Jak wyglądało menu Starbucksa w roku, w którym się urodziłeś

logo Starbucks Nathan Stirk/Getty Images

Na początek jako mała kawiarnia w Seattle, która nie oferowała nawet parzonej kawy, Starbucks przeszła długą drogę w ciągu 50 lat. Teraz znaleziono w 80 rynków z 30 000 lokalizacji , Starbucks oferuje znacznie więcej niż kawę, a menu zawiera wypieki, wino i piwo oraz słodkie napoje, które w ogóle nie zawierają kawy. Nawet dla osób, które nie piją kawy, menu Starbucks w rozmiarach „wysoki”, „grande” i „venti” jest dość rozpoznawalne, prawie tak samo jak inspirowane greką logo marki z dwoma ogonami.


Menu Starbucksa wpłynęło nie tylko na doświadczenie kawiarni w Stanach Zjednoczonych, a wiele innych marek poszło w jego ślady, oferując szeroką gamę napojów smakowych. Starbucks zasadniczo rozpoczął tworzenie całych branż w oparciu o niektóre z najpopularniejszych smaków (patrząc na ciebie, latte z przyprawami dyni ).Ale dopiero niedawno menu Starbucks ewoluowało i zawiera takie produkty, które zmieniają zasady gry. Przez pierwsze kilkadziesiąt lat istnienia marki menu było dość proste.
Zaintrygowany? Dowiedz się, jak wyglądało menu Starbucks w roku, w którym się urodziłeś.

1971 do 1981: Starbucks otwiera się ... bez menu

sklep Starbucks Starbucks

Jeśli szukasz menu Starbucks, kiedy się urodziłeś i urodziłeś się przed 1982 rokiem, nie masz szczęścia. Kiedy Starbucks po raz pierwszy został otwarty w Seattle w 1971 roku, sklep ten był bardzo daleki od doświadczenia Starbucks, które masz dzisiaj. Według do jednego artykułu, „Sklep sprzedawał masowo kawę ziarnistą, herbatę i przyprawy. To – wraz z wyborem ekspresów do kawy, młynków i czajników – było to. Jedyną zaparzoną kawę rozdano jako próbki.Mimo to była to formuła, która w końcu zadziałała dla marki. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sklep zarobił tylko około 47 000 zł . Ale Starbucks mimo wszystko otworzył wiele lokalizacji i zaczął palić własne ziarna. Poświęcenie marce opłaciło się z czasem, a po dziesięciu latach działalności Starbucks odnotował sprzedaż w wysokości 4,4 miliona dolarów w roku podatkowym 1980-1981. o 49 proc. więcej niż rok wcześniej . Jednak nawet wtedy Starbucks nie oferował żadnego menu — cała firma koncentrowała się na paleniu i sprzedaży własnych ziaren oraz różnych akcesoriów do kawy, których przeciętny miłośnik ziaren może chcieć w domu.

1982 do 1983: Najważniejszy rok w historii Starbucksa?

okno Starbucksa Epiki/Getty Images

W 1982 roku wydarzyło się coś monumentalnego dla marki Starbucks. Wraz z otwarciem piątego sklepu w Seattle, to sklep polecany coś bezprecedensowego: kawiarnia. Menu było bardzo ograniczone i sprzedawano tylko zwykłą, parzoną kawę, ale to było coś. Jeśli nadal cieszysz się świeżą, gorącą filiżanką czarnej kawy Starbucks, zamawianą przy ladzie pośród wielu innych próśb naładowanych cukrem i nabiałem, wiesz, jaka jest czysta radość, jaką daje taka prosta rzecz.Był to pierwszy krok, jaki Starbucks zrobiłby w kierunku tego, czym jest dzisiaj, ale wciąż brakowało jednego elementu układanki: Howard Schultz . Schultz został dyrektorem marketingu w 1983 roku i od razu stał się postacią kontrowersyjną, przekraczającą granice. A kiedy Starbucks wysłał Schultza na targi kawowe we Włoszech, wrócił pełen pomysłów dla marki, głosząc, że napoje na bazie espresso i wieloletnia kultura kawiarniana we Włoszech są drogą na przyszłość (i nie mylił się).

