Co powinieneś wiedzieć o napiwkach w przypadku zamówień na całe produkty spożywcze?

Mężczyzna dostarczający pudełko z zakupami do drzwi

Zamawianie artykułów spożywczych online jest jednym z największych udogodnień współczesnego życia, a Amazon sprawił, że składanie zamówienia spożywczego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek Całej żywności . Klienci mogą po prostu wybrać swoje produkty na Strona Amazona , z bezpłatną dostawą tego samego dnia dostępną w wielu lokalizacjach. Kierowca dostawy Amazon przyniesie zamówienie bezpośrednio do drzwi klienta w ciągu dwóch godzin dostawy, a oni otrzymają wiadomość e-mail z powiadomieniem o dotarciu zakupów.


Podobnie jak w większości miejsc, napiwki są opcjonalne, chociaż Amazon domyślnie podaje napiwek w wysokości pięciu dolarów, gdy klienci zamawiają za pośrednictwem aplikacji. Za Amazonka , 100 procent wszystkich napiwków trafia bezpośrednio do kierowców, a klienci mają do 24 godzin na dodanie lub zmianę napiwku.Jednak w przeszłości zgłaszano problemy z wypłatami napiwków Amazona. Według Seattle Times , kierowcy Amazon Flex twierdzili, że napiwki po prostu znikały z ich wypłat. Niektórzy kierowcy zauważyli, że napiwki o wartości kilkuset dolarów nagle i w niewytłumaczalny sposób przestały pojawiać się w ich zarobkach.
„O ile coś się nie zmieni, klienci muszą wyraźnie wejść i usunąć/obniżyć napiwek, a nie ma mowy, aby 6-7 klientów na… trasie zrobiło to” – powiedział anonimowy kierowca z rejonu Seattle. Seattle Times tej minionej jesieni. Rzecznik Amazona obwinia za rozbieżności problemy techniczne, mówiąc: „niektórzy kierowcy Flex doświadczyli opóźnień w otrzymywaniu napiwków. Ten problem został rozwiązany i płatności są obecnie w toku”.

W razie wątpliwości daj napiwki swoim kierowcom i kupującym w gotówce

Pracownicy zajmujący się dostawą artykułów spożywczych Whole Foods Noam Galai/Getty Images

Roszczenia te wynikały z zeszłorocznych oskarżeń, że firma korzystała z napiwków klientów, aby pokryć podstawowe wynagrodzenie kierowcy. Podczas gdy Amazon gwarantuje swoim kierowcom minimalne wynagrodzenie w wysokości 18 dolarów za godzinę, firma dodaje „wszelkie dodatkowe zarobki wymagane do wypełnienia naszego zobowiązania, że ​​partnerzy dostawczy zarabiają 18-25 dolarów za godzinę”, Los Angeles Times zgłoszone.Oznacza to, że chociaż 100 procent napiwków trafia bezpośrednio do kierowców, niekoniecznie jest to dodatkowa gratyfikacja do stawki godzinowej pracownika. „Po prostu chowają się za tym, że gwarantują 18 dolarów. Brzmi świetnie, ale ta gwarancja w wysokości 18 dolarów [za godzinę] może pochodzić z napiwków od klientów, podczas gdy Amazon ma chipy na zero” – powiedział jeden z kierowców, Jeff Lee. Los Angeles Times .

Chociaż Amazon obiecał, że wypłaci swoim kierowcom brakujące pieniądze, wywrotki mogą dobrze pamiętać o tego rodzaju usterkach. Jeśli chodzi o napiwki, z pewnością obowiązuje tutaj stary aksjomat „gotówka jest królem”.Dodatkowo klienci powinni mieć świadomość, że ich napiwki trafiają tylko do kierowców, którzy dostarczają zamówienie, a nie do kupujących Whole Foods, którzy wybierają i pakują produkty. Jeśli klienci Whole Foods chcieliby dać swoim kupującym napiwki, muszą odebrać zamówienie w sklepie i przekazać napiwek bezpośrednio pracownikom. I chociaż zbieranie napiwków jest surowo zabronione przez Amazon, kupujący z pewnością docenią dodatkowe uznanie za ich ciężką pracę.