Czego Starbucks nie chce, abyś wiedział o ich jedzeniu

pojemnik na żywność w sklepie starbucks Obrazy Getty

Ponieważ jego powstanie w 1971 r. Starbucks rozrósł się z małych palarni kawy w Seattle do jednego z najbardziej wszechobecnych lokali na świecie. Do 2018 roku sieć chwaliła się prawie 30 000 lokalizacji na całym świecie w Państwa od Argentyny po Nową Zelandię. Chociaż nadal są znani głównie z napojów na bazie kawy i espresso, z biegiem lat Starbucks rozszerzył swoją ofertę o herbaty, napoje specjalne, soki tłoczone na zimno, a nawet różnorodne produkty spożywcze.


Jedzenie w? Starbucks może być polaryzujący. Podczas gdy wiele osób cieszy się wygodą odbioru przygotowanej sałatki lub pudełko na lunch przy porannej kawie, inni znajdują jakość jedzenia chcieć, z braku milszego słowa. Chodzi o to, że pomimo głębokiej historii kawy i wysokiej jakości marki, Starbucks pod pewnymi względami szybko staje się fast foodem, tak samo jak kawiarnia. Biorąc pod uwagę, jak szybko jedzenie trafia do twoich rąk, nierozsądne może być oczekiwanie, że oferty żywnościowe od Starbucksa rozwalą twój umysł. Mając to na uwadze, wciąż istnieje wiele sekretów dotyczących ich wyboru jedzenia, których Starbucks wolałby, abyś ich nie znał.Używają oświetlenia i merchandisingu, aby nakłonić Cię do zakupu więcej

Starbucks counter sprawdź merchandising Obrazy Getty

Kuszenie klientów, by komplementowali swoje zamówienie na kawę ciastem o wartości 3 USD, pomaga franczyzom Starbucks utrzymać te zyski. W rzeczywistości, 22 procent sprzedaży Starbucks pochodziło z żywności od 2017 r. Ale jak dokładnie zachęcają klientów do pójścia na bułeczki z jagodami? Chodzi o psychologię.
Starbucks zatrudnia różne taktyki psychologiczne zaprojektowany, aby zachęcić konsumentów do większych wydatków i ogólnie poczucia większej lojalności wobec marki. Wszystko, od niezwykle przytulnej atmosfery z naturalnymi materiałami budowlanymi, po brak znaków dolara w menu, jest celowo skoncentrowane na tych dwóch celach.

Jedną z innych celowych rzeczy, które robią, jest rozświetlenie pudełka z jedzeniem. W rzeczywistości obszar z kanapkami i ciastkami będzie zazwyczaj najlepiej oświetlonym miejscem w całym sklepie — i nie czyni go to bardziej estetycznym. Chcą przyciągnąć twój wzrok do wyświetlacza, abyś miał większą ochotę na to ciasto kawowe, które tak bardzo kochasz. Co więcej, sklepy Starbucks używają samodzielnych ekspozycji żywności z różnymi przedmiotami typu „chwytaj i wynoś”, takimi jak chipsy i słodycze, aby pomóc w uformowaniu kolejki do kasy. Ułatwiają podejmowanie tanich zakupów impulsowych, które mogą wydawać się nieduże, ale dają duże zyski dla firmy. Przyglądasz się batonom owocowym, gdy czekasz na swoją kolej na zamówienie? To jest dokładnie to, co myśleli, że zrobisz.Mieli kilka strategii — i wielu z nich trafiło

tajemnice jedzenia w mieście starbucks? Obrazy Getty

Garnitury w siedzibie Starbucks znają wartość stania się miejscem docelowym zarówno dla jedzenia, jak i kawy. W pierwszym kwartale 2018 r. sprzedaż żywności osiągnęła około połowę 2-procentowego wzrostu sprzedaży w sklepach porównywalnych w Stanach Zjednoczonych, według danych Motley głupiec . Co więcej, oferowanie produktów takich jak kanapki i sałatki jako opcji na lunch pomaga zwiększyć ruch w kawiarni w najwolniejszych godzinach w ciągu dnia — w końcu nie wszyscy potrzebujemy tego zastrzyku kofeiny w południe tak bardzo, jak rano — podczas gdy umożliwiając im także konkurowanie z innymi sieciami spożywczymi obfitującymi w kawę, takimi jak Panera i Pret a Manger.

