Co sprawia, że ​​ciasto dyniowe Costco jest tak niepokojące?

ciasto dyniowe costcoco

Czy jest coś lepszego do przyniesienia na kolację w Święto Dziękczynienia niż placek z dyni Costco? Ten pachnący, aromatyczny deser jest tradycją Costco od 1987 roku, a ponieważ ma obfite 12 cali średnicy i cztery funty wagi, możesz prawie liczyć na śniadanie z resztek ciasta dyniowego, które zasilą Cię na energiczne zakupy w Czarny Piątek. następnego ranka (przez Wtajemniczony ). Ponieważ jest tak pyszny – i tak tani, za jedyne 5,99 USD – może być kuszące, by rozkoszować się ciastem dyniowym Costco przy innych okazjach niż Święto Dziękczynienia. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł – ostrzegał dietetyk Serena Poon .


W rozmowie z Tłuczony , wyjaśniła, dlaczego ten gigantyczny placek z dyni Costco jest również gigantyczną bombą kaloryczną.Ciasto dyniowe Costco ma więcej cukru, niż mogłoby się wydawać

ciasto dyniowe

„Choć niektórzy z nas lubią od czasu do czasu rozkoszować się kawałkiem ciasta dyniowego Costco, zachęcam wszystkich do uważności i wiedzy na temat twoich opcji, ponieważ możesz być zaskoczony jego makijaż odżywczy - poradził Poon. „Jeden kawałek ciasta dyniowego Costco zawiera 320 kalorii; cały placek zawiera 3840 kalorii, co stanowi prawie dwukrotność zalecanego spożycia kalorii dla dorosłej kobiety”.
Wisienką na torcie – lub w tym przypadku bitą śmietaną na cieście – jest zawartość cukru w ​​​​31 gramach, zauważył Poon. „Składnikiem, który jest dla mnie sygnałem ostrzegawczym, jest cukier. Jeden kawałek ciasta dyniowego dostarczyłby prawie tyle samo lub więcej dziennego zalecanego spożycia”.

Jeśli kochasz ciasto z dyni, zastanów się nad zrobieniem własnego

Koszto Facebook

Poon wskazał również, że ciasto dyniowe Costco ma niepokojące ilości tłuszczu i węglowodanów i jest pieczone po brzegi z „przetworzonymi składnikami, takimi jak olej rzepakowy, syrop kukurydziany oraz mono- i diglicerydy” – powiedziała. Łyżki do degustacji ). Mimo to, jeśli ciasto z dyni Costco jest twoją świąteczną tradycją obiadową, Poon nie zamierza go złamać. „Jeśli jesz tylko jeden plasterek w szczególny dzień, wątpliwe jest, aby którykolwiek z tych produktów miał negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia, chociaż wysoka zawartość cukru może wypaczać poziom energii i wzorce snu tego dnia” – przyznała.Jeśli jednak ślinisz się tylko na myśl o cieście dyniowym, nie musi to być okazja raz w roku. „Jeśli szukasz zdrowszej opcji, zastanów się nad zrobieniem własnego ciasta z dyni w domu! Kiedy gotujesz w domu, masz możliwość wyboru własnych składników i możesz nasycić swoją ucztę miłością i uznaniem” – powiedział Poon. „Bardziej niż kiedykolwiek w Internecie dostępnych jest mnóstwo zdrowych przepisów na ciasto z dyni, w tym opcje wegańskie i bezglutenowe”.
Kategorie jak drink restauracje