Z czego właściwie wykonane jest imitacja mięsa kraba?

imitacja kraba w misce

Ze słowem imitacja przed nim, zdecydowanie nie jest tajemnicą, że imitacja kraba jest daleka od rzeczywistości. Ten ciasno upakowany czerwono-biały oszust, który można znaleźć w dziale owoców morza w sklepie spożywczym, może przypominać kraba, ale tak naprawdę wcale nie jest zrobiony z kraba. Czym dokładnie jest imitacja kraba i czy jest wart twoich pieniędzy?


Chociaż nie znajdziesz żadnego mięsa kraba w imitacji kraba, ty Wola odnaleźć owoce morza — imitacja kraba składa się z pasty zwanej surimi, która jest w zasadzie przetworzoną, zmiksowaną rybą. Zwykle jest to kombinacja ryb, takich jak mintaj czy witlinek pacyficzny, które zostały poddane skomplikowanemu procesowi produkcyjnemu i zamienione w żelowatą substancję (poprzez Thriller ). Pasta z owoców morza może nie brzmieć aż tak smacznie, więc aby uzyskać odpowiedni smak i konsystencję, którą znajdziesz w swoim Kalifornijska rolka producenci dodają skrobie, cukry, sztuczne aromaty, a czasem MSG (przez Brama SF ). Wszystkie te dodatki znacznie obniżają wartość odżywczą imitacji krabów i mogą stać się punktem menu dla tych, którzy są bezglutenowe powinien trzymać się z daleka.Czy imitacja kraba jest zdrowa?

imitacja mięsa kraba

Aż trudno uwierzyć, że wysoko przetworzona żywność od ponad 900 lat uważana jest za przysmak. Surimi zostało stworzone przez japońskich kucharzy, którzy szukali sposobu na wykorzystanie resztek ryb. Ta kreacja ostatecznie stała się podstawą imitacji kraba i od tego czasu jego popularność tylko wzrosła. Nic dziwnego, że restauracje uwielbiają go, ponieważ imitacja kraba stanowi niedrogą alternatywę dla prawdziwego. Wiąże się to jednak z pewnymi wyraźnymi wadami.
Na początek prawdziwe mięso kraba jest po prostu zdrowsze niż imitacja kraba, ponieważ zawiera więcej tłuszczów Omega-3, mniej cukru i więcej białka oraz witaminy, takie jak B12 i cynk (poprzez Linia zdrowia ). Kiedy jesz na imitacji mięsa kraba, ty Wola spożywaj mniej sodu, niż gdybyś miał przed sobą talerz prawdziwego jedzenia, więc jeśli starasz się o to dbać w swojej diecie, możesz rozważyć tę alternatywę dla owoców morza.

Chociaż imitacja mięsa kraba zawiera wiele konserwantów, które pomagają przedłużyć jego okres przydatności do spożycia, musisz traktować produkt podobnie jak w przypadku ryb. Według Los Angeles Times , jeśli jest zapakowany próżniowo, nie powinieneś mieć problemu z przechowywaniem go w lodówce do dwóch miesięcy przed otwarciem. Jeśli kupisz go zamrożony, powinien pozostać dobry w zamrażarce przez około sześć miesięcy. Po otwarciu lub rozmrożeniu imitacji kraba masz około trzech dni – pięć, jeśli chcesz popchnąć kopertę – zanim się zepsuje. Dość szybko się zorientujesz, że zepsuł jej kwaśny smak i nieprzyjemny smród.Czy powinieneś kupić imitację mięsa kraba?

kupowanie mrożonych owoców morza

Nikt nie będzie twierdził, że ciastka krabowe nie mogą być trochę drogie w menu restauracji z owocami morza, więc na tym froncie imitacja kraba ma pewne oczywiste zalety. Jest tani i sprawdza się jako szybka opcja do dodania do sałatki lub dipu z owoców morza. Poza niższą zawartością białka i wyższą zawartością cukru, łatwo zrozumieć, dlaczego imitacja kraba stała się tak popularna. Jednak ekolodzy oceanów mogą nawet powiedzieć, że ten okazyjny produkt z owoców morza stał się trochę także popularny.

Aby nadążyć za popytem i uzyskać wystarczającą ilość imitacji kraba, aby móc się poruszać, należy zebrać duże ilości mintaja, co ma pewne obawy dotyczące możliwości przełowienia (poprzez Mówiąca Ryba ). Upewnienie się, że ryba używana do imitacji kraba ma atrakcyjny wygląd kraba, wymaga również dużej ilości wody, aby poprawić jej kolor i teksturę mięsa. Może to prowadzić do zanieczyszczenia ścieków, jeśli niewłaściwie odprowadzane do oceanu (przez Powiązana prasa ).Nikt ci nie powie, żebyś nie cieszył się swoim Sushi lub sałatka z owoców morza. Tak długo, jak nie masz nic przeciwko temu, że prawdopodobnie w ogóle nie jesz kraba, zrób to. Nie możemy się spierać z zaoszczędzeniem kilku dolców na coś, co może smakować prawie jak prawdziwe. Jeśli jednak nie możesz tego podrobić i szukasz kraba, który jest prawdziwy i autentyczny, wiedz, że jedyny krab, który powinieneś zamówić, to ten, który pochodzi prosto z morza – a nie wypluwany z młynka w fabryce.