Zaczęli eksperymentować z ofiary żywnościowe w 2003 roku. Jeśli chodzi o jedzenie, mieli trochę hity takie jak ich bistro pudełka, parfaity z jogurtem i muesli oraz jajka sous vide. Ale mieli też kilka gigantycznych braków, takich jak tapas, produkty na brunch i przejęcie za 100 milionów dolarów sieci piekarni La Boulange z siedzibą w San Francisco, która strasznie spadła z klientami i została w dużej mierze wycofana po zaledwie kilku latach.W 2017 r. Starbucks współpracował z firmą Snap Kitchen z Teksasu sprzedawać zdrowe, gotowe do podgrzania posiłki w pięciu lokalizacjach w Houston. W tym samym roku wprowadzili Rynek menu w 100 lokalizacji w centrum Chicago . Od tego czasu menu Mercato wydaje się najlepiej radzić sobie z dodatkowymi lokalizacje w Seattle, San Francisco i Sacramento na Zachodnie Wybrzeże i sklepy w Westchester, Queens, Long Island i Brooklynie na Wschodnie wybrzeże . Jeśli chodzi o jedzenie, czy Starbucks w końcu odnalazł swój krok? Tylko czas powie.

Wszystkie produkty spożywcze są zamrożone

kanapka śniadaniowa starbucks? Instagram

Kupując jedzenie w Starbucks, prawie zawsze wiesz, co dostaniesz. Jeśli zamówisz kanapkę śniadaniową, to nie będzie ta w gablocie... ale będzie tak wyglądała. Możesz oczekiwać tej jednolitości produktu, ponieważ wszystko, od ośmioziarnistych bułek po kanapki panini, jest przygotowywane gdzieś daleko od lokalnych Starbucks, zanim zostaną dostarczone, mrożony . Jeśli myślałeś, że w małej kuchni na tyłach każdego lokalu Starbucks pracuje najwyższej klasy szef kuchni, przepraszamy, że jesteśmy zwiastunami tak złych wieści.

sos mcdonald's szechuan

Warto zauważyć, że Starbucks jest bardzo przejrzysty, jeśli chodzi o ich normy dotyczące transportu żywności . Jednak dostarczanie mrożonej żywności zawsze wiąże się z kilkoma zagrożeniami zanieczyszczenia – nawet jeśli chodzi o produkty gotowe do spożycia, takie jak podawane w Starbucks. Starbucks ma mnóstwo bardzo ścisłych zasad i przepisów, które mają zapobiec występowaniu takich rzeczy, ale wiesz, co mówią o najlepiej ułożonych planach, prawda? Jeśli coś pójdzie nie tak w czasie, jaki upływa między przygotowaniem żywności a jej zjedzeniem, konsumentowi grozi zachorowanie na chorobę przenoszoną drogą pokarmową.

A ponieważ produkty spożywcze są tak masowo produkowane, Twoje jedzenie może trwać miesiące stary zanim to zdobędziesz. W 2016 roku Starbucks zajmował się m.in Przywołanie związane z Listerią gdzie anulowali kanapki rozdawane w marcu, które miały datę ważności sześć miesięcy później, w sierpniu.

Niektóre „zdrowe” produkty nie są tak zdrowe

Kubek na bajgiel Starbucks z białym talerzem Instagram

Patrząc na opcje w pudełku na żywność Starbucks, możesz ulec pokusie rezygnacji z słodszych opcji i zamiast tego wybrać coś zdrowszego, takiego jak wieloziarnisty bajgiel w panierce z pełnowartościowym owsem, jęczmieniem, lnem i nasionami słonecznika. W końcu prawdopodobnie powinieneś zjeść lekkie śniadanie, aby zrównoważyć to venti Frappuccino, które właśnie zamówiłeś, prawda? Jednak to, że wygląda zdrowiej, nie oznacza, że ​​tak jest.

Jak zauważył Pete Cotell at Thriller , wieloziarnisty bajgiel wydziela poważne „wibracje pseudozdrowej żywności”. bajgiel wieloziarnisty osiąga 350 kalorii wraz z imponującą 520 mg sodu i 64 węglowodanami — i to jeszcze zanim dodasz swój ulubiony bajgiel do smarowania! Więc kiedy wybierasz ten zdrowo wyglądający bajgiel, w zasadzie przeżuwasz mdły chleb, który ma o wiele więcej cukru i soli, niż możesz spróbować, wraz z kilkoma nasionami i ziarnami posypanymi dla tekstury. Równie dobrze możesz zamówić ciasto kawowe lub rożek i rzeczywiście dobrze się bawić — w obu przypadkach zużyjesz mniej więcej taką samą liczbę kalorii.

