Co powinieneś wiedzieć o pieczeniu z mrożonymi jagodami

stos mrożonych jagód Wang He/Getty Images

Zwłaszcza, gdy sezon nie ma świeżych jagód, torebka mrożonych jagód to łatwy i niedrogi sposób na dodanie owoców do wypieków. Ale niekoniecznie chcesz wlewać je prosto z torebki do ciasta — po pierwsze, każdy, kto wcześniej kupował mrożone jagody (lub jakiekolwiek mrożone owoce) wie, że gdy się rozmrażają, otrzymujesz całkiem sporo jasnofioletowego - czerwonawy płyn, ponieważ wszelkie kryształki lodu z zamrażarki topią się. Ponadto mrożone jagody są zwykle cięższe niż ciasto i mogą łatwo opaść na dno ciasta.


Na szczęście, mając kilka sztuczek w rękawie, możesz ich uniknąć typowe błędy w pieczeniu . Nie musisz skończyć z ciastem lub chlebem, który ma wszystkie jagody zebrane na dnie. Według Amerykańska Rada ds. Borówki Wysokiej , delikatne posypanie jagód mąką lub skrobią kukurydzianą pomoże zapobiec ich zatonięciu. Po prostu wlej jagody do miski, dodaj trochę mąki lub mąki kukurydzianej i zamieszaj lub wymieszaj, aby je pokryć przed pieczeniem. Kolejną wskazówką Rady jest przełożenie jagód przez ciasto – wlej połowę ciasta na blachę do pieczenia, następnie dodaj połowę jagód, następnie wlej ostatnią część ciasta i posyp ostatnie jagody na wierzchu.czy wgniecione puszki są bezpieczne?

Jak zapobiec zsinieniu ciasta podczas używania mrożonych jagód

babeczki jagodowe ze świeżymi jagodami

Innym niebezpieczeństwem związanym z pieczeniem mrożonych jagód jest to, że mogą zmienić kolor ciasta, w wyniku czego powstaje mdlący, niebiesko-zielony tort, muffinka lub chleb. Ale zgodnie z Strona internetowa firmy King Arthur Baking Company , możesz tego uniknąć (lub przynajmniej ograniczyć zmianę koloru), przepłukując zamrożone jagody przed zmieszaniem ich z ciastem. Król Artur zaleca kilkakrotne wypłukanie ich w zimnej wodzie, aż w wodzie będzie zauważalnie mniej koloru. Następnie osusz jagody kilkoma ręcznikami papierowymi przed dodaniem ich do ciasta.
Strona Betty Crocker zaleca również podobną metodę przygotowywania mrożonych jagód do pieczenia. Zauważają jednak, że można rozmrozić jagody w sitku nad miską, a pozostałe soki dodać do smoothie . Po rozmrożeniu wysusz je ręcznikiem papierowym i obtocz w mące (strona Betty Crocker zauważa również, że powlekanie jagód mąką może zapobiec zmianie koloru ciasta). Nie trzeba wiele robić, aby mrożone jagody były gotowe do pieczenia, ale wystarczy odrobina przygotowań, aby muffiny o wiele lepiej.

Claire saffitz opuszcza bon appetitKategorie Nazwy Zabawa telewizja