Starbucks kalorie z mleka kokosowego

1984 do 1985: Narodziny podstawowej marki Starbucks

Starbucks Caffe Latte Świergot

Świeżo po podróży do Włoch, Howard Schultz zaczął wprowadzać zmiany w Starbucks. Szósty sklep Starbucks został otwarty w Seattle i obejmował pierwszy bar espresso Starbucks, w którym ponownie menu było bardzo ograniczone w porównaniu z dzisiejszym menu Starbucks. Ale to również obejmowało jeden kluczowy przedmiot, który nadal możesz zamówić: Starbucks Caffe Latte.

Niesamowicie prosty, Starbucks Caffe Latte to gorący, podstawowy napój kawowy z ciemnym, bogatym espresso, mlekiem na parze i warstwą pianki. Wysoka (12 uncji) Caffe Latte zawiera jedną porcję espresso i jest zrobiona z 2% mleka, chociaż dzisiaj masz do wyboru całą gamę innych alternatyw mleka.

Być może jednak czuje się trochę ośmielony jego udanymi zmianami w Starbucks, wtedy Schultz opuścił Starbucks aby założyć własną kawiarnię, w której w pełni objął włoską kulturę kawową (grał nawet muzykę operową w tle w każdym ze sklepów!). Jednak jego nowa marka, ochrzczona Il Giornale, kupiła ziarna kawy od Starbucks.

1986: Il Giornale tworzy świąteczny klasyk Starbucks

Bałwan Starbucks Świergot

Ok, więc to było technicznie wynalazek Il Giornale , ale dziś jest w menu Starbucksa, więc nadal się liczy. W 1986 roku Dave Olsen pracował w barze espresso Il Giornale i zebrał kilka składników, aby stworzyć pierwszy ręcznie robiony napój świąteczny Starbucks, latte z ajerkoniakiem. Aż do dodania ajerkoniak latte do menu Starbucks, jedyną świąteczną ofertą, jaką miała marka, była kawa Christmas Blend, sprzedawana wyłącznie jako ziarna i fusy do użytku domowego.

Latte z ajerkoniakiem przyrządzany jest z ajerkoniaku na parze, espresso i gałki muszkatołowej, i zyskał sobie zwolenników w lokalizacjach Starbucks w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, gdzie biesiadnicy z niecierpliwością oczekują jego dodania do sezonowego menu. Latte z ajerkoniakiem było pierwszym z długa linia sezonowych, świątecznych pozycji menu dla marki, która rozwija się i ewoluuje niemal każdego roku.

1987-1994: Nowy CEO na czele wprowadza zmiany w menu Starbucks

Rozmiary miseczek Starbucks Dan R. Krauss/Getty Images

W 1987 roku przyszłość Starbucksa znów zaczęła wyglądać trochę ponuro, a przepływy pieniężne nie były tam, gdzie powinny. założyciele postanowili sprzedać i skupić się na innych przedsięwzięciach (w tym na browarze Red Hook i Hook Kawa Peeta ) i zadzwonił Howard Schultz. On kupił Starbucks , z pomocą inwestorów, za 3,8 miliona dolarów i przemianował Il Giornale pod nazwą Starbucks.

Jednak myśląc o swoim czasie we Włoszech i kulturze kawy, której był kuratorem w swoich lokalach Il Giornale, wprowadził kilka zmian w marce Starbucks, włączając niektóre charakterystyczne akcenty Il Giornale do menu Starbucks. Co najważniejsze, zamienił małe, średnie i duże rozmiary Starbucks na rozmiary wysokie, grande i venti, które nadal widzisz.

Schultz szybko rozwinął markę Starbucks, szybko rozwijając się w latach po przejęciu, aż miał 53 lokalizacje w 1992 , kiedy marka Starbucks weszła na giełdę z ceną 17 USD za akcję. Do 1993 roku było prawie 300 lokalizacji w USA i Kanadzie.

1995–1998: Klasyczny napój Starbucks spotyka dziki, natychmiastowy i długotrwały sukces

Starbucks frappuccino

Kierownictwo Starbucksa zaczęło zauważać trend na scenie napojów kawowych: mieszane napoje kawowe. Podczas firma prowadziła badania i rozwój, w międzyczasie kupił Starbucks marka Boston o nazwie The Coffee Connection wraz z produktem Coffee Connection o nazwie „frappuccino”, który marka wyprodukowała za pomocą maszyny do lodów.

harcerki bardzo dziękuję za ciasteczka

Chociaż Starbucks nie przyjął całego przepisu Coffee Connection, przyjął nazwę, wprowadzając Frappuccino we wszystkich lokalizacjach w USA i Kanadzie w lato 1995 . Na początku jedyny Smaki Frappuccino dostępna była kawa i mokka, a napój wyglądał? nieco inaczej z tego, czym jest dzisiaj (nie było chociażby bitej śmietany), ale odniosła natychmiastowy sukces.