Kanapka śniadaniowa z kiełbasą i cheddarem to jeden z najgorszych produktów na zamówienie?

najgorsze jedzenie w Starbucksie? Instagram

Oczywiście niektóre produkty spożywcze w Starbucks nawet nie udają, że są zdrowe – choć mogą być jeszcze gorsze niż myślisz.

Według Jedz to, nie to! , spośród wszystkich gorących opcji śniadaniowych dostępnych w Starbucks, kanapka śniadaniowa z kiełbasą i cheddarem jest absolutnie najgorszym wyborem. Jasne, ma sycących 15 gramów białka, ale to mniej więcej tyle odżywianie idzie. Kanapka śniadaniowa z kiełbasą i cheddarem ma 500 kalorii i 28 gramów tłuszczu – 9 gramów to odmiana nasycona. Z 41 gramów węglowodanów, tylko marny 1 gram tych przypisywanych błonnikowi. Na dodatek kanapka śniadaniowa z kiełbasą i cheddarem zawiera 920 mg sodu. To około 40 procent maksymalny zalecana ilość sodu na dzień — do spożycia tylko w pierwszym posiłku.

Jak już mówiliśmy, wszystkie produkty spożywcze w Starbucks są zamrożone i odgrzewane na zamówienie. Jak więc utrzymują te jajka tak puszyste między gotowaniem, zamrażaniem i ponownym podgrzewaniem? Istnieje długa lista dodatki służy do utrzymania wyglądu jaj. A wraz ze sztucznym masłem i olejem sojowym kanapka śniadaniowa z kiełbasą i serem cheddar jest pełna dodanego cukru. Mądrzejszym wyborem byłby Śniadaniowa kanapka z indykiem o obniżonej zawartości tłuszczu i bekonem bez klatki C . Nadal jest dość ciężki, jeśli chodzi o sód i konserwanty, ale z 18 gramami białka i tylko 210 kaloriami, jest to opcja przyjazna dla talii, która pomoże ci przetrwać do obiadu.

A Ancho Chipotle Chicken Panini ma więcej sodu niż Big Mac

kanapka z grilla starbucks Starbucks

Jeśli patrzysz na menu i widzisz hamburgera i kanapkę z kurczakiem, prawdopodobnie uważasz, że kanapka z kurczakiem jest zdrowszą opcją. Czerwone mięso ma więcej tłuszczów nasyconych niż inne białka, a kurczak jest ogólnie postrzegany jako chudszy, zdrowszy wybór. Jednak automatyczne założenie, że opcja kurczaka jest dla ciebie lepsza, jest błędem. Jest wiele razy, kiedy lepiej byłoby kupić burgera. Przykładem może być panini z kurczaka Ancho Chipotle Starbucks.

To panini z kurczaka ma o 11 gramów więcej węglowodanów i 80 miligramów sodu więcej niż A Big Mac . Ancho Chipotle Kurczak Panini zawiera 57 gramów węglowodanów i 1030 mg sodu na wzdęcia. Tymczasem Big Mac McDonalda ma 46 gramów węglowodanów i 940 mg sodu – w żadnym wypadku nie jest zdrowe, ale mniej niż rzekomo chudsza kanapka Starbucks.

Ancho Chipotle Chicken Panini ma dać Ci „smak południowo-zachodniej” z kremowym ( przeczytaj: tłusty ) sos ancho-chipotle, pieczone na ogniu papryczki poblano, czerwona cebula, trzy chili ser gouda, pikantne pesto z kolendry. Aby uzyskać zdrowszą kanapkę inspirowaną południowym zachód, wybierz Kurczak Santa Fe na Starożytnym Podpłomyku Zbożowym . Zawiera mniej sodu i węglowodanów i ma tylko 370 kalorii w porównaniu do 500 Ancho Chipotle.

​Irlandzkie masło można dostać na wszystko

masło kerrygold Facebook

Prawdopodobnie wiele osób myśli „Co jest takiego specjalnego w irlandzkim maśle?”. W końcu to tylko masło, prawda?

