopodobnie spowodowałoby wiele zamieszania, jeśli chodzi o zbalansowanie reszty naczynia. Ostatnią substytucją jest witamina C, która jest kwasem askorbinowym.

Chociaż w razie potrzeby zadziałałyby, lepiej byłoby po prostu kupić kwas cytrynowy lub „kwaśną sól” w lokalnym sklepie spożywczym lub supermarkecie.