Czego nie wiesz o hot dogach Costco za 1 $

hot dogi

Są szanse, że jeśli kiedykolwiek postawiłeś stopę w środku Koszto , prawdopodobnie byłeś w ich słynnym food court (a może to jedyny powód, dla którego tam idziesz?). A jeśli byłeś w ich słynnym food court, najprawdopodobniej miałeś słynny hot dog za 1,50 USD i napoje gazowane. Wszyscy napychaliśmy twarze tym niesamowicie niedrogim posiłkiem od dziesięcioleci – w końcu to najlepszy sposób na naładowanie się przed maratonową wyprawą na zakupy (lub zregenerowanie sił po jednym). Ale poza myślami typu „Mmmmmmmm, dobrze” lub „Ile jest hot dogów za dużo hot dogi? prawdopodobnie pożerasz go, nie poświęcając mu zbyt wiele uwagi. To tylko hot dog, prawda? Okazuje się, że jest wiele rzeczy, o których nie wiedzieliśmy o kultowym lokalu gastronomicznym z twojego ulubionego klubu zakupowego w hurtowni. Oto, co musisz wiedzieć, zanim rozłożysz swojego kolejnego hot doga Costco.


Wszystko zaczęło się od wózka z hot dogami

wózek z hot dogami Instagram przez @legoshark1974

Może trudno w to uwierzyć, ale obecnie kwitnący biznes Costco rozpoczął się w 1984 roku od singla wózek z hot dogami . Hebrajski National, ich ówczesny dostawca hot dogów, dostarczył wózek przed magazynem w San Diego na pierwsze próby usług gastronomicznych. Nie trzeba dodawać, że sprawy potoczyły się bardzo dobrze.Cena nigdy się nie zmieniła

znak hot doga Instagram przez @thenotoriousmr.b

Jeśli chodzi o cenę zestawu do hot dogów, nie usłyszysz żadnych tęsknych wspomnień o starych dobrych czasach. Szokująco, od 1985 r. cena utrzymuje się na poziomie 1,50 dolara. To nie jest niedopatrzenie ze strony kierownictwa — Koszto mówi, że „postrzega food court jako korzyść, która zwiększa możliwą do wykazania wartość członkostwa”. Innymi słowy, pomaga to złagodzić tę roczną opłatę za odnowienie, ale hej, weźmiemy to.
Każdego roku sprzedaje się niewiarygodną liczbę

Hot-Dog Costco Instagram przez @hungrycakes

Gotowy na to? Costco sprzedaje ponad 100 milionów (MILIONÓW!) hot dogów rocznie. W 2015 r. liczba ta osiągnęła oszałamiający 128 milionów , o którym mówi się, że jest cztery razy więcej sprzedawanych hot dogów na wszystkich stadionach baseballowych głównych lig łącznie. Umysł oszałamiający.

Kombinacja nigdy nie została zmniejszona

kombinacja kosztów Instagram przez @ahreum_0210

Zazwyczaj, gdy cena żywności pozostaje taka sama przez dziesięciolecia, spodziewamy się zmniejszenia rozmiaru, aby to zrekompensować. (Pomyśl o tym, jak małe „zabawne” stały się batoniki. Wcale nie są zabawne.) Ale tak nie jest w przypadku psa Costco z posiłkiem sodowym. W rzeczywistości stał się większy. Kiedy zadebiutowała kombinacja, 1,50 dolara dało ci 12-uncjową puszkę napoju gazowanego i ćwierć funta psa. Dzisiaj dostaniesz 20 uncji sody (z darmowymi dolewkami) i psa to 10 procent większe i dłuższe. Nie musisz być matematykiem, aby wiedzieć, że wychodzisz na prowadzenie w tej transakcji.Jest powód, dla którego bułki mogą być trochę rozmoczone

hot-dogi costco Instagram przez @lvlnalign

Tak pyszny jak hot dog Costco, są duże szanse, że masz i dodatkowy rozmoczona bułka w pewnym momencie. Wiesz, ten, który rozpada się coraz bardziej z każdym kęsem, a na koniec jest kupą papki? Ponieważ hot dogi i bułki są gotowane na parze , opakowanie foliowe może zawierać sporo wilgoci. Zjedz go, gdy tylko dostaniesz go w swoje ręce, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Przeszli z hebrajskiego National w 2009 r.

Instagram przez @sippycupmom

W ruchu, który rozzłościł legion hebrajskich fanów National, Costco przestał oferować koszerne psy i zrobił przełącznik sprzedawać hot dogi marki Kirkland w swoich punktach gastronomicznych w 2009 roku — ale nie była to do końca ich decyzja. Nowy hot dog został opracowany po tym, jak ich dostawcy zrezygnowali lub zostali zamknięci, a rezultatem jest 10 procent większy, całkowicie wołowy pies (wyprodukowany z wyboru USDA lub lepszych kawałków), który wszyscy znamy i kochamy dzisiaj.Składniki mogą Cię zaskoczyć

Koszto

Wiemy już, że hot dogi Kirklanda to w 100 procentach wołowina, ale po latach słuchania horrorów o szkicowych Składniki w parówkach jest nieco zaskakujące, gdy dowiadujemy się, że zawierać bez produktów ubocznych, syropu kukurydzianego, fosforanów, wypełniaczy, sztucznych barwników lub sztucznych aromatów, a także bezglutenowe. To praktycznie zdrowa żywność, prawda? Zdobądź jedną dla Costco.

Zastanawiasz się, jak układają się w porównaniu z innymi psami fast food? Grillowane na ogniu hot dogi Burger Kinga (punkt menu dla wszystkich) kocha nienawidzić ) ważą 123 gramy, tak jak psy Kirkland, ale mają 60 mniej kalorie i 15 gramów mniej tłuszczu. BK zawierają jednak syrop kukurydziany i fosforany i kosztują 50 centów więcej, bez napojów.

Hot dogi z Costco Japan to nie wołowina

Instagram przez @cameronhsueh

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jedyne hot dogi, które można znaleźć w strefie gastronomicznej Costco, to w 100% wołowina, ale w Japonii można znaleźć tylko wieprzowinę. Jeden bloger zauważa, że ​​psy mięsne były podobno niepopularne wśród japońskich klientów, zmuszając do zmiany. Jeśli chodzi o smak, inny bloger mówi, że podczas gdy większość psów wieprzowych, których próbował w Japonii, ma „wyjątkowy smak”, pies Costco smakuje tak jak każdy inny hot dog z USA.

Możesz poprosić o dodatkowe dodatki

Instagram przez @hinata5915

Niektóre sklepy nadal oferują cebulę i kiszoną kapustę w samoobsługowych dozownikach, ale jeśli nie widzisz ich z przodu i na środku, nie zakładaj, że musisz zjeść nagiego psa. Zapytaj o te dodatki w kasie i dostaniesz je bezpłatnie.

Są liderem strat

hot dog Instagram przez @forkipedia

Costco zdaje sobie sprawę, że nie zarabia na swoim popularnym posiłku combo i jest z tym całkowicie w porządku. Hot dogi są lider strat , co oznacza, że ​​przyciągają klientów obietnicą taniego lunchu, którzy z kolei idą i wydają setki na gigantyczne słoiki z piklami i niedrogą elektronikę. Pod koniec dnia Costco wychodzi z daleka.