Co tak naprawdę stało się z kawą Cold Brew Chick-Fil-A?

Chick-fil-A Mokka Cream Cold Brew Laska-fil-A

Laska-fil-A ogłosili we wrześniu 2020 r., że na jesień dodadzą nowe, ekscytujące pozycje do swojego menu. Jedną z tych nowości był zupełnie nowy Mocha Cream Cold Brew, który firma opisała jako „pyszny wir kawy parzonej na zimno, słodzonej śmietanki i syropu o smaku czekoladowym” podawany z lodem. Na Drut z kurczaka , firma ogłosiła, że ​​napój był „wcześniej testowany w wybranych restauracjach w Kolorado i Wyoming”, a „klienci tak bardzo pokochali Mocha Cream Cold Brew, że dodaliśmy go do naszego ogólnokrajowego menu jako ofertę ograniczoną czasowo. To idealny poranek, popołudniowa przekąska lub uczta na koniec dnia.


Cold brew mokka dołączył do ich oryginalnej i waniliowej oferty cold brew w menu i szybko stał się ulubieńcem klientów. Jednak niektórzy klienci mogli zauważyć, że wybór cold brew w aplikacji Chick-fil-A zniknął (poprzez Reddit ). Ale fani cold brew nie muszą się martwić. W aplikacji zimny napój jest oznaczony jako mrożona kawa , ale klienci mogą być pewni, że napój z mrożonej kawy jest w rzeczywistości mieszanką do parzenia na zimno firmy Chick-fil-A.Chick-fil-A używa zamiennie terminów „kawa mrożona” i „zimny napar”

Mrożony zimny napar

Technicznie rzecz biorąc, kawa mrożona to po prostu zwykła kawa, którą pozostawiono do ostygnięcia, a następnie podawano z lodem. Z kolei Cold brew to koncentrat kawowy, który powstaje poprzez moczenie mielonej kawy w zimnej wodzie przez minimum 12 godzin. Po odfiltrowaniu fusów mocny napar jest zwykle mieszany z wodą lub mlekiem przed podaniem z lodem, per Smak domu .
Jednak wiele osób używa tych dwóch terminów zamiennie, a ponieważ Chick-fil-A nie oferuje zwykłej opcji kawy mrożonej, po prostu wymieniają swój zimny napar jako kawę mrożoną w menu. Ich mrożona kawa jest opisana jako ręcznie robiona „niestandardowa mieszanka kawy parzonej na zimno i 2% mleka, słodzona czystym cukrem trzcinowym i podawana z lodem” za pośrednictwem Chick-fil-A's stronie internetowej .

Fani Chick-fil-A mogą być pewni, że napój z mrożonej kawy, który widzą na liście, to ten sam napój na zimno, który znają i kochają. Oryginalny i waniliowy cold brew jest nadal dostępny przez cały dzień, a przez ograniczony czas można zamówić specjalny cold brew mokka w uczestniczących lokalizacjach Chick-fil-A.