„W pierwszym tygodniu od premiery śledziliśmy sprzedaż i było to około 200 000 drinków w pierwszym tygodniu – kiedy liczyliśmy na 100 000”. powiedziany członek zespołu operacyjnego Starbucks w tym czasie. „W następnym tygodniu było to 400 000, a w następnym 800 000. Pomyśleliśmy, że dobrze poradzi sobie w południowej Kalifornii, ale sprzedawał się równie dobrze w Chicago, Vancouver BC i Bostonie. To było wielkie.'

1999 do 2001: Ewolucja ustępuje miejsca kultowemu, ulubionemu smakowi

Starbucks karmelowy frap Starbucks

Szał Starbucks Frappuccino trwał w późnych latach 90. i na początku XXI wieku, ale marka nadal wprowadzała zmiany i ulepszenia w oryginalnej formule. W 1999 Starbucks stworzył kultową zieloną słomkę i wypukłe wieczko do Frappuccino, ułatwiając klientom delektowanie się słodkimi napojami kawowymi z bitą śmietaną . Nowy projekt filiżanki zadebiutował w tym samym czasie, kiedy Starbucks dodał do menu Caramel Frappuccino. Do dziś Caramel Frappuccino pozostaje jednym z produktów Starbucks najlepiej sprzedający się Smaki frappuccino.

czy fajnie jest pracować w Starbucks?

Napój przygotowywany jest z kawy, mleka i lodu, zmiksowany, a następnie polany bitą śmietaną i sosem karmelowym. Dziś możesz zamówić Caramel Frappuccino w stylu affogato, co oznacza po prostu, że barista dodaje gorące espresso do górnej części napoju, aby uzyskać wyjątkowe doznania gorące-zimne i trochę dodatkowej kofeiny.

Chcesz zrobić w domu swoje własne karmelowe frappuccino? Miałbyś szczęście, ponieważ ten kultowy faworyt zrodził dziesiątki przepisów na kopie w Internecie.

2002: Starbucks wypuszcza dwie ogromne pozycje w menu

Starbucks miętowy mokka Facebook

Był to wielki rok dla Starbucks, w 2002 roku marka kontynuowała poszerzanie swojej karty napojów smakowych. Pierwsze napoje mieszane bez kawy lub herbaty jako składnika pojawiły się latem 2002 roku, wraz z wprowadzeniem kolejnej opcji Frappuccino. Premiera Frappuccino Creme w czterech smakach — wanilia, truskawki z kremem, podwójna kawałeczki czekolady i chai creme. Według wcześniejszy barista Starbucks , linia kremów Frappuccinos jest domyślnie wytwarzana z mleka, bazy kremowej, lodu i aromatu – i dużej ilości cukru.

Nowe pozycje w menu nie skończyły się jednak latem 2002 roku. W okresie świątecznym Starbucks wprowadził swoje nowa mokka miętowa . Według Starbucksa , napój szybko stał się najpopularniejszym napojem świątecznym w historii Starbucks i pozostaje „najbardziej lubianym” napojem świątecznym w obecnym menu, podawanym na gorąco, mrożoną i mieszaną w ponad 30 000 sklepach na 80 międzynarodowych rynkach. Jedyna zmiana, jaka dokonała się na przestrzeni lat? Teraz jest zrobiony z 2% mleka i posypany gorzkimi lokami, a nie posypką.

Jednak nawet przy popularności mokki z mięty pieprzowej nikt nie mógł przewidzieć ogromnych zmian w menu, które nastąpią w 2003 roku.

