Czym jest tamaryndowiec i jak smakuje?

tamaryndowiec z liściem

Na pewno słyszałeś o tamaryndowcach, ale co tak naprawdę wiesz o tym wszechstronnym i owocowym smaku? Pochodzący z tropikalnej Afryki tamaryndowiec pochodzi z języka arabskiego tamar hindu , co w wolnym tłumaczeniu oznacza „indyjską randkę” (via Smacznego ). Owoce tamaryndowca mogą przypominać groszek lub fasolę w kolorze czekoladowym w jaśniejszym strąku. Smak tamaryndowca może być słodki lub kwaśny, w zależności od tego, jak dojrzałe są owoce i jaką część tej wysoce wykorzystywanej rośliny zawierasz w swoim jedzeniu. Kobieta-pionierka Blog opisuje smak soku z tamaryndowca dla amerykańskiego podniebienia jako „...coś podobnego do tropikalnej karmelizowanej lemoniady”.


jak udowodnić drożdże?

Nawet jeśli o tym nie wiesz, prawdopodobnie próbowałeś tamaryndowca. Owoce są powszechnie używane w kuchni indyjskiej, takich jak chaats i curry , i jest również używany w sos Worcestershire (przez WebMD ). Sproszkowany tamaryndowiec stosowany jest w cukierkach i przekąskach. Pasta, koncentrat lub ekstrakt z dojrzałych owoców stosowany jest jako słodko-kwaśny środek do chutneyów i wielu dań mięsnych. Zarumienione i dojrzałe owoce są często używane jako marynata do steków lub ryb, a niedojrzałe kwaśne owoce są często siekane i marynowane. Owoce są używane w wielu przypadkach do zrównoważenia smaków lub dodania łagodnej kwaskowatości potrawom. Tamarynda może zmiękczać mięso lub działać jako konserwant żywności. Specyficzny smak tamaryndowca zależy od tego, jak go używasz.Tamarynda jest dla miłośników słodkości i kwaśności

Tamarynda rośnie na drzewie

Nasiona tamaryndowca (wewnątrz zwisających strąków przypominających groszek) mają konsystencję daktylową, ale zupełnie inny smak (poprzez MedMunch ). Ta miąższ/nasiona/pasta jest bardzo kwaśna, gdy jest niedojrzała i dość słodka, gdy jest w pełni dojrzała, co prowadzi do jej zróżnicowanej gamy smaków. Niektórzy mogą opisać wynik jako „tropikalną lemoniadę z nutą karmelu”, zauważając, że nawet najsłodszy smak może się na ciebie wkraść. MedMuch .
Pewien miłośnik tamaryndowca opisuje doświadczenie jedzenia owocu: „Słodko-kwaśny smak tamaryndowca jest po prostu niesamowity” (poprzez Instagram ). Kucharz zauważa dalej: „Dojrzale można rozbić skorupkę, aby uzyskać dżemowe, cierpkie i słodkie smakołyki. Zieloni są cierpkie i cierpkie. Z obu rodzajów robisz niesamowity chutney. Gotujemy również z delikatnymi kwiatami i liśćmi tamaryndowca. Kwiaty tamaryndowca nazywają się Chigur i robimy z nich daal i chutney.

To, który smak tamaryndy Ci się najbardziej spodoba, jest tak naprawdę kwestią gustu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dostosować się do swojego podniebienia (poprzez Dobra jadalnia ). Jeśli postępowałeś zgodnie z przepisem, ale nadal uważasz, że tamaryndowiec jest nieco zbyt kwaśny, możesz dodać trochę słodzika, takiego jak cukier. Jeśli wolisz bardziej pikantną stronę tego smaku, tamaryndowiec dobrze łączy się z „aromatycznymi aromatami, takimi jak imbir, czosnek i chili”, ale eksperci ostrzegają przed unikaniem świeżych ziół w tych potrawach. Dobra jadalnia .