Jak nazywa się pojedynczy makaron spaghetti?

Robienie makaronu spaghetti Reg Speller/Getty Imagesty

Po raz kolejny wydaje się, że wszyscy jesteśmy skazani na zaskoczenie tym, jakie jest rzeczywiste słowo na jedną, pojedynczą nić Spaghetti jest. Po raz pierwszy Twitter wpadł w panikę na słowo „samotny makaron spaghetti” w 2017 roku i Codzienny Posiłek było po wszystkim. Ktoś, nazwisko „Ramsey” (nie, nie Gordon , jego nazwisko jest pisane z „ay”) zrobił zrzut ekranu słownika, który ma ponad 43 000 polubień i 18 000 retweetów.


Jest rok 2021 i znowu jesteśmy. Smacznego nagle nauczył się słowa oznaczającego smutny, pojedynczy makaron spaghetti i przewiduje, że „internet może już nigdy nie być taki sam”. Nie po to, by oszukiwać, czy coś w tym stylu, ale słowo oznaczające kawałek solowego spaghetti nie zmieniło się między 2017 a 2021 rokiem. Szczerze mówiąc, my anglofony prawdopodobnie konsekwentnie odkrywamy na nowo słowo oznaczające makaron spaghetti bez akompaniamentu od 1849 roku, kiedy „ spaghetti” wślizgnęło się do leksykonu angielskiego (via Internetowy słownik etymologiczny ). W każdym razie, bez zbędnych ceregieli, oto, co powinieneś odtąd nazwać bez opieki, bez eskorty, bez akompaniamentu, pojedynczą, solową nić spaghetti.To „spaghetto”

Fabryka spaghetti, indywidualne spaghetto Bloomberg/Getty Images

Spaghetti w liczbie pojedynczej to spaghetto. Jeśli chcesz wyjaśnienia gramatycznego, Nowy Europejczyk oferuje jeden. W skrócie: spaghetti pochodzi od słowa „spago”, co po włosku oznacza „strunę”. Spaghetto oznacza „mały sznurek”. Z drugiej strony spaghetti oznacza „dużo małych strun”. Z grubsza opisowy makaron, nie sądzisz?
Aby zilustrować: oto kilka sposobów, w jakie media społecznościowe użyły tego słowa w niewłaściwy sposób. „Hmm tak, po tym i[sic] zrobimy nam fajną kolację spaghetto”, ktoś kiedyś tweetował . Jeden makaron spaghetti na talerzu raczej nie kwalifikuje się jako posiłek, jeśli nas o to poprosisz. Ale to tylko my. Albo weź inny tweeter, który kiedyś wysłano , „jestem [sic] dosłownie w nastroju do robienia spaghetto”. Ponownie, chociaż można zrobić pojedynczy ciąg spaghetti, wyobrażamy sobie, że robienie tego jest o wiele więcej kłopotów, niż jest warte.

Z drugiej strony, od czasu do czasu Twitter robi to (trochę) dobrze. Jako trzeci mieszkaniec Twitterverse napisał – I nie nienawidzisz po prostu, kiedy kawałek spaghetto przykleja się do rondla. To prawda, „kawałek” jest prawdopodobnie niepotrzebny w tym zdaniu, ale masz pomysł. Prawda? Aż za cztery lata, kiedy bez wątpienia wszyscy będziemy zdumieni, gdy ponownie odkryjemy to słowo.