2003: Starbucks #PSL był czymś, zanim pojawiły się hashtagi

Starbucks PSL Facebook

Jeśli wszystko szło dobrze w 2002 r., wszystko wyglądało dopiero w 2003 r., kiedy Starbucks zadebiutował w menu, które dosłownie zmieniło oblicze kultury kulinarnej na dobre: ​​latte z dyni. W ostatniej chwili podjęto decyzję o dodaniu napoju o smaku dyni do menu Starbucks, do Biznes Biznesu notatki do artykułu , choć pomysł ten nie wzbudzał entuzjazmu przed jego wdrożeniem. Napój był początkowo testowany w 100 sklepach w Vancouver i Waszyngtonie, a jeden z przedstawicieli Starbucks mówi: „Początkowo nie mogliśmy nadążyć … musieliśmy przyspieszyć zapasy w sklepach”. Rekordy sprzedaży zostały przekroczone i tak PSL w następnym roku trafiło do całego kraju. Szacunki CNBC że od 2019 r. Starbucks sprzedał 424 miliony latte z przyprawami dyniowymi.

OG PSL nie był jednak dokładnie taki sam jak PSL, który widzisz dzisiaj. W 2015 roku PSL przeszło modernizację polegającą na dodaniu squasha do swojej receptury. Wcześniejszy , napój został zrobiony ze sztucznego barwnika, gałki muszkatołowej, cynamonu i goździków.

Jednak nie była to jedyna monumentalna zmiana w menu, jaka miała miejsce w 2003 roku. Starbucks również zaczął testowanie gorących potraw , z kanapkami śniadaniowymi, które są nadal dostępne. Pierwszymi dostępnymi kanapkami na ciepło były tosty z jajkiem i serem, aw 2006 r. pojawiły się kanapki z bekonem i szynką oraz angielskie kanapki z bułeczkami.

2004-2008: Starbucks chudnie

barista Starbucks Dan R. Krauss/Getty Images

Do 2004 roku Frappuccino z powodzeniem istniał już od ponad dekady, ale Starbucks postanowił pójść dalej i spróbować uczynić napój atrakcyjnym dla szerszej publiczności dzięki wprowadzenie Frappuccino Light . Mieszany napój miał oryginalne smaki Frappuccino, ale zawierał od 30 do 40 procent mniej kalorii.

Nie był to jednak jedyny sposób, w jaki Starbucks zdecydował się, aby jego napoje były bardziej przyjazne dla talii, w połowie i pod koniec 2000 roku. W 2008 roku Starbucks wprowadził swoje „chude” drinki . Zamawiając napoje „chude”, klienci zasadniczo prosili baristów, aby do ich napojów używali syropów smakowych bez cukru w ​​porównaniu do wariantów z pełnym cukrem. Dodanie opcji skinny obejmowało również wprowadzenie nowego smaku syropu do linii wanilii, orzecha laskowego, karmelu i cynamonowego dolce: mokka. Wysoka, chuda caffe mokka lub caffe latte zawierała tylko 90 kalorii. „Gdyby klienci zastąpili codziennie wysoki Starbucks Vanilla Latte Starbucks Skinny Vanilla Latte, zaoszczędziliby 700 kalorii i 35 gramów tłuszczu tygodniowo” zgłoszone Starbucks .

2009: Starbucks wprowadza kolejny świąteczny hit z karmelową brulee latte

Starbucks creme brulee latte Facebook

W 2009 r. Starbucks wprowadzony nowy sezonowy napój, karmelowy brulee latte, który stał się natychmiastowym hitem i ulubieńcem fanów, do tego stopnia, że ​​można znaleźć przepisy na kopie i „Tajne hacki menu” Starbucksa online dla tych, którzy potrzebują karmelowej brulee latte fix przez cały rok. Tłuczony parzysty koronowany napój jest drugim najlepszym napojem świątecznym Starbucks w 2019 roku. Maślana, kremowa, super słodka i dekadencka latte jest wykonany z kieliszek espresso, mleko na parze i karmelowy sos brulee, a następnie bita śmietana i kilka kawałków karmelowego brulee.

Napój pojawia się i znika z sezonowego menu od czasu wprowadzenia w 2009 roku, z dość niezawodną regularnością w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ Starbucks zdaje sobie sprawę, że ma kolejny hit (marka posunęła się nawet tak daleko, że sprzedała karmelowy zestaw do latte brulee przez jakiś czas, która obejmuje kawę Starbucks Christmas Blend Espresso Roast i karmelowy sos brulee).

