Co to jest luk w Chile i czy jest pikantne?

Wylęgaj zielone papryczki chili w koszu

Szukam dziecka pieprz która zapewnia idealną równowagę ciepła i słodyczy? Nie szukaj dalej: chile Hatch to twoja borówka.


Jeśli miałeś szczęście odwiedzić amerykański południowy zachód późnym latem/jesienią, bez wątpienia natknąłeś się na niesławną papryczkę chile Hatch, która pochodzi z Hatch w stanie Nowy Meksyk. I nigdzie indziej (dla przypomnienia). Papryczki Hatch to długie, zielone papryczki chili, dość podobne do papryczek kalifornijskich i Anaheim, ale dostarczają o wiele więcej ciepło (przez Świerk zjada ).Chili pieprzowe szaleństwoli wyjaśnia, że ​​papryka chile New Mexican Hatch jest ważną częścią kultury dla każdego, kto mieszka w Nowym Meksyku, a tam, gdzie są uprawiane i zbierane – w środku terytorium rolniczego Rio Grande – jest często określana jako stolica chili świat. Papryka jest tak szanowana, że ​​coroczny Festiwal Hatch Chile, który odbywa się w każdy weekend Święta Pracy, przyciąga do 30 000 osób z całego świata, stłoczonych w małym miasteczku liczącym mniej niż 2000 osób.
Według łuska pieprzowa , niepowtarzalny smak chili Hatch to już legenda. W porównaniu z innymi papryczkami chili, papryczki Hatch są bardziej ziemiste, być może z żyznej gleby na obszarze, z którego pochodzą. Można je jeść na surowo, ale ich skórka jest dość gruba, więc często są palone, co wydobywa niezrównane nuty dymne/maślane.

Jakie przepisy można wykluć z tego nowego meksykańskiego zielonego chili?

pieczone zielone chili Hatch na półmisku do serwowania

Chiles Hatch są niezwykle wszechstronne i można je dodawać do różnych potraw, w tym gulaszów, sautés, wierzby , dipy takie jak queso, hummus i salsa (via Jedzenie i wino ). Są doskonałe na hamburgery i Pizza , a w Nowym Meksyku można je znaleźć nawet w szarlotka ponieważ słodycz owocu pięknie współgra z dymem chili.Można znaleźć zarówno czerwone, jak i zielone odmiany papryczek Hatch, ale tak naprawdę są to te same papryczki zbierane w różnym czasie. Wcześnie zebrane, a następnie upieczone, mają charakterystyczny wędzony smak. Gdy chili dojrzewają i stają się czerwone, stają się słodsze i bardziej ziemiste (poprzez Jedzenie i wino ).

Jeśli chodzi o ciepło, istnieje kilka odmian chili Hatch, więc ich lokalizacja na Skala Scoville'a waha się. Milder Hatch chiles zaczyna się od około 1000 SCU (jednostek ciepła Scoville), co jest podobne do papryczki poblano, podczas gdy gorętsze odmiany mogą osiągać do 8000 SCU, bardziej zbliżone do papryki serrano (przez Moje przepisy ). meksykański proszę Dodaje, że wielkość papryczki chili wskazuje na jej poziom ciepła: mniejsze papryczki chili są zwykle gorętsze, a większe są łagodniejsze.Wartości odżywcze, jedna średnia papryka chile Hatch ma tyle witamina C jak sześć pomarańczy i jest pełen wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, niacyny, kwasu foliowego i innych ważnych witamin (poprzez Uniwersytet Łyżka ).
Kategorie jeść Ekskluzywny Inny