Czym jest kura kornwalijska i jak ona smakuje?

ziołowe kury z dziczyzny, ryżu i warzyw

Wyobraź sobie, że podano ci całego kurczaka, a potem zacząłeś pożerać całego ptaka – pierś, uda, podudzia, wszystko – wszystko samemu. Nie wstydź się, jeśli zbliżyłeś się do kury kornwalijskiej, to jest oczekiwanie. USDA definiuje kornwalijską kurę łowną jako „niedojrzałą kurę w wieku poniżej pięciu tygodni, dowolnej płci, o wadze tuszy gotowej do ugotowania wynoszącej dwa funty lub mniej”. Mówiąc prosto, kura kornwalijska to kurczak na tyle małe, że może je zjeść jedna osoba w jednym miejscu (poprzez Precyzyjne odżywianie ).


Zgodnie z legendą, kura kornwalijska została po raz pierwszy wyhodowana przez Tea Makowsky w Connecticut w 1949 roku. Wygląda na to, że farma Makowsky została zniszczona przez pożar i próbując zwiększyć liczbę stad, próbowała krzyżować kurczaki, a mianowicie popularnego kurczaka kornwalijskiego z Biała kura Plymouth Rock, aby stworzyć ptaka, który niezwykle szybko dojrzeje. Jej kurczaki nie tylko były gotowe do uboju w mniej niż pięć tygodni, ale także urosły pulchne, mięsiste piersi i dostarczyły idealną ilość pożywienia dla jednej osoby (poprzez Współczesny rolnik ). Niektóre z najlepszych restauracji w Nowym Jorku zwróciły uwagę na „Rock Cornish game hens” Makowsky'ego, a ptaki jednorazowe stały się dość modne w latach 50. (poprzez Seattle Times ). Obecnie można znaleźć kury kornwalijskie w Internecie oraz w dziale świeżych i mrożonych produktów spożywczych w większości sklepów spożywczych i dużych detalistów.czy chińskie jedzenie jest dla ciebie złe?

Czy kury kornwalijskie z dziczyzny smakują jak kurczak?

Kurki kornwalijskie w brytfannie

Według Dom Targowy Niektórzy twierdzą, że smak kornwalijskich kur jest mniej zdecydowany niż kurczaka, ale ponieważ kury kornwalijskie są rzezione młodsze, ich mięso jest bardziej delikatne. Ponadto kury kornwalijskie są w dużej mierze białe mięso , więc nie spożywaj tyle tłuszczu i kalorii co kurczak (poprzez Miłość do kuchni dzisiaj ). Świerk zjada dodaje, że ze względu na swój młody wiek kura kornwalijska zapewnia niepowtarzalny smak, którego większe kurczaki po prostu nie posiadają, a ptaka można zastąpić dowolnym przepisem na kurczaka (czas gotowania będzie krótszy dzięki mniejszym rozmiarom kury).
Dla inspiracji przepisem, Wydawaj za grosze dzieli się prostym (i konfigurowalnym) przepisem na kury kornwalijskie, które są pieczone z rozmarynem, tymiankiem, cytryną i czosnkiem. Ptaki mają chrupiącą skórę i maślane mięso, podawane z aromatyczną marchewką, ziemniakami i cebulą. Jo Cooks ma podobną recepturę, ale kury są zaprawiane suchą masą składającą się z włoskiej przyprawy, wędzonej papryki, czosnku i płatków czerwonej papryki.

Tyson oferuje trzy wyjątkowe przepisy na glazurę dla ich kur kornwalijskich – jeden z sosem żurawinowym i posiekanymi migdałami, jeden z sokiem jabłkowym, syropem klonowym i musztardą, a drugi z sokiem pomarańczowym, octem balsamicznym, brązowym cukrem i rozmarynem.Jak działają rzeczy stwierdza, że ​​kornwalijskie kury z dziczyzny mogą kosztować więcej niż tradycyjny kurczak, więc skorzystaj z okazji, aby doprawić resztę posiłku dodatkami, takimi jak pieczone lub tłuczone ziemniaki, grillowane szparagi, kolorowe warzywa i kremowe risotto .

andrew stewart poślubił martha stewart