2010: Starbucks chce, abyś zrobił to po swojemu — i pozwolił Ci się trochę zrelaksować

wino w Starbucks Świergot

Kolejny rok z licznymi zmianami w menu Starbucks, 2010 wprowadził świat do pierwszego Frappuccino Jakkolwiek chcesz. Dodatek do menu umożliwia klientom wybór własnej opcji mleka (np. sojowego), własnego rodzaju kawy, dowolnego syropu, jaki chcą, oraz szeregu dodatków. Ogłoszono Starbucks że ta zmiana w menu pozwoliła na wyprodukowanie tysięcy nowych Frappuccino, zamawianych tak, jak lubili klienci.

najlepsza whisky dla staromodnych

W 2010 roku w menu pojawiła się jednak bardziej dramatyczna zmiana: Piwo i wino zostały dodane do menu wybranych lokacji. Według an LA Times artykuł , rzecznik Starbucks powiedział, że zmiana menu została przyjęta z myślą o klientach, „którzy chcą odpocząć wieczorem”, zauważając: „Opinie i reakcje naszych klientów są naprawdę pozytywne. Nie ujawniamy szczegółów na poziomie sklepu ze względów finansowych, ale opinie są pozytywne”.

Mimo to ta zmiana menu nie mogła być że sukces — ponieważ wciąż nie można znaleźć piwa i wina w menu Starbucks w całym kraju.

2011–2013: Starbucks postanawia być większy niż kiedykolwiek

trzydzieści starbucksów Joe Raedle/Getty Images

Czy większy naprawdę jest lepszy? W 2011 roku Starbucks z pewnością tak uważał, ponieważ uwolniony jego opcja Trenta na świat. Największy z dostępnych rozmiarów napojów Starbucks, napój trenta, daje klientom 31 uncji ulubionego napoju. Niestety, gdy do menu dodano nowy rozmiar, nie można było zamówić 31 uncji ulubionej gorącej kawy na wynos. Zamiast tego rozmiar był dostępny tylko dla mrożonej kawy, mrożonej herbaty i mrożonej lemoniady z herbaty. Wcześniej największym rozmiarem Starbucksa była venti, wynosząca 20 uncji. Jednak pomimo dodatkowych dziesięciu uncji napoju Starbucks podniósł cenę swoich napojów z venti do trenty o około 0,50 USD, przynajmniej po wydaniu.

Jedna pomocna grafika wydany przez Poczta Krajowa zwrócił uwagę, że 916-mililitrowy kubek Venti przekracza średnią pojemność żołądka dorosłego człowieka o około 16 mililitrów i zajmuje około jednej czwartej maksymalny pojemność żołądka dorosłego człowieka.

2014: Starbucks wprowadza zimną piankę i kasztanowe latte

Zimna pianka Starbucks Starbucks

W 2014 roku Starbucks dokonał dwóch znaczących zmian w swoim menu. W okresie świątecznym wprowadzono kolejny nowy świąteczny napój, kasztanowe pralinki latte , choć nie do końca osiąga takie same wyniki, jak niektóre inne świąteczne napoje Starbucks, które przetrwały próbę czasu. Jednak wielu patronów uznany że latte była miłą odmianą od znacznie słodszych innych opcji wakacyjnych napojów. Wykonane z espresso, gotowanego na parze mleka, pianki, bitej śmietany i przyprawionych okruchów pralinowych, w tym czasie kierownik ds. Badań i rozwoju w Starbucks powiedziany w tworzeniu nowego smaku inspirowała się swoimi doświadczeniami z pracy w europejskich restauracjach i hotelach oraz europejskimi jarmarkami bożonarodzeniowymi.

Zimna pianka również stał się dostępny jako dodatek do zimnych napojów w 2014 r., choć nie we wszystkich lokalizacjach Starbucks (stałby się szerzej dostępny w 2018 r.). ZA Wiadomości biznesowe z branży spożywczej artykuł zauważył: „Piankowa polewa wpisuje się w trend zimnych napojów, które obecnie stanowią ponad połowę sprzedaży napojów Starbucks w USA”.

