Czym jest Okra i jak smakuje?

Świeża okra w całości i w plasterkach

Okra dostaje złą reputację. Bardzo złośliwe warzywo (A może to owoc? Więcej o tym później.) miało problem z wizerunkiem na długo przed słynnym szefem kuchni Tom Colicchio nazwał to jego najmniej ulubionym jedzeniem. Colicchio, który złożył deklarację podczas wywiadu z 2007 r. 2007 New York Times , opisany okra jako „śliski”. W porządku, okra może być śliska — ale może być też chrupiąca, a nawet kremowa! To wszystko w przygotowaniu. Jedna zielona planeta zaleca zamrożenie świeżej okry, a następnie krojenie jej, gdy jest jeszcze zamrożona, lub moczenie świeżej okry w ocet winny na 30 minut przed gotowaniem, aby uniknąć tej nieprzyjemnej konsystencji. Inna opcja, zgodnie z sugestią Jedzenie i wino , jest cięcie strąków pionowo na długie paski, a nie bardziej tradycyjne poziome rundy.


skąd pochodzi mięso mcdonalds

Ale czym jest okra? Zbieranie historii opisuje ją zarówno jako roślinę ozdobną i warzywo. (Chociaż część warzywna jest powodem do dyskusji. W oparciu o jej cechy botaniczne, Insider biznesowy zadeklarował, że jest to owoc, który smakuje jak warzywo). Medmunch , okra ma subtelny smak, często opisywany jako zbliżony do bakłażana lub świeży zielone fasolki . Gdyby nie wrodzona śliskość, wydaje się, że okra prawdopodobnie miałaby znacznie szerszy urok. Strąki są również pełne antyoksydantów i witamin, dzięki czemu okra jest ładna zdrowy wybór (przez Linia zdrowia ).Użyj wysokiej temperatury, aby uniknąć szlamu

Smażona okra na stole piknikowym

Członek rodziny malwy, według Ogrody Wszystkie , okra jest botanicznie spokrewniona z oryginałem pianka , słodka mikstura, która niewiele przypominała dzisiejszą przekąskę napakowaną cukrem. Podobnie jak jej kuzyn prawoślaz lekarski (roślina), okra jest śluzowata (via Centrum Zrównoważonej Żywności ), stąd „szlam” — cecha, która Zbiory do stołu mówi, że jest doskonałym środkiem zagęszczającym w potrawach takich jak gumbo i inne gulasze.
Oprócz technik przygotowawczych, takich jak zamrażanie lub moczenie w occie, metoda gotowania może mieć znaczny wpływ na czynnik śluzu. Południowe życie sugeruje przepisy, które wymagają wysokiej temperatury (takich jak smażenie, pieczenie lub grillowanie) najlepiej sprawdzają się z niezrozumianym składnikiem — i nie zapominajmy smażona okra . Nie ma (prawdopodobnie) żadnego jedzenia na świecie, które nie smakuje wspaniale, chrupiące smażone w głębokim tłuszczu, prawda?

pięciu facetów aż po dodatki

Nawet Tom Colicchio w końcu uległ urokowi okry. Prawie dziesięć lat po jego twardym twierdzeniu w New York Times , Colicchio dobrodusznie cofał się, gdy, jak podano w Obserwator z Dallas , podczas jednego z odcinków Bravo's określił danie z okry przygotowane przez szefa kuchni Johna Tesara „jednym z najlepszych dań wieczoru”. Najlepszy szef kuchni . Jeśli odpowiednio przygotowana okra może udowodnić, że szef kuchni Colicchio się myli, jesteśmy pewni, że możesz również odwrócić się od tego składnika.