Co to naprawdę oznacza, jeśli sałatki podrażnią Twój żołądek

Sałatka

Sałatki wydają się solidną opcją, gdy starasz się być zdrowy. Jest też tyle pysznych rodzajów do wyboru, jak kremowy Sałatka Caesar , klasyczna sałatka Cobb lub sałatka grecka z serem feta. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Ale czasami zjedzenie tego zdrowego posiłku może sprawić, że nie poczujemy się po nim tak dobrze. Więc co daje? Podobno ból brzucha po jedzenie sałatek może być spowodowane wieloma rzeczami.


likiery, które dobrze smakują

Dr Niket Sonpal, internista i gastroenterolog z Nowego Jorku, wyjaśnił: Żyj silnie że sałatki zawierają mnóstwo błonnika. „Jedzenie sałatek i sałaty obciąża jelita ciężkim błonnikiem, a jeśli jesteś nieco cofnięty, twoje jelita będą pracować trochę po godzinach, aby to wszystko wydobyć” – powiedział w gazecie. Jednak Sonpal powiedział, że chociaż może się wydawać, że powinieneś wyciąć zielenie, powiedział, że jest dokładnie odwrotnie i powinieneś nadal pomagać sobie w zieleni.Inne powody, dla których sałatki mogą powodować ból brzucha

Sałatka

Twoje nieprzyjemne wzdęcie żołądka może być również spowodowane tym, co wkładasz do sałatki. Gastroenterolog dr Robynne Chutkan powiedział Kształt że powinieneś sprawdzić, co jest w opatrunku, którego używasz. „Musisz patrzeć na [przyprawę] pod kątem ilości oleju, soli i cukru, ponieważ to wszystko może cię wzdęć” – radzi. Dr Sonpal zgodził się z tym, mówiąc Żyj silnie że problemem może być również kremowy sos ranczo, który może powodować problemy, jeśli nie tolerujesz laktozy.
Podobnie ból brzucha może być również spowodowany tym, w twoja sałatka. Na przykład grzanki mogą stanowić problem z trawieniem w żołądku, jeśli jesteś wrażliwy na gluten, per Żyj silnie . Lub Pikantny składniki takie jak ostra papryka lub papryczki jalapeños mogą powodować problemy z trawieniem. Według Wtajemniczony , pikantne potrawy zawierają kapsaicynę, która może podrażniać błonę śluzową żołądka.

Ale jeśli pominięcie tych produktów nie pomogło twojemu żołądkowi, Sonpal powiedział, że może to być spowodowane zbyt dużą sałatką. Powiedział, że to powszechny błąd, ponieważ ludzie uważają sałatkę za naprawdę zdrową i nie są pewni, jak duże powinny być porcje. Sonpal zasugerował również, że twoja sałatka mogła być zakażona E. coli, więc warto sprawdzić, czy były jakieś wycofania i unikać sałaty na liście zakazanych.