2015: mleko kokosowe, gorąca herbata, zimna kawa i nie tylko

Starbucks herbata S3studio/Getty Images

W 2015 roku Starbucks pochwalił się kilkoma zmianami w menu, które były bardziej przylegające do kawy. Mleko kokosowe stało się opcją dla osób pijących bez nabiału za dodatkowe 0,60 USD za drinka. Starbucks poszedł z własnym markowym mlekiem kokosowym, Starbucks Single Origin Sumatra Coconut Milk, które jest wegańskie i wytwarzane z jednorodnych orzechów kokosowych z – zgadliście – Sumatry. DO USA dziś artykuł powiedział, że alternatywy inne niż sojowe i niemleczne były drugim najbardziej pożądanymi pomysłami klientów zgłoszonymi do Starbucks w tamtym czasie.

Starbucks również zaczął sprzedawać gorące parzone herbaty w sklepie w 2015 roku. Nowa Teavana gorące herbaty obejmowało dziesięć odmian, takich jak jadeitowa mięta cytrusowa, Emperor's Clouds & Mist, Oprah Chai, Youthberry i angielskie śniadanie. Przygotowywane tylko z gorącej wody i saszetek z herbatą, wciąż nie ma nic ekscytującego ani przełomowego w wyborach herbat Starbucks, ale dodanie menu ma sens dla klientów, a opcje herbaty stale rosną i ewoluują na przestrzeni lat.

Jednak jednym z największych dodatków do menu był cold brew. Przesiąknięty zimną wodą, Starbucks wyjaśnił różnica między kawą mrożoną, która „ma mocniejszy, bardziej palony smak z nutą orzechową, która pochodzi z zaparzania gorącą wodą”, a nowym naparem na zimno, który określił jako „gładki i bogaty… jest bardzo orzeźwiający z czekoladowe i lekkie nuty cytrusowe”. Cold brew po raz pierwszy pojawił się w prawie 3000 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

2016: Starbucks stygnie z kawą nitro

Starbucks zimny napar

Zimny ​​​​napar Starbucks był szybko śledził przez kawę nitro, czyli kawę parzoną na zimno z azotem, przed końcem 2016 r., chociaż wdrożenie było nieco bardziej ograniczone w porównaniu z początkowym wprowadzeniem zimnego naparu, przy czym początkowo tylko około 500 lokalizacji Starbucks oferowało kawę nitro. Starbucks był wtedy trzecią i największą siecią serwującą kawę nitro, po Stumptown Coffee Roasters i Caribou Coffee.

jedź przez śniadanie w pobliżu?

„Kawa Nitro jest rozwijana w Starbucks od około roku”, Mackenize Karr, specjalista ds. edukacji kawowej w Starbucks, powiedział CNBC w tamtych czasach „a cold brew był naturalnym wyborem, biorąc pod uwagę mieszankę ziaren i jakość palenia”.

W tym samym czasie, kiedy Starbucks wprowadził na rynek kawę nitro, zaprezentował również nowy napój kawowy cold brew, waniliowy, słodki kremowy cold brew, podawany na lodzie i zwieńczony miksturą śmietankową z mleka, śmietanki i syropu waniliowego.

2017–2019: Starbucks nadal rozwija sezonowe, świąteczne opcje

irlandzki krem ​​starbucks Starbucks

Jeśli jest jedna rzecz, na której możesz polegać Starbucks, to wprowadzać co kilka lat nowe świąteczne i sezonowe napoje, takie jak w zegarku. W 2017 roku Starbucks wprowadził swoje prażona biała czekolada mokka , a w 2019 roku uwolnił swoje Zimny ​​​​napar z irlandzkiej śmietany (w 2018 roku była przerwa).

Pierwsza łączy smaki prażonej białej czekolady, espresso, bitej śmietany i kandyzowanego cukru żurawinowego oraz otrzymanego napoju entuzjastyczne recenzje po jego wydaniu. Ten ostatni , tymczasem łączy kawę cold brew z syropem Irish Cream, lodem, zimną pianką waniliową ze słodką śmietanką i kakao w proszku. (W Kanadzie dostępna była gorąca wersja, zwana Irish Cream Americano.)

dodatkowo , 2019 wprowadził również klientów Starbuck do nowego zimnego naparu z kremem z dyni, który był pierwszym nowym napojem z dyni, który pojawił się w menu od czasu wprowadzenia na rynek latte z dyni w 2003 roku. Wykonany z zimnego naparu i wanilii, krem z dyni na zimno Całość zwieńczona zimną pianką z kremem dyniowym i przyprawą dyniową.