Co powinieneś wiedzieć o najnowszym wycofaniu z rynku pakowanych owoców?

kobieta kupuje owoce

3 października Administracja Jedzenia i Leków wydała komunikat informujący opinię publiczną, że Country Fresh (samozwańczy wiodący dostawca świeżych krojonych owoców, warzyw i „roztworów przekąskowych” według ich strona internetowa ) rozszerzyło swoje dobrowolne wycofanie o „krojone lub krojone jabłka, winogrona, mango, ananasy i kantalupy” w Walmart sklepy w Arkansas, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Luizjanie, Missouri, Oklahomie i Teksasie. W ogłoszeniu znalazła się lista typów produktów, ich wagi oraz ich ' najlepiej, jeśli jest używany przez ' daty dla wszystkich przedmiotów, które wymagały przywołania.


Powodem wycofania jest wykrycie Listeria monocytogenes na sprzęcie używanym do pakowania tych produktów. Według rządu USA Strona internetowa poświęcona bezpieczeństwu żywności Listeria to bakteria, która może pojawiać się między innymi w surowych owocach i warzywach. Narażenie na Listeria może powodować gorączkę i biegunkę, podobnie jak inne choroby pokarmowe; ale ta specyficzna bakteria jest szczególnie szkodliwa dla kobiet w ciąży, u których może wywołać śmierć płodu lub wczesny poród, a także zarażać noworodka. W przypadku innych wrażliwych grup demograficznych, a mianowicie osób w wieku powyżej 65 lat i osób z osłabionym układem odpornościowym, Listeria może również okazać się śmiertelna. Na szczęście, jak donosi FDA, Country Fresh i Walmart podjęły natychmiastowe działania, usuwając potencjalnie niebezpieczne produkty ze swoich półek i badając epidemię we współpracy z FDA. Jak dotąd nie zgłoszono żadnych chorób.Jak bardzo powinieneś się martwić o ostatnie wycofanie Walmart

Melon kantalupa przecięty na pół z góry

Wraz z globalną pandemią, która zaraża miliony, inne choroby łatwo wpadają pod nasz radar. Jednak jak Jedz to, nie to 's Raport dotyczący wycofania przypomina nam, że jest to właściwie trzecie duże wycofanie wywołane obawami dotyczącymi Listerii w tym roku. We wrześniu Giant Foods wycofało swoją mieszankę z makaronem do squasha, podczas gdy w sierpniu Wegmans musieli przypomnieć sobie cytryny i pomarańcze, a także wszelkie produkty, które mogą zawierać owoce cytrusowe (takie jak gotowe do spożycia owoce morza w sieci spożywczej).
Jednak niekoniecznie jest to powód do niepokoju, ponieważ nie przedstawia szczególnie dużej liczby przypadków w porównaniu z innymi latami. Rekordy FDA z 2018 roku pokazują, że wydali 104 odwołania w tym roku z powodu obaw dotyczących samej Listerii, i Zjadacz zwrócił uwagę, że w 2014 r. FDA wydała wycofania dotyczące łącznie 8061 produktów spożywczych. Ta liczba z 2014 r. również nie była anomalią, ponieważ w 2017 r Zgłoszone przez FDA . przypominając aż 9199 produktów. Tak jak Zjadacz zapewnia nas, że nie powinniśmy być właściwie przerażeni dużą liczbą odwołań żywności w danym roku. Raczej wszelkie wycofania zmuszają firmę, na którą mają wpływ, do ponownego rozważenia łańcucha łączącego źródło ich żywności z klientem i próby rozwiązania problemu, zanim zostanie spoliczkowana pozwem i reputacją osoby o niefrasobliwym podejściu do zdrowia publicznego. Dlatego pamiętaj, że Fresh Country i Walmart wystarczająco szybko zauważyły ​​problem i podejmują kroki, aby klienci nie zginęli na produktach łatwo psujących się.