Co to jest kolendra i jak smakuje?

Nasiona kolendry i liście kolendry

Prawdopodobnie zatrzymałeś się i gapiłeś na tablica przypraw w twoim sklepie spożywczym tysiąc razy. I prawdopodobnie widziałeś kolendrę za każdym razem. Czym właściwie jest ta magiczna przyprawa?


Kolendra to jadalna roślina aromatyczna, używana w daniach międzynarodowych na całym świecie. Uprawia się ją w regionach w południowej Europie, Afryce Północnej i południowo-zachodniej Azji (przez SPICEografia ). Eksperci kulinarni obliczyli, że ta delikatna, liściasta roślina została po raz pierwszy użyta jako przyprawa około 5000 p.n.e. Aby dopasować się do jej pełnego smaku, kolendra ma bogatą historię. Uważa się, że jest to jedno z najstarszych znanych ziół, nawet z symbolicznymi odniesieniami w Starym Testamencie Biblia a także starożytne pisma sanskryckie, według Wiara i kultura . Nasiona zostały umieszczone w egipskich grobowcach, aby zapewnić wieczną miłość, per Geografia żywieniowa , a koloniści z Massachusetts wyhodowali go po przybyciu do Ameryki (poprzez Świerk zjada ).Liście kolendry są powszechnie znane jako kolendra (co jest właściwie hiszpańskim słowem oznaczającym kolendrę). Kolendra to zioło, które ludzie albo kochają i doceniają, albo absolutnie nienawidzą (więcej o tym za chwilę). Nasiona kolendry są często suszone i mielone na przyprawę, która jest używana w wielu daniach europejskich, azjatyckich, łacińskich i indyjskich. MasterClass .
Linia zdrowia donosi, że kolendra ma kilka korzyści zdrowotnych i właściwości leczniczych, w tym przeciwutleniacze wzmacniające odporność, ochronę zdrowia mózgu i serca oraz zdolność do obniżania poziomu cukru we krwi, wzmacniania i oczyszczania skóry oraz wspomagania trawienia. Pyszne i pożywny? Wygrana-wygrana!

Jak smakuje kolendra?

Kolendra cała i mielona

Nasiona kolendry mają jasny, ciepły, kwiatowy, cytrynowy smak i aromat, zgodnie z Świerk zjada . Z drugiej strony kolendra — liść z tej samej rośliny — ma mocny, perfumowy smak i jest często używana jako dodatek lub dodatek (cześć, guacamole!). Jednak niektórzy ludzie mają niekorzystny gen, który sprawia, że ​​kolendra smakuje jak mydło, 23 i ja raporty. To wyjaśnia, dlaczego po obu stronach jest tak wiele namiętnych argumentów, czy kolendra smakuje dobrze, czy okropnie – zależy to od twojej genetyki.Często miesza się z mieloną kolendrą kminek aby stworzyć jeszcze mocniejszy smak, który sprawia, że ​​kubki smakowe tańczą. Według Rozwijająca się kuchnia jest , przypomina bardziej pikantny kardamon z nutami pieprzu cytrynowego. Jest powszechnym składnikiem dań curry i wypieków, ponieważ zapewnia dobrą równowagę w stosunku do cukrów i słodszych przypraw. Całe nasiona kolendry są często używane w przepisach na marynowanie i solanki, aby wydobyć odrobinę ciepła. Nasiona są zwykle lekko prażone, aby uwolnić swój zniewalający zapach, zanim zostaną dodane do naczyń lub zmielone na proszek (przez Rozkwit kuchni ). Smak tej żywej, wszechstronnej przyprawy pogłębia się im dłużej jest gotowana.

Uwielbiam to lub nienawidzę, kolendra i kolendra są tutaj, aby zostać.