Co to jest owoc Pawpaw i jak smakuje?

owoc łapy

Nie mylić z papają, która jest czasami nazywana pawpaw, północnoamerykańska pawpaw wcale nie jest owocem tropikalnym (przez Kentucky State University). Zamiast tego ten umiarkowany owoc rozwija się w tym samym klimacie, co jabłka i gruszki azjatyckie (via Jedzenie i wino ). W przeciwieństwie do wprowadzonych kolonialnie owoców sadowniczych, łapa pochodzi z Ameryki Północnej. Pokosy drzew owocowych pawpaw niegdyś nakrapiane krajobraz od Wielkich Jezior Środkowego Zachodu do południowej części Florydy, zgodnie z Poważne jedzenie . Członkowie ekspedycji Lewisa i Clarka na początku XIX wieku podjadali owoce łapy dla przyjemności i pożywienia. Plotka głosi, że George Washington zajadał się schłodzonymi łapami na deser.


Jako największe drzewo owocowe naturalnie występujące na kontynencie, może wydawać się zaskakujące, że łapy pozostają dziś pewną tajemnicą. Nina Berryman, hodowca łap i kierownik farmy w Weavers Way, powiedziała Jedzenie i wino , „Po prostu nie podróżuje dobrze, więc nie pasuje dobrze do naszego konwencjonalnego, wielkoskalowego systemu rolniczego, który dostarcza żywność w całym kraju i na całym świecie”. Podobnie jak w przypadku cienkich i soczystych pomidorów rodzinnych, łapy są zbierane dojrzałe i są zbyt delikatne dla rynków towarowych, takich jak duże sieci handlowe. Jeśli masz szczęście, mogą być nawet sezonowo dostępne na lokalnym targu rolniczym (przez Kuchnia ).Łapy są niezwykłe i słodkie

wnętrze owocu łapy

Kiedy napotkasz łapę, nie zniechęcaj się domowym wyglądem owocu. Podobny rozmiarem, kształtem i kolorem do mango, łapa nie ma przyciągającego wzrok uroku pluota lub smoczego owocu. Zamiast tego cętkowana zielona skóra łapy łatwo ulega siniakom i może mieć brązowe plamy, gdy przejrzała (poprzez Brama SF ).
Łapa to jednak owoc, którego nie chcesz oceniać po jego okrywie. Dojrzały, gdy jest niesamowicie miękki, żółty wewnętrzny miąższ łapy jest równie zaskakujący, co słodki. Posiada kremową, kremową konsystencję o smaku przypominającym owoce tropikalne. Niektórzy opisują łapy, jak melon spotyka się z bananem, mango, ananasem i jagodami (przez Kentucky State University). Te próby scharakteryzowania naprawdę wyjątkowego smaku łapy łapy są widoczne w ludowych nazwach owocu: banan Hoosier, banan indyjski i jabłko z kremem (poprzez Poważne jedzenie) .

Łapa jest zwykle spożywana na świeżo, ponieważ miękki miąższ nie nadaje się do krojenia w kostkę. Berryman powiedział Jedzenie i wino „Myślę, że najlepszym sposobem na ich zjedzenie jest rozcięcie ich i zjedzenie łyżką, jak awokado”. Jeśli skorzystasz z jej rady, unikaj dużych, błyszczących czarnych nasion łapy. Masz szczęście, że masz do czynienia z nadmiarem szybko dojrzewających owoców? Będziesz potrzebował kilku przepisów na łapy. Paw Paw lody to od dawna ulubieniec koneserów łapek. Miąższ można również zamrozić do późniejszego wykorzystania w koktajlach, babeczkach lub budyniu.


Kategorie Inne Telewizja Inny