Co to jest Squab i jak go jeść?

wyśmienite danie obiadowe? Bloomberg/Getty Images

Dla jednych tajemnicą, a dla innych ptasią rozkoszą, kłótnią bardzo dobrze może być „inne, inne, inne białe mięso”. Często spychany do serwowania w eleganckich restauracjach, squash blednie w porównaniu z popularnością innych jadalnych ptaków, takich jak kurczak, indyk, kaczka, a nawet Przepiórka .


Wierzcie lub nie, squab jest formą gołębia. Tak, nie zmieniaj jasności ekranu ani okularów — czytasz to poprawnie. Chociaż myśl o zjedzeniu gołębia może nie być najbardziej apetyczną rzeczą, jaką kiedykolwiek słyszałeś, nie pozwól, aby to wyimaginowane piętno negatywnie wpłynęło na twoją opinię o małym ptaku. Świerk zjada zauważa, że ​​puchacz ma zwykle około czterech tygodni i jest specjalnie hodowany do jedzenia. D'Artagnan zauważa, że ​​squab był w rzeczywistości „pierwszym udomowionym drobiem, nawet poprzedzającym kurczaka”. Czy to nie fascynujące? Codziennie czegoś się uczysz.Jak smakuje squab?

młody gołąb na gałęzi drzewa

Squab ma ciemniejszy kolor, bardziej jak kaczka niż kurczak. Jest gotowane jak wołowina lub inne „czerwone mięso” — od średnio wysmażonego do średnio-dobrego — i jest delikatne i stosunkowo łagodne. Często piecze się je w całości, a następnie rozkłada, ale czasami przed gotowaniem jest również nadziewane. Ma lekki „smak dziczyzny”, a ptaki są dość małe. Większość kłaczków pochodzi od ptaków, które nigdy nie latały, stąd ich delikatne mięso (via Świerk zjada ).
Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju i dobrostanu zwierząt łuskowate mogą mieć pewność, że ptaki, którymi się ucztują, zostały prawdopodobnie dobrze wychowane, ponieważ rzadko są produkowane masowo.

Mimo to pozostaje niechęć do kłótni. Jedzenie i wino zauważa, że ​​niektóre z przyczyn piętna squab to fakt, że są one droższe od innych drobiu – oraz prosty fakt, że wiele osób kojarzy gołębie z brakiem czystości. Podczas gdy squab był popularny w przeszłości, ponieważ Popularna nauka zauważa, że ​​ludzie w dzisiejszych czasach utożsamiają gołębie z ptakami spotykanymi w miastach, pozostawiając wszędzie swoje kupy.Jaka jest historia squabu?

gołębie na bramie

Jednak w całej historii squab był bardzo ulubionym źródłem białka i podobno po raz pierwszy został zjedzony w starożytnym Egipcie. Popularny w wielu krajach i kuchniach, odpowiednio ugotowany squash może stać się niezwykle przyjemnym posiłkiem. Od Włoch i Maroka po Afrykę Północną ludzie jedli squash już od XV wieku, często w plackach filo, gotowanych na ogniu lub z ryżem, według D'Artagnan .

Ponadto małe ptaki były czymś więcej niż tylko opcją obiadową — działały jako gołębie pocztowe! Oczywiście przed pocztą, Internetem i telefonami te gołębie pocztowe były cenione i niezwykle szanowane. Popularna nauka podkreśla nawet szczególnego udomowionego gołębia o imieniu Cher Ami, który faktycznie otrzymał francuski honor wojskowy zwany Croix De Guerre, po dostarczeniu niezwykle ważnej notatki podczas I wojny światowej.Jak wychowywany jest puch?

młode gołębie

Hodowla młodych gołębi jest znacznie bardziej pracochłonna i czasochłonna niż chów jakiejkolwiek innej formy drobiu, dlatego większość kłaczków kupowana jest od renomowanych, małych dostawców. Jednym z powodów tak wysokiej ceny jest to, że, jak zauważyła założycielka D'Artagnan, Ariane Daguin, rozmawiając z Jedzenie i wino , odchów poczwarki jest „znacznie, dużo bardziej intensywny niż jakikolwiek inny drób”. Według Popularna nauka Młode gołębie muszą być wychowywane w bliskim sąsiedztwie rodziców i poświęcać im wiele uwagi, ponieważ jako noworodki są zasadniczo całkowicie bezradne. Zmniejsza to liczbę potomstwa większości gołębi. Ponadto same ptaki są tak małe i nie dają prawie tyle mięsa, co inny drób. Ptaki mogą być również bardzo wrażliwe i bardzo odporne na ubogie pożywienie, zmianę środowiska czy sztuczne zapłodnienie. W sumie podnosi to cenę.

Wielu zauważa jednak odrodzenie się w ciągu ostatniej dekady, a wiele restauracji sprzedaje więcej squasha, a wielu klientów skoncentrowanych na jedzeniu decyduje się na bardziej niezwykłą opcję zamiast bardziej wszechobecnej piersi lub ud z kurczaka. Doprowadziło to do tego, że squash stał się podwyższoną, prawie luksusową opcją białka. Podczas gdy wiele osób lubi squash tylko podczas jedzenia poza domem, z pewnością możesz zrobić to w domu – pamiętaj tylko, aby jej nie rozgotować! Jak wspomniano wcześniej, gotuj squash tak, jak gotujesz czerwone mięso. Odpowiednio przygotowany może być niezapomnianym doznaniem kulinarnym.