Czym jest chałwa i jak smakuje?

Zwykła chałwa pokrojona i pokrojona w kostkę

Ci z Was, którzy mieszkają lub podróżowali na Bliski Wschód, prawdopodobnie widzieli chałwę na rynkach. Często wystawiane są tam koła smakołyku, zgodnie z New York Times . Chociaż chałwa jest starożytnym słodyczą pochodzącą z regionu, jest dość popularna i powszechna na Półwyspie Bałkańskim, w Afryce Północnej i Indiach (poprzez Halvamania ).


Chociaż chałwa jest często uważana za słodycz lub przysmak, niektórzy uważają ją za jeden z najstarszych suplementów diety na świecie. Cukierki są najczęściej wytwarzane na bazie orzechów, chociaż istnieje również chałwa na bazie mąki (poprzez Kuchnia ). Starożytna chałwa była wytwarzana z daktyli i mleka lub sezamu i miodu. Dziś jest zwykle przyrządzany z pokruszonego sezamu lub nasion słonecznika i syropu cukrowego , a potencjalnie ma dodatkowe smaki, takie jak kakao, wanilia, inne orzechy, a nawet suszone owoce. Chałwa na bazie nasion sezamu zawiera wiele niezbędnych minerałów, kwasów tłuszczowych, błonnika pokarmowego, białek, aminokwasów i innych dobrych składników odżywczych — nawet jeśli jest na tyle słodka, że ​​powinna być spożywana z umiarem.Chałwa ma ciekawą konsystencję

Chałwa czekoladowa

Chociaż chałwa z pewnością ma wyjątkowy smak, konsystencja zwykle staje się centralnym punktem dla tych, którzy są nowicjuszami w cukierkach. Smak tego przysmaku w dużej mierze zależy od dodatków, takich jak czekolada, wanilia lub pistacja , według Kuchnia . Jednak zwykła lub oryginalna chałwa ma przede wszystkim łagodny smak tahini lub mielonego sezamu. Zamiast smaku zwykłego tahini (które Ilustrowany kucharz mówi czasami gorzki) , syrop cukrowy — i wszelkie inne dodane składniki, takie jak skórki z cytryny i wanilii — pięknie równoważy smaki, zgodnie z New York Times .
Oprócz samego smaku, konsystencja chałwy jest czymś w rodzaju skrzyżowania cukierków o strukturze plastra miodu i banialuki . Chałwa może mieć jednocześnie kruchą i puszystą konsystencję, zgodnie z Kuchnia, jest jednak bardziej miękki niż chrupiące, ale przewiewne cukierki o strukturze plastra miodu (poprzez Kobieta-pionierka ). Miękkość chałwy najbardziej przypomina krówkę, zwłaszcza gdy się ją przecina. Według Kuchnia , nie ma drugiego takiego cukierka, więc jeśli planujesz spróbować chałwy, kup smak, który znasz, taki jak wanilia lub pistacja i przygotuj się na słodkie, niepowtarzalne doznania.