Cóż, irlandzkie masło — w szczególności Masło Kerrygold – jest uważany za lepszy wśród innych opcji na półkach supermarketów ze względu na jego składniki. Kerrygold jest wykonany z świeża śmietana pochodząca od krów karmionych trawą . I według Kerrygold , trawa robi różnicę:

W szczególności Kerrygold jest popularny wśród Tłum Keto i fani Kuloodpornej Kawy. Ale nawet jeśli nie chodzi ci o życie niskowęglowodanowe, możesz kupić masło Kerrygold w dowolnym Starbucks. Aby uzyskać dowody, sprawdź YouTuber Brandon Reese – wystarczy o to poprosić. I nie musisz dodawać go do kawy — posmaruj nim rogalika, ośmioziarnistą bułkę lub bułkę, aby cieszyć się bogatą, kremową dobrocią.

​Bita śmietana dodaje co najmniej 80 kalorii

Starbucks mokka z bitą śmietaną Facebook

Jeśli chcesz schudnąć, po prostu powiedz „nie” bitej śmietanie na specjalnych napojach Starbucks. Wykonany z ciężka śmietana do ubijania i słodkie napoje gazowane o smaku , ich bita śmietana jest naładowana kaloriami i tłuszczami nasyconymi. Na wysoki napój , bita śmietana doda 80 kalorii i 5 gramów tłuszczów nasyconych. A jeśli dostaniesz duży lub venti, dodasz 110 pustych kalorii i 7 gramów tłuszczów nasyconych — to ponad połowa dziennego spożycia tłuszczów nasyconych zalecanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne .

Oczywiście te liczby po prostu pokrywają kalorie bitej śmietany. W zależności od tego, co zamawiasz, możesz spożyć ponad jedną trzecią dziennego spożycia kalorii w jednym napoju. Na przykład venti Biała Czekolada Mokka działa 580 kalorii i venti Frappuccino z wiórkami Java to 600 kalorii. Ojej!

„Tajne menu” obejmuje płatki owsiane latte

Starbucks z płatkami owsianymi espresso Instagram

Starbucks sekretne menu ' zawiera wszelkiego rodzaju zwariowane mikstury inspirowane cukierkami, popularnymi płatkami śniadaniowymi, a nawet stworzenia mityczne . Ale w większości ludzie myślą o napojach, jeśli chodzi o te przydatne hacki . W tajnym menu jest jednak co najmniej jedna opcja jedzenia i jest to idealny sposób na rozpoczęcie dnia: Latte owsiane .

Tutaj jest jak zamawiasz latte owsiane :

  • Zamów płatki owsiane, ale zamiast wody poproś o mleko na parze. Jeśli jesteś bez nabiału, możesz zamiast tego poprosić o mleko sojowe, migdałowe lub kokosowe.
  • Oprócz płatków owsianych zamów espresso (lub dwa, jeśli naprawdę tego potrzebujesz) i poproś baristę, aby wylał je na płatki owsiane.
  • Jeśli barista nie doda espresso do twoich płatków owsianych, zamów je z boku, a sam możesz je dodać.
  • Gdy będziesz gotowy do spożycia, posyp płatki owsiane towarzyszącym brązowym cukrem i orzechami.

Kończysz obfitym, sycącym śniadaniem, które zawiera przyzwoitą ilość kofeiny otwierającej oczy. To doskonały posiłek typu „wszystko w jednym”.

​Otrzymujesz zniżkę, jeśli kupisz dwa ciastka wyskakujące

ciasto wyskakuje Instagram

Ciasto wyskakuje świetnie. Przede wszystkim są ciastem. Ciasto to zawsze dobra wiadomość. Ale ciastka wyskakujące mają dodatkową zaletę w postaci kapryśnego czynnika. Ale mimo całej pyszności i kaprysu, które towarzyszą ciastku, brakuje mu rozmiaru. Pojedynczy pop tort nie jest satysfakcjonującym deserem. To, czego chcesz, to dwa.

Według Reader's Digest , jest zniżka przy zakupie dwóch ciastek razem. Być może nie zauważyłeś tego na tablicy menu — ponieważ żaden profesjonalista Starbucks nigdy na to nie patrzy — ale jest. Według nich oszczędzasz „od 40 do 60 centów”. Jest to poparte przez witrynę Ceny menu fast food który zawiera jeden solony karmel lub tort urodzinowy za 1,95 dolara, podczas gdy dwa solony karmel lub tort urodzinowy zapewniają zwrot 3,50 dolara... 40-centowy rabat za zamówienie dwóch. Mogą wystąpić rozbieżności w cenach końcowych w zależności od lokalizacji i podatku od sprzedaży, więc miej to na uwadze. Ale nie krępuj się i zafunduj sobie dwa ciastka, gdy następnym razem będziesz mieć ochotę na słodycze. To lepsza oferta!